Aký máte názor na dovolenku bez partnera?

slnecnica174
13. feb 2016

Ahojte, zaujimal by ma vas nazor🙂 Akceptovali by ste, aby vas manzel isiel na tri tyzdne aj par dni😉 s priatelom na dovolenku do Juznej Ameriky? V kratkosti, jeho priatel odtial pochadza a ide na navstevu rodiny. Manzel to vidi ako super prilezitost, kedze je vasnivy rybar a potrebuje si od dcery a odo mna ,,oddychnut,,. Obaja budu byvat v apartmane (kedze u rodiny toho priatela nie je miesto) a viete, ze ten priatel tam ide nielen na navstevu rodiny, ale si aj riadne uzivat 😕

mima89
13. feb 2016

nie 🙂

evelynm
13. feb 2016

ano, suhlasila by som. Moj muz chodieva na panske akcie a nemam s tym najmensi problem. Je to dospely, slusny clovek, vie, ako sa ma spravat.

evitka83
13. feb 2016

uplne v pohode, moj muz chodieval kazdy rok na mesiac prec na tustitiku do himalaji. zatrhla som mu to na obdobie tehotenstva a prve dva roky malej, ked ho najviac potrebujem. Potom nech ide kludne zas, skratka je to jeho vasen a ja po 8tisicovkach chodit nemusim 🙂

katulienkax
13. feb 2016

Ja by som súhlasila len vtedy ak by to bolo obojstranne, ides ty potom idem na nieco podobne ja 🙂

saurian
13. feb 2016

ja by som suhlasila. moj partner ma moju plnu doveru, a ak by sa mu naskytla takato zaujimava prilezitost, nech ide. to ze su ludia partneri/manzelia, neznamena ze musia byt non-stop spolu, ze vsetky ich zaujmy musia byt rovnake.
moj sice nechodi na tak dlho, ale obcas ide s kamaratmi na moto zrazy (aj teraz bol v januari v nemecku), a vzdy dojde odtial fakt "zresetovany", a tiez si vazi ze mu za to nerobim sceny.
nedavno bol takto aj moj bracho od svojej manzelky na 3 tyzdne v amerike z prace - kde to spojili s prac.cestou aj dovolenkou, a nevidim na tom nic zle, lebo inak by nemal moznost takto vidiet ameriku, jeho zena mu to "dopriala".
ako jasne, ze nie som nadsena z toho, ze par dni som bez neho, ale ked to viem dopredu a som na to "psychicky nastavena", tak je to celkom fajn.

mima4
13. feb 2016

no suhlasila by som pod dvoma podmienkami:

1) moze si to manzel dovolit..nieze mam doma trojmesacne mimino a necha ma "v tom" 😀 resp. zdravotne problemy mna ci dietatka... proste ak je vsetko OK, preco nie.

2) poznam aj kamosa mojho manzela a viem, ze je to seriozny, normalny clovek... Inak, takmer vsetkych poznam a su to super ludkovia...

urcite by mi chybal ten takmer mesiac... ale ak by to bolo jeho snom... tak by som sa snazila to prezit...

qidko
13. feb 2016

Urcite ano este by som ho aj zbalila a dostal by bostek na "nostek" ak si verite nemas nadcim rozmyslat dopraj mu to mozno sa uz nenaskytne takato prilezitost a uvidis ak sa vrati budete si vzacnejsi ako predtym a posilni to vas vztah este viac

lavinis
13. feb 2016

ano, jasne, nech ide, akurat by mi bolo luto, ze nemozem ist s nim. ale taka moznost sa neodmieta.

horana
13. feb 2016

Taktato otazka sa neda zodpovedat bez poznania celych suvislosti v akych rodina zije.

Uvediem priklad.
Je sakra rozdiel ci ide o nejakeho podnikatela s rozbehnutych biznisom, co je casovo aj finacne v podstate za vodou, odskoci sa na mesiac na druhy koniec sveta, zavtedy ma zena dost pomoci na upratovanie ci starostlivost od deti uz uz najatim si niekoho alebo strych rodicvo k ruke, dojde domov a rodinu cez leto vezme este tiez dakam pekne k moru aj inde, bude dost peniazkov aj pre spolocne chvile v priebehu roka, ale aj casu aj chuti. Ze dokonca aj zena si potom moze odskocit oddychnut bez toho aby to bolo v style: teraz idem na oplatku ja sama, a deti budu pohadzovane ako horuci zemiak, co je napritaz slobodnemu uzivaniu rodicov.

Pre beznu standartnu SK rodinu by takyto vylet muza odcerpal financie na min. cely rok, teda letna spolocna dovolenka by nasledne prilis nehrozila, a zvysni clenovia by tym padom trcali cely rok len doma. A zena by si 3x rozmyslela, ci urobi podobny truc podnik, alebo ona vlastne rezignuje na podobne ambcie a bude ich jednostranne rozvijat len muz.

Ako tu uz bolo pisane, zalezi od poctu aj veku deti, financneho zazemia, moznosti a kontextu v akom ziju...

sofien
13. feb 2016

uplne v pohode 🙂

maria1989
13. feb 2016

potrebuje si od teba a dcérky oddýchnuť? nech ide. a potom zase vypadni ty niekam s kamoškou na 3 týždne, ani zvuk ani obraz 😝 😠

taty
13. feb 2016

u nas je to opacne,ja som tulak a muz toto nemusi;takze ano pustila by som ho bez problemov;Ono je ine ked obaja radi cestujete a teda nemate vela moznosti a zrazu pride ponuka len pre jedneho,to je potom tomu druhemu aj luto.Ale zas na druhej strane byt sobec tiez nie je vyhra.Takze u nas jednoznacne ano

sissy27
13. feb 2016

na to, aby ťa podviedol, sa nemusí trepať do južnej ameriky, keď sa chce, tak sa to dá aj so susedou medzi dverami kým prídeš z obchodu... takže z tohto hľadiska je to len o dôvere, to už musíš vedieť ty sama, ako na tom ste...
ďalšia stránka je materiálna - taký špás niečo stojí, unesie to váš rozpočet bez toho, aby si si potom ty musela niečo odoprieť?
no a samozrejme by som mu nezabudla pripomenúť rovnaký meter - ty teraz bez nás na 3týždne s kamošom, potom som na rade ja a moje záujmy... a to je už na tebe, či si vyberieš spoločnú dovolenku,kde vás bude on obskakovať, alebo pôjdeš len ty s kamoškou a o dieťa sa bude starať on, alebo pôjdeš ty s malou (ale to posledné asi chlapa "nezabolí" 😅 )
takže za určitých podmienok - áno, dovolila by som...

bubelko
13. feb 2016

no vzhladom, ze u moj muz kazdorocne absolvuje sportovy kemp uz dobrych 15 rokov, a ja som bola s kamoskou na tyzden pri mori a tento rok idem zas, tak v tom nevidim ziaden problem. bud muzovi verim alebo nie. a ako uz bolo spravne podotknute, ak by ta chcel podviest, nemusi letiet tak daleko 😉

malabiba
13. feb 2016

chodím aj ja bez partnera....čo by som dala za to, aby išiel aj on 😀

motovidlo
13. feb 2016

Ja s tým nemám problém, muž chodí rád na náročné túry, ktoré ja nezvládam, takže chodí aj sám so svojou partiou. Aj na tri týždne 🙂 Ja zasa idem so synom k moru, čo on nemusí 🙂 Ale snažíme sa mať aj spoločnú poriadnu dovolenku a tráviť víkendy spolu, inak by som asi veľmi spokojná nebola 🙂

jankastubka
13. feb 2016

Mna by teda velmi mrzelo, ze taketo nieco naplanoval a mna s dcerou do toho nezahrnul. Ja by som tiez rada videla juznu ameriku. A taketo velke zazitky si myslim, ze by mala zazivat rodina spolu. Pokial teda nejde o chodenie po tych 8000 ako tu niekto spominal.

ena1903
13. feb 2016

Ja napr.nie som taka benevolentna.Este tak max.na vikend niekam,ale na skoro mesiac cez pol sveta?!Lebo si potrebuje od nas oddychnut?!Ja som malokedy pol dna sama a chlap,co aj tak stravi pol dna v robote,si potrebuje oddychnut od rodiny?!A my zostaneme sami a vecer,ked padnem polomrtva do postele,budem pozerat fotky,ako si on uziva v Juz.Amerike?No neviem,ci ja som taka sebecka,ale mne pride ten napad totalne sebecky.

janinah
13. feb 2016

Je dospelý,rozhodol sa,zrejme nežiješ s truľom,ktorý na výlet použije posledné peniaze čo máte...teraz ide o tvoj postoj,buď ho vyprevadíš s úsmevom alebo ofučaná,ale určite toto dospelému človeku nezakážeš / moja dcéra dospelá ide do Kolumbie,na 8 mes. nie na pár dní....nezakážem,aj keby som sa rozkrájala/...takže kľud,predýchaj a samozrejme ho informuj,že aj ty sa chystáš niekam "do sveta" s kamoškou 😉 a aj choď

terezka1947
13. feb 2016

mojmu manzelovi by som to dovolila...jednak viem,ze by sa vybral(ked uz by sa vybral na take nieco) na taku dovolenku vtedy,kedy by to neohraozilo chod rodiny a jednak poznam ho

takze je to o tvojom partnerovi....poznas ho iba ty

ale napr.moj muz mi este nikdy nepovedal,ze si od nas chce a potrebuje oddychnut....
no,dopriala by som mu splnit si svoj cestovatelsky sen a viem,ze aj on by podporil mna

jana_eyre
13. feb 2016

popravde - neviem.. my mame s muzom rovnake zaujmy, sme najlepsi priatelia a vsetok volny cas travime spolu a on sam chce byt co najviac s detmi a somnou, nema potrebu si od nas "oddychovat"..

takze viem, ze ani on sam by niekam bez nas nesiel /chodi tak iba na sluzobky/ a viem aj, ze mne by to bolo riadne neprijemne - nie preto, ze by som mu neverila a myslela si ze tam ide za nejakou domorodkynou, ale preto, ze starostlivost o nase deti je iba na nas a nase financie radsej dame na spolocny oddych.. nemame teda potrebu si od seba nejako oddychovat, sme radi spolu, patrime k sebe a neberiem to tak len ja, ale aj on.. /ak by si niekto myslel, ze si namyslam/

/on nechape ani svojich kolegov, ktori su cele dni v praci a potom na vikend chodia na lyzovacky bez rodin, aby zrelaxovali.. a potom sa cuduju, ze ich deti k nim nemaju nejaky blizky vztah/

ako sme si ale niekolko krat uz povzdychli obaja - my sme taki divni 😅 😀

ale toto je cisto len na tebe - tvoj vztah, ty ho poznas, ty vies ako velmi to ovplyvni vase financie a ako mu doverujes..

sardinka32
13. feb 2016

Prilezitost robi zlodeja, takze by mi aj toto veru napadlo. Doma ho mas predsa len trosku viac pod dohladom, ako ked bude kdesi v tramtarii s kamosom, ktory si nenapisala, ci je tiez zenaty alebo nie je...hoci asi je to aj tak jedno...kto chce, zahne, ci je zenaty, alebo nie. 😉
Neviem kolko casu travi Tvoj mm s dietatom, ale je to trosku smiesne, ze si potrebuje oddychnut od Vas on...a Ty co? Ine by bolo, ak by siel na sluzobnu cestu...ale toto je takmer mesiac, co bude prec od rodiny. Tomu sa uz povie dovolenka, plus isto to odcerpa nejake tie financie z Vasho SPOLOCNEHO rozpoctu. Takze bud si to vyber vo forme dovolenky aj Ty alebo si nieco pekne kup...pripadne kombinacia...nech si pan manzel uzije dieta, kym Ty budes na dovci, to len uvidi, co je unava. 😎
To, ci ho pustis a ci vobec on caka na to ci ho pustis 😉 je uz len na Tebe, tuna si precitas od niektorych, ze "ano, pustila by som", od inych skor nie ako ano. V kazdom pripade si to ale potom nejako vykompenzuj aj Ty, nech si muzicek nezvyka, ze on si bude oddychovat od rodiny a Ty nic...aby sa to potom nestalo pravidlom.

sasa1310
13. feb 2016

že potrebuje si od teba a od dcéry oddýchnuť. 🙂 Pekná výhovorka

nelinka2009
13. feb 2016

Nebol by problem.. Ak by jeho dovodom nebol oddych od nas... Nabal mu aj deti a ty si chid tiez oddychnut najlepsie na presne opacny koniec sveta...

lintu
14. feb 2016

Priateľ si môže ísť užívať, no tvoj manžel je dospelý človek, tak hádam vie, čo robí 🙂 Nemusí sa aktívne podielať na každej hlúposti, ktorú priateľ navrhne, resp. sa jej nemusí zúčastniť vôbec. Záleží len na jeho rozhodnutí. Ak je ľahko manipuľovateľný, obávala by som sa oňho aj doma.

Výlet by záležal aj od aktuálnej situácie doma. Sú na také niečo peniaze - nie sú... Je momentálne niečo prioritnejšie - nie je.... Nutne ho potrebujem - vydržím chvíľu aj bez neho.... Zase toto sú otázky, ktoré by si mal vedieť zvážiť sám aj manžel.

No a potom, keby nenájdem žiadny podstatný dôvod, prečo by nemohol ísť, by som mu povedala - "choď".... Naozaj je to jedinečná príležitosť, ktorá sa už nemusí naskytnúť. Som si plne vedomá dôvodov, prečo sa takého niečoho nemôžem ja zúčastniť. Prečo teda neurobiť radosť aspoň druhému? Ľudia odchádzajú aj z práce na rôzne služobné cesty...

Mimochodom nie je "oddýchnuť si" ako "oddýchnuť si". Záleží od vzťahu, aký majú dvaja ľudia medzi sebou vybudovaný a od tónu, akým sa to povie. V jednom znení to môže byť povedané maximálne s nadhľadom a zo srandy.... V druhom prípade to môže byť ako vyhrážka, lebo vás má už človek naozaj dosť a leziete mu na nervy.

autumn11
14. feb 2016

nevidím v tom problém. Ja veľmi rada cestujem a mužovi sa niekedy nechce. Pár krát som bola na dovči s kamoškami a nemal s tým problém. Muž veľmi rád rybárči a keby sa jemu naskytla príležitosť ísť si zachytať niekde do zahraničia tiež by som nebola proti. A hlavne keď je možnosť využiť príležitosť, ktorá sa človeku len tak ľahko nenaskytne.

loginexistuje
14. feb 2016

Ja by som mojmu dovolila hoci on by bezo mna nesiel ale.ja potom by sok sla tiez a on nech sa stara

annav
14. feb 2016

Tiez by som suhlasila.

katuliena82
14. feb 2016

ak su financne prostriedky a deti a zena neprichadzaju o nic, tak by som dovolila. Ale asi by mi nedalo, aj tak by mi to aj tak musel vykompenzovat. Mne aj detom. NIe je spravodlive, aby sa financie liali len na jednu stranu... A trapila a dotkla by sa ma jedna vec. POTREBUJE SI OD NAS ODDYCHNUT ?! To by ma na tom celom mrzelo velmi