Ako začať nový život?

smutnyzivot
3. mar 2014

Vzhľadom k tomu aby ma nikto z mojho okolia nespoznal som si založila novy nick.Čítavam tu diskusie už štvrtý rok a konečne som sa rozhodla aj ja sa s vami poradiť.Mám smutný beznádejný život a obávam sa že ak nič neurobím budem takto žiť do konca mojho biedneho života.Po smrti mojich rodičov ktorých som veľmi ľubila a narodení mojho druhého dieťatka som prehodnotila celý moj život a priority v ňom.Nechcem aby moje druhé dieťatko zažívalo hádky rodičov.A ešte niečo za tie dlhé roky už nemám žiadne sebavedomie.Moj manžel si ešte ani raz v ničom nepriznal chybu,vždy a za všetko je to len a len moja chyba.Pre všetko kričí,po mne,po deťoch,stále je s niečim nespokojný.Ponižuje ma aká som neschopná že som sa nikam v živote neposunula,myslel tým moju prácu predavačky pred materskou.14 rokov som pracovala ako predavačka,táto práca ma bavila a napĺňala,posledné 2 roky som robila v DM drogérii a chcem sa tam po rodičovskéj dovolenky vrátiť.Podľa neho som neschopný človek,moja výchova je zlá a pod.Vykrikuje mi že ma musí živiť,že platí hypotéku.....Naposledy mi povedal aby som mladšie dieťa dala do jaslí a zarobila toľko aby som mala na vyžitie a aj na zaplatenie jaslí.Alebo si našla opatrovateľku a išla so práce,mladšie dieťa má 8,5 mesiaca.Keď sa pohádame tak ma tresce tak že mi nedá peniaze na stravu a nechá nás nech žijeme ako chceme.Vždy to ma rovnaký scenár týždeň - dva sa stravujem s toho čo mi ostalo z materskéj a keď nemám siaham na moje úspory.Tak ja musím potom či chcem alebo nie musím ísť za ním a udobriť sa s nim a či som mala chybu alebo nie,musím si priznať že to bola moja vina že sme sa pohádali.Je to hrozný pocit keď nemožem svojmu staršiemu dieťaťu kúpiť ani lízatko pri pokladni.Keď je manžel doma nepomože mi s deťmi,ani s domácnosťou,zapne si telku alebo pc a keď na neho prehovoríme nevníma nás,prípadne odpovie a dosť.Bývame v dome,chodí viackrát za hodinu fajčiť a keď je vonku sused alebo susedka rozpráva sa s nimi,za pekného počasia aj dlho do noci.Nám nepovie ani dobrú noc,nič..Každý večer pozerá erotické videá a skutočný sex po mne chce tak raz za dva mesiace.Po poslednéj hádke spávam s deťmi v izbe,už som mala toho dosť,vždy čakal kedy zaspím aby si zapol erotické video,v poslednéj dobe už pozerával videá cez mobil,ráno si ani nezdvihne oblečenie do ktorého sa utrel po.....viete po čom.Proste má ma len za slúžku,gazdinu,vychovavateľku,všetko len nie za ženu.Naposledy sme sa pohádali zase pre toto,lebo som ho v noci načapala ako pozerá video a tvrdil mi že pozerá len tak internet v mobile,ale pritom som jasne videla že robil viete čo.Po práci chodí na pivo,domov príde až večer,soboty trávi robotou na dome alebo leštením,opravovaním auta.Nedele presedí pri telke,občas veľmi málo s nami niekde ide.Deťom sa nevenuje.Takýto život ma neteší,žijem už len pre deti.Pred dvoma týždňami som mu povedala že sa chcem rozviesť,povedal mi že ak to urobím nebude mi na ne prispievať finančne.On vie že nemám kde ísť,vysmial sa mi že kde pojdem či do prenájmu a s čoho si ho zaplatím.Povedal mi že mi nič nedá a ak odíndem pojdem s holým zadkom.Chcela by som sa poradiť so ženami ktoré začali nový život ako si poradili.Ako zaplatiť byt,mať na stravu a zaopatriť dve malé deti.Alebo skloniť hlavu a žiť s človekom len pre to aby po finančnéj stránke moje deti nestrádali? A čo moj život,moje šťastie?

juliana77
3. mar 2014

@smutnyzivot Pýtaš sa či máš skloniť hlavu a žiť s človekom aby tvoje deti po finančnej stránke nestrádali a v prípade, ked sa zasa pohádate nedá ti peniaze na stravu a nechá vas žiť ako chcete. Trochu mi to neladí.

Určite by som ti ako kamarátka, sestra, mama radila odísť, aj ked by to bolo nesmierne ťažké, ale odísť od neho. To nie je človek.

melalex
3. mar 2014

Takeho chlapa mat ta mu naplujem do ksichtu.Je to jeden sebec,ktory mysli len na seba.Existuju azylove centra tak sa tam treba ist popytat ako to tam funguje.Pri tomto chlapovi by som viac neostala ani sekundu sak to aj deti musia z teba citit aka si nestastna.

jatamido
3. mar 2014

Je to obyčajná sviňa!!! A na deti ti bude musieť platiť,tak nech nemachruje debil! 🙄

smutnyzivot
autor
3. mar 2014

Viem o azylovom dome ale tam možem ostať len pol roka a čo ďalej.Mladšie dieťa dojčím a prikrmujem sunarom lebo mám málo dieťa+dávam príkrmy.Jemu je všetko jedno či máme na stravu alebo nie.Koľkrát bolo tak že som dala poriadnu stravu staršiemu a ja som jedla len chleba s maslom aby som ako tak finančne zvládla.

kkristin
3. mar 2014

V prvom rade si zisti co ste nado udobudli ako manzelia a co by ti po rozvode pripadlo...podla toho mozes riesit bytovu otazku. Druha vec doriesit docasne byvanie...potom robotu a malu do jasly pripadne hladat alternativu. A potom az odchod.

tykat
3. mar 2014

@smutnyzivot Chod na socialny odbor upsvar a daj si poradit, povedz ze ti nedava peniaze, nech ti stanovia vyzivne na dei aj na seba. Ked ma normalnu pracu a normalnu vyplatu tak ti bude musiet platit. Horsie ak by robil len niekde na cierno alebo vedel stopiť príjmy zo živnosti.

magre
3. mar 2014

@smutnyzivot jesus, to je smrad... asni neviem, co mam na to povedat. V kazdom vacsom meste existuje bezplatne centrum socialneho a psychologickeho poradenstva a azylovy dom. Zajdi tam, informuj sa, mozno maju kontakty aj co sa tyka dalsieho ubytka. Pol roka mozes ostat v azylovom, mensie das potom do jasliciek (stat ich pracujucim matkam preplaca), vratis sa do prace. Do roka mate po rozvode, ak je fakt taky curak, ako pises, tak niet pochyb. Hlavne maj svedka tohto jeho zakomplexovaneho spravania a si z toho von, po prvom pojednavani. Tie centra maju vacsinou aj kontakty na pravnikov, co robia procesy pro bono (cize zadarmo). A prisudia Ti vyzivne, ak by neplatil, pojde brucat... Takze nech nevyskakuje.

lolonka
3. mar 2014

@smutnyzivot ...je mi to ľúto ako žiješ....je to hrozné ako sa chová tvoj manžel... 🙄 🙄 ...nemáš už žiadnu rodinu?...súrodencov?....čo svokrovci?...ak sa naozaj nemožeš na nich obrátiť...potom by som si našla na tvojom mieste prácu...malému jasle...a na pol roka skús aj to azylové centrum....dovtedy by sa mohli vyriešiť príspevky od manžela na deti.......a potom možno nejaký prenájom....skús sa popýtať aj na úrade sociálnych vecí a rodiny na čo máš právo....silno ti držím palce....ak sa dá choď od takého debila čo najďalej..

lifka123
3. mar 2014

skus pozriet tieto stranky
http://www.rozvod-rozchod.sk/ako-postupovat-pri...
http://www.hurtaj.sk/bezplatna-advokatska-porad...

nemam skusenosti s rozvodom ale myslim si ze aspon vyzivne na deti musi platit.... ak sa pustis do rozvodu, treba ziskat co najviac info, aby si bola pripravena... mas narok na normalny zivot, ja by som s takym hovadom neostala ani den...

smutnyzivot
autor
3. mar 2014

Viete tu nejde len o stravu ale aj o oblečenie pre deti,zaplatiť školku staršiemu....Teraz syn túži po bycikliku,v septembri ide do školy.Výdavky stúpnu.O tom že ja si nič nekupujem o tom ani nechcem písať.Nerozumiem výchove jeho rodičov prečo ho neviedli ku čistote,manžel sa sprchuje raz za týždeň v nedeľu.Zuby si neumýva a verte či nie ani ruky po veľkéj potrebe.Je toho viac.A deti to cítia že som smutná,chcela by som pre ne lepší život.

magre
3. mar 2014

jasne, @tykat ma pravdu, vyzivne sa da urcit aj pocas manzelstva a bude Ti proste musiet poukazat istu sumu mesacne na Tvoj ucet. Cesty su, len musi byt aj vola 🙂 Vela stastia.

melalex
3. mar 2014

No je to tazke,nechcela by som byt vo vasej kozi.A co keby ste ho s detmi nechala aspon na 2 hodinky sameho nech si to aj on vyskusa starat sa ci vobec by ich neposrazil aby ste si vy mohla niekam zajst?

fiffinkaa
3. mar 2014

rozvod, poriadné výživné..dieťa do jaslí a ty do práce - prenajať garsonku, neboj sa, nebudeš celý život sama, takého somára ako máš nepotrebuješ..

smutnyzivot
autor
3. mar 2014

@tykat bola som na socialke upsvar,povedali mi že výživné mi bude musieť dávať ale pokiaľ prejde súd chvíľu to potvrvá-aj pár mesiacov.

fiffinkaa
3. mar 2014

@smutnyzivot jasle Ti preplatí štát

maria1989
3. mar 2014

@smutnyzivot bývanie ste nadobudli ako manželia? že platí hypo... ak ako manželia, pri rozvode sa to vysporiada - buď ťa musí vyplatiť, alebo sa nehnuteľnosť predá, a dostaneš polovicu peňazí 😉

smutnyzivot
autor
3. mar 2014

@magre nevedela som že štát jasle pracujucim ženám prepláca,to je pre mňa dobrá informácia.

gabkostanka
3. mar 2014

@smutnyzivot ja som mala sud o vyzivne v priebehu mesiaca a pol, potom musi aj tak zaplatit spatne, vyzivne mu urcite prisudia, najlepsie je sa dohodnut kolko je ochotny ti platit, aspon nieco nech da a potom aj tak bude musiet dopatiti ten rozdiel

smutnyzivot
autor
3. mar 2014

@maria1989 nie bývanie sme nenadobudli ako manželia.

gabkostanka
3. mar 2014

@smutnyzivot jasle ti preplati do urcitej vysky, tusim 300e to je, ale rodicovsky uz nedostanes, bud mas RP alebo prispevok do jasli

kkristin
3. mar 2014

Tak uz len niekam kde ti poradia ako pravne postupovat co sa tyka rovodu a vyzivneho zadarmo...a sup do toho.

smutnyzivot
autor
3. mar 2014

@gabkostanka áno viem,pochopila som to.Veď pojdem do práce,bude to finančne lepšie.Len ľutujem že si neužijem detstvo,a jeho pokroky vo vývoji mladšieho ale inak sa nedá.

tykat
3. mar 2014

@smutnyzivot ....výživné si dáš stanoviť hneď, najorv požiadaš o zverenie detí do svojej starostlivosti a zároveň uvedieš že ti manžel neprispieva na domácnosť. Si na RD takže kým si nájdeš prácu bude mať povinnosť platiť výživné aj tebe. Skús sa obrátiť na nejaku bezplatnú právnu poradňu ktorá sa týmto zaoberá. Nenechaj sa odbiť.
Ďalšia vec (síce hnusná rada) môžeš si zobrať pôžičku od nebankovky, a to bude chalanisko čumieť keď zistí že to musí splácať keďže dlhy vzniknuté počas manželstva sú oboch. U teba nebudú mať čo vziať, na rodičák nesiahnu a keďže pôjdeš s holým zadkom tak splácať bude on. Aspoň by som ho postrašila.

Btw. Nikdy som nepochopila načo su takí ľudia ako tvoj muž na tomto svete, čo je ich životným poslaním?

gabkostanka
3. mar 2014

@smutnyzivot drzim place, nech to zvladnete🙂

s vyzivnym na manzelku som ja neuspela, lebo z jeho platu mu uz na mna nevyslo, dokonca som dostala este platit trovy jeho pravnika, kedze som neuspela, takze pozor na to.

evka4
3. mar 2014

@smutnyzivot ak das mladsie dieta do jasli, budes dostavat prispevok na starostlivost o dieta vo vyske max 230,- euro.

henikav
3. mar 2014

@smutnyzivot dietatko do jasliciek a ty co najskor do prace, aby si bola samostatna. Platit na deti bude musiet. Vsetko si zabezpec s tym ze jemu to nehovor, ked bude vsetko pripravene na odchod, zdvihnes kotvy, to sa bude chlapec cudovat 😉 🙂 A ty budes mat dobry pocit ze si to dokazala. Musis mysliet v prvom rade na seba, aj ked mamicky vzdy myslia najprv na deti, ale uvedom si ze spokojna a stastna mamina je ta najlepsia mamina na svete. Drzim palceky, viem ze sa to lahko pise a tazsie realizuje, ale musis ist tvrdo za svojim cielom a dosiahnes ho

adrioska
3. mar 2014

Pises, ze Tvoji rodicia zomreli, po nich neostal dom alebo byt, kde by si mohla ist byvat? Mas surodencov?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smutnyzivot
autor
3. mar 2014

@tanapeta toto mi povedala aj pani na úrade,stalo sa,antikoncepciu som nemala,vravela som si načo keď nemá záujem o sex.

smutnyzivot
autor
3. mar 2014

@adrioska Mám brata,on zdedil byt po rodičoch.Pokiaľ ešte žili dohodli sme sa že brat zdedí byt,ja som s tým súhlasila.Brala som to tak že ja mám kde bývať,stále som si naivne myslela že sa vzťah s mojim mužom dá do poriadku.