Ako to svokrovcom diplomaticky vysvetliť?

11. jún 2023

Ahojte baby, pôjdeme na dovolenku, svokrovci pôjdu za ten čas pravdepodobne k nám , kvôli psom ..prosím vás ako im diplomaticky vysvetliť a povedať ,že keď pôjdu k nám ,nechcem aby si brali k nám deti ,ich druhého syna, muzovho brata? Muž sa im to hanbí povedať ,takže to zostane na mne ..
Ich deti sú so svokrovcami stále, takmer každý deň ..
Ide o to z,že oni sú veľmi nevychovany , a bez môjho dozoru nechcem aby boli u nás, proste oni rozbijú televízor(naozaj),im je jedno , donicia hračky, roztrhaju knižky, moja dcéra plakala po minulej návšteve a keď som ich upozornila tak ten 5rocny mi povedal že jemu je jedno a ten 8 to je, tiež bez diskusie..moje deti majú hračky, ktoré si šetria, aj drahšie ako elektronické autíčka, motorku , možno sú to podľa vás len hračky, ale my s mužom musíme tvrdo pracovať,aby sme im mohli také kúpiť , nik nám nedá len tak ..
Problém je , že každy už je zvyknutý, a každý mávne rukou nad tým ,aky sú ,vrátane svokrovcov ..proste nechcem prísť domov a nájdem doma kopu donicenych veci ..
Mám tiež syna , ktory vymýšľa, ale toto by som mu v živote nedovolila , toto je extrém a hrôza..ja kvôli nim robím oslavy mimo domu ,len aby nemuseli byť u nás..
Ako to diplomaticky,ale narovinu povedať svokrovcom ,že si to neprajem a že to nechcem, aby bez nás , boli tie deti u nás? Keď tie deti sú ich prívesky? A bohužiaľ si zvykli aký sú ,takže už to tak veľmi nevnímajú ..

bluka2
11. jún 2023

Nasla by som si niekoho ineho k psom, o kom viem, ze pride sam

autor
11. jún 2023

@bluka2 to že nik iný není, moji rodičia majú svojich zvierat veľa sami , nepôjdu k nám a iným z rodiny , neveríme im natoľko , sú to chovné drahé psi , ja potrebujem niekoho kto na nich dá pozor a tzv bojové silné plemeno

autor
11. jún 2023

@bluka2 a svokrovi k psom verim , môj otec je napríklad veľmi roztrzity , on nechá bránku otvorenu, nezamkne , to už viac krát sa stalo 🙄..a zas hoc koho nedame bývať k nám domov

bluka2
11. jún 2023

A nemozes teda nechat jednu miestnost v byte zamknutu - tam das drahsie veci, ktore by ich mohli zaujimat?

ckocka
11. jún 2023

Diplomaticky ich možeš nanajvýš požiadať. Požadovať od niekoho službu a dávať ultimáta je zradné.

autor
11. jún 2023

@bluka2 neviem , ja skôr nechcem aby vôbec prišli , pretože všade je niečo , v garážach elektrické veci ,na čom sa deti vozia , v detských izbách sú hračky a na dvore detský domček s kopou hračiek..no nechcem aby mi behali po dome ..a so všetkým trieskali , všetko búchali ..to by si ich musela zažiť ..oni skáču ako opice aj po ratanovom sedení ..normálne jak na trampolíne..to by som nás musela úplne vysťahovať

autor
11. jún 2023

@ckocka veď toho sa bojím,zato tu aj píšem ..ale bývalá som u nich roky a vzivote som si nedovolila k nim priniesť niekoho kto by im niečo zničil .ale je to len pár dní ..mohli by to pochopiť

autor
11. jún 2023

Ja by som veľmi chcela poprosiť svokrovcov aby ich k nám nebrali , lenže je to zradné, lebo sú to vnúčata..

barbie1981
11. jún 2023

Ak sa iba svokrovci dokážu postarať o psy a sú ochotní ku vám prísť dohliadať na ne cca na týždeň, robia vám podľa mňa veľkú službu a chcieť od nich nech ku vám nevodia vnúčatá je podľa mňa "silná káva". Toto sa podľa mňa diplomaticky nevyrieši. A nestačí, že len svokor vybehne raz za deň im dať najesť a vyvenčiť? A nemusia u vás bývať?

autor
11. jún 2023

@barbie1981 áno tento problém si uvedomujem že to je silná káva,zato to aj píšem ..na tých psov sa musí dávať v horúčavách pozor, majú zarazeny nos, nemôžu byť zatvorený vo volierach , keď je vonku 40stupnov na slnku ..nemuseli by prežiť ..

nwnw
11. jún 2023

To by som radsej vyuzila hotel pre psov

autor
11. jún 2023

@barbie1981 máš pravdu , ale ich maminka je doma , nepotrebujú ich strážiť , ona nepracuje , mohli by aj im povedať že k druhým domov ich proste brat nebudú, neviem mňa by nenapadlo aby som brala k druhým domov iné deti , keď nie sú tak na Tom že ich musia strážiť ..len vieš ,tých chlapcov nikto nezvláda ..tak raz sú tam a raz tam

autor
11. jún 2023

A ešte s týmto nie som jediná , s tou oslavou, ďalší súrodenec ich tiež prestal robiť oslavy , lebo oni majú doma vsetko tip top a došli oni , tak skleník pokazený , kvety doslapane , rastliny povytrhane, dvere dobuchane ..nie som jediná takto ..

barbie1981
11. jún 2023

A nešlo by to lepšie vybaviť, keby sa muž porozprával s bratom? Aký majú vzťah? Skôr by som to riešila s ním ako svokrovcami

autor
11. jún 2023

@nwnw muž neveri takto hotelom a pre našich psov by to bolo viac jak pre nás za pobyt ..

lintu
11. jún 2023

Ak sú vnúčence miláčikovia, ktorí môžu aj pri nich všetko, veľmi by som neverila, že akákoľvek tvoja prosba zaberie. Okrem iného si "len" nevesta. Synovo slovo by mohlo viac zavážiť, ale keď sa ani ten k tomu nemá... Svokrovci si psov nemôžu dočasne zobrať k sebe? Alebo čo ten ďalší súrodenec, ako teraz čítam?

autor
11. jún 2023

@barbie1981 vieš to už radšej svokrovcom ako jeho bratom a švagrinej tak ti poviem ..🤦

nwnw
11. jún 2023

Tak zradlo pre psov nechaj vonku a nech nechodia dnu. Alebo daj daku mega chemiu vsade napr jed na mravce a povedz ze kym budete prec, chces vyhubit haved,nech si daju bacha... To snad nebudu riskovat s takymi detmi.

autor
11. jún 2023

@lintu nie ten sa ich boji 😅 hovorím to sú 40 kg hovada , to si málokto zoberie na starosť 😄
Ako naši by chodili ale ako som písala ,otec je tak roztrzity , on chudák zato ani nemôže ,ale to by bol hneď na druhý deň telefonát že psi utiekli , lebo ....niečo ...
Oni nie sú miláčikovia takto , svokrovci majú aj naše deti veľmi radi , len tých chlapcov sa chcú strast aj rodičia vlastný

autor
11. jún 2023

A svokra tiež koľko krát sa mi sťažuje na nich ako už nevládze, že proste keď odídu že stále po nich upratovať , že je unavená , že stále sú tam ...

lintu
11. jún 2023

Občas vie byť aj chovka, z ktorej ich máte, napomocná, ale na to predpokladám vzťahy nemáte....
Tak už len tam poslať vašich. Ocino ostane v aute, mamina sa postará.... prípadne dnu pôjdu obaja, ale mamina bude všade chodiť za ocinom a dolaďovať.

autor
11. jún 2023

@lintu my sme skôr chceli aby bol niekto stále s nimi ,aby sme mali istotu že sú ok..oni sa potrebujú ochladzovať v lete , naši bývajú 30km , a maminka pracuje , máme k nim pevnú citovú väzbu..ja som skúšala aj stráženie ale môj muž tým ľuďom musí veriť ...

miskamicha
11. jún 2023

nenozete kvoli psikom zavolaŕ niekoho ineho? ak nie tak nevidim to inak ako priamo odkomunikovat. ziadne naznacovanie...

autor
11. jún 2023

@lintu nechcem tu financie spomínať vôbec o to nejde, ale ti psi majú hodnotu veľa tisíc eur , suka vyhráva prvé miesta na výstavách..naozaj potrebujeme aby bolo o nich dobre postarané , a nie ich raz za deň pozrieť ...či žijú ..

kulumulu123
11. jún 2023

Jediny sposob vidim ostat doma a starat sa o svoje psy sami...
Ani jed o riesenie ktore tu pisu byssie nie je dosz donre bud tebe alebo tvojmu muzovi

autor
11. jún 2023

@miskamicha nie , okrem mojich rodičov ale ktorý nie sú ochotní tu bývať ani ich zobrať k sebe , iba chodiť aj to len raz za deň , a svokrovcov , ktorý sú na dôchodku nikto ..a muž neveri ani svojim a ani mojim súrodencom ..

autor
11. jún 2023

@kulumulu123 áno , ale ani to sa nedá už ,je to kúpené a stornovať sa to nedá..tu nejde o iný spôsob..tu ide o Tom ako svokrovcom povedať ,nech si dajú od tých detí oddych ..nemá kto iný ich strážiť , nik si ich nezoberie..

autor
12. jún 2023

@miskamicha nie že neverí , o nich sa nechcú starať druhý , možno keby to boli čivavy ešte ako tak ..ale sú to psi aký sú tak nechcu

deedol
12. jún 2023

podla mna nie je ina moznost okrem tej ocividnej: priamo im to povedat. odporucam, aby to urobil muz ako ich syn a nie ty. a ci to budu respektovat alebo nie, to sa dozviete po navrate. nemam pocit, ze by sa dalo vymysliet este nieco ine...

petulda333
12. jún 2023

Mme vobec nepride ako silna kava ich o to poziadat. Ako halooo. Idu k nim domov,preco by si tam mali brat dalsie deti a este take divoke? Kto im potom nahradi znicene veci? Ja by som im to rovno povedala,ak si to sami nevedia uvedomit. A pre istotu by som zamkla vsetko. Okrem izby kde budu spat. Ved veci sa daju premiestnit,asi by som tak bola kludnejsia