Aký máte vzťah so švagrinami?

1. máj 2021

Zaujima ma aky mate vzťah so svojimi/manzelovymi svagrynami. Manzelkami vasich bratov a manzelkami manzelovych bratov. Asi si velmi nesedime...

lucia147852
1. máj 2021

Skoro žiadny. So švagrinou prehodím pár slov, švagor je problémový s tým na bode mrazu

maminkasisa
1. máj 2021

My vychazdame velmi dobre...

tncka
1. máj 2021

Ziadny,som rada ked ju nevidim🤣🙈

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkovacovak
1. máj 2021

Švagrinú vrámci dobrých vzťahov beriem na milosť ale keby nie sme švagrine tak by som s ňou určite kamarátka nebola. Proste to beriem tak že je tu patríme obe do rodiny tak sa s tým treba zmieriť. Švagor sa s ňou určite nerozvedie len kvôli mne takže so zaťatými zubami treba udržiavať vzťahy v norme.

marca12
1. máj 2021

Sme uplne rozdielne,povahovo aj nazorovo,na kavicky spolu nechodime,ale nepovedala by som,ze mame zle vztahy. Normalne,tolerujeme sa,pomahame si,porozpravame sa,ale necitim,ze by sme si boli blizke. Proste ju neriesim,nerozoberam,beriem ju taku,aka je.

shallimar
1. máj 2021

Sme rozdielne vekovo, aj povahovo, ale máme sa veľmi radi a ľutujeme, že nebývame bližšie. Sme si ako sestry

karelova
1. máj 2021

Podľa mňa si sedieť nemusíte, hlavne aby si sedela s tvojim bratom 🤷🏼‍♀️
U Vas navzajom stačí, aby ste sa vzájomne rešpektovali na svojich postoch (ty ju ako manželku brata a ona teba ako sestru svojho muža) a vedeli sa neutrálne porozprávať na spoločných podujatiach. Vsetko ostatné navyše je bonus, ktorý nie je nutný, ovšem môže byť príjemný.

janci05
1. máj 2021

Sestra môjho manžela ako švagriná môže byť? Lebo inú nemám. Inak je staršia o 11 rokov, býva hneď vedľa v paneláku, sme takmer stále v kontakte. V podstate sme jedna krvná skupina. Ja sa nemôžem sťažovať. A v poslednej dobe je veľmi nápomocná. Ja súrodencov nemám, tak sa to aspoň takto kompenzuje.🙂

petus998
1. máj 2021

Jednu svagrinu by som zabila a s ostatnymi ziadny problem

akbara77
1. máj 2021

Mám 2 a sú pre mňa ako sestry .

vendulka80
1. máj 2021

Absolutne ziadny. Nejake rodinne oslavy a podobne nutnosti zvládam v pohode a mimo toho sa o seba nezaujímame. Zapísala sa hned na prvom stretnutí pred rokmi a stalo sa este mnoho dalších veci, ktore ma len utvrdili v tom, ze mi moze byt ukradnutá. Najprv ma to trápilo ale radsej budem budovať vzťah s niekym, kto o to stoji ako s niekym, kto vidí v človeku len chodiacu peňaženku.

blondinka95
1. máj 2021

Mam jednu švagrinu a asi mi je momentálne najbližšia z celej rodiny a kamarátov.

sasitimi17
1. máj 2021

Mám jednu a lepšiu som si nemohla priať 🙂

elementissa
1. máj 2021

Len pre ozrejmenie, svagrina nie je manželka tvojho švagra. Na to je iny vyraz. Svagrina je iba manželka tvojho brata alebo sestra tvojho manžela.
Manželka tvojho švagra je "jatrvenica"
Toto pomenovanie ostáva v niektorých nárečiach, aj keď bežne sa už medzi ľuďmi nepoužíva. Aj na brata a sestru manžela /manželky bolo pôvodne iné pomenovanie, prikladám aj článok
https://lepsiden.sk/pribuzenske-vztahy-pomenova...
A teda co sa týka otázky. Môj manžel má sestru, to je moja svagrina a v rámci rodinnej komunikácie sa porozprávame, ked sa stretneme, sme veľmi rozdielne povahy, ale sme rodina, správame sa k sebe úctivo, nevyhladavame kontrastne témy. Vedieme neutrálne konverzácie. Keby sme neboli príbuzné, v bežnom živote by som si ju nevybrala za kamarátku ani by nebola mojou obľúbenou kolegyňou, keby sme spolu pracovali. Mali by sme čisto profesionálny vzťah, taky ako mame aj teraz, vlastne iba "family courtesy". To iste sa ale da povedať o mojej sestre. Jej manžel, môj švagor je tiež typ človeka, s ktorým by som sa sama od seba nedala do reči (a moja sestra tiež nie, nemáme si co povedať, nestretavame sa, neudrziavame kontakt, aj kvôli veľkému vekovému rozdielu ju beriem ako ktoréhokoľvek iného cudzieho človeka - teda príslušníka rodiny, v mojej rodine je každý cudzí, stretneme sa len pri oficialitach). Mam teda aj svagrinu, bratovu manželku, no s tou nemam absolútne žiadny kontakt už xy rokov, rovnako ako s bratom. Mam sice dvoch biologickych súrodencov, ale narodila som sa ako jedináčik, vyrástla som ako jedináčik, žijem ako jedináčik a nemajú ti ľudia v mojom živote žiadnu úlohu. Proste sú to nejaki ľudia zo širšej rodiny a pri nejakom pohrebe spoločného predka sa stretneme. S manzelovou sestrou mam oveľa častejší kontakt, ju povazjem za súčasť svojej rodiny, dávame si darčeky na Vianoce, zavolám jej na narodeniy, ked sa stretneme, pokecame aj o praci, aj o vzťahoch, nielen o počasí. Aj sme boli spolu nakupovat raz. Ale vzťah mame zdvorilostny. Nejako to neriešim a je mi to jedno, ja za svoju rodinu považujem svojho muža, svojho syna, svokrovcov, mamu a tam to končí. Ostatní môžu mať so mnou nejakých spoločných predkov, ale nie su mi nicim. Obklopujem sa ľuďmi, ktorých si vyberám a ktorých mam rada a ti su mi viac ako geneticki príbuzní

nttnnt
1. máj 2021

Z mojej strany dobre 🙂 z muzovej strany s bratom neutral v pohode a jeho zena je vietnamka cize tam si moc nepokecam 😂

amelie2017
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
priamia
1. máj 2021

S bratovou ženou si rozumiem, je fajn. S mužovou sa bavím v rámci udržania dobrých vzťahov, je úplne iná ako ja, v podstate sa zaujíma len sama o seba... Je ako moja svokra, takže asi tak 😆

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
1. máj 2021

@elementissa ja som si precitala, ze jaternica😝

mariska1989
1. máj 2021

Fíha dobrá otázka .švagriná Manželova sestra sa ozve len keď to potrebuje ona a keď sa ozve tak len o sebe .nezáujem o deti ktoré tvrdí že ich má rada najmenšiu videla na Mikuláša a aj so svokrou aj to keby nebol Mikuláš by ani nedošli .už sme sa asi 3 x dobré pohádali raz to dopadlo tak že sme sa nerozprávali 2 roky ustavične mala a nejaký problém svokrovcov huckala a isto stále hucka proti mne však ja môžem byť tá najhoršia popravde za 12 rokov čo som s manželom som potrebovala len jediný jeden x pristražiť deti keď som si šla robiť 15 minútové tetovanie ináč vživote nič. Zato ona chcela dačo stále .k životu ju nepotrebujem 🤣

mariska1989
1. máj 2021

@priamia máme niečo rovnaké asi 🤣

diaalex
1. máj 2021

Môj švagor sa nechce viazať a mať vzťah a to má cez 40 🙈 takze žiaden

gladys_07
1. máj 2021

@viestta uz 10 min nad tym rozmyslam a neviem to rozlustit 🤔

mony38
1. máj 2021

Muz ma dve sestry, jedna je nasej malej krstna, vztahy ok ale nic hlbsie, a druha svagrina bola fajn aj sme vedeli pokecat a tak ale ked sa nam dcera narodila, nas vztah sa narusil a nemusim ju, kvoli jej staraniu sa do vsetkeho co sa malej tyka.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
1. máj 2021

Ja to beriem tak, ze kazdy sme nejaky a kedze som sa do rodiny privydala, tak s nimi nejako musim vychadzat, aj keby boli orandzovo-pindzove...ja to mam sice jednoduchsie, ze mna musia vsetky respektovat a aj posluchat bez ohladu na vek 😜 (kulturne rozdiely), ale tak v obdarovani a ich detoch rozdiel nerobim. S niektorymi vychadzam nadstandardne, s niektorymi normalne a niektore beriem, ze existuju a maju urcity nazor, s ktorym sa sice nestotoznujem, ale akceptujem🙈🙈🙈
PS: mam ich 8 zatial...

majka66
1. máj 2021

Ja mám výborný jedna švagriná je moja sestra a tie ďalšie sú moje spriaznené duše našli sme sa všetky vieme si užiť každú situáciu sme dobrá partia všetci...keď sa stretneme radi sa vidíme a keď sa nevidíme je. Smutno.. Ďakujem Bohu za to že ich mám....každej prajem také svagrinka akr mám ja

cacianka
1. máj 2021

@gladys_07 viesta ma švagrinu ale s mäkkým - i.
Ten Y neskutocne bije do očí

deti95060810
1. máj 2021

moja naj švagriná je najst. brata sestra - je aj krsná mojim deťom a ja zas ich deťom... Je u nás nevestou už roky - pomaly 40 r. Rozumná, slušná, inteligentná....Ak náhodou nesúhlasím s jej názorom - neriešim a rešpektujem.
Ostatné švagriny ako tak...nevyhľadám ich spoločnosť, ale ak k nám prídu snažím sa byť slušná, milá.... veď sme predsa rodina.