Babka a vnúčatá

16. sep 2022

Ahojte, je podľa vás správne ak budeme s mužom deti strániť od ich vlastnej banky, ktorá má psychické porblemy,je manipulatívna ? Čo sa môže do budúcna stať? Bojím sa aby mi to deti nevycitali časom

autor
16. sep 2022

Momentálne im o nej ani nehovorím, sú ešte malý, dvojročný a trojročný. Vidia ju veľmi sporadicky a starší len povie na ňu teta, a ja ho ani neopravim,muž tiež nejako nereaguje,iba občas ju pomenuje,že babka .moc sa im nevenuje, tak ani nevedia kto to je

deti95060810
16. sep 2022

nebolo by lepšie babke pomôcť? myslím s liekmi...
deti si zvyknú či ich tam budeš vodiť často, alebo len kedy tedy...
ja by som dieťa opravila a učila ho že je to jeho babka - nie žiadna teta. nevieš ako dopadneš ešte v živote ty, neviem či by sa ti páčilo aby ťa vnučky oslovovali tetka...

autor
16. sep 2022

@deti95060810 nepomôžem liekmi,nakoľko odmieta návštevu psychológa,psychiatra,jej nič nie je a my iba prehaname a zvelicujeme. Ja s ňou nemám žiadny vzťah, a bojím sa o deti aby ich nemanipulovala, a ešte k tomu ak to čo robí pokladá za normálne

hilda08
16. sep 2022

A na základe coho viete ze ma psychickú poruchu ked nebola ani u dr? Normalne sa pýtam nehľadajte nic zle na tom, len som zvedava.

autor
16. sep 2022

@hilda08 boli sme s mužom u psychológa a povedali mu čo sa deje a ten potvrdil psychickú poruchu. Nič v zlom, ale to aj obyčajný človek vidí keď sa človek tak správa, toxická osoba

autor
16. sep 2022

Ja sa pýtam hlavne kvôli deťom, či mi to v budúcnosti budú vyčítať že som im zaprela babku

hilda08
16. sep 2022

Deti ti to vyčítať nebudu, bude to pre nich proste realita, ine by podla mna bolo kebyze su na nu zvyknutí a zrazu nic

pribinak
16. sep 2022

Čo ti budú vyčítať? Že si ich chránila pred Psychicky chorou osobou?
Čo ti budú vyčítať? Že sa nestretávali s osobou s ktorou nemajú žiadny vzťah?

Nepreháňaj

kornelies
16. sep 2022

Fuuuha...tak tvojho muza by som hnala kade lahsie. To sa hanbi za vlastnu matku, ktora ho porodila a vychovala!!! 😱😱😱Svedci to o nulovom respekte, ubohosti ducha. Nech je babicka akakolvek, uctu od vlastneho dieta si zasluzi. Navsteva vo vasej pritomnosti nemoze detom ublizit. Ste tam na to, aby ste ich usmernili. Nebudte taki vztahovacni, evidentne ste mladi a neviete, co vsetko budete musiet v zivote preglgnut.
Prajem Vam, aby ste nasli spolocnu rec. ❤️

autor
16. sep 2022

@pribinak no deti kým to pochopia prečo,ak to pochopia. Neviem, proste pre mňa sú moje babky dôležité osoby v mojom živote a priala som si to aj pre deti a vidím že im není dopriate. (Druhá babka je skvelá,starostlivá,milá)

loginexistuje
16. sep 2022

nebudu ti nic vycitat my to tak mame proste nie je sucast zivota nasho obcas ju spomenieme (nezatajujeme v dobrom spomenieme) ale nie sme v kontakte
bud vdacna aspon za jednu nam sa nepostastilo druha bola ok predtyma potom druhy dych milenci atd a vnucata dva tri krat do roka

autor
16. sep 2022

@kornelies ako vieš že je to mužov matka ? Je to žiaľ moja matka.

loginexistuje
16. sep 2022

@kornelies ale moze ublizit aj navsteva a riadne nezazila si bud rada

autor
16. sep 2022

@loginexistuje ale ku vám asi nechodí či ? Ku nám veľmi zriedka príde, asi 10 x za rok ju vidia. A sestrine deti, tie mladšie tiež nevedia kto to je, minule na oslave sa pýtalo najmladšie kto je tá teta, a oni že je to tvoja babka.

pribinak
16. sep 2022

Však to je tvoj problém že pre teba sú babky dôležité, neprenasaj to na svoje deti

Mnohe deti majú len 1 babku, alebo aj žiadnu, iné majú síce obe babky, ale vidia ich tak 2-3x za rok, alebo žijú v zahraničí

Tvoje deti majú ešte druhu babku, to je super. Navyše píšeš že majú dobrý vzťah, že je skvela a starostlivá
Buď rada

loginexistuje
16. sep 2022

svokra vobec s tou nie sme v kontakte roky tam to bolo najbezpecnejsie a moja mama par krat do roka pride nas zavola k nej malokedy napr este nestihla osobne popriat dcere k maturite (bola v maji dcera je uz na vs v cechach)
my sa skor stretneme ze cela rodina vianoce jej narodeniny ja idem kupim pekny dar … tento rok rozmyslam ze automaticky kavovar

mama u nas bola naposledy cca pol roka dozadu

dorottka
16. sep 2022

@kornelies fakt mas asi stastie, ze si nemala taku osobu v rodine. Ja som mala, babku, bola to jedna hnusna stvora, na ktoru nema nikto jedinu milu spomienku, len ako ublizovala, bola plna zloby a zasahovala kazdemu do zivota. Mojho oca mlatila v detstve ako zito a do smrti ho davala dole, jeho psia povinnost bola skakat jej okolo zadku. Nas nutila navstevovat ju, ale pri kazdej navsteve len nedavala na mojich (inak velmi dobrych) rodicov. Cize nie, ziadna ‘babicka’, kazdemu sa ulavilo, ked umrela. A nie, nie som ‘mladsia’.

melanta
16. sep 2022

@kornelies v prvom rade autorka píše o svojej matke. A za druhé, to, že žena porodila, ešte neznamená, že si zaslúži úctu a rešpekt od svojho dieťaťa. Sú ženy, ktoré svojim deťom narobia v živote len zle, privedú svojim deťom len zlé veci do života. A autorka je dobrá matka, ak svoje deti od takejto osoby stráni. Krv nie je všetko.

miadi
16. sep 2022

Tvoja otazka je velmi alibisticka. Nema tvoja mama diagnozu stanovenu.. no ak Veris ze je nebezpecna pre deti a ste v tomto s muzom jednotneho nazoru tak by ta ani nemalo napadnut ci ti to raz budu deti vycitat. Ich bezpecie je prvorade nech sa aj raz hnevaju. Len mi nedava zmysel ako ich moze babka zmanipulovat ked ani nevedia kto je a vplaju ju teta. Su uz dost velke chapat kto je. ( moje deti vedeli od 6m povedat baba a svokra Nona taliansky babka hoci jednu videli vacsinou cez Skype a druhu raz za cas) ty by si mala detom vysvetlit kto to je a ze mà nejaky problem. Vycitat ti to mozu len ked budu velke A zoznamia sa snou a zistili by ze babka je uplne v pohode a ze to cele bolo len v tvojej hlave ze si si riesila svoj vztah k nej cez nich. No z toho co pises ze nema o nich zaujem .. tak tam Asi ani manipulacia z jej strany nehrozi.

autor
16. sep 2022

@miadi tak nevenuje sa im lebo ich strážim vždy je dpride, predomnou si nedovolí nič, ale večne malé.nebudu a neustrážim ich, najmä po novom roku,ako sa nám tretie narodí. A to či sa s ňou stretnú alebo nie v dospelosti neriešim, lebo ona už teraz má 65 rokov, to už vtedy bude nie taká pri sile sa im venovat ,ak vôbec bude nazive

maciatkoe
16. sep 2022

Radim ti nikomu neodravaj, kedy uz nebude na zive. 65 nie je vela, aj keby mas iba novorodenca. A nikdy nevies, kolko komu ostava. Aj 20 rocna zena dnes tu je a zajtra sa moze nieco stat. A kludne ju moze aj starsia zena prezit.

autor
16. sep 2022

@maciatkoe to je pravda, ja len na margo toho že keď budú starší sa s ňou kontaktovať.

miadi
16. sep 2022

Tvoje deti nebudes vecne strazit. Ty ich mas vychovavat tak aby vedeli same co je ok co nie aby vedeli kto im chce dobre kto zle. Este budu mat xxx vplyvou a neboj kamarati vedia byt vacsi tlak a manipulacia ako nejaka babka inej generacie ktorej sa nikto nesnazi zapacit. Oni aj same pochopia kto im chce dobre kto zle. Nebudu ti pod ochrannym kridlom hnet ako zacne skolka skola potom pubetta.. ty Musis bojovat so vselicim vplyv tv internet nazori inych., tvoja mama je len kvapka v mori . Ked si pred tebou nedovoli tak to nemoze byt take zle. Ked jej nedoverujes nechat deti snou same ok ale tych par stretnuti cez rok by si mohla prezit. A nebudes mat vycitky svedomia ze si niekoho o nieco ukratila. Tie vztahy /nevztahy sa vykristalizuju aj same.

ferala
16. sep 2022

Nik ti nepovie, co sa v buducnosti stane. Kludne sa moze stat, ze ti to budu vycitat , ale aj nie. Pokial budes zakazdym pri nich, ked s nou budete podla mna sa nema co stat, zvlast ak si pisala, ze pred tebou si nic takeho nedovoli

doriiis
16. sep 2022

Chapem ta,len si dajte pozor aby mame netuklo ze moze dat na sud to,ze sa ma pravo stretavat s vnucatami.Kym nema stanovenu dg a je svojpravna tak to moze dat na sud

autor
16. sep 2022

@doriiis a potom ja môžem požadovať súdne návštevy psychiatra pre ňu aby to dokázal že to s ňou není ok ?

doriiis
16. sep 2022

To neviem

miadi
16. sep 2022

Keby ste to riesili su snou sudnou cestou psycholog sudny znalec by urobil posudok vas vsetkych Nie len jednej strany.

namornicka
16. sep 2022

Kludne pokracuj v tom rezime co doteraz, len detom povedz pravdu, ze toto je ich babka. V skolke skole to budu casom brat, kreslit clenov rodiny, rodokmen, tak nech vedia kto je kto. Je mnoho deti co ma choru babku/dedka a preto k nim nemozu chodit bez rodicov alebo na prazdniny. Aj vasa je chora, preto by to sama nezvladla, toto deti pochopia, vobec to netreba komplikovat a zahmlievat. Takto si k nej ale nevytvoria vztah a tym padom sa tam nebudu pytat ked budu starsi. Deti sa cudakov strania. Vztah si vytvoria s osobou, ktora sa im venuje. Ja som mala tiez jednu babku choru a ked som sa k nej par krat pytala, bolo mi povedane, ze nie, nepojdes, babka je chora, nemoze sa starat. Pochopila som to a preslo ma to, casom to bol pre mna kvazi cudzi clovek.

senta_sofia
17. sep 2022

Detom to bude jedno