Ako vám funguje manželstvo po pôrode?

23. júl 2020

Ahojte mamicky, manzelky, partnerky.... Ako to mate v manzelstve po porode? Ja som pol roka po porode, a teda funguje to u nas dost zvláštne, začínam byt z toho smutna.... Manžel je naozaj milujúci otec, so synom mi pomaha, stara sa, je z neho nadšený.... Ale mam pocit, ze my dvaja sme zacali byt ako nejaki spolubyvajuci a zacinam byt smutna... Kazdy den napriklad pride z prace okolo 18:00, zoberie si hned synčeka, aby mi pomohol, ja si medzitým upracem a podobne, vecer ideme kúpať, dame papat a maly ide spinkať. Manzel spáva cez tyzden v detskej izbe, aby sa vyspal do práce, nakolko ma fyzicky narocnu pracu. Vzdy vecer cakam, ze sa pôjde so mnou este chvilku aspon pozerat tv, ze sa povenujeme aj sebe, pokecame alebo niečo. No ale vzdy okolo osmej, ked maly zaspinka, manzel mi da pusu a zoberie sa do tej detskej a tam si este zapne tv a pritom povie, ze ide spat. No a takto fungujeme uz asi 4 mesiace a som teda dost smutna, ze sa zoberie takto, len si splni veci ohľadom synceka a na mna kasle. Sex sme mali asi 5x od porodu, cize nic moc. Ako by ste to riesili takuto situaciu?

veronika33
23. júl 2020

Povedala si mu to? Chlapovi musíš všetko "po lopate" povedať.

autor
23. júl 2020

@veronika33 zatiaľ som mu nepovedala, ale tak som naznacovala, vzdy vecer ked mi ide dat pusu tak mu poviem, ze to uz zasa ides alebo sa zatvarim nastvane, ale ocividne si ide dalej svoje

basska_b
23. júl 2020

Veru, treba to mužovi pekne povedať. A vytvoriť konkrétne príležitosti, aby ste boli spolu. Rozhovor o konkrétnej téme, pozrieť si konkrétny film... U nás to veru tiež šlo trošku týmto smerom, ale často si sadneme k neskorej večeri a rozprávame sa. Je dôležité pracovať na vzťahu aj nadalej a nedať všetko len deťom, lebo deti odídu a ty zistis, že žiješ s cudzím človekom. Ale ten tvoj je možno natoľko unavený, že proste nevládze už. Tak aspoň rozhovor v posteli v spálni...

autor
23. júl 2020

@basska_b ja verim, ze je unaveny a keby isiel naozaj spat, tak to neriesim, ale teda trapi ma ze fakt vidim, ze povie ze ide spať a pritom pozera v detskej telku a niekedy aj hodinu, niekedy menej a niekedy aj viac, ze to beriem ako čas, ktory mohol byt este so mnou a ako hovoris pracovat na vztahu dalej, aby sme sa neodcudzili a neboli z nas len nejaki spolubyvajuci, ktori sa stataju o spolocne dieta 😏

baccio
23. júl 2020

Veď chod za ním😉 menšia posteľ..budete bližšie k sebe🙂

basska_b
23. júl 2020

Tak tak, ja z toho popisu tak nejak cítim, že je unavený. Čítala som, že žena keď rozpráva, tak relaxuje, zatiaľ čo muž ešte v praveku potreboval oddych taký, že si sadol a pozeral do ohňa, prípadne do diaľky... pozri keď tak 5 jazykov lásky, to je taká kniha zaujímavá, že každý z nás ma 1-2 dominantné jazyky lásky: sústredená pozornosť, darčeky, povzbudivé slová, fyzicky kontakt alebo pomocná ruka. No a treba zistiť, že ako to ma partner, čo mu najviac "ulahodi"... avšak aj on musí dbať, že čo sa páči tebe.

autor
23. júl 2020

@basska_b niekedy ma v praci aj lahsie dni, tak tie by sa mi aspoň mohol venovat.... Neviem, on ako keby to uz berie automaticky, ze maly zaspinkal, tak idem do detskej, cau.... Ci je alebo nie je unaveny, ako keby to uz berie ako samozrejmosť

selest
23. júl 2020

ved chod za nim ked maly spinka a telku mizete pozerat aj spolu. My to mame tak ze uspime spolu a potom spolu pozerame tv. Ved takto vlastne nikdy nemate cas pre seba..

autor
23. júl 2020

@selest ved ja by som rada v obyvke nech kukame este spolu a ked bude chciet spat, nech ide, ale on sa zoberie do tej detskej a mna necha v obyvke

sono2
23. júl 2020

A prečo keď mu ide tv nejdeš zaním?
No neviem teda. Máme dve deti manžel tiež spava mimo ale ideme spať extra až z obývačky dovtedy sme spolu. Ja že ideš napísať, že nemáš chuť na sex lebo to by bolo úplne ok. Ale muž prečo taký je nechápem.

autor
23. júl 2020

@sono2 tak keby idem za nim on povie, ze sak on ide spat, ze to len tak na uspanie ma este zapnute.... Tiez by som rada keby sme este v obyvke spolu a potom sa zoberieme a ideme spať... Sex mame, menej ako pred tehotenstvom, ale to je zaujimave, ked chce sex, to vie ostat so mnou v tej obývačke....

1katus1
23. júl 2020

Tak chos za ním a pozeraj tv s ním v deckej ale jasne múrmi povedz že chces s ním byť aj sama chlapovi keď nepovieš tak nepochopí

autor
23. júl 2020

@1katus1 tam je prave taka mensia postel, ale neviem, keby idem za nim asi by na mna pozeral jak puk, ze co tam akoze idem, lebo on povie, ze to on tak na uspanie si zapne este telku

emiliamilka
23. júl 2020

Ja si to neviem predstavit ale popravde.. kôň manžel má dosť náročnú prácu hlavne fyzicky a robí aj 12-tky ..napríklad na posledné 2 týždne mal presne 3 volne dní ..čiže únava je jasna vec no ani raz ho nenapadlo od narodenia syna (bude mať 5 mesiacov ,) spať v inej izbe.. (sex sme mali teda viackrát ako autorka ) ... Obcas sa stane že zaspí tak že začne chrapat a to trošku ruší syna ale tak poviem mu nech sa otočí a hotovo .. a syn že plače? Je taký unavený že väčšinou o tom ani nevie ale zas viem že keď potrebujem malého na chvíľu postrážiť tak ho zobudím a tú chvíľu v noci da na neho pozor... Veď je otcom aj v noci nie len cez den....ako nechápem prečo je taký trend že manzel spáva inde.. jasné že sa odcudzite... Veď každý máte vlastnú izbu ako nejaký spolubývajúci... Len s výhodami ...

sono2
23. júl 2020

Neviem. Dôvod tam bude, len sa k nemu dopatrať. Normálne sa ho to opýtaj. Mu povedz, že ho ty uspiš. Chodíte o ôsmej spať??
Môj teda robí tiež náročné na veľkom aute 12hodín denne ale nechce ísť nikdy o ôsmej spať lebo že čo z dňa by mal a zas je druhá vec že zaspí ale v obývačke ideme potom spolu spať on ide mimo. Momentálne spí s nami mam tu mamu a dobre sa vyspi a to máme malú v posteli a ďalšiu pri. Veď ho dieťa nemôže budiť

sono2
23. júl 2020

@1katus1 ale prosím ťa, čo nemá pochopiť? Že akože každý si ide svojim smerom? Tam musí byť dôvod. Veď píše že mu tam príde a že len povie že pozerá na tv aby zaspal.

autor
23. júl 2020

@emiliamilka po pravde on je asi taky trosku fnucko.... Lebo cely zivot je rozmaznany, nikdy nemusel nic doma robit, jeho maminka lutuje, ze chudacik chodi do prace na osmu do stvrtej, ze on sa musi vyspinkat... Takze moj manzel, keby poviem, ze spat s nami v spalni, tak pozera na mna ako puk, ze on predsa chodi do prace a treba sa vyspat, tak som to respektovala, ale aspon vecer by sa teda snazit mohol a mohol by sa nam povenovat aspon vtedy a nie ist do detskej a zapnut si tam telku....

autor
23. júl 2020

@sono2 manzel cely zivot fnuka, ze nenoze spat, vseobecne, ze ma zly spánok, ze ho zobudi cokolvek.... No a teda aj maly snad ked sa zamrvi ho zobudi podla neho... Ale to by som este teda zobrala, ze ok, tak bez spat do tej detskej.... Ale nie ze maly nahodou zaspi o osmej a on sa zoberie hned tam, ci maly zaspi o osmej, o deviatej o desiatej, ide hned tam zapne tv, povie ze na zaspanie a so mnou ziaden čas

sono2
23. júl 2020

On do štvrtej robí? A ešte chodí o ôsmej spať? Toto už vôbec nechápem

autor
23. júl 2020

@sono2 no tak ma pracovny cas, niekedy dojde o 6, niekedy o 5, niekedy po 4, podla toho ako ma roboty... No a pomoze mi s malym ked pride domov.... Okolo siedmej ho okupkame, dame papat a potom uspavame a ked zaspinka on sa zoberie do tej detskej

sono2
23. júl 2020

Chápem. Aj môjho stačí v noci osloviť a je hore ale píšem, do noci sme spolu v obývačke. A sex je aký nerobí si to tam? Mňa fakt žiadny rozumný dôvod nenapadá.

zuzka1117
23. júl 2020

@emiliamilka ja tiež popravde nechapem toto oddelené spanie. Máme dve deti ale manžel nikdy nespal oddelene.
Autorka: muž chodí do práce ráno na ôsmu a chodí večer o 8 spať ? Ako to vazne ?

sono2
23. júl 2020

Neviem. Ale teda ak zistíš, napíš. Zaujíma ma rozuzlenie

autor
23. júl 2020

@sono2 no manzel nikdy nebol nejaky naruzivy typ, vzdy som bola skorej ja iniciativna.... Mame sex, tak pomenej, ale u neho asi aj dost.... Neviem, nemyslim si, že by si to tam riesil, lebo vzdy ked mame sex je vidno, ze to je po dlhšej dobe a tak, ale vsetko je mozne, akoze napadlo ma uz aj to

lucilaines
23. júl 2020

Moj manzel ma tiez narocnu pracu, ale teda skor psychicky, naozaj velky stres a zodpovednost. Od narodenia syna nespava v druhej izbe, spi s nami, lebo jeho teda nic nezobudi, takze jemu je to jedno. Ale to co popisujes, scasti mam doma. Nechodi do inej izby, je so mnou v obyvacke, ale duchom nepriromny, len kuka do telky alebo do mobilu a pltom zaspi. Tiez ide cez den na sto percent, ked pride z prace, berie maleho a absolutne sa mu venuje az do vecera, tiez ho okupe a uspava. Ale potom je takyto vypnuty. Je to unava a potreba proste vypnut mozog. Ked sa vecer snazim s nim nieco riesit, hoci len nakupny zoznam, tak je to boj. Ale nedeje sa nic medzi nami, cez vikendy, na dovolenke alebo proste ked je toho menej, tak je vsetko super, on proste len naozaj uz nevladze sa so mnou v tej chvili rozpravat. Ani tu telku nepozera, on do nej len vyslovene cumi jak zombie, kym nejde spat s vypnutym mozgom. Ako sme to riesili my, ze sme si raz do tyzdna zacali davat doma seriozne rande. Proste sme si normalne aj tyzden dopredu dohodli konkretny den, kym uspaval ja som pripravila hudbu, sviecky a taky relax. Nemusel vzdy byt sex, proste oddych, masaz. Potom ked chcel isiel kukat telku, ked nie isli sme rovno spat.

autor
23. júl 2020

@zuzka1117 no ked maly zaspinka o osmej, tak manzel si ide unyt zuby a tak, hygiena a ide do detskej spat, ale zapne si telku a vidim, ze ju vypne dajme tomu az o desiatej....

sono2
23. júl 2020

@zuzka1117 Tak ja dojčím a dojčila som prvú do 2 druhá má 14 mesiacov a ľúbi sa otočiť a doslova nacapiť na muža a ten musí spať fakt ako špageta ja mám doslova trištvrte postele a máme veľkú posteľ. Takže preto. Toto zase chápem. Ale prečo odchádza o tej ôsmej

autor
23. júl 2020

@lucilaines no budem mu to musiet narovinu povedat, ze toto sa mi nepaci, aby to naozaj nesklzlo do nejakeho stereotypu a automatiky, a potom uz to ani nebude chciet meniť

autor
23. júl 2020

@sono2 mne to dojde ako keby to uz vnima ako nejaku automatiku, ze maly uz spi, tak si mozem uz ist do tej svojej detskej a mat svoj pokoj

sono2
23. júl 2020

Tak aj to môže byť ale zaujímavé, že mu nechýbaš ako myslím veď ked nejdeš spať aj ty