Ako vysvetliť ľuďom, že nechceme štvrté dieťa?

ariadna22
28. júl 2014

máme tri deti, boli po sebe v priebehu štyroch rokov, najmenšie má tri roky.
ľudia sa ma vypytujú, kedy bude štvrté. Ja aj muž už máme dosť. Sme radi, že sme doplienkovali. Na ďalšie nie sme vnútorne nadstavení.
Ako to mám vysvetliť otravným ľuďom, už mi dochádzajú argumenty.

mima4
28. júl 2014

@ariadna22

a prečo ty mas ludom vobec niečo vysvetlovat? Staci jednoducha veta "dalej uz neplanujeme dalsie dieta" a BODKA...
Prečo?
Lebo sme sa tak rozhodli. - koniec citacie 😉

kikuleenka
28. júl 2014

@ariadna22 nijako 🙂 nie si povinna nic a nikomu vysvetlovat 🙂 odpoved bud to, co Ta prave napadne, trebars aj uplnu hovadinu (napr. ze "V januari") alebo ich odbi, ze je to Vasa rodinna vec...a hotovo 🙂

mirkava
28. júl 2014

@ariadna22 nevysvetľuj 😉

mahmulienka
28. júl 2014

@ariadna22 my sice 4 chceme, ale na tvojom mieste by som asi spustila riadny smiech a povedala danemu otravcovi, ze to pokojne prenechas jemu/jej. kasli na to, nenervuj sa kvoli tomu, skodi to pleti 🙂 taki ludia vzdy boli, su aj budu, je cas ich zacat ignorovat. drz sa

lauricka
28. júl 2014

tak to sa asi pytaju len zo srandy, nie? Sa ich spytaj, ci si robia srandu alebo co. Normalne ich odpinkaj, zabavaj sa na nich, povedz im hocico, nech idu do... Co sa tym vobec trapis? 😉 Kludne im povedz, ze ked sa podari, aj sest budete mat...to je jednooo, bav sa!

adrika1704
28. júl 2014

Keby mate jedno tak sa budu pytat kedy bude druhe,keby dve kedy bude tretie...a takto dalej..a ked bude stvrte tak zase otazky naco v dnesnej dobe a ako to zvladate (tak to bolo u nas) a vtedy som sa naucila vobec sa takymito vecami trapit 🙂 sme my s manzelom a detickami a vlastnymi rozhodnutiami 🙂 ale plne ta chapem..tiez som sa jednu dobu skrz to trapila

cerez
28. júl 2014

Ako to máš vysvetliť? Nemusíš nič druhým vysvetľovať. Ak niekto chce viac detí, prosím - nech si ich splodí. Vy ich máte toľko, na koľko sa cítite.

mimik79
28. júl 2014

keby ste mali jedno a pytaju sa na druhe tak to chapem, to stale pocujem, ale pytat sa pri tretom na stvrte? ktovie kolko maju ti, ktori sa to pytaju, asi tazko styri, tolko nema len tak hocikto🙂

jaja1979
28. júl 2014

@ariadna22 Aj ja mam tri deti a presne taketo poznamky od okolia poznam... je mi z toho smutno, pretoze kazdy, kto mi to povie, to mysli ako vysmech a maju nas za tovaren na deti - pritom sa o deti riadne starame a nic im ani nam nechyba. Jedinou mojou odpovedou na to je - ked ma dobehnete poctom deti, potom sa o tom budeme bavit. Lebo sa ma to pytaju ti, ktori maju jedno, max. dve deti a nemaju sajnu, ake je to narocne. Ale presne viem, o com hovoris. Kasli na nich, je to tvoja a manzelova vec.

mima4
28. júl 2014

@mimik79 podla mna oni maju po jedno-dve deti a tymto autorku tejto temy iba zosmiesnuju, vsak "rodiaca jablon".

micha7
28. júl 2014

" co koho do toho! " 😀

rutie
28. júl 2014

Pravdepodobne sa ta to pytaju ludia, co maju deti menej a myslia si, ze su vtipni. Keby vedeli aki su neoriginalni a ze podobny "vtip" napadol uz x-dalsich vtipalkov, nepytali by sa. Ja odpovedam nieco v tom style: "Som rada, ze to lezi na srdci demograficka situacia nasej krajiny. No mam pocit, ze my sme nico pritu vymieraniu krajiny spravili a teraz je rad na vas..."

liebling98
28. júl 2014

@jaja1979 súhlas. Aj my máme 3 deti a tiež to pociťujem ako výsmech, tie neustále otázky, že kedy bude štvrté. Moja odpoveď je nikdy, lebo lekár zakázal. Čo je aj pravda. Manžel sa snaží väčšinou o nejakú vtipnú odpoveď, ale aj jeho už tie otázky prestávajú baviť.

bombonka
28. júl 2014

ja by som povedala,že plánujeme štvrté a do roka ešte aj piate....nech ich aj "porantá" 😀

michaelamilan
28. júl 2014

😀 no ja osobne si myslím, že ľudia nevedia čo sa spýtať, tak sa vždy pýtajú kedy ďalšie 😀 😀 Ja túto otázku totálne neznášam a vždy prehodím "opicu" na nich a spýtam sa to ich ja........kks, normálne mám pocit, že keby mám aj 10 detí, tak sa spýtajú kedy bude 11ste 😝
Nevšímaj si ignoruj 🙂

sirinka
28. júl 2014

@ariadna22 ja sa takych opytam, ze kedy oni budu mat stvrte 😉

mmichael
28. júl 2014

@ariadna22 každému by som povedala, keď ty budeš mať tri, tak ja potom štyri 😉

libertine
28. júl 2014

Ludia sa stale nieco pytaju. Kym spoku dvaja chodia, tak sa pytaju, kedy bude svadba. Po svadbe, kedy bude dieta. Po prvom dietati, kedy bude druhe. Po druhom, kedy bude tretie. Ja sa potom bud skaredo pozriem alebo iba nieco akoze vtipne poviem, ale nejak si z toho nic nerobim. Ale som zvedava, co dalsie sa zacnu ludia pytat.

ariadna22
autor
28. júl 2014

štyri či päť je moc, to môžem dať výpoved z roboty a venovať sa do smrti len deťom

klincek
28. júl 2014

@ariadna22 asi by som reagovala hlupou protiotazkou: vy mate kolko? aha..no tak ked budete mat dve, tri atd (proste+1), tak my si trufneme aj na to stvrte 😝
je to take hlupe, ze ten clovek si proste musi uvedomit, aku sprostost tresol. mozno sa zacne aj cervenat 😉

margarita
28. júl 2014

@ariadna22
mna sa sice zatial na stvrte nepytaju, ale su ignoranti,co sa divia, preco vobec mame 3, ked sme uz mali aj dievku aj chlopa, ze to sme asi toto tretie uz neplanovali a nechapu ze ano a planovali sme ju skoro rok 😉

takym ja odpovedam, ze podla poslednych statistik sa na Slovensku iba 1 z 3 deti na starobu postara o svojich rodicov a neda ich do domova ci penzionu, tak preto my mame tie 3, nech mame ISTOTU 😀

alebo si vymysli nejaku inu podobnu haluz, fakt trapne take reci.
ako keby som ja riesila, preco ma niekto dobrovolne jedinacka, ved to je kazdeho vec, ked chce mat miesto deti 4 psov, ja mu nebranim....

gilmorka
28. júl 2014

@ariadna22 jednodycho povedz ze mate plny stav a dalsie neplanujete. Ludia sa take zvyknu pytat, aby rec nestala. Rovnako by sa pytali aj kebyze mate pat deti. To uz je taky zvyk pytat sa.

krprtka
28. júl 2014

@ariadna22 nic si z toho nerob, mna sa pýtajú na piate 😀

ejha
28. júl 2014

Kdesi som počula, že keď na nejakú otázku človek nechce odpovedať, alebo pýtajúci sa sa pýta nevhodne, tak potenciálne odpovedajúci sa má spýtať pýtajúceho sa: "Prečo sa pýtaš?" Mnohých to zaskočí (nie všetkých.)

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sendy182
28. júl 2014

ja mám dvoch chlapcov s vekovým rozdielom 6 rokov......iným nedá pokoj kedy bude dievčatko 😀 😀 😀 😀 😀 .....ja na to už som stará 😀 😀 😀 😀 😀 a mala by si vidieť tie pohľady 😀 😀 😀 😀 😀 ......

mariankas
28. júl 2014

No, u nás to bolo podobne ako u @margarita už pri treťom sa pýtali, že čo, pritrafilo sa? Tiež už sme mali chlapca aj dievča a nechápali, že bolo plánované a vytúžené a napriek vekovému rozdielu sa len tak "nepritrafilo" . A na tému 4. odpovedám, že už máme všetky izby obsadené 😉 🙂 .

mima4
28. júl 2014

OK, pridam story jednej kamosky 😀
Ma muza paka, Bohuzial zle sa vydala a svokrovci obdobni exemplari a pravdaze on ju nuti do dietata, ona s nim ani nechce spavat plus pridaju sa jej rodicia, svokrovci..kedy dietatko..no brutal na nu tlacia...
A raz na nejakej oslave jej z toho picli nervy 😀 vsetci zacali ju "povzbudzovat" plus "vydareny" manzel zacal trepat ze on uz by chcel dieta ale ze dajme tomu Zuzka nechce.... ze je karieristka..a ona na plne usta pred vsetkymi otocena k svokre "... no to tazko..ked vasmu synovi sa ani poriadne nepostavi" 😀 😀 ... vsetci rehot.. a jej muz od vtedy sa razne kroti...

zita19
28. júl 2014

@ariadna22 na blbu otazku je najlepsia odpoved este blbsia otazka. Mne ked niekto otázkami "lezie pod kozu" a samozrejme aj na city odpovedam protiotázkou. Na otazku: Kedy bude stvrte? by som odpovadala, A vy co? Neplanujete dalsie? A bude vymalovane

ln16
28. júl 2014

kvôli čomu sa tu už zakladajú témy... 🙄..si nevieš povedať svoje? potrebuješ na odpovede od iných ľudí?