Ako ste sa zoznámili so svojím mužom/priateľom?

majkl97
3. nov 2021

Ahojte mamičky, budúce mamičky a vlastne všetky ženy 🙂 ...
Ako ste sa vlastne zoznámili so svojími mužmi/priateľmi?
Zaujíma ma to hlavne preto, že rád by som vedel či viac preferujete reálne zoznámenie sa, alebo cez internet. Ako by ste vlastne reagovali, ak by vás napr. v práci pozval váš zákazník po práci na nejakú kávu? .. stretol som jednu sympatickú a usmievavú ženu (pracovne ako zákazník) s ktorou by som sa veľmi rád zoznámil. Mám na ňu aj číslo aj mail, ale aj napriek mojej introvertnej povahe mi príde celkom zbabelé ju po stretnutí, ktorom som ju nijako osobne nespoznal pozvať von cez mail alebo telefón.. ja viem, že som zbabelec nemusíte mi to písať aj sem :D..
Ale mal by som sa s ňou ešte raz stretnúť zhruba za mesiac, pretože budem tam musieť ísť ešte raz a riešiť s ňou pracovné veci, tak chcem to napraviť a skúsiť ju niekam pozvať 🙂..

sense
3. nov 2021

S ex cez internet keď som hľadala s kamoškou spolujazdu. A s terajším v práci..

chg
3. nov 2021

Náhodou sa mi prihovoril naživo :D keď som to absolútne nečakala

tara42
3. nov 2021

Internet. Sme spolu 9 rokov.

ivik4
3. nov 2021

Zoznamili sme sa este kedysi na pokeci ale ovela radsej by som sa s nim zoznamila osobne, bolo by to krajsie a aj viac iskrenia nazivo samozrejme 🤭😎

hlubik
3. nov 2021

internet sme 13 rokov spolu

didi2102
3. nov 2021

@majkl97 na diskotéke 😄 pred 15r

leona45
3. nov 2021

@majkl97 na univerzite. 21 rokov spolu

jana_eyre_2
3. nov 2021

S mojím mužom som sa spoznala reálne a dávno, boli sme kamaráti..

Čo sa ale týka druhého čo píšeš.. keď som pracovala v prvej práci ako predavačka so špeciálnym oblečením, chodili do obchodu najma športovci, vojaci z povolania a horolezci.. nie jeden má pozval na rande.. bol napr.jeden vojak, tiež viac uzavretý, ten tam chodieval často, hoci málokedy niečo kúpil.. po pár návštevách má pozval von, aj som šla.. prišlo mi to veľmi milé bol to fesak, doniesol mi kvety a síce na také veci nie som, potešil ma.. boli sme asi 2-3x vonku, ale teda nebol z toho žiaden vzťah..
Chcem tým len povedať, že ženu pokiaľ nie je zadaná a si jej sympatický vždy poteší podľa mňa viac keď jej niekto dá najavo sympatie osobne..

Hoci jasne každá žena je iná, myslím že sa určite neurazí a bude rada.. čo najhoršie sa môže stat? Ak odmietne, aspoň si to skúsil, ak neodmietne, tak to môže dopadnúť veľmi dobre.. treba trocha odvahy, držím palce..

diewcatqoo
3. nov 2021

@majkl97 ked tam o ten mesiac pojdes, pozvi ju. Nemas co stratit. Ked neskusis, budes si to vycitat. A ak si netrufas osobne alebo nechces cakat mesiac, tak jej napis... kontakt mas. Drzim palce 🙂

marca12
3. nov 2021

@majkl97 kludne by som brala aj take zoznamenie,ze ma niekam pozve zakaznik. Neboj sa,chod do toho. Odvaznym stastie praje.

maximilie
3. nov 2021

@majkl97 ja som nikdy nemala vzťah cez internet. Ja som za presne také ,,osudove" zoznámenia, o akom píšeš ty. S ex nás zoznámila kamoška na jej oslave, a s terajším manželom na diskotéke. Pýtal si moje číslo, a ja som mu povedala, nech mi dá on svoje a keď budem chcieť tak sa mu ozvem😅. Diktoval mi a ja som si ho nikde nepísala. Prosil ma nech si ho zapíšem a ja ze nie, nemusím. O týždeň som mu napísala sms a jeho číslo viem dodnes aj zo sna ...
Dodnes na to spomína, že už neveril, že ma este niekedy uvidí 👌😅
K veci.... keby ta náhodou odmietla na prvé pozvanie, nenechaj sa hneď odbiť 😉
Potom jej už kludne napíš sms. Nebude to už také divne, ze z ničoho nič. Skúšaj to viac krát. Mam čerstvú skúsenosť. Kamošku asi 10x volal nový sused na kavu, na večeru, na prechádzku. Nadávala aký je otravný a chcela mať už pokoj, nedal sa odbiť, tak prijala pozvanie na kavu. O dva dni ju vzal na bicykel. Zistila, ze je vlastne celkom fajn a pohodak, milý, rozprávala o ňom úplne inak ako o otravnomsusedovi ktorý absolútne nie je jej typ....dnes u mňa sedela na káve a celý čas pozerala na mobil, kedy jej konečne napíše ❤🥰
Takže držím prsty, nech to dopadne podobne.

anonym0001
3. nov 2021

@majkl97 zalezi od toho, ci sa jej pacis alebo nie 😀 ja som takto jedneho chlapika raz pozvala (ako zakaznicka) na drink. Myslela som si, ze so mnou flirtuje! No a poslal ma dokelu s tym, ze je zadany. Ale zivot ide dalej. Neskusis - nevies 😀

michaela_murinova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nostres
3. nov 2021

S manželom na internete, ja som mu poslala smajlíka, potom on mne a už to išlo, o tri mesiace zásnuby, o 6 som už bola tehotná (planovane) a o 9 mesiacov svadba 😂🙂 sme spolu 9 rokov a máme dve deti. Samozrejme, že to naprav a pozvi ju, ak si jej sympatický pôjde, ak nie nepôjde, aspoň budeš vedieť a nebudeš ľutovať, že si to neurobil.

julie19
3. nov 2021

S manželom na internete ale iba ako kamaráti až po stretnutí naživo, návšteve vianočných trhov a po pár turbo punčoch to nabralo ten správny smer 😅🤣 čaro Vianoc no 🎄🤷‍♀️ ... ohľadom pozyvania na kavicky a tak od zákazníkov... ja som pracovala v cestovke pár rokov a veru sa našli aj takí ktorí nás vedeli aj na dovolenky pozývať či by sme s nimi nešli 🤦‍♀️ Takze určite to môžeš skúsiť ale prosím ta nebuď vtieravy🙏 Pozvy ju, keď odmietne môžeš skúsiť ešte raz ale netlač na pílu

kkovacovak
3. nov 2021

@majkl97 ja osobne by som s nikým cudzím kto by ma niekam pozval cez internet nešla na rande. Som za osobné oslovenie. Chlap má mať gule, sebavedomie a má byť rázny a vedieť čo chce a ísť si za tým. Mňa presne takto oslovil môj muž a to ma práve na ňom v ten moment najviac zaujalo. Samozrejme mi dával kaleráby do hlavy a vedela som o čo mu ide ale imponovalo mi že som mu stála za to aby sa odvážil ma osloviť. Tak buď chlap a šup do toho

sari24
3. nov 2021

Na jednej akcii ktorá sa konala v našom rodnom meste každý rok. Dlhé roky som tam chodila ešte s mojím ex, rok po rozchode som tam spoznala súčasného ktory tam tiež pracoval ako dobrovoľník. Viac preferujem osobné zoznámenie.

ivangeline
3. nov 2021

Pokec. Hmm..podla mna..to je jedno. Ak sa necitis z oci do oci..tak az po poslednom stretnuti cez net. Bude mat viac casu popremyslat a ak napise nie/nenapise,nebudes sa citit tak neprijemne..

elizita
3. nov 2021

@majkl97 priprav sa na to,ze moze byt zadana alebo aj vydata..

shia
4. nov 2021

Internet, náhoda, žiadna zoznamka, len sme zistili, že náhodou chodíme na tu istú školu, to sme mali ešte 15r 😁a reálne osobne prvýkrát išli von až po 2r online kamarátstva, a odvtedy už 18r spolu, z toho 10 ako manželia ☺️a stále rovnako super ako ja začiatku 😊

lintu
4. nov 2021

Internet. Ale vôbec to nehovorí nič o mojich preferenciách. Proste náhoda. Tieto veci sa veľakrát ani nedajú naplánovať. Niekedy ti polovička vstúpi do života ani nevieš ako a kedy. Riešiť zoznamovanie naživo je ale určite zaujímavejšie, lebo verbálny prejav dopĺňa hneď aj ten neverbálny.
Áno, v tvojom prípade by po osobnom kontakte bolo asi trochu čudné urobiť ten prvý krok cez telefón alebo email. Situáciu môžeš poňať aj športovo. Nepozvať ju niekam len na spoznávanie, ale robiť ti spoločnosť.

majkl97
autor
4. nov 2021

Ďakujem zatiaľ, za všetky odpovede. Veľa z nich ma aj povzbudili a "nakopli" 🙂..
... čo sa týka toho, že by mohla byť zadaná, tak to áno na to som myslel tiež. Pri stretnutí som si všimol, že má prsteň na ľavej ruke ale na prostredníku, takže som v ten moment ostal ešte viac neistý.. ale fakt mi to stojí za to, sa jej aspoň opýtať či by niekam nešla po práci. Prinajhoršom ma len odmietne no :D, ..

kakawah
4. nov 2021

Úplne romanticky - na plese. Vtedy ešte nebol internet. Pravdupovediac, zoznamenie cez net sa mi nepáči. Človek cez pismenka dokáže popisat kadeco. Zoznamenie sa osobne, je oveľa prijemnejsie, usmevy, pohľady... Na tvojom mieste by som pockala ten mesiac, kým sa stretnete a po, alebo počas toho by som sa jemne "usmial"," zmurkol ockom" a opytal či nezajdete na kavu. No ja som stará škola, romantická duša, tak mna by toto oslovilo. Aj keď môže sa stať že je zadaná a dá tí kosom. Rozhodne sa snaž usmievat, byt prijemny a džentlmen, pises, že si introvert, tak snad to zvladnes. Nebud plachý, ani utiahnuty ani arogantný, toto ju nezaujme. Drzim tí prsty, 😉

miska_kal
4. nov 2021

s aktualnym v byvalej praci 🙂 som po nom pokukovala dobre dva roky, kym sme sa obaja rozhybali k niecomu, ale stoji to za to 🙂 no a pri ostatnych hocijako, ci cez internet, alebo cez spolocnych znamych, to mi pride ako klasika 🙂

emm_i
4. nov 2021

ja som sa zoznámila s jedným na brigáde v kníhkupectve, to bola taká detská láska bez pusy :D , s druhým cez internet, ale už po jednom dni písania sme išli vonku a nejako sme sa dali časom dokopy a posledným bývalým cez spoločných kamarátov... ale tiež som za to zoznámiť sa prirodzene, pripadá mi to milšie, krajšie, úprimnejšie 🙂

prispievatel
4. nov 2021

Presne ako elizita píše. Keď je zadaná, alebo sa jej nepáčiš, tak sa môžeš aj na hlavu postaviť, nepomôžeš si. Ja som extrovert a je mi to na dve veci keď niesom žiaden krásavec. Ja mám vyskúšané všetky situácie ktoré tu odzneli. Ja som už oslovil ženy snáď všade, ale keď raz niesom jej typ tak dovi dopo. A ešte aj riziko že má žiarlivého chlapa a ešte ten ťa bude naháňať, alebo kľudne aj sok ktorý sa tiež o ňu snaží. Ja som už zažil všetky situácie aké len môžu byť. Ale zase na toto neni všeobecná rada. Pokiaľ si si istý že nič ti nehrozí oslov ju. Ale to že si introvert nehrá žiadnu rolu. Vieš aký je len medzi tým rozdiel? Introvert ju nezíska lebo ju ani neosloví, extrovert ju osloví a ona ho pošle kade ľahšie. Tak čo je z toho lepšie?

kakawah
4. nov 2021

@prispievatel ale no... To nie je o kráse, poznám mužov, čo im panbožko nenadelil na kráse, ale aj napriek tomu majú obrovsku charyzmu. Zase pekný, príťažlivý... Keď je vtieravy, vlezly, fuj, hneď sa zene znepaci. 😄 nezufaj

ajko2011
4. nov 2021

Cez pokec. 😂 Sme spolu už 12,5 r. 🙂

prispievatel
4. nov 2021

Čo sa práve toho pokecu týka, verejnosť ho považuje za mekku úchylákov a inosexuálov... Ale už nie len tu som sa dočítal že sa práve tam dali dokopy mnohé vzťahy končiace aj svadbou. Ale existujú aj iné zoznamky. Cez internet neznamená len cez pokec. Sú aj originál zoznamky na to zamerané, aj pri takejto diskusii na fóre sa môžu dať ľudia dokopy, alebo že niečo niekto komentuje na sociálnej sieti a dáte sa do reči. Je veľa spôsobov či už elektronicky alebo naživo. Ale podstata témy bola otázka osloviť/neosloviť ... byť či nebyť ... filozofia. Ja som samozrejme za osloviť lebo zase je dobré vedieť na čom som nech nestrácam čas tam, kde je to zbytočné, a mohol ísť na ďalšiu.

kiwi3
4. nov 2021

@prispievatel tak ono to bude aj tym, ze podla toho, co pises, oslovujes cudzie zeny. to ti vobec nezalezi, aka ta zena bude? ze ju vobec nepoznas? okrem toho, je potom viac ako pravdepodobne, ze ta odbije. tiez nemam zaujem, ked ma niekto cudzi obtazuje. ale ak ta uz zena trochu pozna a vie, ze si fajn, tak kazda aj privrie ocko, co sa vzhladu tyka.