Ako vyriešiť nedoplatok za plyn?

mamicka28
12. jún 2017

ahojte maminky, ..
Velmi pekne vas prosim o radu, na koho sa mam obratit,..
Nehovorte mi ze na ex, ten vyzivne takmer vobec neplati od zaciatku. (ma platit podla dohody 120e a zvycajne iba raz za 3mes, ako kedy polovicku alebo iba mensiu cast z polovicky)
Ide o nasledovnu vec.
V juli bude odcitanie plynu, a teoreticky moj prehlad je ze bude treba doplacat cca 700e.
Som v RD v prenajme, tato vysoka spotreba vznikla koly starym gamatkovym kachliam a dost dlhej zime.
A teraz moja otazka znie, ak by som to chcela dat na splatky je to mozne? ci automaticky zvysia platbu za plyn?
Aktualne platim 70mesacne.
Chcem iba radu pretoze uprimne neviem co si pocat, moj prijem je iba rodicovsky, aj s rodinnymi 250, mam 2deticky. a verte ci nie nech som sa snazila akokolvek od zaciatku roku som dokazala nasporit cca 150e,
Zijem na dedine, nemam uz velmi nikoho kto by postrazil deti cize ani len pracu sa mi nepodarilo zohnat. ☹
Budem uprimna som v beznadejnej situacii ☹ Dakujem za kazdu pomoc a radu nakolko som v takejto situacii este nebola.

deti95060810
12. jún 2017

jasné že budú chcieť aj dlh 700 e, aj ti zvýšia zálohové splátky na ďalší rok. tie si približne vyrátaš aj sama. 700/12....zvýšia ti zálohové platby asi o 60 e mesačne...
Ale ešte si pozri, či máš všetky platby čo si platila zaúčtované. Môjmu otcovi nezáratali minuloročný dlh 160e, a dve alebo tri platby po 88 e. musela som to ja riešiť....Stalo sa to tento rok - takže v niektorých inštit. majú poriadny neporiadok....

antonia05
12. jún 2017

A akú máš spotrebu? Už si si to vyrátala? Platby dvihnu, ak bude nedoplatok

pribinak
12. jún 2017

No toho exa by som riesila. Neplatí? Tak smer policia, exekútor a riešim náhradné vyzivne.
Ako teraz ti chýbajú peniaze, cize zacni ho naháňať nech zacne platit

zooeynka
12. jún 2017

Ci su ochotni to dat na splatky najjednoduchsie zistis ak zavolas na infolinku plynarni resp.poskytovatela sluzieb. Tam ti povedia vsetko. Ale mesacne platby ti urcite zdvihnu.

fokuska
12. jún 2017

@mamicka28 Ak sa hned po doruceni vyuctovania a nedoplatku obratis na SPP (alebo od koho mas plyn), tak sa urcite bude dat dohodnut splatkovy kalendar. Nam elektrarne pri preplatku / nedoplatku hned upravia aj zalohove platby, plynarne neviem ci to robia tiez. Hlavne toto nenechat len tak, nech vidia ze to chces riesit a splacat.

sendy1977
12. jún 2017

@mamicka28 kamarátka mala nedoplatok 1 000 e a dohodli sa s SPP na splátkach

zmokito
12. jún 2017

Obrat sa hned po vyuctovani na plynarne a popros ich o splatkovy kalendar. Bezne vyhovuju na 6 mesiacov bez nejakych problemov, ak chces na dlhsie obdobie (max 12 mesiacov), podlieha to schvalovaniu - nam schvalili, ked sme za prvy rok v RD mali nedoplatok takmer 1500 eur, nevedela som, ako nastavit platby, tak som dala podla toho, ako mal byvaly majitel, a bolo to ozaj malo.
Zalohovu platbu tiez zvysia podla vysky nedoplatku, s tym treba tiez ratat. A urcite zacni riesit aj exa a skus si najst aspon nejaku brigadu, ci upratovanie alebo cokolvek na vylepsenie rozpoctu

katarinamarkova
12. jún 2017

@mamicka28 ak ti výživné neplatí, ak ti čo len raz pošle po termíne, či menšiu sumu obrať sa na ex-ekútora! a máš postarané. tak teda máte výživné určené normálne súdom.
ohladom nedoplatku komunikuj s dodávateľom plynu.
plus zmente spôsob vykurovania, lebo ostaneš v začarovanom kruhu.

janka2501
13. jún 2017

Aj my sme mali nedoplarok 400 e na plyn. Bola som ma spp a dali splatkovy kalendar na 4 mesiace. Cize som platila mesac.zalohu(100e)+splatku(100e) spolu 200 e. Davaju na 6 mes. splarky. Viac nie. Aspon mne ta povedali.

hapipa
13. jún 2017

Podľa mňa sa to inak ako splátkovým kalendárom nebude dať vyriešiť. Nie je inej možnosti, lebo ti ten nedoplatok nikto neodpustí. No okrem toho by som začala riešiť to výživné. Neexistuje, aby sa na to otec takto vykašľal a neplatil na svoje deti

juliet86
23. jún 2017

Ja byt tebou sa skusim prestahovat na dalsi rok. Pripadne popros o pomoc majitela nehnutelnosti.