Bohaté mladé rodiny

2. sep 2021

Prepáčte za moju úvahu, v posledných rokoch si všímam zaujímavú vec, ktorá mi nejde do hlavy a to sú mladé bohaté rodiny, ktoré žijú v bungalovoch, na dvore dve SUV s nosičom na bycikle, potomok nalozeny v kočíku Stokke, doma všetky možné elektrospotrebice a roboty na uľahčenie života, v garáži elektobicykle, dovolenky z zahraničí, lyžovačky v Alpách, na nohe Vansy..na dvore krytý bazén...nechápem ako sa dopracovať k tomuto slovenskému štandardu..môj príspevok neprameni zo závisti, len uvažujem kde my s mužom robíme chyby.

liljana
2. sep 2021

Vsetko na dlh, kazda vyplata minuta, hypoteky, leasingy, ziadne rezervy a nekonecne vela optimizmu. Ziju pre dnesok a dufaju, ze aj zajtrajsok bude slnecny.
Minule tu bola debata. Baba nemala na splatky uverov na dom a auto. Dobre zarobila, mala priatela, nabrala uvery. V praci kvoli corone znizili platy, rozisla sa s priatelom a nemala pomaly na jedlo.

buberova
2. sep 2021

Možno niečo zdedili alebo investovali v správnej chvíli alebo ich do veľkej miery dotujú bohatí rodičia

karhu
2. sep 2021

niekto na to ma a iny sa tak tvari..🙂

ninusa221
2. sep 2021

Velmi lahko ak rodicia maju nehnuteľnosť predaju ju decko si moze postavit dom. Druhy rodicia in daju 20 tisic na auto. Napriklad 🤷🏽‍♀️

petulda333
2. sep 2021

@liljana nie vsetci tak zijeme.
Ano, mame hypoteku, inak nic. Muz zaraba dost, ja som na rd. Sme 3t v dome, kupili sme spotrebice a vsetko co chceme. Je pravda, ze nejake peniaze nam ostali z predaja bytu. Hypo sla na dom a vsetky papierovacky, z bytu nam ostalo cca 20000e. No aj keby nie, muz vie nasetrit cca 1500 na mesiac. Zmenil pracu kt mal dobre platenu ale uz chceli od neho cim dalej tym viac a plat zostaval rovnaky. Riskol a robi sam na seba, je sikovny a dari sa mu. A verim, ze aj nadalej budr. A rodiny v nasom veku su na tom tiez tak. Max maju hypo, ziadne uvery ci leasingy

1katus1
2. sep 2021

Často je to len šialené vysoká hypotéka. A keď sa stane že príjem vypadne je zle. Alebo sú to ľudia ktorý sú viac v práci než s vlastnými deťmi. Máme v okolí viacero takých rodín. Až na jednu ale tak veľa financuje otec vzhľadom na postavenie ktoré ma.

marsmykkok
2. sep 2021

hypotéky, úvery, chlap má 2 roboty a maká 16-18 hodín. A ked ho raz trafí šlak a umrie pôjdú plakať do modrého z neba že nemajú peniaze.

pribinak
2. sep 2021

Mnohí boli toky v zahraničí, makali a nasetrili si.

dskjhfdlkdjhl
2. sep 2021

A nie je to jedno? Treba sa starat o svoju rodinu a nesledovat, co maju druhi.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
2. sep 2021

@pribinak kedysi áno, išli mladí do zahraničia na 2 roky, prišli a kúpili si tu nehnuteľnosť v hotovosti, ale posledných cca 15 rokov si už toľko nezarobíš v zahraničí aby si tu kúpila napríklad byt alebo dom aj keby makáš každý deň od rána do večera a si tam na suchých rožkoch.

otazka1
2. sep 2021

Môj manžel začal pracovať tak,že predával topánky 🙂 smiali sa mu,že je teplý 🙂 za tie roky sa tvrdo vypracoval a tí ostatní zavidia ale on sa im nesmeje 🙂 ja som nebola na úrade prace ani jeden deň svojho života a dostala som sa tam,kam Som chcela za plat aký chcem a začala som ako pomocná casnicka.cizeee napríklad aj tvrdá a poctiva práca je možnosť mat bazen a nosič na bicykle.sme mladá rodina,nemáme ani 30 🙂želám ti v živote veľa úspechov,po aký h túžiš a potom zistíš že napríklad take zdravie sa kočík stokke vymeniť nedá.

marca12
2. sep 2021

Mozno im pomohli rodicia,mozno dobre zarabaju a nastavili si vysoky standard a tak ziju. Mnoho ludi zije na dlh. Hypoteku mame asi kazdy,ale roznej vysky,mnohi ludia beru na leasing auta,spotrebice,na dovolenky si beru uver a podobne.

malinoismum
2. sep 2021

🙂 kde ja žijem, alebo som tak skromná? 😂🙈😂

fifina75
2. sep 2021

Možno majú všetko materiálne a značkove na čo si zmyslia ale ako rodina niesu šťastný.

acrobaleno
2. sep 2021

"Bohaté mladé rodiny" si možno vybrali správne odvetvie alebo školu, kde sa uchytili a z toho majú nadštandardné platy. Len treba na sebe pracovať a posúvať sa niekam. Lebo zatiaľ čo pozoruješ "bohaté mladé rodiny", tak ti tie možnosti utekajú.
@fifina75 a toto keď už vidím niekde napísané tak mám dosť. 😂 Ty im vidíš do domov a do hláv?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
2. sep 2021

@marsmykkok nemyslím si, je rozdiel či v zahraničí blokujes v supermarkete, alebo zbieras jahody a potom sa presunies zbierat olivy a je rozdiel ak napr ideš na rionu plošinu, robíš lekára, maséra, . …
A čakať kopec peňazí za 2 roky je naivne. Myslím takých ktorí tam odrobila 5 a viac rokov
Či si tam urobíš ešte školu, kurz, alebo vymetas diskotéky

Mnohí makaju už počas studia na SŠ, majú plán, víziu čo chcú do budúcna

luccija
2. sep 2021

Len nezabúdajte, že aj tie úvery treba splacať, takže, ak by na to nemali tak ich nemajú.Aj my máme takých plnú dedinu väčšina mužov sú IT technici, alebo podnikajú a ženy 2,3 deti na RD.
Niekto sa vypracuje, niekto podniká v tom, čo vymyslel otec nikto z tých čo ja poznám nebol v zahraničí.

zooeynka
2. sep 2021

Minimalne v BA je dost pozicii kde muz zarobi napr. 5 000€, zena dajme tomu 2 000. Zo 7 000€/mes.sa da polahky zaobstarat to co popisujes - domy, bazeny, auta...len takyto prijem musi vydrzat dlhorocne ;) Ono, su firmy kde ludia bezne mavaju odmeny 10 000€ minimalne raz rocne, cize netreba sa cudovat.

natalala
2. sep 2021

No treba prestat “pozerat susedom do dvora” a sustredit sa na svoj rozvoj a ciele 🤷🏼‍♀️ Ja mam 28 manzel 34 a vsetko co mame sme ziskali vlastnou pracou a vdaka nej sa mame nadstandardne a kvoli takym ludom ako niektore komentujuce tu radsej ani nezdielam fotky z dovoleniek, nerozpravam o autach ake mame ani o byte a inych veciach, proste doslova zatajujeme svoj prijem, lebo tolko zla a neprajnosti a pohrdavych kecov o zdedeni, prispievani od rodicov a bla bla 🤦🏼‍♀️ Ja si ani nekupim znackove oblecenie, kde tu znacku nejako na prvy pohlad vidno :D sice mame hypoteku vysoku, lebo kupit velky byt pre rodinu v BA je palka, ale mame fin rezervu na 1,5 roka minimalne a keby sme sa uskromnili, tak by nam vydrzala aj 3-4 a tolko bez prace nebudeme nikdy.

kikaaa444
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikiki29
2. sep 2021

Všetko je to závislé od príjmu… my pravidelne šetríme, nemáme hypo zatiaľ, no napriek tomu si lepšie bývanie nemôžme dovoliť, lebo z príjmu nenašetríme dostatok na kúpu pozemku atď. Aj auto máme len staršie a na nové musíme pomerne dlho šetriť.
Treba si vybrať lepšie odvetvie… muž zarába pomerne dobre v rámci odvetvia a napriek tomu nič moc. Ja zas mám vzdelanie v oblasti kde sa neviem uplatniť, takže mi je také vzdelanie na prd.
Keď chcete žiť lepšie, jediná možnosť je presunúť sa na pozície, kde je platový priemer vyšší. No to nie je vždy také jednoduché.
Alebo teda pozrieť sa či nerobíte chybu inde…

kofa77
2. sep 2021

poznam niekolko takych mladych rodin a tam je to o tom, ze bud muz ma dve prace, zena je doma, o pracu zaujem nema a druhy vzor je, ze tam dotuju rodicia, ktori su este relativne mladi, financuju zcasti takyto zivot. ale su to ozaj mlade rodiny, tak okolo 30tky.

sasa1310
2. sep 2021

@nikiki29 toto nepochopím. Nemáte hypotéku, šetríte ale nemôžete si kúpiť pozemok. Za ten čas čo šetríte, tak aj pozemok rovnakým podielom ide hore a teda vaše šetrenie na pozemok vychádza stále navnivoč. Na to je práve vhodná hypotéka, aby si ten pozemok mala skôr. Jeho hodnota bude stále stúpať, ale už ho budeš vlastniť a splácať. Tam robíte najväčšiu chybu. Zatiaľ čo šetríte, ceny idú hore
V dnešnej dobe nie je umenie nemať hypotéku a šetriť, v dnešnej dobe sa dá krásne zarobiť aj vďaka hypotéke.

len_nig
2. sep 2021

@liljana aj ja ťa sklamem, tiež máme len hypo (aj to úplne priemernú si myslím 95tisic) okrem toho nič na splátky, žiadne leasingy a podobne. Obaja sme robili od 19, šetrili sme. Ja som brala hneď hypo z prvej práce na byt ktorý sme minulý rok predali so ziskom, vyplatila sa moja hypo, postavil sa dom kúpili sa veci a šetríme ďalej. Ale SUV nemáme 😂 ani Vansy nemám, to som nosila ako pubertacka.
Podľa mňa nie je dobre sa porovnávať a závidieť, každý má čo si môže dovoliť 😊 niekto viac, niekto menej je to o šťastí a o šikovnosti rodiny.

ajka0207
2. sep 2021

Trochu od témy, ale bungalov je teraz považovaný za nejaký "vyšší" štandard? Pre mňa to boli vždy také prilepky pre tých čo nemajú na poriadny dom :D.

A inak, čo je "mladé" rodiny? U nás majú deti ľudia 35+ a teda to znamená že nejakých 15 rokov už robí, takže nejaký vyšší štandard mi u ľudí čo kariérne rastu príde v pohode.

zuzanka.zuzu
2. sep 2021

doriti, teraz je luxus kočík stokke? ja som kúpila cybex ☹ no nič idem popozerať stokke

nikiki29
2. sep 2021

@sasa1310 no spravili sme chybu, že sme dali všetky úspory do malého bytu, mali sme počkať alebo brať hypo hneď 😑 sme si mysleli, že nám postačí 2i a po pár rokoch sme pekne vyšli z omylu 😂 teraz hľadáme ale už nenachádzame taký pozemok ako by sme chceli a zároveň nemuseli brať hypo na 30 rokov len na pozemok 😅 okašlali sme sa sami…

renab
2. sep 2021

@dskjhfdlkdjhl vsak sa chce starat a pyta sa ako na to... nezavidi...