Angína u 2-ročného dieťaťa - veľká bolesť mandle

matiska15
7. aug 2022

Prosim Vas, porsdte mi ako pomozem dcere 2 rocnej. Dnes na pohotovosti jej dali antibiotika. Ma teploty a hrdlo resp mandle. Povedala angina. Ale place strasne vzdy, ked jej zajde slinka napr, cize ju to velmi boli.

Mate nejake tipy ako ulavit takemu malemu dietatu od bolesti zapalenych mandli ??? Prosim

pribinak
7. aug 2022

@matiska15 cukríky tamtum verde, al je schopná cmúľať cukrík

bosorka2302
7. aug 2022

Fenistil kvapky, alebo aj panadol sirup od bolesti

andreakotesova
7. aug 2022

Dorithricin, ak už dokáže cmulat.

zuzkaa1991
7. aug 2022

@matiska15 lizatka su na bolest hrdla neoangin junior ci ako

luliu
7. aug 2022

@bosorka2302 tak Fenistil nemá s bolesťou nic

matiska15
autor
7. aug 2022

Cukriky nevie cmulat a lizatka svetu div sa ona ich nechce. Tie junior angin pritom chutia uplne normalnr, druhe su take bylinkove. Ona doteraz totiz lizatka nemala. Takze som bezradna. Jedine opat panadol. Len tym som ju teraz dopovala od piatku pre teploty. Tie sa zdaju ze ustupili, skm bola rada, ze uz aspon ten jej nemusim davat.

luliu
7. aug 2022

@matiska15 neboj pri angine veľmi rýchlo zaberú ATB a bolesť zmizne

matiska15
autor
7. aug 2022

@luliu dakujem to rada pocujem, resp citam 🙂 a je mozne, ze ju prehnalo z antibiotik ? Totiz ma prvykrat nasadene atb tak uz ma znervoznie vsetko.

luliu
7. aug 2022

@matiska15 áno môže, dávaj jej probiotiká aspoň s 2h odstupom od ATB

matiska15
autor
7. aug 2022

@luliu joj dakujrm som pokojnejsia.

luliu
7. aug 2022

@matiska15 skoré uzdravenie, bude dobre, hlavne treba dobrat ATB, niekto vysadí kvôli zlepšeniu stavu a potom sa to vráti

matiska15
autor
7. aug 2022

@luliu dakujem moc. Probiotika mala tak dufam, ze to prehnanie aj tak nie je problem.

matiska15
autor
7. aug 2022

Teraz som sa docitala, ze probiotika vzdy po atb. Cize ked davam kazdych 8h tak vzdy potom s odstupom dat probiotika. Ale ako to je prosim ked mam BioGaia lrobiotika a tie sa davaju len 1x denne 5kvapiek. ???

luliu
7. aug 2022

@matiska15 pri ATB môžeš dať aj viackrát, kľudne daj 2x denne

anavixy
7. aug 2022

@matiska15 zvys davku probiotik urcite a je jedno ci pred ci po, len tam musi byt aspon 2h odstup aby ucinkovali a atb ich “nezabili” a ked si zvyknuta davat 1x denne tak ich daj hocikedy cez den len s tym odstupom od atb (ale mozes aj zvysenu davku rozdelit na dve).