Ako trávia voľný čas bezdetní manželia?

11. nov 2020

Ahojte, mozno hladam len inspiraciu a mozno porovnanie, alebo pokecanie si, ako to funguje inym parom, ale zaujimalo by ma, co robite po praci, pokial este nemate deti. Totiz u nas je to tak, ze bud pozerame telku, ja cvicim alebo citam a on sa hra na pocitaci... Je mi jasne, ze je nemozne travit vsetok cas spolocne a mat uplne rovnake zaluby, ale nejako nemam inspiraciu, co by sa dalo robit (okrem intimnosti 😃)

0silvia0
11. nov 2020

spolocne prechadzky, varenie...

333levica
11. nov 2020

ist spolu na nakupy ,k priatelom ,rodicom. ked nebude korona ,na vecerne kupanie welness ,masaz ,do kina ,na veceru. len tak si obcas sadnut v meste na kavu von v lete a kopu znamych sa pristavi

333levica
11. nov 2020

a prerabat ,skraslovat byt sa da ak su jurose 💵💵💵

autor
11. nov 2020

@333levica asi som nespecifikovala, ze v case korony. Samozrejme, ze inak sme chodili do kina, divadla, sadnut si s kamaratmi na pivo... 🙂 Vtedy tych aktivit bolo az az, az sme nestihali 😃 Len v tychto casoch je menej moznosti

adri266
11. nov 2020

My sme za slobodna hrali velmi vela rozne spolocensky hry, boli sme velmi sutazivi 😀

333levica
11. nov 2020

aaaaaa co tak poziciat si deti od kamosov ,surodencov? moja dcera si tak poziciava 😀 a zaroven spravi dobre aj sestre,ta si oddychne od deti.

panelacikova
11. nov 2020

sexujú

miriam2908
11. nov 2020

Kebyze nemame deti tak by ma uz asi slak trafil od tolkeho volneho casu :D ale ked nam obcas vezme babka deti, tak si zvykneme ist sadnut niekam spolu na kofolu, kavu, do restiky, obcas do kina, na nakupy, povybavovat rozne veci, stretneme sa so znamymi, grilovacka, isla by som aj na vylet niekam do prirody len tak vo dvojke. Vybehnut na hriby alebo sipky takto na jesen, Cez letne prazdiny sme si s manzelom vyrobili dreveny luster do kuchyne, postavili sme detom ihrisko, na zahrade je tiez dost veci ako sa zabavit. Wellness by tiez nebol odveci, nejaka masaz, spolocenske hry, a hlavne SPAAAAANOK 👍👍👍

deti95060810
11. nov 2020

môžete si dožiť 100rokov...
mňa asi zožerie toto dištančné učenie...🙄

ludinka
11. nov 2020

My sme chodili na tanečnú spolu

janeninka
11. nov 2020

Tak vela riesime byt, stale este treba nieco dokupit, dorobit a pod., varime si, otvorime vino, rozpravame sa, kukneme film ci daku relaciu ( mozte pohladat nejaky youtube.kanal ci o cestovani, vareni..co vas bavi), hravame sa jednu hru na mobile spolu, okolo domacnosti furt daco.. podla mna je fajn mat svoj projekt ( prerabka, planovanie dovolenky( do buducna), vyletu do prirody na vikend, vianocne darceky vyberat ci vyrabat...) ale cca raz do tyzdna ja dlhsie pracujem, on ide za rodicmi pomoct .. mne celkove nevadi len tak by spolu - kazdy si riesi svoje a len obcas to zdielat..

marygk
11. nov 2020

Ahoj, robíme všeličo varíme, pečieme, čítame, venujeme sa záhradke, astronómii-kúpili sme techniku a chodíme sa dívať na hviezdy, zbierame mince, pred koronou sme veľa cestovali, máme radi stolové hry, pozeráme filmy, do toho som ja maniak na kozmetiku, muž na lego technic. V novom roku by sme chceli začať včeláriť. A mať aspoň 2 rodiny na začiatok.

pseudomonas87
11. nov 2020

No tak my sme spolu vencili psa, prechádzky, les, aj cvičenie vonku, a samozrejme veeeela Kino, a občas aj divadlo, restika, Opera, chodili sme dosť často takto do mesta, v jeden mesiac sme raz dokonca stihli 3 opery! Wellness, ale aj papucova kultúra.... Jaaaaj to boli časy..... Teraz chodíme von s kočíkom a psíkom do lesa ❤️

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejka1974
11. nov 2020

my si dokazeme aj teraz uzit aj bez deti , teraz mame dom kde rekonstrulujeme takze mame o zabavu postarane ked tak si pozrieme nieco v telke cez tzyden casu malo

annamarin
11. nov 2020

Ked mate velku vanu tak spolocny kúpeľ. Hry ta moze naucit hrat a môžete zahrat spolu. 😃Prechadza na hribiky, na vyhlad. A ešte masaz ma napadla.

adalmba
12. nov 2020

Môj má 30 akvárií s rybickami, mal aj pred deťmi aj teraz.

zuzanka.zuzu
12. nov 2020

mali by čo najviac spať, lebo keď tie deti prídu, bude to zaberák 😀

kiki68
12. nov 2020

Jaaj to boli casy bez maleho skrecka 😂 no bolo fitko, stretka s kamosmi, chlap chodil na tenis,lozit umelu stenu. Tiez rozne dovolenky, potapanie. A teraz je tu ten maly kralicek a cas sa teda osekal

simca06022011
12. nov 2020

no my sme vacsinou pracovali a potom drichmali :D varili, turistikovali... alebo pozeralo sa nieco, ja vsetky mozne rucne prace... a to tak vsetko, kedze ked sa neprogramuje u nas doma, alebo nepapieruje, to su priam vynimocne chvile :D A v pripade necovid situacie sme cestovali, hocikedy.. na predlzene vikendy, vikendy.. hocikam. Napakovala som veci vo stvrtok vecer do auta a dovi...

elementissa
12. nov 2020

My sme pred dieťaťom iba pracovali... Každý 12 h denne, takže večer sme boli tadi že sme boli radi a išli sme spať. Cez vikendy sme chodievali na kultúru, na výlety do okolia keďže auto nemáme, počas sviatkov a Vianoc sme hrávali spoločenské hry. Sem tam kino, wellness, vecera v meste. Ja by som povedala, že taký bežný život mestských ľudí, čo pracujú celé dni. Ale z čias, keď sme spolu ešte chodili (to sme ešte študovali), tak to mame kopec zážitkov. Neviem, my sme moc času jeden pre druhého nemali ani pred dieťaťom, žijeme v rýchlom svete, nároky na prežitie sú vysoké. Áno, beriem, že väčšina ľudí má voľné poobedia, my sme pracovali veľmi veľa a aj cez víkendy. A pre môjho manžela sú tiež najväčší relax pc hry, ja som pozeravala filmy, seriály alebo som sa nejako vzdelavala. Pri dieťati nemáme možnosť už robiť také aktivity ako predtým. Starí rodičia si ho bravaju na víkendy, teraz počas korony sme aj tak iba doma ale predtým tých pár mesiacov sme vždy mali rade víkend, išli sme na wellness, na prechádzku do mesta, na večeru, do kina atď. Ale to bolo len od cca decembra do februára a odvtedy sme už neboli nikde. V lete na kúpalisku a tot vsio. Ani na výlet sa nedá ísť, lebo mame spachtosa, čo po max 3 hodinách bdenia musí ísť spať (a to už má 13 mesiacov) a v kočíku nie je ochotný spať, uznáva iba posteľ. Je jedno akú a kde, ale musí to byt posteľ v oddelenej samostatnej miestnosti (od 2 mesiacov spáva vo vlastnej izbe, už vtedy nevedel zaspať, keď sme boli v izbe my, má rád súkromie 😂). V lete sme s ním šli na jeden outdoorovy festival do inej mestskej štvrti, boli sme vonku dokopy 5 hodin a on z toho posledné dve hodiny vkuse iba reval... No len kým sme sa presunuli odtiaľ na najbližšiu mhdckovu zastávku a prišiel nám bus domov a dotrepali sme sa domov, tak prešla hodina a pol, takže celou cestou naspäť, ešte aj v buse reval jak keby ho rezali. A doma zaspal za 2 sekundy. Takže na jednej strane je to úžasné, že tak veľa spi, lebo cez deň mam ozaj čas všetko potrebné spraviť, aj sa venovať svojim koníčkom, no nedá sa s ním nikam ísť,takže musíme byť doma. Takže akurát spolu kukáme seriál, hráme spoločenské hry, rozprávame sa a pred nejakým časom muž kúpil switch (konzolu) a hráme spolu jednu hru. Akože veci okolo domácnosti robíme spolu, ale to nepovažujem za voľný čas.

any_soj
12. nov 2020

U nás spoločná služba, dobrovoľníctvo.

nairia
16. nov 2020

my sme ako vy... teraz pracujeme obaja z domu, takze sme spolu 24/7, ale v podstate pocas pracovneho dna si kazdy robi to svoje ako bezne no a po praci klasika ako pred koronou - spolu na nakup, pozrieme nieco v TV, naveceriame sa, tiez kazdy si zacvici to svoje a potom sa stretneme opat pred telkou pri seriali alebo filme, otvorime sem- tam flasku vina a uzivame si, ze nemusime nikam cestovat do prace 😇