Ako zistím, či danú osobu ruším?

23. apr 2022

Zdravím.
Zaujíma ma, odkiaľ viete , že danú osobu rušíte?
Konkrétne sa jedná o jedného muža. Mám pocit, že ho otravujem ale neviem, či sa mi to len zdá a až moc kombinujem (mám to za zvyk).

jaskolka
23. apr 2022

A v akom kontakte? Ak písomnom, tak dotyčný proste malo odpovedá, alebo len pár slovami, pripadne vôbec.
Ak v osobnom, tak vlastne to isté, odpovedá len usecne, na to, čo musí, nevyhla dáva tvoju prítomnosť, nedáva nijake návrhy na stretko napríklad a podobne

haley7897
23. apr 2022

Bez toho aby si to nejako rozvinula sa nedá odpovedať. Nevieme z tohto o situácii absolútne nič.
Možno akurát tvoj príspevok napovedá, že nevieš úplne jasne a zrozumiteľne komunikovať. Možno aj za ním chodíš s takýmito naznakmi a on netuší co vlastne chceš..?
Ak mužov niečo otravuje, tak sú to ženy ktorým treba čítať myšlienky.

pralinka25
23. apr 2022

@haley7897 Ak mužov niečo otravuje, tak sú to ženy ktorým treba čítať myšlienky. - toto si napisala genialne. presne. a inak cim som starsia tym viac som asi muz lebo mna tiez uz unavuju ludia ktori si myslia ze mam vediet 😀
mimo temy ale musela som to napisat. fakt sa mi to paci takto sformulovane

autor
23. apr 2022

Sme v kontakte hlavne cez správy (denne) a keď sa dá tak aj osobne. Osobne je práve on ten zhovorčivý , len cez správy neviem odhadnúť

marcellka32
23. apr 2022

Nebombarduj ho správami, maj aj svoj program

haley7897
23. apr 2022

@pralinka25 áno, jasne, ja tiež takéto hry na hádaj na čo myslím nemusím, tým skôr že už len verbalnu komunikáciu si aj tak každý aspoň z časti vyloží po svojom jedno ako presne sa človek vyjadrí. Každý mame vlastne skúsenosti a pocity ktoré to zafarbia "po našom". Takže "guessing game" mi už len vykruti oči do hora 🙄
Ale mám pocit, že chlapi špecificky znášajú tieto hry horšie a ťahajú za kratší koniec. Sme skrátka poprepajani inak a oni vedia že ak neuhadnu správne (co je veľmi pravdepodobné) trčí z toho pruser. 🙈

haley7897
23. apr 2022

Dobre, ale musím sa opakovať. Daj viac informácií. Inak len varíme z vody. Keď si píšete, ignoruje ta? Odpisuje jednoslovne..? Mate sa o čom baviť tj rozvijas konverzáciu ale on nereaguje. Je v tedy v práci... Atď atď. Trochu jeho správanie, reakcie a okolnosti opis. Iniciuje komunikáciu aj on alebo si to vždy ty?
Ak mu napríklad počas pracovnej doby napíšeš správu typu "ahoj" a čakáš, že on na to rozvynie konverzáciu - a toto každý deň, tak to je extrémne neefektívna a frustrujúca komunikácia.

autor
23. apr 2022

Takto, stretávky hlavne navrhuje on. Tým , že sa budí skôr , každé ráno mi píše správu typu “Dobré ráno” ale zlyháva to počas dňa. V zmysle, že niekedy dosť dlho neodpisuje. No možno si to uvedomujem viac i tým, že mám časovo menej náročnú prácu ako on a teda viem byť častejšie na mobile. Niekedy ma však aj zruší s tým, že potom mi napíše - pritom on mi písal prvý. Ale je tu i možnosť , že ja si to zle vysvetlujem. Možno on to nemyslí tak ako si to interpretujem ja - nemá chuť komunikovať a radšej povie, že neskôr napíše len aby som mu už nepísala - ale fakt tak, že hneď ako bude mať čas tak mi napíše (aby som si nemyslela, že ma ignoruje len robí niečo iné).
Bohužiaľ mám tendenciu kombinovať a motať veci, ale pracujem natom. Práve preto som to sem napísala, aby som videla názor iných žien 😊

mabenn
23. apr 2022

myslim si, ze prioritny je osobny kontakt a jeho spravanie pocas neho...pisomny kontakt je u muzov menej oblubeny vo vseobecnosti

autor
23. apr 2022

@mabenn v priamom kontakte je on iniciátor. Je ten typ, ktorému sa ústa nezavrú 😄 Asi aj preto ma udivuje, že cez správy je iný

mabenn
23. apr 2022

neviem o aky typ vztahu ide, ale pripadne sa ho na to spytaj...

diamond007
23. apr 2022

Kriste tak ma aj robotu... Keď ti napíše že napíše neskôr tak odpíše aj o tri hodiny

janewithane
23. apr 2022

Nie každý je na nejaké zdĺhavé vypisovacky, niektorí potrebujú pracovať a preferujú osobný kontakt, pripadne telefonát alebo sústredené písanie si keď už majú po práci..

haley7897
23. apr 2022

Ale veď to je úplne normálne. Ja tiež na súkromné správy odpovedám počas pracovnej doby len ak je to nevyhnutné. Nikto nemá každý deň čas baviť sa o ničom. O to viac si budete mat co povedať keď sa stretnete. Dopraj jemu aj sebe nejaký vlastný priestor.

timing
23. apr 2022

Vela analyzujes a mas pocas prace viac volna a teda "vyckavas" na jeho spravy. Riad sa heslom : menej je viac. V hlave si to poskladan tak:
- vie komunikovat osobne to je +
- pracuje, nevyrusuj ho
- obcas ho prekvap aj ty, ze mu v dane rano napises prva , poprajes mu pekny den a ked bude mat viac casu,ze sa potesis sprave.
Jemu odlahne,ze ta musi stale upozornit,ze teraz sa vypisovanie nehodi.
- odloz mobil bokom
- vypln cas aj inak ako bezduchym cakanim co odpise,ako to napisal,preco to takto napisal.

evica17
23. apr 2022

Netrav tolko casu na mobile a nebudes to musiet riesit. Citaj knihu v praci alebo nieco zaujimave a potom ked sa stretnete budes mat o com rozpravat. Ak sa stretavate osobne, nevidim zmysel aby ste si vypisovali stale daco

nenne9
24. apr 2022

Prosim ta....🙈 ved je v praci...ty mas casovo menej narocnu pracu.on zrejme nie.ja v praci ani len nestiham citat spravy, nieto este vypisovat.uprimne, keby mi muz cely den vypisoval a dozadoval sa okamzitej odpovede tak by ma vazne presla chut s takym clovekom vobec byt.sme dospeli a v praci sa venujeme praci, ci?