Alkohol u ženy - ako jej pomôcť?

4. máj 2020

Prosím vás,ako presvedčiť človeka,ktorý má vážny problém s alkoholom,aby podstúpil nejakú liečbu.
Ide o ženu,ktorá má dve maličké deti,údajne ich začína zanedbávať(kvôli alkoholu!kedze pije celé dni)
Kde hľadať pomoc?

natalienka12
4. máj 2020

psychiater

deti95060810
4. máj 2020

psychiater

kitycat
4. máj 2020

apelovat na otca a rodinu aby zakrocili

bejby21
4. máj 2020

S alkoholikmi je to tazke. Treba ist tvrdo na nich lebo ked beres ohlady nepomaha to. Skusit na tvrdo sa povyhrazat ze jej vezmu deti a das podnet na socialku ak neprestane a nepodstupi liecbu,lebo ak je zavisla nic ine jej nepomoze. Pochadzam z rodiny kde je alkoholizmus a dokonca aj umreli kvoli pitiu. Je to pliaga

autor
4. máj 2020

@bejby21 už pocula veci o sociálke,od vlastného manzela,ale nič ju neprinúti otvoriť oci.bojime sa samozrejme aj o ňu,ale hlavne o deti.
Pokial však ona nebude chcieť,liecit sa nezačne a nasilu ju vziať nemozeme nikam. Aspoň take informácie som našla.

pribinak
4. máj 2020

Rozvod. Treba chrániť deti

janickacrazy
4. máj 2020

no tak ked vyhrážanie sociálkou nepomáha, tak ju treba reálne zavolať, možno pochopí, že to myslíte vážne a možno nie, moja známa tiež popíjala a mala malé deti, muž stále preč, proste to sama nezvládala, nakoniec to dopadlo veľmi zle, ani sociálka nepomohla, niekoľkokrát ju volali susedia, ona piť neprestala, prišla o deti aj o manžela, deti sú u starých rodičov, smutné, liečiť sa nešla bohužiaľ

andrea_82
4. máj 2020

Základom úspechu akéhokoľvek liečenia je, že ona bude presvedčená, že to chce. Lebo inak bude hľadať cestičky a akonáhle ju pustia z liečenia, tak do toho spadne znova.

autor
4. máj 2020

@pribinak je to tam veľmi komplikovane..tam ani otec nie je prikladny
@andrea_82 no praveze ona nechce,ona si mysli,že je všetko OK.

autor
4. máj 2020

@janickacrazy och boze :/

unicornlady
4. máj 2020

Asi by bolo fajn odhaliť dôvod, prečo vlastne pije. Pred akými emóciami, situáciami... uteká. Lebo ak by aj prestala piť, ale nič by v živote nezmenila, znova by tomu prepadla.

autor
4. máj 2020

@unicornlady pije vraj cca 10rokov.nevedeli sme dlho,že je to take zle.cize to je už aj zavislost,zrejme ťažká.
Áno,viem,že ju trápia aj iné veci,ale dokáže to zmeniť tiež len ona,my sme bezradni

janickacrazy
4. máj 2020

fúha, tak to je už veľmi dlho, bez odbornej pomoci to určite nezvládne, aké veľké sú deti? treba sa o ne v prvom rade postarať

autor
4. máj 2020

@janickacrazy malé.4 a 3.
Mame to riešiť tvrdšie?cez socialku?kym sa nespamätá?alebo ju vziať z toho prostredia,od muza prec?aby ju nedeptal stále?ta žena nemá žiadne sebavedomie.nema odvahu začať nový život.

barboritta
4. máj 2020

Takychto pripadov je velmi vela.Medzi 4 ocami by som jej dohovorila,spomenula socialku a mozno sa zlakne.jednu alkacku poznam,prestala pit aj bez liecenia,uz je 8 rokov ,,cista".ale to je ojedinele.urcite tuto tvoju znamu nieco trapi,ci nieco nezvlada...mozno sa citi opustena

janickacrazy
4. máj 2020

jej muža nepoznám, on ju akože psychicky ničí a ona preto pije alebo ako to je? zmena prostredia može určite pomocť, ale treba aj odbornú pomoc, psychologa, psychiatra

pribinak
4. máj 2020

Socialku určite

autor
4. máj 2020

@barboritta už jej bola spomenutá sociálka.jednoducho,nezaberá na ňu momentalne nič.je strašne uzavretá,akonahle sa niekto pokúsi s ňou hovoriť na tu tému,stíchne a nekomunikuje.
@janickacrazy jej muž je dosť zvláštny,svojsky.taky dominatným typ.strasne jej dáva pocítiť,že je niečo menej.deti ho veľmi nezaujimaju.
Vôbec netusim,ako na ňu,aby spravila ten prvý krok,viem že by chcela od muza odist,ale keďže pije takmer nonstop,zrejme to nedokáže.
@pribinak ak to bude nevyhnutne,asi ina možnosť nebude,aj keď to je strašná predstava

unicornlady
4. máj 2020

Možno, že strašenie sociálkou pôsobí presne opačne. Môže mať potom pocit, že to ozaj sa jej už neoplatí bojovať, veď ani deti nebude mať.

Tak keď manžel jej zrazil sebavedomie, o to ťažšie bude naberať silu niečo urobiť, lebo si neverí.

janickacrazy
4. máj 2020

no ona je tvoja kamarátka alebo rodina? má niekoho, kto by jej vedel pomocť? určite to sama nezvládne, ked je jej muž taký, ako píšeš, on ju dáva dole, ona potrebuje povzbudiť, nemože sa odsťahovať k rodičom aj s deťmi? keby si sa s ňou tak normálne porozprávala v dobrom, skúšala si?

sunny8
4. máj 2020

Ak nechce tak nie je šanca na vyliečenie

barboritta
4. máj 2020

No ale ak chce odist od muza,nesmie pit.Ved to otoci proti nej a o deti pride...

bobricek1979
4. máj 2020

Ak je to mužom rýchlo ju od neho dištancovať nejako skúste ak teraz budete riešiť hneď sojciálku bude to mať na ňu určite ešte väčší dopad

derdia
4. máj 2020

Ahoj, dieta ktore vyrasta v takejto zlej situacii, moze velmi trpiet...moze z neho vyrast chudak clovek...doslova!Treva to riesit,ked matka nechce treba to vziat do svojich ruka a deti odtial dostat este su malicke,este si zvyknu na inych rodicov a matka nech si robi co chce,ked ju to nezaujima.

adriannasvk
4. máj 2020

Na tvrdo,zavolat socialku,deti trpia a cim dlhsie budu tym viac dohlupnute budu...ak sa matka spamata a pojde liecit,moze pytat spat...ak bude pit dalej,deticky mozu najst stastie v inej rodine,cim skor tym lepsie...ked pije uz tak dlho a nenakopli ju ani vlastne deti,nie je co riesit....poznam pripad jeden,nepomohlo nic,zena prisla o muza o deti,pije dalej nic ju nezaujima

juliet86
4. máj 2020

zachytka.sk

sasena158
4. máj 2020

Ked nechce sama tak nepomoze nic. Moja mama bola na lieceni 4x a aj tak stale pije. Vsetko je v hlave. Nechcem z vasej znamej robit strateny pripad ale ked si sama neuvedomuje ze je na tom zle tak niet pomoci.

ivaana789
4. máj 2020

Ja by som na vašom mieste skočila k psychológovi, prip. k psychiatrovi a poradila sa s nimi ako pomôcť kamarátke s takymto problemom

megan777
4. máj 2020

Dobry den ja som to zazila sice nebola som na lieceni ale v prvom rade musi chciet mama a uvedomit si ze ma problem a priznat si ze je alkoholicka.Ja chodim aj do spolku inak ja som zacala pit ked mal maly 1 rok koli partnerovi ze ma opustil koli inej.Naozaj ju treba nejak presvedcit do klubu pre abstinentov a my jej uz pomozeme.Odkial ste?

marca12
4. máj 2020

Hovoris aj ty o nej ako o nesvojpravnej-zobrat ju odtial prec,co j e to macka,ze ju vezmes a prichylis u seba doma? Pokial ju muz depta a mas moznost ju ubytovat,nevahala by som. Chuda musi byt velmi nestastna,ked sa utieka k alkoholu. Si jej pribuzna alebo kamaratka? Socialku by som zatial nevolala.