Ako zvládnuť emócie po presťahovaní ?

natalianm
30. nov 2019

Ako zvladnut emocie?
sme cerstvo prestahovani... prva noc bola katastrofa, dcerka 2 roky ,plakala ze chce ist domov spinkat ja som plakala ze mi chybal domov... iba dom, nie lokalita.
a chyba mi aj teraz. viem chce to cas. cas.... ale ako to zvladnut ten dlhy cas a bez emocii bez slz.

stela01
30. nov 2019

@natalianm asi si sa nestahovala do “ lepšieho “

natalianm
autor
30. nov 2019

@stela01 co sa tyka domu tak nie je mensi ten prvy sme si stavali samy , ale lokalita ano, blizkost mesta,

janickacrazy
30. nov 2019

@natalianm chce to len čas, zvyknete si obe, ked máte blízko do mesta, tak si vyrazte na nákupy alebo na výlet a hned vám bude lepšie

natalianm
autor
30. nov 2019

@janickacrazy ano to mame v plane❤️ vela si uzivat volneho casu. nech to prejde cim skor

sapetka
30. nov 2019

Ty sa musis dat hlavne do pohody.. lebo to potom prenasas na dceru.

natalianm
autor
30. nov 2019

@sapetka ja smutim ked to ona nevidi ju sa snazim zabavat tak aby to nevnimala. uvidime aka bude dnesna noc. 🙏🏻

sapetka
30. nov 2019

@natalianm aj tak to vnima. A kde ste sa prestahovali ze to tak tazko znasas??

natalianm
autor
30. nov 2019

@sapetka Senec

sapetka
30. nov 2019

@natalianm to zvladnes, ved je jedno v podstate kde ste ked ste spolu nie?

majuska161
30. nov 2019

@natalianm zariad si tak aby si sa tam citila co najlepsie... Daj si na policky veci co ti pripominaju nieco pekne, vyhod co si chcela vyhodit uz davno, vyberte s dcerkou v obchodoch co by sa aj jej pacilo... Stahovali sme sa ked mala malá necely rok a tiez nie dobre znášala zmenu... Zacala spavat s nami v posteli a spi tam dodnes (3r.) 🙉

unicornlady
30. nov 2019

A hlavne si vyzdobte všetko pekne. Kúp tie foliové obrázky (vločky, snehuliaci, hviezdičky) do okien, to ti môže pomáhať tam dávať. Choďte pozrieť vianočné mestečko.
Nebráň sa emóciam. Kľudne si vypusti, veď po slzách sa ti uľaví.
Domov vytvára žena, tak sa nalaď 🙂

janulka182
30. nov 2019

presne viem ako sa citis. my sme sa stahovali z panelaku do domu, v tom istom meste, len par metrov (sme v centre mesta) a tiez sme boli vsetci nejako mimo. proste zvyk, velka zmena. ale si v meste, to je super, mate veeeela moznosti ako sa zabavit a vyuzit volny cas 🙂.

ninka2013
30. nov 2019

Ja som sa prestahovala rok a pol dozadu a stale som si nezvykla, necitim sa tu az tak doma, chybaju mi dlhanske dni a kopec slnka (predtym som byvala v dome nad "dedinou" na kopci blizsie k centru mesta) teraz byvam origo na dedine v doline, piroda je tu tiez nadherna, ale nie je to ono, do mesta je to cca 20 minut autom, poznam tu dokopy nikoho, vekovy priemer je tu cca 50+, do 200 obyvatelov. Ma to vyhody aj nevyhody, ale citim sa tu tak osamelo, nemam chut chodit von... Dufam ze sa to zlepsi, robime terenne upravy, zahradu, a chceme dokupit pozemok vedla a urobit si ovocny sad a pestovat si zeleninku, len to este nechceli predat, tak je otazne ci to vide, aby som mala do coho "pichnut".

benit
30. nov 2019

My sme sa stahovali na dom ked mal syn 4. Stale sa chcel vratit domov. Ja som si zvykala 2 roky. A to bolo vramci jedneho mesta. Blizsie k sestre, svokre... aj tak som si nevedela zvyknut. Sme tu 9 rokov a uz zvazujeme zmenu, hoci nam je tu dobre. No uvidime, zivot prinesie hocico.

vilma7
30. nov 2019

@ninka2013 a kde ste? Podľa opisu je to osada kde by sme aj my chceli raz bývať, ale tiež váham...hlavne kvôli tomu vekovému priemeru obyvateľstva.

nefertiti5843
30. nov 2019

@ninka2013 Aj mňa zaujala tvoja odpoveď.....načo ste tam potom išli? Nepreverovala si si všetko okolo bývania? Hlavne susedov a vekový priemer? Lebo sa dalo aj očakávať, že to bude "fuška" napríklad pozháňať kamarátky....Ja som už síce stará ako Trója, dala by som milióny za to, aby sme z mesta odišli, ale muž nechce ani počuť, tak potichu trpím a chodím do práce (cca 6 minút peši)

ninka2013
30. nov 2019

@vilma7
Asi to nebude ono, toto je stredné Slovensko. Pripadne si napisme SS, nechcem verejne pisat podrobnosti...
@nefertiti5843
Prišla som sem kvôli manželovi, keď sme sa zoznámili on tento domček už mal. Prv mi ani nenapadlo, ze by som tu zmenu mohla vnimat takto, od môjho pôvodného bydliska je to "len" 15 minut autom (zhruba 13 km) . Je tu na jednej strane super, priroda, kam ist na bajkoch s detmi, tenisovy kurt, len mi chyba ze tu nie je toľko mladých, s kym by som pokecala o rovnakych témach. S blizkou rodinou sa vidím menej.
V meste som nebyvala ani predtym, len to bolo blizsie do kina, do obchodu, s detmi do skoly, do skolky... Verim tomu, že to bude lepšie, len momentálne sa cítim byť odstrihnutá...

natalianm
autor
1. dec 2019

dievcata dakujem vsetkym za rady, je to tazke, dcerka zaspava s nami v posteli bohuzial uz nedokaze sama zaspat tak ako bola naucena, lahla do postielky zatvorili sa dvere a spala. teraz je to narocnecnejsie, nechcem tvrdit ze to lutujem tuto zmenu lebo verim ze neskor si to uvedomim tie vyhody teda tu je len jedna velka vyhoda blizkost mesta, aj ked sme sa posunuli len o 13 km, teraz mame mesto 2km ale vieme sa dostat aj na bicykloch napr na slnecne jazera. lepsia vlakova dostupnost do Ba, neskor do prace. Vyhody mesta co sa tyka skoly kruzky atd. neskor aj stredna skola gympel, proste len toto boli dovody odist z ten dediny kde sme boli. mali sme vacsi dom ktory sme si stavali ale nebyvali sme tam dlho, no aj tak spomienky su silne a pocity tiez. zvazujem psychologa. lebo dcerka odomna citi ze niesom ok, aj ked sa snazim to neprejavovat pred nou. neviem ako zvladneme tyzden samy len my dve, stale sa pyta na tatina aj ked len odide z izby pocas uspavania...
rodicov mam tych 13 km v tej dedine kde sme byvali. chodime tam a preto je to narocnejsie.
co sa tyka toho zabyvania sa, jasne nálepky snehuliakov hviezdicky uz davno mame, snazim sa ozdobujeme stromcek, vela sa spolu hrajeme, viac sa jej venujem ako pred tym... no ked pozerame spatne fotky videa, lebo moja dcerka sa rada pozera na seba pride zasa smutok a slzy.
fakt zvazujem psychologa lebo asi sa s tym nevysporiadam. takto tazko som to znasala ked sme odchadzali z bytu do prveho domu, v byte som zasa spomienky ako sme si dcerku priniesli z porodnice tam, a cely jej prvy pol rok zivota. vtedy zmenu este nevnimala. predaj tohto domu bol velmi zdlhavy hlavne rozhodnutie, nechcelo sa nam znovu do stavby a riesit tie veci, ked uz sme boli zabyvani no nesadla nam lokalita tak ako som pisala vyssie aj ked slm tam mala rodicov, inak vyhody z dediny ziadne. myslela som si ze nada dcerka bude vnimat zmenu tazko ale netusila som ze to bude az take zle a aj somnou je to hlavne zle.

natalianm
autor
1. dec 2019

@majuska161 a co si robila pre to aby si jej ulahcila situaciu?

natalianm
autor
1. dec 2019

@benit tak toto je uz ten horsi vek 4r, fakt ja som si povedala ze ak to neurobime teraz ten predaj tak uz nikdy. nasiel sa kupec ktory toleroval nase neskutocne dlhe uvazovanie o predaji. ak by sa nenasiel taky kupec co by nam vyhovel vo vsetlom tak by sme dom nepredavali. ale asi to tak vsetko malo byt. mozno keby smedom nepredali stale by nam v hlave vrtala myslienky ze mali sme to urobit aj ked by to uz bolo zasa ovela komplikovanejsie kedze by to bol cas kedy by dcerka chldila do skoly skolky teraz sme to mali o to lahsie

natalianm
autor
1. dec 2019

@sapetka ano zvladnem to aj tym sa snazim upokojit hlavne ze sme spolu zdravi...

janickacrazy
1. dec 2019

@natalianm odsťahovali ste sa len kúsok od rodičov, si doma, môžeš ich ísť kedykoľvek pozrieť, máš blízko do mesta, samé výhody, predstav si, žeby si sa odsťahovala do zahraničia, kde by si nepoznala úplne nikoho len svojho manžela, ja som tak odišla s 6mesačným bábom za mužom, bývali sme tam na samote so 4 domčekmi, nikde nikto, len cesta a les, žiadny obchod, žiadne ihrisko, najbližšie mesto 30km, manžel v práci celý den, ja doma s bábom, bez auta, autobus tam vôbec nechodil žiadny

sapetka
1. dec 2019

@janickacrazy heh presne🙈my sme tiez odisli do zahranicia s 11m dietatom len my traja. Sme tu sami odkazani len na seba. Kazda zmena je tazka ale toto prestahovat sa par metrov/kilometrov v ramci slovenska, a plakat mi pride az smiesne. No ale kazdy znasa zmeny inak

natalianm
autor
1. dec 2019

@janickacrazy ja by som to asi psychicky nezvladla... zrutila by som sa. kazdi sme ini kazdi vnimame zmeny inak...

90909
1. dec 2019

@natalianm mozno sa az príliš upinas na hmotnu stranku veci, domov je konkretne miesto, veci. Aj ja som bola taká. A potom som zacala vnimat to, ze je jedno kde sme. Hlavne ze sme spolu ako rodina. Tiez mi chybal nas byt, kam sme si priniesli dieta, kde sme začínali. A potom som si uvedomila, ze to samo o sebe nie je podstatné. Domov si vies vytvorit kdekolvek. A ked ide ide o veci ako take, tak mna napriklad velmi bavi zariadovanie. Tak som sa nastavila tak, ze nech je twn novy priestor akýkoľvek. Idem tu vybudovat pre nas novy domov. Niekedy si myslime, ze nas vonkajšie okolnosti valcuju a myslime, si ze to nemozeme zmenit. Ale častokrát je to len o vnutornom nastaveni. Bud chcem byt stastna alebo nie. Ak ano, sposob si najdes. Stahovanie byva tazke. Ale skus sa nastavit na veci, ktore su na tom pozitivne a postupne na tom stavat😉

janulka182
1. dec 2019

@natalianm daj tomu cas. kludne smut, ak to tak citis. ono to prejde a potom zacnes vnimat pozitiva. aj my sme to tak mali. plakali sme pri fotkach a pritom sme isli do 1000 krat lepsieho, len kusok dalej. vsetko ostalo po starom, kamosi, lokalita, ale aj tak sme boli smutni. no zmena..... poplac si a ono to isto prejde

natalianm
autor
1. dec 2019

@90909 dakujem za nazor je to tak ako pises,,, ako si to dokazala zmenit?

loginexistuje
1. dec 2019

@natalianm a v ktorej casti senca byvate ? chodi mala do skolky? skuste mozno materske centrum v sc nech si najdete kamosky

natalianm
autor
2. dec 2019

@loginexistuje my pozname senec dobre. mame tam kamosky takze comsa tyka lokality to je super. ake uz dnesna noc bola o nieco lepsia. uz sa nepytala spinkat domov....

eliska13
2. dec 2019

Mas idealne miesto ja som tam chcela ist byvat.Mesto dedina v jednom, obchodiky, jazera, zmrzlinarne...asi si len citlivejsia som taka ista a tiez som zle zvladala prve dni, mesiace a to sme isli do ovela lepsieho.skoda, ze ste sa stahovali na zimu v inom rocnom obdobi by bolo viac aktivit.Cim skor chodte niekde za detmi nech si najdete kamosky.Mne syn 5 r plakal, ze pred domom chodil krmit kacice a labute a tu ich nebude mat.Dnes sa na tom smejem vtedy mi bolo luto za vsetkym.Tak sme chodili do Vasho Senca na jazero za labutami😉hladaj pozitiva bude to dobre aj stahovanie je velky stresor