Bojím sa o seba

9. júl 2024

Dobrý deň, posledné dva týždne sa cítim psychicky veľmi zle, manžel radí prechádzky, šport, viac práce ale jednak mi trvá doslova dve hodiny kým na to pozbieram energiu, a napokon to aj tak nepomôže.
Ale hlavne na čo sa chcem spýtať, často mám nutkanie si ublížiť, na začiatku to bolo len pár nevinných škrabancov, ale teraz už je to väčšinou do krvi a okrem toho sa často utešujem myšlienkou že keby tak sa zabijem a bude, lenže je to stále horšie, dokonca už niekedy až stojím pri balkóne a rozmýšľam, že či by som nemala radšej skočiť, ale vždy sa napokon neodvážim.
Tá túžba je ale stále silnejšia, a ja už naozaj neviem ako to nabudúce prekonať... Navyše mám pocit že tým všetkým ostatným len pomôžem...

autor
9. júl 2024

Ešte dodám že bývame na dvanástom poschodí, aj koľajnice kde vlaky chodia dosť rýchlo mám blízko, takže možnosti naozaj mám

martul
9. júl 2024

A prečo nejdeš doktorovi. Načo čakáš?

autor
9. júl 2024

Bojím sa, už pri tej predstave mi je hneď horšie

egonsk
9. júl 2024

hlavne to povedz muzovi, nech s tebou zbehne k lekarovi, ked sama to uz nedas. Lebo ani skok z 12teho ti nezaruci uspesny koniec, ale mozes zostat mrzakom a cely zvysok zivota lutovat co si spravila, pricom riesenie tohto zdravotneho stavu mozno bolo v nejakom lieku, ktory ti upravy chybajucu latku v krvi, cize na dosah ruky....

kacena4
9. júl 2024

smer nemocnica a prijem na psychiatricke oddelenie, nastavia ta na liecbu stabilizuju, budes chodit na terapie a následne sa budes liecit ambulantne. porozpravaj sa o tejto moznosti s manželom. predstav si kolko starosti a utrpenia by si mu sposobila keby si to urobila. drzim ti palceky nech najdes odvahu liecit sa a zit dalej. ber to tak ze ak si zlomis nohu ides za dr a liecis sa. tak isto si treba liecit aj zlomenu dusu a nenevhst to zajst do krajnosti aby sa zle zrastla ci lamala ďalej ❤️❤️

nicollette332
9. júl 2024

nnerozumiem preco sa bojis ist k doktorovi? ved to nie je ziadna hanba. doktor je tu od toho aby ti pomohol. pokial nemas teda vo svojom okoli blizsieho cloveka, ktory ta realne pochopi.

autor
9. júl 2024

@nicollette332 nehanbím sa, skôr bojím, celkovo mám úzkosti z doktorov, napr. aj zo zubára, a skrátka predstava že by som mala k nejakému chodiť každý týždeň, je pre mňa strašná

linola1
9. júl 2024

na toto treba už lekára a nastaviť lieky. Bude lepšie. Prejde to.

autor
9. júl 2024

Lenže ja práve lekára nezvládnem

ysseba
9. júl 2024

je mi to ľúto čo prežívaš. Teraz je manžel doma? Ešte dnes povedz mužovi, že chceš aby ťa zobral k lekárovi, k psychiatrovi do nemocnice. Naozaj ti stačí spraviť túto jedinú vec a už to pôjde samé, už bude iba lepšie. A ozaj.... Ešte predtým než mu to dnes povieš, tak skús napísať sem https://ipcko.sk/

fomelka
9. júl 2024

no tebe skutocne pomoze len odborna pomoc, nech sa tejto moznosti branis akokolvek. ak sa chces dat do poriadku, tak nic ine ta asi zazracne nespasi. v prvom rade to vsak musis chciet sama.

oblaacik
9. júl 2024

Ak ta predstava navstevy psychiatra desi natolko ze by ti to este prihorsilo skus sama sebe pomoct, a daj na manzelove rady, sport je liek, hudba, cokolvek co ti poskytne endorfiny, len pozitivne myslienky, obklopuj sa dobrymi ludmi ktori ti robia radost a citis sa s nimi dobre. A hlavne maj sa rada, najviac na svete. Ked pridu nejake skarede myslienky, posli ich niekam daleko daleko…povedz si nie, mam sa rada nebudem si toto robit. Drzim palce❤️

emilliannaflo
9. júl 2024

Urcite tym, ze to ukoncis, nikomu nepomozes. Spomen si na ludi, ktori tu po tebe ostanu. Ver mi, ze ich to bude do konca zivota boliet a trapit, preco si im nic nepovedala. Urcite si niekoho sestra, dcera, matka...
1. Krok si zvladla - uvedomujes si, ze mas problem a to je hlavne. Nie som psycholog, ani psychiater, ale ak citis, ze si nevies pomoct, poziadaj o pomoc. Popros manzela, aby ta vzal k lekarovi. Alebo sama chod k svojmu obvodnemu, nech ta nasmeruje co a jak. Len prekonaj ten orvotny odpor. Ver, ze ked budes sediet v cakarni, budes sice nervozna ale bude ti lepsie, lahsie a casom, ked ti pomozu, sama sebe podakujes.
Ja mam v okoli kamosky, ktore chodia do fitka, na tury, behaju, citaju knihy... skusila som aj ja, ale mne to ako relax neprislo. Zacala som korculovat, prechadzat sa s hudbou v usiach, ked mam cas, vezmem deku a idem sa opalovat k jazierku, stiahla som si hru do PC 😄 proste kazdy ma to svoje, co ho ukludni a zrelaxuje. Skuusaj aj ty, urcite ta nieco nadchne, pripadne skus ukludnujuce bylinky(samozrejme, lekara nevynechavaj).

januska12323
9. júl 2024

Manžel vie, že nad tým uvažuješ? Potrebuješ lekára, nech sa akokoľvek bojíš sama to nedáš. Si chorá a to nemyslím v zlom, predstav si to ako zlomenú nohu tiež by si nešla k lekárovi a čakala, že sa to samé zrastie? Pre začiatok skús online poradne.

elzena2
9. júl 2024

Vygoogli si anonyme poradne. Ved musí existovat niečo ako linka pomoci, kde sa môžeš s niekym o tom porozpravat a nebudu hneď potrebovat vedieť, ako sa vola a kde byvas. Pripadne chat.

luccija
9. júl 2024

Choď k lekárovi aj dnes večer na centrálny príjem.
lekári študovali, aby pomohli samozrejme, že máš úzkosť, keď nie si v poriadku.Nemas načo čakať dajú tá do poriadku.

maryetta
9. júl 2024

Teraz budem hruba ale bud si niekto robi srandu aby vytvoril “paniku”. Alebo chce zaujat?!
Zhoda okolnosti ze najvyssie poschodie. Aj balkon. Aj zeleznica… a ty sa bojis lekarov? Fakt?
Uvedomujes si svoje rozpolozenie a nic? Miesto liekov ides pisat sem?

elzena2
9. júl 2024

@maryetta jasne, ze sú aj byty pri zeleznicnej stanicii, pozri fotku... A skoro každý byt ma balkon...či u vas su len 5 poschodove panelaky a od tretieho poschodia vyssie zasadne bez balkonu?? A ani sa jej necudujem,že píše sem, ved je to anonyme a bez zavazkov.

telusikk
9. júl 2024

prečo majú ľudia potrebu vešať to sem? čo my už len zmôžeme, keď sama tvrdíš, že k lekárovi ťa nikto nedostane? len robíš paniku tu zbytočne. buď sa vzchopíš sama nejako alebo to s tebou pôjde dolu vodou. veď máš deti, máš muža, rodinu tipujem tiež, máš tu pre koho byť.

elzena2
9. júl 2024

@telusikk
@maryetta a pre všetkých, ktorí si myslia,že si autorka robí srandu - nikdy nevieme,ako to v skutocnosti je. Odkedy som citala tento status, tak už som voci podobnym situaciam vnimavejsia

maryetta
9. júl 2024

@elzena2 jasne ze su take byty… nie nato som narazala ci take existuju 🙈
Viem. Mam okolo seba celkom dobru “vzorku” ludi co maju rozne psych.stavy. A ver ze to riesia. Aj kvoli sebe aj kvoli rodine. Kvoli okoliu.
Horsie ked si samotny clovek chorobu neprizna. Ona ano a este s takym nadsenim? Nevieme sice co na to rodina ale….

Ano moze to byt aj volanie o pomoc. Ale to jej ksor pomozu prave najblizsi ktorym na nej najviac zalezi.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
30katrusa40
9. júl 2024

Skús psychológa. To nie je ani lekár. A nemusíš sa báť. Nezažila som psychológa ktorý by mal ordináciu ako bežný lekár. Chodím do synom pravidelne. Bola som aj u psychologičky pre dospelých . Je to len o rozhovore.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkati
9. júl 2024

Veď lekar je taký istý človek ako my. Určite ti nijakým spôsobom neublíži ani ťa nevysmeje. Naopak, určite ti pomôže. Len mu musíš všetko povedať to, čo si napísala tu. Psychiatri v posledných rokoch už nenosia ani biele plášte. Kvôli pacientom a ich úzkosti a fóbii z lekárov. Určite sa prekonaj a choď, držím palce, aby si ti to zvládla.

nikoleta999
9. júl 2024

No napíšem to tak, Ty vlastne ani zomrieť nechceš, to že to tu píšeš znamená, že voláš o pomoc ... Moja známa mala tieto isté problémy, chcela si ublížiť, ale všetkým naokolo vypisovala, ako by sa chcela zabiť, či si reže žily, alebo si ubližuje ... ALE, ak jej niekto navrhol odbornú pomoc, odmietla to, pretože nechcela byť zavretá kdesi na psychiatrií, lebo tak isto neznášala doktorov ... Ziaľ iná možnosť, ako sa z toho dostať NIE JE ... Jej manzel zavolal na 112 odviedli ju na psychiatriu a bola v kritickom stave - psychickom ...Doktori jej pomohli, nastavili liečbu - síce ma lieky doživotne, pretože jej zistili vážnu psychicku chorobu, ale tá žena teraz žije a teší sa zo života ... PROSIM naber tu odvahu a porozprávaj sa o tom s mužom, nech Ta zoberie k doktorovi, môžeš byť v ambulancií s ním - len o tom hovor !

zanka777
9. júl 2024

Ahoj máš deti?

autor
9. júl 2024