Blahoželáte ľuďom, aj keď si na vás nespomenú?

25. dec 2021

Blahozelate k narodeninam/meninam tym, ktori si na vas nespomenu? Napriklad sesternica, kamaratka, atd..?
Ja som si doteraz spomenula vzdy, aj ked vela z nich takmer vobec a premyslam, ze uz budem gratulovat len tym, ktori si tiez spomenu. Je to sice pre niekoho malickost, ale vie to zamrziet.

dskjhfdlkdjhl
25. dec 2021

Ja toto neriesim, necakam reciprocitu. Ked chcem a hlavne nezabudnem, zablahozelam. A ci mne oni zablahozelaju, to uz neriesim.

ivkazba
25. dec 2021

Blahoželám a aj darčeky dávam preto, že chcem pogratulovať či dať darček. Nie preto, že čakám, že mi to dotyčný človek vráti.

liusa82
25. dec 2021

No už nie ak na mňa niekto kašle dlhodobo potom kašlem aj ja na neho.Hádam nebudem niekomu gratulovať alebo niečo dávať ak ma má na háku.Nepoviem ak zabudne raz ale ak je to stále tak určite nie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gleep1
25. dec 2021

Mna toto vôbec nezaujima. Ja gratulujem každému o kom viem že ma sviatok, o tom kedy mám narodeniny ja nehovorím nikomu. Gratuluje mi len najbližšia rodina. Od nikoho iného to nečakam, obtazovalo by ma to

damiana1992
25. dec 2021

Väčšinou nie 😀

ivkazba
25. dec 2021

Inak ženy, musím povedať, že za včerajšok a dnešok žasnem, čo všetko ľudia riešia. V jednej diskusii sa autorka sťažuje, že koľko blahoželaní poslala cez FB a koľko ľudí jej neodpovedalo, tu sa rieši že niekto niekomu nenapíše blahoprianie k narodeninám. V ďalších dvom diskusiách sa rieši nespokojnosť dospelých žien s darčekmi a že teda partneri neadekvátne reagovali, keď im ženy oznámili, že kúpili naprd darček. V jednej zase autorka píše o tom, že chlap sa rozplakal, lebo mu nič na Vianoce nekúpila, pričom boli dohodnutí, že si nebudú nič kupovať. Ako to vážne?

dskjhfdlkdjhl
25. dec 2021

@ivkazba tiez to sledujem a nejako nechapem, ale tak ja si vzdy poviem, ze nemusim vsetkemu rozumiet😉

miskakyska
25. dec 2021

....po ignorovaní vianočných vinšov už prišli na rad narodky,meniny?...hodíme zrnko sliepočkám nech sa vyhrýzajú a vymyslíme novú hovadinku?😆😆
Hoď sa do ķľudu,uvar si puč...víno...zapni nejakú perinbabku...noo 💙🎄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasitimi17
25. dec 2021

Ja mám zopár kamosiek a vždy im blahoželám či meniny či narodeniny… ale mne k sviatku zablahoželajú vždy len dve z nich 🙂 neviem či ostatne zabudnú, alebo sa im nechce napísať mi správu 🤷🏼‍♀️ Nebudem sa hrať na pretvárku, zo začiatku mi aj bolo ľúto že si nespomenuli, ale už to dva roky neriešim a keď nechcú tak nemusia, veď mne sa svet kvôli tomu nezrúti. Ja im však vždy napíšem aj tak 😌

deti95060810
25. dec 2021

nie.. dokonca ani súrodencom nie a to máme dobré vzťahy....spomeniem si, ale negratulujem

miskakyska
25. dec 2021

Baby nemáte pocit,že dnes tu úraduje len jedna " spisovateľka"?
Všetko na jedno kopyto,žiadny šmrnc,zápletka....?🤔😆hodí do éteru a ide ďalej...

petamich
25. dec 2021

uprimne odkedy som na materskej a nevyplnam si dochadzku do nasho systemu, kde bola aj info kto ma v ten den meniny, tak neblahozelam k meninam 🤷‍♀️ som rada, ze viem aky je tyzden aktualne a vnimam vikend a pracovny den a k narodeninam vzdy blahozelam ludom, na ktorych mi zalezi a nie neocakavam, ze mi automaticky budu blahozelat spat 😃 odkedy nemam narodeniny na FB profile, pocet gratulantov dramaticky klesol a paci sa mi to, nech mi blahozelaju ti, ktori su mi blizki a vedia kedy mam narodeniny a ja to tak robim tiez

a inak dnes je cas na sebalutost, bilancovanie atd.? dnesne temy 🙈

petamich
25. dec 2021

@miskakyska urcite ano, aj mne to napadlo ;)

anonym0001
25. dec 2021

Neberiem vôbec ohľad na to, kto mi kedy gratuloval. Gratulujem tomu, komu ja chcem.

zmrzlinka2021
25. dec 2021

pravdaze blahozelam - robim to, pretoze chcem, nie ze nieco "na oplatku"

gina17
25. dec 2021

Asi by ma zamrzelo keby si ja spomeniem, ale dotyčný na mňa opakovane nie.

zuzudrnda
25. dec 2021

Podla toho, ci som v kontakte. Podla toho, ci zvykneme si gratulovat (mam spoluziacku zo strednej, nevideli sme sa uz roky a vzdy si spravu napiseme). Rodine vzdy, nezavisle na tom kto skor a ci si spomenu oni.

googlinqa
25. dec 2021

Nie len rodine aj oni nám

euka210
25. dec 2021

Uz sa to svadbou a dialkou zredukovalo na rodinu a par naj kamaratok. Ale len slovne ci spravou, fb rad pripomina 😁 ...darceky uz vobec nie, tie davame iba detom

leni1977
26. dec 2021

Či mi niekto napíše sms, to vôbec neriešim, ale ja už som skončila s takým, že niekto mal sviatok, nakúpila som darčeky, utekala som blahoželať a mne tí ľudia nič, nečakala som darčeky, ale aspoň bú sa patrí povedať, najmä keď sú priamo v ten deň s tebou. Tak som sa tento rok na to vykašľala a hotovo.