Babka prepísala dom

26. okt 2023

Dobrý večer, moja babka prepisala dom na môjho otca priateľku, dá sa s tým niečo robiť?

zanka777
26. okt 2023

Dá...
Poplakať do vankúša... Ponadavať si v duchu a zmieriť sa s tým že pokiaľ je svojprávna môže si svoj majetok prepísať aj na sesternicu z 18 tejto kolena. 😏🤷

martinmmartin
26. okt 2023

poprosit priatelku nech to prepise na niekoho co ti viac vyhovuje

daniela1911
26. okt 2023

Darovala ?
Ak je pani svojprávna, s darovaním neurobíš nič.

autor
26. okt 2023

@daniela1911 ano darovala , nerozumieme tomu celá rodina, nikomu nepovedala nič a zrazu sme sa to dozvedeli, nepoznáme ju vôbec

daniela1911
26. okt 2023

Otec v tom nie je zainteresovaný ?

zanka777
26. okt 2023

Ale ty s tým neurobíš nič.... Je to jej rozhodnutie... Naozaj môžte sa čudovať atď atď ale nemáš žiadnu moc zmeniť to... Pokiaľ je svojprávna samozrejme

beata_k
26. okt 2023

Darovaciu zmluvu mozes napadnut sudnou cestou.

marca12
26. okt 2023

Darovacia zmluva sa da napadnut. Mozte to skusit

sissy27
26. okt 2023

A preco by sa s tym nieco malo robit? Babka darovala svoj dom, nie tvoj…

slavomira236
26. okt 2023

Si len vnucka..takze aj tak by nepripadol tebe ale detom starkej

oliolijanka
27. okt 2023

Ako casto si babku navstevovala?

simca06022011
27. okt 2023

Môžete ísť za babkou a spýtať sa. Sú prípady keď niekto "presvedcivy" oblbbe starého človeka . Otec je v tom ako zainteresovaný? Lebo keby na neho to napise tak to ešte pochopím skôr. Možno za tým bude niečo úplne ine: napr finančne sa nejak dohodli a pod. Čiže môžeš to nechať tak, alebo sa môžete porozprávať s babkou . Ak nie ste v kontakte = nemáte sa čomu čudovať.

alex49
27. okt 2023

Nestretávas sa z otcom? Keď nepoznáš jeho priateľku. Dúfam, že aspoň za babkou si chodila pravidelne, nie len po majetkoch sa trepať.

matullienka
27. okt 2023

Zvláštne ako mala babka informácie o priateľke tvojho otca, ktoré potrebovala do darovacej zmluvy keď ju nepoznáte? Pories si vzťahy v rodine keď chceš riešiť majetky, lebo tie vzťahy ok nemáte

0kristina0
27. okt 2023

Mne sa nieco mari, ze darovacia zmluva sa da napadnut do 5 rokov ale nie som si ista

matullienka
27. okt 2023

@0kristina0 áno môže sa napadnúť ale súd musí mať vážne dôvody aby ju zrušil, a pokiaľ je babka svojpravna a pri zmysloch tak asi veľmi si nepomôžu

korylan
27. okt 2023

Porozprávajte sa s babkou slušne,ako dobre pozná tu osobu,koľko času spolu trávia,čo zažili,či babka vie,že ten dom už nie je jej .... atd. Zistiť od babky,čo sa dialo.

daniela2202
27. okt 2023

@martinmmartin 😂😁😂👍

mamina7070
27. okt 2023

Ona nemoze napadnut darovaciu zmluvu nepiste bludy ved ona nie je ziadna zo zucastnenych stran (napadnut moze darca )

ivanka33
27. okt 2023

Mňa napadlo, možno chcela ten dom darovať otcovi, ale nemá otec nejaké dlhý? Aby o dom neprišiel, dali to na jeho priateľku... V každom prípade, ty si bohužiaľ z kola von.

vlachienka
27. okt 2023

S týmto ale ťažko niečo spravíte. Má otec súrodenca? Ten by to podľa mňa ešte napadnúť mohol, no ty osobne po právnej stránke asi nič. Sa ako čudujem aj tvojmu ocinovi, že na to pristúpil. Stále je to len frajerka, ak som to správne pochopila

lalenka33
27. okt 2023

Napadnúť darovaciu zmluvu môže len darca. A aj to musia byť vážne dôvody.

ahhola
27. okt 2023

😃Mali ste babu lepšie strážiť. Bytová mafia tipuje seniorov s demenciu a zvyšok poznáš.

1..vludit sa do bytu...
.... Dobrý deň, mňa posielajú zo sociálky, aby som vám pomohla
2. opantat, blbnúť, prepísať dom.

Dávali v občanovi za dverami, starý mládenec prepísal podvodnicke, ta bola v kľude, 250 000 majetok na písme, všetkých elegantné odpinkavala. Segra toho starého somára podnikla právne kroky a zrazu bol zenaty😃
Človek musí tých smejdov len obdivovať. Jeden sa naháňa celý život, to co ma, ma z tvrdej práce a niekto zbohatne za týždeň, no nemiluj ich👿

karolinakr
28. okt 2023

Porozpravat sa s babku, ake dovody ju k tomu viedli.Ked je dementna, može sa jednat o podvod.Ako sa otec k tomu stavia a prečo babka prepisala dom na cudzi element v rodine?

ada12345
28. okt 2023

To znie zvlastne. Mate v rodine asi cudne vztahy a asi sa moc nestretavate, ked vy nepoznate otcovu priatelku, ale zjavne babka ju pozna viac nez dobre.

autor
7. nov 2023

@alex49 k babke chodím každý týždeň, nie som taká aby som len majetky chcela, len mam takých rodičov akých mám

matullienka
7. nov 2023

Keď tam chodíš každý týždeň ako je možné, že si i tom prepise nevedela?

autor
7. nov 2023

@matullienka pretože nám nikomu nepovedala iba môj otec o tom vedel jeho priateľka a babka, celá rodina nič nevedela, až teraz pred dvoma týždňami sme sa to dozvedeli

karolinakr
7. nov 2023

No a otec ako sa vyjadril? On je hlavný svedok