Ako ste sa vysporiadali s úlohou nevlastného rodiča ?

timcyta
16. jan 2020

Ahojte sú tu nejaké nevlastné "mami"? Ako ste sa vysporiadali s touto úlohou? Ako ste si zvykli že partner má dieťa, že má nejaký vzťah za sebou odkiaľ pochádza dieťa a samozrejme s tým príde možno aj nejaké opovrhovanie a nenávisť zo strany ex?
Koľko vám trvalo nejako sa usporiadať a vychádzať s deťmi a všetkým čo k tomu patrí?
Pisem Lebo chcem vedieť nejaké vaše skúsenosti alebo pohľady na vec, tak poprosím všetky nevhodné komentáre narážky a útočné správy si nechajte pre seba 🙂

ivkazba
16. jan 2020

@timcyta ja mám partnera s 2 deťmi (stredoškoláci), deti žijú s partnerom, žiadna ex nie je (zato je partnerova svokra a to je teda XXXX). Niekedy je to náročné, pretože moje predstavy o výchove sú vo väčšine prípadov diametrálne odlišné ako partnerove. Takže náročné je niekedy predýchať niektoré veci u nich, hlavne čo sa týka rozmaznanosti, nezodpovednosti a nevhodného správania. Ale snažím sa pôsobiť na nich rozhovormi a občas niečo z toho padne na úrodnú pôdu, takže viem, že to má zmysel, len na to treba čas a trpezlivosť. Ale človek si to musí zvážiť hneď na začiatku, či ísť do takého vzťahu, lebo tie deti nie sú na chvíľku.

mery09
16. jan 2020

Treba si to veľmi, veľmi zvážiť, či vzťah k partnerovi vyváži všetky negatíva. Pre dobré fungovanie rodiny je nevyhnutná obrovská tolerancia, povzniesť sa nad veci, ktoré sa ti nebudú páčiť. Aj keď sme to zvládli, tak teraz neviem, či by som spätne išla do toho ešte raz.

timcyta
autor
16. jan 2020

@mery09 toto som presne chcela vedieť od niekoho kto ma s tým skúsenosť... Či by do toho šiel ešte raz keby sa to dalo vrátiť, momentálne som z našej situácie dosť zúfalá a aj keď sa snažím a svojho partnera milujem... Je to pre mňa ťažké držať hubu a "nevidieť"to čo robí jeho dcéra a hlavne ex priateľka

danka808
16. jan 2020

@timcyta podla mna ak ho milujes , tak to proste treba skusit a ako o to co sa deje by sa mal hlavne starat on. Nemam dobre skusenosti s miesanim sa terajsej partnerky do tychto veci. Aj ked ta to mozno hneva, treba to nechat na neho az pokial si napriklad nepride po radu

mery09
16. jan 2020

@timcyta Skutočne musí byť človek veľmi, veľmi tolerantný, ústupčivý, povzniesť sa nad veci, ktoré by pri vlastnom dieťati netoleroval. Ak chceš, aby ste dobre fungovali ako rodina, tak sa do výchovy nevlastného dieťata nesmieš miešať, lebo od teba to neprijmú.

komplikovana
16. jan 2020

Ak uz byvate spolu a partnerove dieta chodi k vam, je ulohou partnera vysvetlit vlastnemu dietatu pravidla vasej rodiny-domacnosti a hlavne aj tvoje postavenie k nemu a k dietatu.
Napriklad, ze to co povies ty plati rovnako ako keby to povedal aj on. V podstate byt za jedno.
Nie nadarmo za hovori, ze dieta potrebuje hranice. Tak sa da vyhnut roznym neprijemnostiam.
Nie je to jednoduche, v tomto musi byt partner dost silny a nenechat sa manipulovat ani ex ani dietatom zo strachu, ze by stratil kontakt s dietatom. Vacsinou to tak byva, ze otec povoli vsetko mozne, lebo nechce byt za zleho.

timcyta
autor
16. jan 2020

@komplikovana nás problém... Vyhrážky že k nam uz nepríde tak radšej všetko rýchlo povolí a ja som doslova za kravu lebo ja nemám dieťa a neviem aké to je... Pritom...všetko na svete by som jej dala rovnako ako svojej

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timcyta
autor
16. jan 2020

@perdulka7 už sa mi raz stalo že na môj podľa mňa ok dotaz o radu som sa stretla so ženami ktoré mali potrebu vyjadriť svoj názor veľmi nevhodne 🙂

komplikovana
16. jan 2020

@timcyta on teda sice dieta ma, ale tiez nevie ako na to, pretoze mu dieta skace po hlave a vydobije si svoje. Jednoznacne je chyba na strane partnera, pretoze teba ako autoritu zhadzuje a dietatu povoli vsetko. A co tym dosiahne? Mozno od neho odides. Teraz to tak urobila jedna znama, odisla od partnera, lebo jeho syn jej vulgarne nadaval a partner si ju nezastal a ani synovi nevysvetlil co pre neho partnerka znamena.
Poradit mozem iba diskusiu, ak planujete spolu buducnost a rodinu, treba urcit pravidla doma a dietatu pevne hranice.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junovedievca
16. jan 2020

Moj manzel je super, vyborny otec a ani by jeho dceru nenapadlo sa mu takto vyhrazat,skor ma problem s otcimom a preto uteka skor od mamy.takze vsetko bude o pristupe.my ked sme sa spoznali tak dcerka bola 5rocne dievcatko takze vybudovat vztah nebol pr9blem.ale musim uznat,ze mame rovnake nazory a vychovne metoty s manzelom.takze ja som vyhrala aj manzela aj dceru

kaliiii
16. jan 2020

Ahojte píšem ako 14.ročné dievča. Nemám rada svoju nevlastnú mamu ale má to svoje dôvody. Totiž ona má ešte jednu dcérku. Ona môže všetko DOSLOVA VŠETKO. Vždy len ju ospevujú s mojim otcom. Akoby na mňa zabudol. Vraj má samé jednotky. Pretože ja “nemám”. Moja povaha je tvrdohlavá a ťažko si na niekoho zvykám čiže o mne hovorí že som nenormálna! Vôbec sa nerozprávame a ani nestratavame. Mám zlý vzťah aj s otcom od 11r.

gamakage
16. jan 2020

@timcyta môj manžel má dieťa z prvého manželstva (tento rok bude mať 15) .. keď som ju mala stretnúť prvý krát nevedela som čo očakávať ( vtedy mala 13) ale dopadlo to v pohode.. nakoniec to vyšlo tak že má ku mne lepší vzťah ako k manželovi (teda k svojmu otcovi ) ale to je trochu spôsobené aj klamstvami od jej matky čo počúvala od detstva.. síce si s ňou niekedy neviem rady ale to vždy porieši manžel ... Našťastie nedáva nikomu prednosť a všetko rieši racionálne