Bojím sa im povedať, že som tehotná

9. apr 2022

Viem, že mi tu budete pravdepodobne písať, že som mala rozmýšľať skôr, ale ja som nerozmýšľala vôbec... Mala som vypité... Bola som na oslave a reálne neviem, že ako som mohla skončiť v posteli práve s mojím kamarátom, ktorého vôbec nemilujem.. Stalo sa to pred dvomi týždňami a dneska som zistila, že som tehotná a fakt od rána len plačem. Toto sa nemalo stať!! Bojím sa mu to povedať.. Rozmýšľam nad potratom, ale to dieťatko za nič nemôže, tak fakt neviem, čo mám urobiť
:((Skade by som zobrala aj na ten potrat kebyže?? Znie to ako rozprávka, ale je to žiaľ realita......Neviem si predstaviť z čoho to bábätko vychovam a ani to, ako to poviem rodičom. Mám 19rokov... Prosím radu

patus_2
9. apr 2022

Sa svoje činy musíme niesť zodpovednosť. Proste stalo sa, inak to už nebude. Takže v prvom rade kontaktuj kamarata, veď sama si si dieťa neurobila. Uvidíš ako sa zachová on, potom to povedz rodičom. Nadšení určite nebudú, ale postupne sa to utrasie.

veronika3110
9. apr 2022

akokoľvek hrozné sa ti to teraz zdá, nebude to také zlé a nie je to ani koniec sveta.... ako sa hovorí, nič sa neje také horúce ako sa navarí .. rodičia sa možno nahnevajú, ale budú sa hnevať len chvíľu... si predsa ich dcéra, určite ťa majú radi a tak isto budú mať radi aj vnúčatko... a verím, že ti pomôžu ako budú môcť...
a určite to povedz aj budúcemu otcovi, nech sa k tomu postaví akokoľvek... 🙂
ja som s mojim manželom začala chodiť po vonku ked som mala len 14 a stále ma strašili že nech ma Boh chráni, ked budem tehotná a nedokončím školu a tak... raz som ju ale cez okno, keď som bola na záhrade počula ako hovorí, že čo už, aj keby sa stalo... určite by mi pomohli a nebola by som ani prvá ani posledná.... teraz mám 24, o 5 dní mám termín pôrodu a naši revali ako blázni od šťastia, keď sa dozvedeli že budú dedkovci... :D naozaj... nebude to také zlé ako sa zdá, všetko sa dá zvládnuť 🙂

xiaomi_
9. apr 2022

https://alexisporadna.sk/o-nas/
0911 350 200 (pre neplánovane tehotné osoby/páry)

autor
9. apr 2022

@veronika3110 ďakujem, tento komentár mi zlepšil o niečo náladu ♥️

domireb
9. apr 2022

Keby sa náhodou stalo, že moja dcéra otehotnie takto skoro, neplánovane a hlúposťou, chcela by som, aby nám to ako rodičom hneď povedala. Aby sme jej mohli poradiť a stáť za ňou, nech sa uz rozhodne akokoľvek.

basska_b
9. apr 2022

Poznam rodiny, ktore sa fakt za svoju dceru postavili.... ty si poznas rodicov, ak mate dobry vztah, podporia ta
... drzim palce ❤❤

veronika3110
9. apr 2022

to som rada... 🙂 a verím, že budeš pre svoje dieťa tou najlepšou maminkou, aj keby si mala byť sama.... a ako bonus, ako mladá mamička budeš vyzerať ako sestra... :D možno len za mňa hovoria tie hormóny pred pôrodom, ale ja osobne sa nemôžem dočkať toho malého človiečika ako ho budem objímať... a teším sa z každého jedného pohybu čo cítim... verím, že je to to najkrajšie, čo môže byť...
aj napriek trápeniam alebo pochybnostiam... aj ked nebolo plánované alebo z lásky, to malé ti jej dá toľko, že si to nevieš ani predstaviť a bude ťa milovať najviac na svete... 🙂 dúfam, že nie som príliš rozcitlivená :D

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
9. apr 2022

Povedz to otcovi dieťaťa. Ja na tvojom mieste by som zvážila aj možnosť anonymného pôrodu. Hlavne teraz žiadne zbrklé činy. Pozri si poradňu Alexis, pripadne ich kontaktuj, pomôžu, vysvetlia možnosti a alternatívy, ale nebudú ti kecať do rozhodnutia. Povedz to aj rodičom, nechaj to prvý týždeň prehrmieť a potom spolu čosi určite vymyslíte... Drž sa ❤️

55kvetinka55
9. apr 2022

Ber to dieťatko ako dar,nie ako zlyhanie alebo trest..vieš koľkým parom sa nedarí otehotnieť?neboj nič nie je také zlé ako sa niekedy zdá..je to pre teba čerstvé a musíš to spracovať ty,kamarát a potom aj vaše okolie..neboj všetko dobre dopadne 🙏

marca12
9. apr 2022

Najskor by som to povedala otcovi dietata a potom isla za rodicmi,lebo prva ich otazka bude kto je otec a ako sa k tomu stavia. No aj tak tvoje dieta budu musiet zivit rodicia a takisto aj teba. V takejto situacii je aj potrat riesenim. Ale ty musis vediet,akych mas rodicov,ci ti pomozu alebo ta budu deptat.

annamalaga
9. apr 2022

Autorka: najskôr povedz kamarátovi, že si tehotná, potom rodičom, ty vieš , aký máš s nimi vzťah, ako budú reagovať, mysli v prvom rade na seba, či to všetko zvládneš. Ja ti len prajem, aby si sa najlepšie rozhodla, podľa toho, ako to cítiš ty, nie baby na MK.

sissy27
9. apr 2022

Kamarát je na tom pravdepodobne podobne ako ty - mladý, možno študent, nezabezpečený, takže najviac ti budú musieť pomôcť rodičia. Dva-tri dni to ešte sama predýchaj a potom treba s pravdou von - sama vieš, aké máte vzťahy, čo asi môžeš očakávať… ak ťa oni nepodporia (neposkytnú bývanie, finančnú podporu, neskôr pomoc s drobcom aby si sa zamestnala), tak žiaľ asi bude na mieste aj otázka interrupcie… a samozrejme porozprávať sa aj s kamarátom, uvidíš, možno ťa príjemne prekvapí, prípadne potrebnú pomoc poskytnú jeho rodičia.
Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí - tak ako si v šoku ty, budú aj všetci ostatní a budú potrebovať pár dní na spracovanie tejto informácie, takže nech budú prvotné reakcie akékoľvek, netreba ich brať príliš osobne. Ale nie si prvá ani posledná ktorej sa niečo také stalo.
Držím palce, aby všetko dobre dopadlo a takto o rok si sa tu mohla pýtať nejakú hlúposť typu či máš dať dieťaťu pančuchy alebo nie 😃

graciela01
9. apr 2022

Mala som dieťa v 19, od 6 mesiacov dieťaťa slobodná matka. Bála som sa našich ako čert kríža, nemala som ešte dokončenú SŠ - nakoniec nedajú na malého dopustiť. Niekedy sú predstavy horšie ako realita. Veľakrát mi pomohli, síce som skôr musela do práce (hlavne kvôli financiám samozrejme), ale prežili sme. Láska k dieťaťu ťa poženie vpred a zvládneš všetko, čo príde. A každým dňom budeš šťastnejšia, že ho máš. 💙

lavinis
9. apr 2022

No, poloz si otazku، ci chces byt slobodna matka. Ak ti ma kto pomoct, potom okay, ale dobre si to rozmysli

abbey1
9. apr 2022

Určite si tehotná? Dva týždne je veľmi krátka doba.

andi80
9. apr 2022

Takže si mala sex pred 2 týždňami a už vieš, že si tehotná? Zaujímavé

talikudelkova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klip0
9. apr 2022

@andi80 ale veď po dvoch týždňoch sa to úplne v poriadku dá zistiť, nieje to nič nemožné

nevenka
9. apr 2022

@klip0 ja tiez neviem, co sa cuduju, tak bezne tu hladaju duchov od 6 dni po ovulacii. Ak mala presne ovulaciu, tak na 14-ty den od styku uz jasne moze vediet, ze je tehotna. Ja som pri tretom dietati vedela od 11-teho dna po ovulacii, 13-teho od styku.

andi80
9. apr 2022

@klip0 nič nie je nemožné. No konkrétne v tomto prípade veľmi divné.

dadis
10. apr 2022

@andi80 Nie je to divne. Preco? @autorka mam kamaratku, ktora pred viac ako 25r ostala v 18r tehotna. Rodicia im povedali, ze sa musia zobrat, obaja si neboli velmi isti svojimi citmi. Zobrali sa, maju dospeleho syna a je to vyborne manzelstvo. Ja som si brala muza z velkej lasky a manzelstvo nebolo dobre. Uvidis, ze rodicia ta podporia. Nebudes prva ani posledna. A uvidis co kamarat, ako to dopadne. Nemusite byt spolu, aby ste boli dobri rodicia a dietatku viete dat vela lasky i tak.

stastna17
10. apr 2022

Samozrejme ze po 2 týždnoch ak mala ovulaciu moze byt tehotna. Na 9ty den som uz mala pozityvny test. 6-12 dni trva uhniezdenie potom ukaze test alebo dostanes menzes. Normálne fungovanie v tele zeny.
Neuskodilo by naštudovať si ako telo zeny funguje

greta2017
10. apr 2022

@abbey1
@andi80 je to menej caste ale je to mozne. Ja som to mala rovnako. Este mi ani menzes nemeskal, robila som test a kolajnice neskutocne. Ziaden duch...

andi80
10. apr 2022

@stastna17 Ďakujem za informáciu 🙂 Posuniem túto info ďalej kamarátke gynekologičke (dlhoročnej snažilke), aby si naštudovala fungovanie ženského tela 😉 Lebo ženy tu na koníku vedia všetko lepšie 🙂

stastna17
10. apr 2022

@andi80 ja som si presla rok a pol s gynekologom sledovanie ovulacie a presne mi to vysvetlil ako telo funguje , takze to presne viem, lutalnu fazu ktoru riadia hormóny nikto neoklame ani uhniezdenie, ktore trvá max 12 výnimočne 13 dni takze kludne sa opýtaj.povie ti to iste. Na 14 ty den je pozitívny test uplne normálny stav , skôr uz neskori , aj na 9 -12 ty si bezne pozitivne.

lenorky
10. apr 2022

mam dcéru ktorá ma 18 a prvý vážny vzťah...neželam si aby hneď bola tehotná véd nech skončí školu možno výška a trocha do sveta dačo spoznať,vidieť,zažiť a samozrejme pracovať...Ale ak by otehotnela...všetko by šlo bokom a s láskou porozumením a zdravím rozumom riešime...a vyberáme kočiarik.. 😀🥰🧡a neboj nič...chlapcovi povedz novinku no a bud bude vzorne vychovávať alebo platiť...🙂

belllinka
10. apr 2022

Podstatne inu situaciu ma v tom, ze to dieta caka z jednorazoveho sexu, s clovekom, s ktorym netvori par, takze uz teraz vie, ze bude slobodna matka. Takze ziadna pomoc a podpora od partnera, mozno okrem financnej. Tak jej tu nepiste, ako to bude super a stari rodicia budu skakat od radosti a vyberat kocar.

talikudelkova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadis
10. apr 2022

@belllinka Mat dieta je dar. V akejkolvek situacii. Nevieme, preco sa niektore veci v zivote deju a preco nam niekedy osud takto zamota zivot. Co sa stalo, stalo sa. Boli pri tom obaja. Nie je to jednoduchy udel, ale je zvladnutelny. Skola sa da dokoncit aj popri dietati, aj stredna, aj vysoka. Aj partnera si sikovna slobodna zena vacsinou najde. Stavaju sa v zivote aj horsie veci, nez toto.