Bez zmyslu života

vovika123
26. jún 2024

Ahoj chcem sa opýtať mal už niekto ten zlí pocit ze nemá ZMYSEL ŽIVOTA ?.
Mam 24 rokou mam priateľa prišla som o prácu nemáme deti. mam pocit ze môj život nemá zmysel
Denno denne to iste mam ani priatelou ani skim sa porozprávať mam stoho depresie neviem co ďalej.

bublinka1426
26. jún 2024

@vovika123

mas 24 a zivot pred sebou. sa vzchop a namiesto vypisovania na MK pozeraj profesiu. drzim palce, aby sa ti podarilo najst pracu a mozno aj novych kamaratov.
kazdy mavame podobne obdobia, neboj, raz si nahor raz nadol.
hlavne si mlada na taketo myslienky. 🙂

vali_44
26. jún 2024

Ahoj,
Úplne chápem, že sa cítiš na nič. Život občas môže byť fakt ťažký a stratiť zmysel. Skús nájsť niečo, čo ťa aspoň trochu baví a začať s tým. Môže to byť čokoľvek - šport, nový koníček, hoci aj nejaký online kurz. Pokecaj si s niekým, komu dôveruješ, alebo sa skúsi pripojiť do nejakých skupín online, kde sa môžeš zoznámiť s novými ľuďmi. Neboj sa hľadať pomoc, ak máš pocit, že to potrebuješ. A hlavne nezabúdaj, že všetko sa dá zmeniť, aj keď sa to teraz zdá beznádejné. Drž sa a verím, že to zvládneš!

vovika123
autor
26. jún 2024

@vali_44
Ďakujem za pochopenie najhoršie na tom je ze už to je nejaký rok co sa to takto tiahne nič iné nepríde nič pozitívne sa mi nedeje neviem asi robím niečo zlé.
A do prace samozrejme ze by som išla ale bývame v jednej nemeckej dedinke kde nejdu ani autobusi a kde robí priateľ tam neberú tak je to dosť zle 😭😭😭

vali_44
26. jún 2024

@vovika123 To ma mrzí, že sa takto cítiš a že je to už tak dlho. Život v malej dedinke to určite neuľahčuje. Možno by stálo za to skúsiť niečo nové, čo ti môže priniesť trochu radosti alebo zmeny. Čo tak skúsiť nejaké online kurzy alebo dobrovoľníctvo? Niečo, čo ti môže dať pocit naplnenia a zároveň to môžeš robiť z domu. A čo tak pokecať s priateľom o možnostiach presťahovania? Možno by sa našlo miesto, kde by ste obaja mali viac možností. Aj malý krok k zmene môže priniesť pozitívny zvrat. Drž sa a nevzdavaj to. Každý z nás má občas pocit, že sa nič nedeje, ale niekedy stačí malá zmena, aby sa veci pohli k lepšiemu.

deti95060810
26. jún 2024

a čo kúpiť auto - aj ojazdené a cestovať za prácou...či na dedine sú už všetci dôchodci?

vler
26. jún 2024

@vovika123 uz si rok bez prijmu? no v Tvojom veku by som netrcala taky cas v nejakej (ani v nemeckej) dedine

vovika123
autor
26. jún 2024

@vler nie 2 mesiace som doma

vovika123
autor
26. jún 2024

@deti95060810 nemám vodičský preukaz:(

vovika123
autor
26. jún 2024

@vali_44 ďakujem <3 musím niečo skúsiť ☹️lebo takto osprostiem nadobro :/

oliolijanka
27. jún 2024

Nic pozitivne samo nepride. Stastiu musis ist v ustrety.
Ako dobre hovoris nemecky?

monalisa1111
27. jún 2024

@vovika123 žij svoj źivot, nie jeho. Z toho máš depresiu

ysseba
27. jún 2024

@vovika123 Presťahovať sa nechcete do nejakého mesta, aby si mala viac pracovných príležitosti?

vovika123
autor
27. jún 2024

@oliolijanka dohovorim sa
V auguste mam pohovor 🙂 som zvedavá ci to vôbec vyde

vovika123
autor
27. jún 2024

@monalisa1111 myslite?

vovika123
autor
27. jún 2024

@ysseba ale áno len to nieje len tak

monalisa1111
27. jún 2024

@vovika123 áno,myslím

ysseba
27. jún 2024

@vovika123 Ja viem, že to nie len tak odsťahovať sa. Ale sedieť v dedine do ktorej nechodí ani autobus, bez vodičáku, to tiež nie je "len tak". Veď si aspoň ten vodičák rob teraz keď máš čas. Spravíš veľký krok pre svoju budúcnosť a aj pre svoju depresiu...

henikap123
28. jún 2024

Musíš si zmysel nájsť, zlepšuj sa v nemčine, začni behávať (prihlás sa na maratón 🙂 ) alebo bicyklovať, kúp si knihy čítaj. Ja by som hneď vedela čo s voľným časom 😀

estellas
28. jún 2024

@vovika123 Chápem, ja som tiež bola dlho smutná keď som dostala výpoveď.