Aký máte názor na tento “vzťah”?

20. mar 2022

Pekný večer zelam, trošku sa vám tu chcem rozkecať a požiadať o nejaké názory, lebo už naozaj neviem ako mám toto celé riešiť a že či ste niekedy zažili niektorá z vás niečo podobne ako zažívam teraz ja.
Tak iba na začiatok chcem podotknúť že mám do 30 rokov a mala som 2 vážne a asi jedine vzťahy ktoré som za život doteraz mala. Áno mala som jedného partnera teraz naposledy kde to nebolo o vzťahu ale iba o “tom”. No to som ukončila a bola som teraz dlhšie sama. Ale, ide o to, že teraz sa mi deje jedna zvláštna situácia a ja neviem či v nej pokračovať alebo to nechat tak. Spoznala som asi pred cca 2 rokmi na oslave mojej dobrej kamarátky chlapa. Je starší odomna o 10 a viac rokov, no je to kamarát jej frajera.. Veľmi sme si rozumeli už od prvej chvíle, ale skratka tam nebolo to, čo by tam malo byť a preto som to nejak prestala rozoberať. On sa mi po pól roku od oslavy zas zjavil v živote. Tak sme si nejak začali písať, to nám išlo. Nejak sme začali chodiť von a stretávať sa-spoznávať. Nikdy som nemala blízko k odost starším mužom odomňa. Áno ja beriem aj tých 10+ Rokov ako že je to dosť rozdiel a hlavne ja som žena ktorá ešte nemá svoju rodinu a dieťa a príde mi to že mala by som si hlavne hľadať niekoho, kto je asi na mojej vlne a v mojej vekovej kategórii. Ale to teraz preskakujem. Prerástlo to do štádia, že sme spolu mali niečo intímne, no ja som sa nedokázala vôbec uvoľniť , lebo stále som myslela na to že by sa mohol na mňa nejak naviazať. Čo sa týka ľudskej stranky tak sme si sadli veľmi, v živote som nespoznala človeka, ktorý by mi vedel rozumieť v niektorích veciach, hlavne je to veľmi obetavý a dobrý človek. V dnešnom falošnom svete je to obdivuhodné. Takto sme sa stretávali asi pól roka, boli sme aj 2 týždne v zahraničí na dovolenke, kde som pochopila, že po intímnej stránke nám to neklape, nikdy som sa pri ňom nevedela vzrušiť, užiť si to. V niektorích veciach som si začala všímať tie rozdiely medzi nami a tým myslím vekové rozdiely, iné zvyky, atd. On nerozumie veciam, ktoré mne prídu dôležité a on zas rieši veci, ktoré neriešim ja. On je taká stará skola. Mal takú výchovu, no ja som skôr živel a potrebujem život, on je skôr taký utiahnutejsí typ človeka. Začal sa mi nejakým spôsobom protiviť. No mám ho veľmi rada a vážim si ho. Potom prišlo zas na nejaké intímne zblíženie a ja som mu narovinu povedala že tam necítim žiadnu iskru ani nič. Úplne od začiatku. Uvedomila som si, že ho mám rada viac ako nejakého kamaráta ale hlbšie city tam necítim. Prednedávnom sme spolu boli týždeň na horách, tam som to chcela nejakým spôsobom uzavrieť, ale je mi s ním veľmi dobre ako s človekom, no tá chémia mi tam veľmi chyba. Mali sme aj debatu o tomto celom, povedala som mu o mojom “probléme” a on mi vtedy povedal, že on si má už predstavoval ako svoju partnerku, čo som ostala v úplnom šoku, lebo nikdy sme si nepovedali že my spolu vo vzťahu budeme alebo sme. Aj som si myslela že viac si toho odžil ako ja, aj čo sa týka vzťahov keď sme sa rozprávali tak mi vravel o všelijakých veciach ktorými si prešiel, no v tomto mi prišiel ako teenager čo zle pochopil celu situáciu. Ja neviem ako mám pokračovať. Odvtedy ako sme prišli každý domov, tak nie sme ani poriadne v kontakte, už je to tretí týždeň, ale mne veľmi chyba ako človek, naše debaty a tak. No stále tam necítim nič viac. On cítil asi veľmi veľa, no myslela som si že bude vyrovnanejší. Viem že sa nedá sa prinútiť byt s niekym keď to tak necítime, aj keď teraz by som veľmi chcela. No srdce to tak necíti. Nie som človek ktorý sa dokáže zamilovať po čase. Ja som skôr typ čo sa zamiluje buď hneď, alebo nikdy, no keď sa aj rozprávam s kamarátkami alebo počúvam od iných ľudí, že začali spolu nejaký vzťah po dlhšej dobe, ako boli napríklad kamaráti najprv, alebo to nebol ich typ, ale nejak si ich zidealizovali v hlavách a preto toho človeka ľúbia. Ale mne to nejde. Príde vám táto situacia bežná a normálna?

mata1001
20. mar 2022

Ja by som to ukončila...

elizabet173
20. mar 2022

nie, nemá to zmysel

54tinka54
20. mar 2022

No zhrnula by som to asi tak.. sadol ti ako človek, ty by si ho brala len ako kamaráta, on by ťa ale bral za partnerku.. to by proste nefungovalo.. z tvojej strany by to bolo take nasilu nútenie sa do vzťahu.. časom by to určite vycítil.. neviem ja by som do toho nešla

petricka22
20. mar 2022

Ved sama pises, ze tam viac nie je a nikdy nebude. Netrapte sa navzajom a nedavaj hlavne jemu plane nadeje. To, ze ty by si ho chcela mat len ako butlavu vrbu, je od teba sebecke. Si mlada, najdes partnera, ktory ti sadne po vsetkych strankach.

autor
20. mar 2022

Ďakujem vám za vaše odpovede. No áno to je pravda že by som sa do toho musela nútiť ale ako človeka ho mám veľmi rada. Fakt som nespoznala nikoho s kým by som si tak sadla. Ale tá chémia a skratka to čo k nejakému vzťahu patrí. Len som si niekedy prišla ako povrchná že riešim nejakú chémiu a neviem čo. Že keď si sedíme ako ľudia tak možno by z toho niečo bolo ale sama vidím že to nejde. Vždy keď som vo vzťahu mala chémiu a skočila som do toho bezhlavo tak to tak aj dopadlo. Preto som si myslela že vzťah je asi aj o niecom inom. No asi som taká že pre mna je to dôležité.

luccija
20. mar 2022

Prečo s ním potom chodíš na dovolenky, keď sa Ti až zhnusil ako píšeš...ak Ti s ním je dobre, rozumiete si dala by som tomu šancu.Z mojej skúsenosti kde bol dobrý sex neboli dobre iné veci a zase naopak🙂chýbajú Ti rozhovory on ako človek, tak asi Ti nie je ľahostajný nie?
Tak si mu povedala, že nič extra necítil tak sa Ti 3 t neozyva.Najst normálneho chlapa s morálkou, hodnotami je ťažké daj tomu ešte cas

zmrzlinka2021
20. mar 2022

Podla mna ty ho tahas za nos, spavas s nim, chodis s nim na dovolenky, proste vyvolavas v nom pocity, ze ste par a mate partnersky vztah. Mne sa tvoje spravanie nepaci. Predstav si, ze toto by tebe nejaky muz robit, pripadne este by si "nechtiac" otehotnela a potom by ta proste len tak odfajcil.
Bud uprimna k ludom a nastav si tak hranice, aby ti nebolo ublizovane, ale zaroven, aby si aj ty neublizovala

petricka22
20. mar 2022

Ved je to o spoznavani seba aj partnera. Dolezite su vsetky faktory. Ale musi to mat iskru, lasku, aj porozumenie a sulad aj v imtimnom zivote. To, ze nie si povrchna je dobre, mas nastavene spravne hodnoty, ale ked tam nie je laska, neprinutis sa, fungovat to nebude. Ale aspon vies, ze aj takito muzi su, len najst takeho, s ktorym to zaiskri 😉

autor
20. mar 2022

@luccija stále mám v hlave ten vek. Čo bude o pár rokov? Aj ten faktor tam zohráva rolu.

autor
20. mar 2022

@zmrzlinka2021 ale toto nie je pravda. Ja som ho za nos neťahala. To, že sme si rozumeli, bolo to, prečo sme niekam spolu išli. Čo je na tom zle? Tiež som si myslela že z toho niečo môže byt ale keď to pretrvávalo, tak som zistila že asi nie. Čiže nie, nie je to určite o ťahaní za nos. To by vyzeralo trosku inak.

autor
20. mar 2022

@petricka22 áno, čo sa týka jeho tak som milo prekvapená že ešte existuju muži, ktorí si vedia vážiť ženy, zaujíma ich čo hovoria a čo cítia a nie len veci spojené so sexom. Ale áno iskra je druha vec.

zmrzlinka2021
20. mar 2022

Teraz je to uz jedno.
Kazdopadne nema zmysel pokracovat v tom vztahu. Mozno skus sa ho spytat, ci mozete ostat kamosi.

autor
20. mar 2022

@zmrzlinka2021 toto sme riešili ešte na horách. Nie priamo ale povedal že on by si nedokázal predstaviť že by má videl s niekym iným. Čiže asi nie. Čakala som od muža ako je on niečo iné. Chápem že v niektorích veciach sa nedá byt nad vecou. Ale nemyslím si že to bolo až take vážne a nedávala som mu žiadne falošne signály. Čiže mi to príde zvláštne, ze to zobral až takto.

lindous
20. mar 2022

Zaslúži si, aby si ho nechala "na pokoji", aby sa mohol spamätať a a posunúť sa ďalej ... mne to nepríde, že on zle pochopil situáciu, ale ty resp. že si (aj keď asi nevedome) tie falošné signály naozaj dávala... keby so mnou bol niekto v pravidelnom kontakte, rozoberal život, chodil na výlety, dovolenky a intímne so mnou žil, tiež by som to vnímala viac ako kamarátstvo, lebo toto nie sú veci, ktoré bežne robím s kamarátmi ...keby si ho pri sebe stále držala, pretože ti chýba a je ti s ním dobre, ale zároveň by si len čakala kedy sa zjaví niekto s kým tá iskra preskočí, bolo by to od teba veľmi sebecké a preto aj ja si myslím, že by si to v sebe mala uzavrieť a tiež sa posunúť ďalej, inak budedš oboch držať na mieste ...

Ja som tá, ktorá sa zamilovala do kamaráta až po čase, ale hneď ako k intímnostiam prišlo, tá chémia tam bola neuveriteľná ... ak to u teba neprišlo, už asi nepríde ... to sa stáva ... ale úplne rozumiem prečo on za tým videl viac a vnímal ťa inak ako ty jeho ... to sa tiež stáva

Držím vám obom prsty

danieli
20. mar 2022

K manzelovi som sa stahovala asi po mesiaci od zoznamenia, nikdy sme si nepovedali, ze spolu chodime, ani, ze sme vo vztahu, iba sme spolu byvali a uzivali si zivot, zobrali sa a dnes mame deti, sice sme si nepovedali, ze sme rodina, ale nase skutky to hovoria za nas, tolko k tomu, myslim si, ze sa stale hladas, ale rozhodne tvoje skutky smerovali presne k tomu, co on pomenoval…spravala si sa zavadzajuco, ukonci to, pre dobro vas oboch…

kaciato
20. mar 2022

Musí byť rovnováha ja som bola v manželstve presne z tohto dôvodu skvelý priateľ hodiny rozhovorov...ale z mojej strany žiadna chémia..dve deti a rozvod po 9 rokoch..skrátka si ma to dobehlo hoci som si hovorila že vzťah nieje len o sexe..je to veľmi dôležité

..druhý vzťah..to som stavila na sex a chemiu keďže mi celé manželstvo chémia chýbala ...celé zle sex super ale ako partner nič spoločné žiadne spoločne rozhovory rozdielne názory...rozchod po 4 rokoch...momentálne tretí vzťah...rovnováha aj aj a je to super spravili sme si aj mimco a sme spolu šťastní či chémia sex ale aj debaty proste super...mimochodom s ex manželom sme stále super kamaráti on má partnerku ja partnera a veľmi dobre spolu vychádzame...a tak sme mali aj ostať..kamaráti ako sme teraz...

persephina
20. mar 2022

Netráp ho

autor
20. mar 2022

@kaciato ďakujem za komentár. V prvom rade držím palce a som rada že si našla niekoho s kym to klape po všetkých stránkach. Ja som bola tiež teraz názoru že som asi povrchna keď pozerám na nejaké iskry a že život skratka nie je rozprávka. Mne sa to v oboch prípadoch vzťahu kde bola iskra neskutočná, dopadlo zle presne na tomto, spoločne témy 0 bodov, nevedeli sme sa porozprávať, hneď sme sa hádali za názory .Čo naopak pri ňom je 100 bodov. Aj keď spomínam v príspevku že sú určite veci ktoré mame rozdielne ale hovorím,to prikladám aj veku. A každý sme mali inú výchovu a zvyky. No inak si rozumieme. Ale ako čítam o tvojich skúsenostiach tak asi treba aby to bolo vyvážene

autor
20. mar 2022

@persephina a on mna netrápi? Keď je to teraz takto ako to je? Trápime sa obaja si myslím.

marca12
20. mar 2022

Nenamotavaj ho,sadli ste si ako kamosi,ty k nemu necitis fyzicku pritazlivost. Chces ho ako kamarata,ale on by sa len trapil. Daj mu slobodu a nebud sebec,neidealizuj si ho do vztahu. Chemia bud je alebo nie je,nepride rokmi. Aj tie kamosky,co ti hovoria,ze sa casom zalubili,no urcite na to isli rozumovo,ale po fyzickej stranke to nie je ono. Vy mate velke rozdiely uz len to,ze ty si zivel a on stara skola to proste nejde dokopy na kazdodennu zivot. Dovolenka,vikend v horach je fajn s takou kombinaciou,ale v beznom zivote by ste sa trapili. Hladaj dalej a na tohto zabudni. Uz si stratila dva roky zbytocneho utukavania sa s nespravnym clovekom.

marca12
20. mar 2022

Trapis sa len preto,ze sa chces trapit a nezmyselne si vynucujes jeho pritomnost vo svojom zivote. Citis sa osamela a na to ti on postacuje a to je velmi sebecke. On sa snazi zabudnut,tak sa snaz aj ty.

kaciato
20. mar 2022

Ja vravím mala som túto skúsenosť tak isto sme sa trápili obaja v manželstve on ani ja sme nemali to po čom sme túžili a ani poradňa nepomohla proste to tam nebolo mohla som sa na hlavu postaviť potláčať to potom som bola frustrovaná že najlepšie roky a sex si neuzivam lebo proste celé zle on sa trápil lebo som sa ja trápila no načo to bolo dobré...bolo máme uzastne dve deti a☝️☝️...vieme čo nechceme

autor
20. mar 2022

@marca12 ďakujem za názor. Áno ako kamaráti, ale tak to nechcem nazývať lebo takto si nesedim so žiadnym kamarátom. Uvidím čo bude ďalej.

kaciato
20. mar 2022

@kaciato a o to náročnejšie to bolo lebo sme postavili dom mali dve deti...mali sme hneď riešiť ale...mladosť...a tiež sme hľadali spôsob ako sa nerozviest ale..nakoniec to bola dohoda oboch strán hoci bolestiva

autor
20. mar 2022

@kaciato presne takto by to asi dopadlo. Keby to potláčam. Život je skratka neférový.

kaciato
20. mar 2022

Ale rozhodnúť sa skrátka musíš sama akokoľvek sa rozhodneš všetko má vždy svoje pre a proti tu na MK nik neslape život v tvojich topánkach 🙂

lienka.7
20. mar 2022

Ty ho chceš len ako kamoša, on ta chce za partnerku. Môžete byť spolu v mailovom ci telefonickom kontakte, ale osobne stretka by som tam netahala a uz vobec nie dovolenky vo dvojici.
Je to od teba nefer voči nemu,lebo mu tým len vysielas signály ze ma stále sancu

aliaray1
20. mar 2022

Ak si ho mala rada ako cloveka, nemala si s nim spat a jazdit na vylety. Prepac, ale podla mna nemas rozum na tesne pred 30.

Teraz je uz neskoro hutat nad tym ako spravit macko-psa a krok spat...cas sa neda vratit spat 🤷‍♀️.

A co si cakala, ze ako ta bude brat ked spolu spite, zdielate hlboke myslienky, rozhovory, zazitky, sex...toto nerobia muzi, ktori ta beru ako one night stand alebo friends with benefits, ale muzi so zaujmom o vztah.

Ano, je vela uzasnych vztahov a manzelstiev, ktore vznikli povodne z kamaratstva, ale to nie je tvoj pripad. Kamarati, spolu nesexuju...to pride az potom, nie predtym!

1gramofon
20. mar 2022

Čakala si, že bude vyrovnanejsi? To už prečo? Zaľúbil sa tak je jasne, ze sa ti neozýva. On sa potrebuje zmieriť s tým, že nemáš záujem. To je ťažšie než tvoje trápenie, že sa ti s ním dobre rozprávalo. Keby to bolo naopak, spravila by si pre seba to isté len aby si bola v pohode. Takže len sa ty neľutuj ze aj tebe to ubližuje 😁 Š novým kamarátom sa bežne nechodí na výlet a na dovolenku. Samozrejme čakal vzťah, ved ste spolu aj spali.

mabenn
20. mar 2022

toto je pre mna klucova veta tvojej vypovede:" ja som sa nedokázala vôbec uvoľniť , lebo stále som myslela na to že by sa mohol na mňa nejak naviazať"...ukazal ti len cast toho, co si prajes - to ludske porozumenie...viac ti ale dat nevie, preto si vezmi len tuto inspiraciu a hladaj dalej...akonahle s nim budes dalej, budes mu nahravat na falosnu nadej alebo sa dostanes do nie stastneho vztahu