Ako vypnúť hlavu v náročnom období?

3. júl 2024

Mam 2 deti, 2r a 6r. Muz ma teraz v praci velmi narocne obdobie, nemame tu v okoli nikoho, byvame daleko od rodiny aj znamych. Este sa len "zoznamujeme". Kazdopadne musim nejako zvladnut prazdniny v podstate "sama" a citim obrovsky tlak, ze nemam cas na oddych (mysleny napriklad aj tak, ze starsia je v skolke a mladsi na obed spi, ja si navarim). Deti su pomerne narocne, mladsiemu idu posledne zuby, odplienkovanie... strasia ma dojem, ze kazdu sekundu mam venovat jej a aktivitam s nou, chodi neskoro spat (lebo jej muz dovolil, ze su prazdniny a moze ho cakat, kym sa vrati domov 🥴 bez komentara prosim).

Sice sa snazime dat hranice ale nefunguje to. Neustale sa deti biju, hadaju, natahuju, mladsi este velmi slabo rozprava tak nonstop vrieska dookola to iste a place... starsia nerespektuje ani to, ze po 20tej uz ma byt klud a ked chce byt hore, "nemam o nej vediet"...

Som stale sama, len deti od rana do noci a bez prestavky.
Ako si oddychnut psychicky? O spanok nejde, ale vnutorne som napata a nervozna, ze nemam ani kusok pokoja napr na domace prace. Vdaka

bale1rinka
3. júl 2024

otazka znie, čo si ochotná za to voľno dať
ja by som si vybavila niekoho kto opatruje deti, aspoň na 4 hodiny denne(40e si ochotná dať?)
daľšia otázka, že ak teda muž dovolil malej čakať ho do večera, čo je ON ochotný urobiť pre to,aby ste si starostlivosť vyvážili-rozložili, ak je tak dlho hore, musíš mu navrhnúť, že napríklad 2x v týždni a nie každý deň, je to o komunikácii...
aj moje deti sa klbčia a furt ich rozdeľujem a to ja mám 10rokov rozdiel medzi nimi...ak chceš vypnúť, potrebuješ mať podmienky na také vypnutie a komunikovať s mužom, raz budeš aj ty do práce chodiť a to ešte len bude záhul...
ak malú zobudíš o 6:00 ráno a nedáš ju poobede spať alebo iba na hodinu tak ti vydrží do vyše 20:00 byť hore?
moju dcéru o takom čase zlomilo už o 18.30..v zime, v lete vydržala, ale bola mrzutá, tak som ju jednoducho dávala spať o 19.30 a hotovo. Každý rodič musí prispieť k spokojnosti nielen detí ale aj vás ako partnerov, lebo sa vám to vypomstí...
Ako som si to doma zoorganizovala tak bolo(samozrejme boli návrhy aj zo strany muža, no neprešli všetky😂), môj muž, neriešil...a ešte som aj jeho zoorganizovala, fungovalo to a to tiež býval do 19.00 v práci každý deň

deti95060810
3. júl 2024

nedá sa pozvať babku, sesternicu a pod. k vám nech ti pomôžu ? aspoň na 2-3týždne.

reanda
3. júl 2024

to, co by bolo treba najviac komentovat, si nam komentovat zakazala 😀

autor
3. júl 2024

@deti95060810 Sesternice nemame ani ja ani muz, bratranci ziju daleko a rodina tiez stovky kilometrov. Doslova nikto v okoli 😏

vilma7
3. júl 2024

Manžel pracuje aj víkend?

victoriab
3. júl 2024

Tu mi vyvstava otazka, naco chcu muzi deti, ak sa im nechcu venovat a prisposobit svoj zivot. Dieta nie je hracka, je to ziva bytost, vo vela pripadoch chcena, co znamena, ze obaja chcu byt pri vychove a travit s nimi cas.

dzejny656
3. júl 2024

Prečo nedáš staršiu do nejakého denného tábora? Podľa mňa jej chýba interakcia s rovesníkmi preto je na tebe stále zavesená.

kacena4
3. júl 2024

nastavte si s detmi pravidla, napr. ked bude mladsi spat starsia sa "musi" chvilu sama pohrat, popr. oddychnut si pri filme aby vydrzala cakat na tatina dlllho do noci 🙂 a pocas tej hodky dve co budu deti v rezime oddychu mozes sa venovat comu chces. popr. pravidelne sa vyberte do detskeho kutika do herne ty si oddychnes a deti sa unavia, var jednoduchsie letne jedla nemusis mat teplu varu cele leto v horucavach na obed aj veceru, zaved studenu kuchynu na veceru... drzim palceky

autor
3. júl 2024

@vilma7 Podnika, takze ano, pracuje aktualne kazdy den a cely den. Ale toto nechcem riesit, toto mame vyriesene, viem dovody a respektujem

autor
3. júl 2024

@victoriab Z coho si vydedukovala, ze sa nestara o deti a ze sa im nevenuje?

victoriab
3. júl 2024

Pokial otec chodi vecer domov, asi moc casu s nimi netravi. Hold, je to o prioritach.

tykat
4. júl 2024

Ak pracuje kazdy den a cely den tak urcite dobre zarobi. Mas moznosti. Bud zaplatit niekoho kto bude robit domace prace alebo niekoho kto bude par hodin s detmi.

libusak
4. júl 2024

Skolka cez leto nefunguje?
Mozno nejaka opatrovatelka na 2-3 hodiny denne 🤔