Ako ste začali konať pred rozvodom?

3. júl 2023

Ahojte otázka na mamičky ktoré odišli od muža rozviedli sa ako ste začali? Ja už s ním žiť nevládzem neustále mi niečo vyčíta od výchovy detí cez financie až po to že som si našla prácu. (Len víkendovu výplatu som ešte nedostala ešte som tam krátko) Všetko mu vadí. Jeho vyjadrovanie hraničí s rasizmom fašizmom podporou násilia a týrania zvierat. S takýmto človekom už žiť nedokážem. Hoc mne ani deťom fyzicky nikdy neublížil psychicky mi naubližival už viac než dosť. Trpíme v tomto vzťahu všetci aj pre deti si myslím že by bolo lepšie keby sme od seba ako byť spolu a neustále sa hádať alebo skôr neustále počúvať ako táto kričí na mamu. Preto som sa rozhodla odísť ale ako to urobiť? K rodičom môžem tak Max na prázdniny staršie dieťa tu má školu. Dostávam len rp na malého cca 420€ z čoho nájom nie som schopná platiť keďže tú prácu čo mám mám v blízkosti trvalého bydliska musím hľadať niečo v našom okolí ale kde ma zoberú s dvoma deťmi a psom za minimalny nájom? Tu v okolí stojí nájom za 2izbák 500€ 🙈 tak vás prosím tie ktoré ste urobili takýto krok ako ste začali? Dohodnúť sa s otcom deti momentálne nedokážem lebo aj tie mi chce zobrať a vraj mu ešte aj ja budem platiť za ne....

moony99
3. júl 2023

Začni si odkladať ak máš z čoho,pomaly si pochystaj doklady,veci ktoré si chceš zobrať a ak niet inej možnosti choď zatiaľ k rodičom a skús sa informovať v obci/meste aj v okolí o najomný byt,tam je nižšie nájomné Keď si nájdeš prácu,pohneš sa zas ďalej,uvidíš ,prajem veľa sily,aby si to zvládla.A tie sprosté reči ,ako Ti zoberie deti ani nepočúvaj,to dokážu len úbožiaci rozprávať,čo nie sú schopní sa postarať ani sami o seba Pokiaľ sa o ne staráš nie si alkohoholička atď súd deti vždy nechá matke.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
colsami
3. júl 2023

Zacni hladanim byvania, ak budes hladat podnajom s 2 detmi a psom, bude to extremne tazke nieco take najst a este za nizku sumu.

Takze bud docasne byvanie u rodica/rodicov, a aj budes musiet zvazit co so psom, moze to byt problem co Ta bude velmi limitovat co sa najmov tyka.

mysicka36
3. júl 2023

Ach tie chlapské reči, ako žene zoberie deti a ostane bez peňazí aj bez detí 😠. Ono tak jednoduché nieje ako si to predstavujú. Za prvé asi niekde bývate spolu. Takže aj z toho bývania ťa bude potom musieť vyplatiť (aj zo zaplatenej hypo to dátumu rozvodu) a ako už bolo písané, ak sa o deti staráš, nieje moc reálne, aby mu ich pridelili. Ako sa o nich chce starať a pracovať zároveň?
Ty sa hlavne neboj siláckych rečí a rozvážne pobal doklady a iné dôležité veci sebe a deťom a choď k mame. Máš dva mesiace na to, ujasniť si, čo ďalej. Podať žiadosť na rozvod, ak to bude nevyhnutné, zmeniť synovi školu. Nebol by ani prvý ani posledný, kto mení školu a prostredie.
Ja som si povedala pred odchodom tak, že budem mať ja aj deti konečne kľud na duši. Nieje hamba, ani ak si zájdeš za obvodnou, aby ťa poslala k psychiatrovi, že ťa manžel psychicky ubíja a potrebuješ dočasne nejaké lieky. Mne ako zabral Lexaurin, hneď som videla veci jasnejšie a vedela som, že robím dobrú vec. Ja som bola u našich vyše 1a pol roka, kým mi malinká nešla do škôlky a mala som stabilnú prácu. Medzitým som si požiadala o výživné, ktoré bolo oveľa väčšie ako sa mi ex vyhrážal 😀 a ešte ma musí vyplatiť z bytu, ktorý sme mali na hypo (z časti, ktorá je doteraz zaplatená) A veeľmi som sa ukľudnila aj deti začali byť viac štebotavé. Moja staršia bola druháčka a vôbec jej nevadilo, že zmenila školu. Tak len hlavu hore a hrdo si choď za svojou pohodou, aj keď začiatok nebude ľahký. Posielam ti veľa síl a objatie.

autor
3. júl 2023

@moony99 ďakujem za radu ako skúšam aj odkladať ale to sa ani nedá z tohoto príjmu prácu mám zatiaľ tú víkendovku tam som ešte len začala takže skončiť hneď nemôžem :/ takže ani rodičov lebo bývajú ďalej sa moc zdržať nemôžem :/ samozrejme že sa o deti starám on si myslel že mu ich zoberiem ale sama som mu povedala že mu ich brať nechcem ani nebudem budeme sa proste striedať ale niečo bude musieť prispievať

autor
3. júl 2023

@elizabet173 on takýto nebol sme spolu 8 rokov to sa postupne začalo meniť zhoršovať a až sa to nakoniec nedá zachrániť.... mama je tiež ďaleko aj od mojej aktuálnej víkendovej práce s ktorou som len začala takže nemôžem len tak seknúť môžem tam byť ozaj len cez tie prázdniny asi :(

autor
3. júl 2023

@colsami bývanie hľadám ku podivu bývajú problém práve deti 🤦 psíka preč nedám to mu nemôžem urobiť tiež má toho už veľa za sebou..... Najviac ma práve brzdia tie ceny nájmov až si nedokážem predstaviť ako to môže jeden človek ktorý živí rodinu splácať

autor
3. júl 2023

@mysicka36 ďakujem krásne ja tieto vyhrážky ale práveže vôbec nechápem lebo ja som sa s ním chcela normálne dohodnúť že každý víkend by boli u neho ale to sa milostivemu nepáčilo.... No bude to ťažké ako u rodičov to tiež nie je žiadna sláva dva a pol izbový domček a keď sa tam nasťahujem ešte ja s dvoma deťmi tak bude veselo ešte tam bývajú aj dvaja starší bratia.... Tiež rodičia bývajú od mojej víkendovej práce dosť ďaleko a nemôžem s tou robotou hneď skončiť lebo som ešte len začala....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mysicka36
4. júl 2023

Ale tie reči o tom, ako ti vezme deti chlapi nehovoria preto, že sa o tie deti chcú starať 24/7 ale preto, aby ženu odradili spraviť ten rázny krok, aby sa bála čo bude ďalej ak jej deti vezme...
Moja kolegyňa keď som bola ešte mladá hlúpa a zaľúbená bola v rozvodovom konaní a tiež jej chlap takto zastrašoval. Tak mu doma bez svedkov povedala , že ok, deti nech si kľudne vezme do starostlivosti, lebo s platom aký má, by ich ajtak neuživila a bude na nich poctivo platiť alimenty aké jej vypočíta súd z jej mizerného platu 😀. Ale že milerada s nimi bude tráviť každú možnú voľnú chvíľu. A čo myslíte, ako to dopadlo? Deti dobrovoľne nechal na krku matke a ani s nimi netrávi moc času a pritom bývajú neďaleko , len pár zastávok MHD. Toto som si vtedy tak zapamätala...

lb1984
4. júl 2023

Ono spravidla sa chlap a jeho charakter naplno ukáže po narodení dieťaťa. A žiaden chlap ktorý uráža ženu ktorá mu porodila deti a stará sa o nich nieje chlap. A naozaj v žiadnom prípade sa nenechaj zdeptat ze je to tvoja chyba, načo si si s ním robila deti a podobne. Na ústa môže spadnúť ktokoľvek a kedykoľvek. Aj ten najkrajší vzťah môže veľmi škaredo dopadnúť a aj ten co ma financií dostatok o rok môže byť úplne na dne, stačí skutočne tak strašne málo aby sa v živote všetko do.....
Podstatné je ze svoju situáciu chces riešiť. Žiaľ aj mne sa podarilo padnúť na ústa ale nikdy som v sebe nenasla odvahu a chuť to riešiť. Takže ak sa nakopnes a odstrihnes sa od toho "inteligenta" klobuk dole pred tebou. Držím ti prsty.