Ako vám pomáhajú noví partneri s vašimi deťmi?

1. dec 2022

My este spolu nebyvame, pomaha odviezt a zaviezt zo skoly sem tam uloha..ale ten vztah je zatial.takt nijakz..

horalka1986
1. dec 2022

Na začiatku nijak. Mne osobne boblo blbé ho s niečim takým oťažovať. Postupne sa pridával. Keď som potrebovala, zaviezol zo školy a podobne. Až keď sme spolu začali ´bývať, tak po nejakom čase sa do výchovy zapojil ako pravý otec. Úlohy, odvoz do školy...všetko čo ku tomu patrí. Momentálne po 5 ročnom vzťahu by si ani nepovedala, že to nie je ich biologický otec.

ameema
2. dec 2022

Netreba na to tlačiť... Všetko chce svoj čas, ja som v pozícii "tretieho" rodiča a zo začiatku som aj ja aj manželova dcéra potrebovali každá svoj čas a priestor. Občas sme chceli byť spolu viac, inokedy menej. Občas sme boli ako úplne kamošky niektoré dni ma slečna ani nepozdravila a ja som to proste nesílila... Dnes fungujeme ako úplne mama s dcérou a zároveň naj kamošky. Robíme všetko prirodzene, samé od seba. Kopu krát sa dohodneme aj mimo manžela a ideme spolu poobede niekam a tak.
Takže nemaj zbytočne veľké nároky na partnera. Chce to čas ❤️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalala
2. dec 2022

@zoro9836 otec je ten, kto sa o deti stara, venuje im cas a lasku, nie ten kt ich splodi, toto si skor treba uvedomit.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
morgane1975
2. dec 2022

Prečo by mali pomáhať? Však majú aj druhého rodiča.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sense
2. dec 2022

Kým sme spolu nebyvali tak som ziadnu pomoc ani nečakala rovnako ani to aby jo brala ako otca keďže otca ma, išlo mi viac o to aby mali nejaký vzťah aby sa akceptovali a rešpektovali navzájom.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
2. dec 2022

@mandzula ale ta "pomoc" ma prísť automaticky lebo daný človek v tomto prípade muž chce aby boli rodina a k tomu to potom aj patrí ale to už nie je pomoc ale spolužitie.....
Ale očakávať toto na začiatku vzťahu alebo ist do konca do vzťahu s tým ze aspoň mi bude mať kto pomôcť tiež nie je správne.
Pomôcť ti môže suseda alebo baby-sitters.

Tiez tu m'as x tém kde ženy chcú aby nový partner pomáhal a suploval druhého rodiča ale nedajbože povie "krivé" slovo na dieťa a už sa montuje do výchovy hoci nie je rodic

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
2. dec 2022

@mandzula prejaviť záujem je niečo iné ako očakávať pomoc hoci je vzťah na začiatku. A tým pádom ma novy partner aj právo výchovy at tvoje dieťa aj keď sa to s tvojimi výchovným metódami nezhoduje.

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
2. dec 2022

Inak ja mam rada tieto diskusie, kde sa od muza caka, ze sa okamzite zapoji a bude milovat tie deti ako svoje vlastne, pricom keby ste sa stali macochami (hovorite, ze by ste sa nestali, ze by ste takeho chlapa nechceli, ale nikdy nehovor nikdy), tak by ste to spracuvali asi dost dlho, kym by ste si hladali k sebe cestu (nehovorim teraz priamo o autorke prispevku, ta sa len pyta na skusenosti.)

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
2. dec 2022

@mandzula keď sa chytí sam tak to je v poriadku ale čakať ze to spraví a ešte sa pýtať ci to stačí taka pomoc tak to je trosku rozdiel à sama píšeš drobná pomoc... Čiže to robí aj autorkin nový priateľ.... Ale zjavne jej to príde malo keď rieši ako to je u iných....

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz