Babka a vnúča

3. júl 2022

Ahojte, dali by ste svoje deti babke, ktora jasne manipuluje ludmi ako jej vyhovuje ? ked nie je po nej tak plac, vydieranie sebevrazdou, ze nebude chodit na navstevy. zatial to robila len pred dospelymi, mnou, muzom a jej muzom. taktiež stale kritizuje, vzdy si najde nejaku malickost a dokaze druheho zhodit (na oslave pred vsetkymi kricala na nas ked sme sa sli fotit ze schudnite, a myslela to vazne, nebola to nejaka forma humoru) pred detmi som toto nepostrehla, ale aj tak sa o ne bojim ze bude skusat aj na nich, manipulaciu, kritizovat to ich uz aj kritizovala (nebola to opravnena kritika). co poradite ? odstrihnut sa alebo to dako vyriesit ?

petulda333
3. júl 2022

Kolko maju deti rokov? Vedia posudit manipulaciu? Ak su starsie,pustila by som ich a potom s nimi hovorila co bolo. Ja som so svokrou mala zly vztah,ale nikdy ani jedna z nas do toho netahala deti.

ukulela
3. júl 2022

Nie. Taketo spravanie nie je ok. Deti by som tomu nevystavovala.

pribinak
3. júl 2022

Ak by sa mi babka deti vyhrážala samovraždou, tak by tam deti nesmeli chodiť. Takýto labilni ľudia sú nebezpeční a proste tam dieťa nedám

autor
3. júl 2022

@pribinak ok, toto mame vyriesene, kedze babka je uz starsia a deti by nezvladla...ale na take bezne nedelne /sviatocne navstevy ? ist tam a par hodin ?

pribinak
3. júl 2022

Tak na pár hodín na návštevu ísť je ok. Spolu s deckami.

autor
3. júl 2022

@petulda333 deti maju 4 a 5 rokov. len babka ma 68 rokov, cize deti len s nami, uz je nevladna, cize viem aj ja aj muz realne na mieste zasiahnut..len daktore situacie neovplyvnim, snazime sa s muzom neriesit veci co by toto sposobovali, ale napr minule bola scena plac kvoli tv, a raz kvoli tomu ze sme nechceli u nej jest. a ked je nejaky histericky zachvat,plac, tak vtedy ide u babky rozum bokom, aj schopnost pocuvat nech s tym prestane.

petulda333
3. júl 2022

68 nie je az tak vela. Ak sa jedna len o kratku navstevu a navyse len s vami sla by som. Ak by babka nieco skusala,tak rozhodne zasiahnem

autor
3. júl 2022

@petulda333 no nie je to vela, ale ak su pridruzene zdraviotne problemy, tak clovek v tom veku uz nevladze starostlivost o take male deti. suseda babky ma o torchu viac,a le cely zivot sa o seba stara a je ciperna, ze uplne v pohode by obriadila dve deti a este by s nimi santila.

petulda333
3. júl 2022

Jasne,ak ma zdravotne problemy tak to chapem. Ja,ze si narazala nato len kvoli veku

autor
3. júl 2022

ok, dakujem vam. asi sa aj tak urobime, ze kratke navstevy ok, ale ak budu dake sceny tak nebudeme chodit..ja sama mam pri tych scenach co robit, a potom furt iba rozmyslam nad tym a nie to male deti

petulda333
3. júl 2022

Tiez som to tak riesila. Svokra sa spravala hrozne,nebrala moje slova vazne. Ja som sa s nou nehadala ani eriesila. Povedala som muzovi,nech to riesi on. Nepomohlo. Tak sme tam prestali chodit. Zabralo a teraz mam so svokrou asi lepsi vztah nez s mamou. Drzim palce

svetlonos
4. júl 2022

Nevyriesis, do prdele s takou babkou aj kazdym inym. Nezmeni sa, chran si deti. Nech si kludne za krutu, najhorsiu. Maj v pazi a neries nazory rodiny ci cudzich za ti, ze ochranujes tvoje deti 🙂

elizabet173
4. júl 2022

Anii nahodou, hodinova navsteva aj s vami a finito. A myslim, ze by potrebovala pomoc odbornika tie jej prejavy nie su v poriadku

zorkahorka
4. júl 2022

Ona ma zrejme pocit,ze si ju nevsimate,ze nie je dolezita a trpi tym a je precitlivena... no ale nie na to si sa pytala. Ja by len semtam isla na kratku navstevu, uplne by som vnucata od babky neodtrhala. A keby mala nejaku svoju chvilku, pozornost deti by som smerovala inam

autor
4. júl 2022

@zorkahorka zaujímavé, nad tým som takto neuvažovala.vdaka za pohlad

zuzana9393
6. dec 2023

Najväčší problém je,že tvoj muž sa k tomu takto stavia. Ale on to zažíval celý život,tak to pokladá za normálne. Prave on a jeho súrodenci by ju mali dotiahnuť k psychiatrovi,veď kto iný by ho potreboval,ako niekto,kto sa vyhráža samovraždou? Skús mrknut histerionsku poruchu. Či ti to nebude sedieť. Ale myslím,že oni tie poruchy bývajú akoby poprepletane s inými,ako napríklad s depresiami a pod.