Aký máte život a vzťahy so svokrovcami?

monika494
6. jan 2020

Zienky, ake mate vztahy so svokrovcami? Zijeme s nimi zakial vyriesime byt otazku, spociayku sa vsetko javilo v pohode, so svokrou som si rozumela ako s kamoskou, no v poslednom case sa to otocilp. Zacinaju im vadit veci napr spotreba energii, vody /mame deti/ a stvat nas proti mojim rodicom. Ti na nich krive slovo nemali no svokrovcom asi prekazaju nase dobre vztahy, lebo u nich su zvyknuti podchvilou sa skriepit a nikdy nedat za pravdu /radsej poprekrucaju, aby boli ti dobri/. Uz nehovorim vsetko a drzim si odstup. Uz, aby sme byvali sami.
Mate podobne "zazitky?"

ukulela
6. jan 2020

@monika494 spoločné bývanie je vždy o kompromisoch a ústupkoch. Vyzerá to že tam môžete bývať vam zrejme pomáha. Starší ľudia bývajú háklivý na spotrebu a poplatky. Tak by som jednoducho ponúkol že skrátka tú vodu a elektrinu zaplatím iba ja.

dskjhfdlkdjhl
6. jan 2020

@monika494 my mame dobre vztahy a zrejme aj preto (alebo prave preto), ze sme nikdy spolu nebyvali.

terezka1947
6. jan 2020

Dali vam sancu byvat u nich,kym sa nezmozete na svoje byvanie...cize?
Ber to aj tak,ze aj vy im.mozete ist na nervy,ved je to predsa ich dom a su starsi...

arcticcode
6. jan 2020

Niektori starci su bez rozumu. Poznam jezibabu, co sa ani nesprchuje, len sa hubkou "obmyva" aby nedajboze neminula kubik vody navyse.

dskjhfdlkdjhl
6. jan 2020

@arcticcode rovnako by sa dalo napisat, ze niektori mladi su bez rozumu, ked sa natlacia k svokrovcom a potom sa im nepaci.

arcticcode
6. jan 2020

@dskjhfdlkdjhl asi nemali na vyber. Nie kazdy sa tak dobre narodil, ze hned ma kde byvat...

dskjhfdlkdjhl
6. jan 2020

@arcticcode ale netaraj.

0silvia0
6. jan 2020

@monika494 suhlasim s @terezka1947, vies si predstavit, ze do zabehnutej domacnosti privedie dospely syn zenu s detmi a svokrovci maju hned zvysene naklady, ziadny klud, narusene sukromie? Cize kompromisy musite robit aj vy, nielen svokrovci. Trocha vdaky a empatie by nezaskodilo, ak vam to tam vadi, da sa aj prenajom platit...

arcticcode
6. jan 2020

@dskjhfdlkdjhl taram? Co myslis, ze domy a byty mladym spasnu z neba?

dskjhfdlkdjhl
6. jan 2020

@arcticcode nespadnu z neba, ale treba sa o to postarat, nie sa natlacit k svokre a potom ju ohovarat, ze sa ona nevie prisposobit. A kto sa nevie postarat, tak bud nech sa nezeni/nevydava, alebo nech sa svokre prisposobi.

katulienkax
6. jan 2020

@arcticcode nuž nemaju si robit deti skor ako mat bývanie a je po probléme 🙂 ale niektoré ženské tu na MK silou mocou mladé chcú decko tak im treba 🙂

arcticcode
6. jan 2020

Ta... To uz je kazdeho osobna vec. 😀

maciatkolulu
6. jan 2020

@arcticcode rovnako by sa dalo povedať, že niektorí adi nemajú rozum poberu pozky a hypotéky, narobila deti a starci nech pomáhajú.... Trochu by som využila slová.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulienkax
6. jan 2020

Teba si uvedomiť ze aj starnutie starých rodicov značne poznačujú. Vidím to na mojej mame a svokre. Pred pár rokmi este boli v celku v pohode teraz už i dlhšie návštevy nase im nerobia akosi dobre , vznikajú z toho hádky. Naštastie nebývame spolu.

katka2602
6. jan 2020

Nikto ich tam nedrží, nech sa páči existuje podnájom. Ale jasné, nasackovat sa s svokrovcov to hej, ale uvedomiť si, že im tá spotreba reálne stupne ešte o raz toľko tak to nie. Treba povedať, že ak bude nedoplatok tak to zaplatia oni a hotovo. Treba sa nato pozrieť z opačnej strany. Keby sa svokrovci nasackovali k vám všetko by ste im tolerovali? To určite. Už by tu boli kecy, že váš dom, vaše pravidlá.

caroline_
6. jan 2020

Áno mam. Polroka sme s nimi bývali a nakoniec sme odišli. Ako to dopadlo? Svokre sme povedali ze sme sa vzali asi az o dva mesiace na to.

caroline_
6. jan 2020

@arcticcode fuj, nemyslíš vážne 😲😂

oli18
6. jan 2020

@arcticcode ty čo tu celý deň oxiduješ, prečo nejdeš s kamarátmi na pivo?

marca12
6. jan 2020

@monika494 to su bezne starosti. Teraz navyse je hlavny problem kurenie. Mladym je teplo,starkym zima. A uz to ide hadky,abu sa menej kurilo a bla bla bla. Spotreba to tiez,ak boli zvyknuty na setrenie a zit sami. Nic si z toho nerob,uz asi mate ponorku.

miadi
6. jan 2020

Nemam taku skusenost. Ked sme svokre oznamili prve teho tak mala zvlastny napad. Ze mame predat nas 3podlazny dom a ist zit k nim ze oni maju velky prazdny (ano ich je vacsi no ma iba 3spalne ale aj Keby mali 100izieb uplne absurdny napad nas dom je uplne fajn a mlade rodiny maju zit vo svojom) Radsej by som zila cele roky v podnajme ako rok u svokry s tym ze bude rychlejsie na vlastne byvanie, Nic nie je zadarmo. Aj ked im prispejete $ zaplatia za toto riešenie hlavne vaše vztahy. Mozete byt vsetci uzasni ludia. Ale dychate si na krk. Oni su tam vzdy doma a vy mozete chciet ten klud a slobodu SVOJHO ale to sa nikdy nestane vzdy ste tam trpeni a oni trpia vas .. vy vdaka nim ušetrite ale aj tak budu zli. A vy budete nevdačnici. Ked sa odstahujete budete na nich kašlat a oni sa budu citit využiti. A uz to nic nezmeni. Stoja peniaze za to? Vela ludom ano ale odnesu si to vztahy.

monika494
autor
6. jan 2020

Ibaze nie sme pod 1strechou, ale domy su dva a spol dvor.peniaze na energie sme ponukali - nechceli. A ked pride zvada tak vykrikaju,ze sa vela mina.. ked im dame peniaze tak su zasa len urazeni,ze ich nepytaju. A to este pomahame ked potrebuju ist doktorovi alebo cosi vybavit. Zavezieme.svokor kvoli svojej povahe prichadza do sporu so svokrou a ta si ho brani a zastava. Minule sme si ju zastali, on nam vynadal a ona bola ticho.estole ho prisla branit,ze to tak nemyslel. A hej - kazdy sa nenarodi s hromadou penez,ze si moze z fleku kupit dom ci byt.my prerabame stary a chvilu to trva.

monika494
autor
6. jan 2020

@marca12 praveze naopak. Im teplo a nam zima..

miadi
6. jan 2020

@monika494 hej naopak to napisala starim ludom nie je zima daju si dva svetre zohreju sa čajom hrube ponozky aj do postele len aby sa nemuselo kurit. To skor mladsi chcu mat teplo doma deti nenaobliekane ako keby mali ist von. No nic musite vydrzat.

arcticcode
6. jan 2020

@oli18 ja a pivo? To skorej uvidis popijat tvrde papeza frantiska. V mojom zivote alkohol nema miesto uz 10 rokov

monika494
autor
6. jan 2020

@miadi ja viem. Deti oblecene normalne - trigovica, teplaky..

oli18
6. jan 2020

@arcticcode že si taký ženský pupok, stále zapojený medzi ženami 🙂

fokuska
6. jan 2020

@monika494 Ponukali ste peniaze na energie a nechceli.
Cize vobec neplatite za energie? Ze vas tam nechali vlastne zadarmo?
Ak ano, tak to vam odpadlo vela vydavkov, tak za to by si mohla znies trochu nepohody.

arcticcode
6. jan 2020

@oli18 snazim sa byt dobrym muzom a otcom.