Ako vedieť, že mám pri sebe toxického človeka?

4. feb 2023

Ahojte. Chcem sa spýtať, podľa čoho viete, že máte „tú česť“ s toxickým človekom? Aké sú také tie varovné signály, ktoré vás na to upozornia? Príp. prejaví sa tá toxickosť aj na vás? Ak áno, ako?

marianarem
4. feb 2023

Tak nenadarmo sa im hovori toxicki, spoznas ich tak, ze ti otravia zivot, doslova. Zial casto to nevidiet na prvy ani na druhy pohlad, ale az po case.

koniarova
4. feb 2023

Už len keď sa pýtaš,je zjavné,že takého pri sebe máš.

bublinka1426
4. feb 2023

ja som mala tox. kamarata...a ako? namiesto povzbudenia, ma vzdy dal dole, ja by som zit ako ty nevedel a podobne..vie ze som casto chora, a on mi pise ako si uziva zivot na chate...alebo ma stale presvedcial len o svojej pravde a nevedel prijakt kritiku, ale mne ako kamoske, tu kritiku vedel riadne nalozit. a uz ked mi pisal, som vedela ze to zas bude spiet k hadke. a uz sa spolu dlho nebavime, a nechyba mi. len ma psychicky vyciciaval a odbavoval sa na mne, asi mu robilo dobre vediet ze niekto zije vo vacsich srackach ako on,,ked som mala dobre obdo, nepisal, a ked som mala zle obdobie, pisal kazdy den ako sa mam.

viestta
4. feb 2023

Toxický je taky, pri ktorom máš pocit neistoty, pri ktorom si musíš dávať pozor co spravíš, povieš aby zas nebolo zle. Človek pri ktorom strácas istotu zo samej seba

loginexistuje
4. feb 2023

taky ktory stale vyplakava on sa ma najhorsie z celeho sireho sveta negativny clovek nedeje sa mu nic pekne vidi len seba

bublinka1426
4. feb 2023

@loginexistuje

clovek co sa stazuje moze byt aj v depresii/alebo proste je taky stazovaci typ... a ano lezie to po case urcite na nervy, ked len vyplakava...

skor toxicke je to, ked ti clovek na to ze sa citis zle , napise tak , ze ta da este viac dole.... to znamena ze len svojimi slovami prehlbi bolest ci depresiu..proste nemas pocit ze ta dakam posuva ale skor ta este viac dava dole...

niektori ludia sa proste viac tesia z nestastia druhych ale do svojho taniera sa radsej nepozeraju....

bublinka1426
4. feb 2023

@viestta presne si to vystihla.

breeenda
4. feb 2023

Mala som tú česť mať takú "kamarátku"... Všetko sa muselo prispôsobovať vždy jej, len ona má problémy, zlý deň, dokázala všetko extrémne nafúknuť... Dokázala úplne vysať energiu z človeka... Dokázala uštipačne všetko vycitať, ale jej som sa nemohla ničím dotknúť... Som rada že už nie je v mojom živote, to sú ľudia, ktorý dokážu človeka doslova "priviesť na psychiatriu"...

loginexistuje
4. feb 2023

@bublinka1426 ja nie som psychiater ani psychoterapeut ak ma niekto problem ma sa liecit (a nie cakat ze vsetci okolo ho budu posuvat atd)
kazdy ma svoje problemy ako sa vravi meni chyza bez kriza
ako jasne v pohode ked sa niekto postazuje vypocujem ak chce pomozem ale proste su osoby co su pernamentne v takom nastaveni a mne to robi zle a uz som dost velka na to aby som si povedala s kym chcem byt a s kym nie

pre mna su takyto sebecki ludia co len o sebe a svojich trapeniach atd toxicky a presne ako viestta pise ani im nic nemozes povedat lebo oni sa v tommdoslova rochnia

loginexistuje
4. feb 2023

aby to nebolo take ja samozrejme mam v okoli ludi co sa liecia u psychiatra aj moja dobra kamaratka a ja ju rada vypocujem ale to je proste vidiet ked sa clovek snazi riesit svoj stav aj kvoli svojmu okoliu a ked popiera svoju chorobu liecit sa nechce a len nici ludi okolo seba

babulkomale
4. feb 2023

@bublinka1426 taku "kamosku" som mala aj ja kedysi. Stale staznosti a vyciciavanie energie, mne sa darilo tak len vyuzivala. Nikdy sa nespytala ako sa mam ja, len zvalila na mna svoje s.acky. Mala dom novy vztah, uz jej to klalo oci, ziadna otazka ako sa mame...ten vztah je uz moj manzel, ona stale sama zatrpknuta slobodna matka ktorej kazdy ublizil.
Davno som ju odstrihla a hned sa mi ulavilo.

suzitok
4. feb 2023

Mala som takú kamarátku, nezaujímalo ju o mne nic, vkuse hovorila o sebe, dokazala vsetko detailne vysvetľovať, napriklad obyčajné grilovane kura ako robila bol prednes na 1hodinu. Zvykla mi rozprávať o roznych susedoch, známych, o ľuďoch ktorých nepoznam a chcela na to moj nazor. Zije sama s muzom a dcerou, nemaju kontakt s rodinou, nemajú kamarátov, s kazdym majú konflikt, ona zije v tom, aku ma smolu, ako je vsetko a kazdy proti nej, kazdy ju sleduje, preklina a neviem co vsetko. Neskor mi kazala, kde co mam ist kupit, lebo ona to kupila a je spokojna a s odstupom casu overovala, ci som to aj kúpila, ako mi kazala. Potom sa urazala, ze som ju nepocuvala, danu vec som nekupila, ona mi chcela len dobre. Pobavila ma, ked si kúpila v kauflande nejaku mrazenu tortu a ospevovala, aka bola fajn, ze musim si kupit aj ja (nevedela predýchať, ze som ju nekúpila) Snad 100krat som jej povedala, ze som diabeticka, ale asi nepocuvala, ako ani nic ine čo sa mna tykalo. Mozno vcas som pochopila, ze potrebuje len niekoho, mozno slabsi clanok, na ktorom si bude zvyšovať sebavedomie a aj manipulovať. Naposledy sa mi uz vyhrážala, ze ak nechcem byt jej kamaratkou (nemala som cas v lehote jej odpísať na spravu) tak ona má schopnosti ma prekliat a neskončim dobre, tak vtedy to bola pre mna posledná kvapka 😂

bublinka1426
4. feb 2023

@suzitok

mne sa kamos vyhrazal ze nech si ho neprajem, ked ho zradim...to je kamarat ze?
vlastne sa mi vyhrazal.
tak ze som toto uz davno nevidela...

suzitok
4. feb 2023

@bublinka1426 inak aj u mna to trvalo roky, kym som si to uvedomila, co so mnou robi, ja som cielene jej pisala obdivne spravy, lebo to vyžadovala, aj ked som s niečím nesúhlasila, vzdy som pritakavala na jej nazory, len aby bolo dobre..
Mne vycitala, ze nie som skutočná kamarátka, lebo som jej nepovedala, kde som bola, lebo nevidela auto pred domom...ju to v skutočnosti ani nezaujimalo, lebo to len ona, ona, ona...ale proste si nasla zamienku, za čo ma karhať a vyhrážať sa, robiť orednes na temu "kamarátka"...to su fakt kamaráti 😄

bublinka1426
4. feb 2023

@suzitok presne aj ja som musela len obdivovat ako on je sikovny chvalit a vzdy pritakat a vzdy ked som odporovala, sme sa pohadali neprijal ini nazor len svoj,...ano aky si sikovny ako ty makas ako to bstastnujes zenu ako zarabas a zena pri tebe neminie ani cent...a presne dva tyzdne somm nenapisala a uz bolo zle, urazil sa ze preco mu nepisem. proste len zjebavanie a zhadzovanie. dakujem neprosim

suzitok
4. feb 2023

@bublinka1426 presne, do bodky toto iste aj v mojom pripade...

bublinka1426
4. feb 2023

@suzitok len trvalo dlho kym som si uvedomila ze bez takeho cloveka je mi lepsie. ale taky si znova najdu dalsiu obet. zial.

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz