Alkohol v rodine

marika1066
7. jún 2022

Ahojte baby,stále dookola sa preberá alkohol v rodine, ja osobne každej Radim, keď chlap pije treba sa rozísť, myslím že málokedy sa chlap vie spamätať a predsa ja si neviem rady vo svojom vzťahu,chlapa mám dobrého , šikovného , ale skoro každý deň je opitý, nevyvadza , príde a ľahne si a zaspí, ja už neviem ako mu mám vysvetlit že je alkoholik, ešte nie úplne, ale vidím ako sa to pomaly stupňuje a hrozne má to mrzí, mame spolu synčeka, on ho zbožňuje, ja každý deň plačem , keď som sama a neviem ako ďalej, viem že to asi nemá význam, ale keď vidím malého tak sa neviem s ním rozísť, aj sa bojím že ostanem sama, mám už viac rokov a hlavne pre malého, ale čo keď z neho nič nemáme, najhoršie je že aj tak nemám kde odísť

tarvika
7. jún 2022

ked je skoro kazdy den opity a spi, je alkoholik a to poriadny. v takom pripade podla mna pomoze iba velmi vazny rozhovor, po ktorom bude nasledovat bud liecenie, ci uz prezencne, alebo u psychiatra s liekmi, alebo rozchod. je to tazke to vidiet, ale bohuzial, takto to je.

ruzovakrava
7. jún 2022

@marika1066 ty radíš ostatným sa v takomto prípade rozísť a ty sama to nespravíš 🤷‍♀️ čo takto manželská poradňa? Ultimátum, buď sa pokúsi prestať piť alebo ak cíti že problém nemá tak odísť. Život máš len jeden, pri alkoholikovi sa trápiš ty a aj malý - čo má z takého otca?

dievcacitajucelist
7. jún 2022

@marika1066 A rozhovor s ním? Predpokladám, že si sa s ním už rozprávala o alkohole...čo povedal? Prizná si, že má problém? Alebo to bagatelizuje? Mať muža/otca alkoholika nie je žiadna výhra, ale zase len ty vieš aký je váš vzťah či ti zato stojí bojovať o udržanie rodiny...držím ti prsty

mandzula
7. jún 2022

Skús mu dať ultimátum - buď ja a syn, alebo alkohol. Ak toto nezaberie, tak rozchod. Čo iné ti poradiť? Bude sa to len stupňovať, už teraz z neho nič nemáte, tak čo môžeš vlastne stratiť? Dom/byt je koho? Prečo automaticky predpokladáš, že budeš musieť odísť ty?

0silvia0
7. jún 2022

@marika1066 tak tu sa potvrdzuje, že druhému sa ľahko radí... rozhodnutie je na tebe, píšeš, že nemáš kam ísť. Podnájom? Vždy pil? Vtedy ti to nevadilo?

pribinak
7. jún 2022

Každý deň opitý…. alkoholik ako vyšitý

Dať ultimátum, alebo sa spamätá alebo ty a dieťa odchádzate.
Kde berie toľko peňazí? Kedy sa venuje tebe a synovi? Kde pracuje?

Toto je koho byt/ dom kde teraz bývate?

marika1066
autor
7. jún 2022

@mandzula byt mame na polovicu,ja som mu už dala párkrát návrh nech sa rozídeme , keď sa hádame povie že on nemá problém odísť, ale stále je so mnou, on má kde odísť , ale nechce podľa mna

marika1066
autor
7. jún 2022

@pribinak on zarobí veľmi dobre,máš pravdu že veľa z neho nemáme , keď na neho ultimáta neplatia,povie už nepijem a vydrží 1,2 dni akože nieje každý jeden deň ožratý na mraky ale každý večer pije pivo aká zo 4 a veľa krát k tomu borovičku ,jasne že ja viem že je alkoholik on to neprizná ani za svet ešte povie že mu zákazom aj dýchať , a to je dookola to iste

marika1066
autor
7. jún 2022

@0silvia0 nepil stále takto ako teraz,ale stupňuje sa to a neprizná si to ani za svet a ja sa nevladzem pozerať na neho pár krát som mu povedala že ho nemôžem vidieť takého , ale on si to nechce pripustiť a ultimáta pre neho sú zbytočne

mandzula
7. jún 2022

@marika1066 tak potom je na mieste to ultimátum. Alebo ti na ňom vadia ešte aj iné veci, pre ktoré s ním už byť nechceš? Aha, čítam, že ultimáta neplatia. Tak potom ti už asi neostáva nič iné, len ten rozchod.

marika1066
autor
7. jún 2022

@dievcacitajucelist veľa krát sa s ním rozprávam a snažím sa mu vysvetlit že či si neuvedomuje koľko pije , ale zbytočne , povie že mu zákazom aj dýchať či si nemôže dať ani pivo ,

0silvia0
7. jún 2022

@marika1066 ono samo sa to nevyrieši. Pokiaľ mu dávaš len slovné ultimáta, jeden deň sa akože krotí potom ide ďalej ako predtým, vidí, že sa nemusí až tak snažiť. Buď ho zbaľ a vyhoď, lebo vidíš, že nič na neho neplatí. Prečo píšeš, že nemáš kam odísť, keď môžeš vlastne zostať v byte?

marika1066
autor
7. jún 2022

@mandzula veď aom mu to už povedala že nech sa rozídeme, ale nechce, tak on je dobrý veľmi, šikovný je a rozumieme si práveže vo všetkom, len nedá si povedať a tým alkoholom, inak kebyže nepije tak sa mame dobre , aspoň myslím,,,

marika1066
autor
7. jún 2022

@0silvia0 byt mame na polovicu, ono je to ťažké, lebo ho cely prerobil a bývame na malej dedine , žijú tu aj jeho rodičia a svokra by mi už nepomohla s malým keď by som potrebovala, a potrebujem ju kvôli práci,,

dievcacitajucelist
7. jún 2022

@marika1066 Pozerala som, že máš dve už dospelé deti...ja viem, že začať na novo vzťah a mať ešte s tým chlapom dieťa je risk.....nikto sa nechce opätovne popáliť...ale tvoje dospelé deti to tiež vidia s kým žiješ...aj váš spoločný syn vidí svojho tata ako je každý večer "unavený"...počuje vaše hádky....nemáš to ľahké a je mi ľúto, že ti to zas nevyšlo, lebo žiť s alkoholikom to asi nechceš či?

marika1066
autor
7. jún 2022

@dievcacitajucelist no nechcem, moje deti žijú v anglicku, tak akože keby som veľmi chcela mohla by som ísť tam, ale nechcem, to nechávam ako poslednú moznost, žila som tam pár rokov a nevedela som si zvyknúť na ich systém a okrem toho nechcem zaťažovať deti svojimi problémami,ale nechcem ani žiť s alkoholikom, je to na figu všetko,,, potom si poviem niekedy, bože veď má nebije , keď je opitý ľahne si a zaspí čo chcem, cela som z toho mimo

0silvia0
7. jún 2022

@marika1066 aha, chápem. Ono na týchto pijanoch/alkoholikoch je najhoršie to, že môžeš do nich hustiť, pokiaľ sa sami nespamätajú, nemá to význam a nič s tým neurobíš.
Na tvojom mieste si tvoj chlap uvedomí, že vás stráca, až keď sa reálne zbalíš, odídeš od neho. Buď o vás zabojuje alebo bude mať rozchod ako dôvod ďalej piť. Máš to ťažké, podnájom by si nezvládla?

mandzula
7. jún 2022

@marika1066 tak mu to skús takto povedať, že ti v podstate vyhovuje, že jediná vec, ktorá ti vadí, je ten alkohol. Zdôraznila by som pri tom, že alkohol ho oberá o čas strávený so synom, že takto stratené roky už nikdy nevráti, že ťa mrzí, že čas, ktorý by ste mohli tráviť spolu, on opitý prespí. A v neposlednom rade prízvukuj, že takto ide veľmi zlým príkladom synovi a že hoci ho máš rada, je to pre teba neprijateľné.

marika1066
autor
7. jún 2022

@0silvia0 nezvládla by som lebo pracujem 12 tky a nemal by kde byt maly , a paradox je že on sa rozviedol s prvou zenou, že ona pila a teraz je to naopak, už som mu aj to povedala zr prečo sa on a ňou rozviedol či aj ja mám k nemu to cítiť čo on k nej vtedy, ale nič nezaberá , ozaj len na pár dni

mandzula
7. jún 2022

@marika1066 to s tým bitím sú len také psycho barličky pre teba, ale asi sama vieš, že veľmi biedne. Plus sa treba pozrieť na to, čo s ním ten alkohol časom urobí po stránke psychickej a aj fyzickej.

petricka22
7. jún 2022

@marika1066 poznam od znamej… nic nepomohlo, chlastal, soferoval opity, do prace opity… hroza… nic nepomahalo, tak nakoniec od neho odisla po 25rokoch. Nasla si byt, bolo jej dobre. A to ho donutilo ist na liecenie. Abstinoval par rokov, konecne mali pekny vztah, boli ako dvaja zalubenci. No ten chlast mu zas nedal pokoja…
Za mna - odist a bud sa spamata a nieco s tym urobi, alebo nemas za cim banivat, lebo zivot s alkoholikom je hrozny a trpi tym cela rodina, aj deti…

0silvia0
7. jún 2022

@marika1066 veď malého by ti mohla strážiť svokra, veď je to jej vnuk. Porozprávaj sa s ňou o tom. Nájdi si podnájom niekde v blízkosti aby si to na tých pár rokov so synom zvládla aj s jej pomocou, keďže sa otec neangažuje.
To si musíš ty všetko zvážiť, či si ochotná žiť pri tomto chlapovi alebo pri ňom žiť nechceš. Ak nechceš, musíš urobiť nejaký krok.

marika1066
autor
7. jún 2022

@mandzula to mu stále hovorim že keď teraz nevie prestať čo bude o pár rokov s ním, viem že to sa len tak utešujem, zas to porovnám s prvým mužom, ten pil, ale aj bil má aj podvádzal,,, no nemám šťastie na mužov,

marika1066
autor
7. jún 2022

@petricka22 on nikdy nepojde na liečenie , všetci v jeho okoli pijú aj kamaráti, aj v robote, svokor mu dáva keď môže , ale jemu netreba dávať on má plnú garáž alkoholu, ale pre neho je to normálne

0silvia0
7. jún 2022

@marika1066 pil aj tvoj otec, keď máš takú toleranciu k mužom, ktorí pijú? Koľko rokov má tvoj muž?

danusa63
7. jún 2022

@marika1066 čakáš kým ti jednu pľasne, aby si ho nemusela sama pred sebou ospravedlňovať? Maj trochu hrdosti.

marika1066
autor
7. jún 2022

@0silvia0 otca mám, ale nežil s nami, veď on nepil tak od začiatku , ako sme sa vrátili zo zahraničia pred tromi rokmi od vtedy sa tak rozpil

marika1066
autor
7. jún 2022

@danusa63 nemyslím žeby má udrel, ale človek nikdy nevie, ale tak ako to mám riešiť keď je ako hluchý a ja nemám kde ísť,,

mirit
7. jún 2022

Presne toto iste sme mali doma, ked sme boli vacsi chceli sme aby sa mama rozviedla, lebo sme v podstate vyrastali bez otca, aj ked sice bol doma , ale stale spal pod parou. Na liecenie siel az ked som mala asi 20 rokov , od vtedy nepije. Sam si musi priznat ze je alkoholik a ist na liecenie.

0silvia0
7. jún 2022

@marika1066 skús sa poradiť v tomto krízovom centre, môžeš anonymne zavolať: http://www.otvorene-srdce.sk/kontakt.htm
odporúča sa nechať alkoholika padnúť na samé dno, buď sa odrazí alebo sa potopí.