Ako ste fungovali?

9. nov 2022

Ahojte bola som pár mesiacov odcestovaná v zahraničí kde som spoznala skvelého muža s ktorým si veľmi rozumieme a obaja chceme niečo viac ale zároveň vieme že sme od seba veľmi ďaleko a len tak zo dňa na deň nemôžeme všetko nechať a odísť za sebou...on žije v zahraničí ale určite by si tu prácu s jeho znalosťami a vzdelaním našiel a keďže radšej by išiel on sem ako ja tam kde žije on snažíme sa to pomaly začať riešiť ale nebude to hneď ale keďže má už po 30ke chcel by sa čo najskôr usadiť a potom po čase by sme chceli rodinku ja mám 24 rokov a tiež už ma to ťahá k rodine... Máte nejaké skúsenosti s takýmto fungovaním? Ako často ste sa stretávali? Vydržalo vám to keď je vzťah v podstate na "začiatku"? Ako prípadne váš partner zvládol to zvykanie si na nový domov? Vďaka 😊

pribinak
9. nov 2022

Dosť dôležité je, že z akej krajiny pochádza?
Je tá krajina v EU? Alebo nie?

marca12
9. nov 2022

Aka je vzdialenost medzi vami? Da sa riesit jedine cestovanim podla moznosti. Bud sa stretnete na polceste alebo pride on za tebou a inokedy ty za nim. Ber to tak,ze mnohi muzi robia v zahranici a tiez sa ukazu doma malo. U vas je riziko to,ze sa nespoznate tak ako ked si s chlapom castejsie. Vy sa budete vidat ako ked ste na vylete. Ale ked to ustojite,moze to byt super. Len si to neidealizuj. Moja kamoska takto zila dva roky a ked sa nastahoval k nej,zrazu jej vsetko vadilo,lebo to uz bol realny zivot a nie len vylety,vecere a podobne. Pocitaj s tym,ze si budete musiet zvyknut a neviem odkial je,ale zvyknut si aj na inu narodnost,zvyky a podobne. Drzim palce

yanni
9. nov 2022

To si ty s tym Anglanom?

autor
9. nov 2022

@marca12 áno veď určite bude on chodiť za mnou na dlhšie keďže jemu sa dá pracovať home office občas takže môže byť u mňa dlhšie ako ja u neho takže budeme sa snažiť žiť čo najviac spolu...preto chceme čo najskôr poriešiť aby mohol prísť ku mne aby sme zistili či to funguje naozaj ako doteraz 😊

autor
9. nov 2022

@pribinak nie nie je 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
9. nov 2022

Nie, nie je…… nie je z EU? Či?

tosomja
9. nov 2022

Ste na začiatku vzťahu, ešte ste ani spolu neboli, nežili. Ale už vieš, že si ho chces nasťahovať k sebe a mať s ním rodinku. Dosť odvážne. Nech si nájde podnájom, byt, keď dobré zarába, skúste sa stretávať častejšie, a až potom riešte spoločné bývanie. Podľa mňa je to ošiaľ, zamilovanosť, vtedy každý sníva, rád sníva. A je to pekne, vzácne, lebo sa nevidíte každý deň, tešíte sa na seba. Lenže realita bude niekde inde.
Ale k otázke. Ja som spoznala muža, ktorý bol 2 mesiace preč, 10 dní doma, za tie dni doma sa venoval deťom, potreboval pobehat lekárov, povybavovat veci, boli sme spolu možno dva dni. Začali sme spolu žiť po roku takého spoznávania, ale vedela som,do čoho idem. Ale keď bol doma polroka čo nemal pracu, som myslela, že uteciem 😁 zásah do stereotypu, všetko naruby, chaos, nesúlad. 🤪

autor
9. nov 2022

@tosomja tak my sme spolu viac menej žili ja som bola viac menej stále u neho štyri mesiace 😄 takže takéto to spoznávanie máme za sebou a keďže bývam sama myslím si že by bola blbosť aby išiel bývať do prenájmu niekde kúsok odomňa keď aj tak budeme stále spolu a veď uvidíme skúsime a potom zistíme veď zatiaľ riešim len to stretávanie kým sa bude môcť presťahovať

autor
9. nov 2022

@pribinak nie je z eu ale nechápem tej otázke čo je na tom? 😄

autor
9. nov 2022

@tosomja tie plány s rodinou sú ešte na ďalekú budúcnosť 😄 zatiaľ riešime len stretávanie sa pretože on sa logicky nemôže presťahovať zo dňa na deň

pribinak
9. nov 2022

Fakt nechápeš? Pri všetkej úcte, ale čo si sedíš na vedení?

Osoby z tretích krajín sú často ekonomickí migranti. Píšem často nie že vždy a zasadne. Takze administrácia ich pobytu je náročnejšia ako keby bol občan EU

Ďalšia vec je odlišnosť kultúr. Iné je písať si, stretnúť sa na dovolenke a iné je začať s takým človekom žiť
Je to omnoho náročnejšie ako keby sa jednalo o niekoho s našou kultúrou

autor
9. nov 2022

@pribinak Ja som v tej krajine žila dva roky dokopy verte mi je to úplne rovnaká krajina ako každá iná 😊

pribinak
9. nov 2022

Však ja ti veriť mizem, ale či budú úradníci, to je dôležité

autor
9. nov 2022

@pribinak neviem akú krajinu máte vy na mysli 😄 ale nemá to každopádne nič spoločné s tým na čo som sa pýtala 😄

elam1234
9. nov 2022

Ak môžem poradiť , hlavne si dajte dostatok času na spoznávanie sa , 4 mesiace sú málo , my európanky sme veľmi naivne a niekedy si nevieme predstaviť, čoho iné národnosti môžu byť schopné a ako dlho vedia hrať divadlo, neprajem ti nič zlé, len nerob nič unáhlené , vlastná skúsenosť

autor
9. nov 2022

@elam1234 pýtam sa na to ako ste sa stretávali čiže logicky si ho nejdem zajtra brať za muža 😄 iba kým sa presťahuje to potrvá pár mesiacov a potom sa uvidí ja sa nikam neponáhľam

danieli
9. nov 2022

No nemam za manzela cudzinca, ale pripomenula si
mi nase zaciatky, kazdy sme zili v inej krajine s viziou, ze chceme zit spolu a budovat rodinu, zvladli sme to, lebo sme chceli a nebolo vsetko hned, ale slo to a neviem ani kedy a preslo 17 rokov…

autor
9. nov 2022

@danieli všetko sa dá zvládnuť len treba chcieť 🙂 a som rada že vám to vyšlo 😊

selest
9. nov 2022

Fungovali sme kazdy v inom zahr. state a na whats app skype denne a ked sa dalo bud prisiel on alebo ja k nemu na viac dni. Ale po ani nie roku sme mali jasno a cestovala som za nim na par rokov. Neskor sme sa prestahovali na sk co spatne hodnotim trosku ako chybu. Ale inak si myslim ze ked clovek ozaj chce tak sa da..

osky
9. nov 2022

@pribinak asi to bude anglican.
Neviem preco rovno nenapise odkial je.
Ved je to jedno.
A radilo by Sa lepsie.no nie?

liz_lemon
9. nov 2022

@osky to bude urcite nejaky Egypt a pod., inak by napisala odkial je

pribinak
9. nov 2022

@osky no nie celkom. Je rozdiel ak je Angličan a rozdiel napr z Iránu

simik22
9. nov 2022

Ježiš, isto nejaký moslim...🙈🙄

osky
9. nov 2022

@pribinak ja myslim ze Anglican-pise ze tam zila.
Neviem si preddtavit,v akej mislimskej krajine mohla zit.
A brexit bol...preto mi vychaza uk
Snad Sa nemylim
Mislim by bol ozaj pruser...
@liz_lemon
@simik22

pribinak
9. nov 2022

@osky Turecko?

horalka1986
9. nov 2022

To, v akej krajine žije je asi ta najdolezitejsia vec pre tvoju odpoveď. Ak je to krajina ako Anglicko, Nemecko, Holandsko atd, atd, nemáš nad čím rozmýšlať, len zbaliť kufre a hladať prácu tam. Čo by ťa držalo v tomto zaprdenom šťáte. Ak je to nejaký Irak, ale čo ja viem, tak to je tiež doležité. Od takého chlapa ruky preč. Ešte USA by som balila kufre, inak nie.

vilma7
10. nov 2022

Ja som žila vo Švajčiarsku a priateľ na Slovensku, delilo nás len 1200 km (vy máte zrejme väčšiu vzdialenosť). Stretli sme sa každý mesiac na viac dní, po 9 mesiacoch sa vzali a teraz sme manželmi 7 rokov a máme dve deti.
Ale bol to Slovak. Aj napriek tomu ešte som cez 20 rokov mimo Slovenska som chcela založiť rodinu so Slovákom. Kultúra je kultúra.

marca12
10. nov 2022

Tak to je super,ze moze prist na dlhsie a moze robit homeoffice.