Ako spoznám dobrého psychológa?

10. máj 2022

Prosím vás, ako spoznám dobrého psychológa. Už dlhšie cítim, že nie som psychicky v pohode a uvažujem nad ním. Mám však strach. Ja som v mladosti urobila hlúposť, veľkú hlúposť a bojím sa aby som sa na tej križovatke neocitla zas. Zároveň sa bojím, že ak natrafíme na zlého, odsúdi ma a bude to horšie. Netuším ako to prebieha. Pocit, že niekoho potrebujem je čím ďalej silnejší, sama to nezvládnem a bohužiaľ, od manžela pomoc už nečakám. Už viem, že som na to sama. Ale ako hovorím, sama to nezvládnem. To viem už tiež.

janickacrazy
10. máj 2022

napíš odkiaľ si a možno ti niekto niekoho odporučí

viestta
10. máj 2022

Psychológ nie je sudca, neodsudi ta, nech by to bolo čokoľvek. Jeho úloha je hľadať cestu ako sa vysporiadať aj s minulosťou aj s chybami a zlyhaniami v nej

luccija
10. máj 2022

Psychológ nikdy nesúdi.Dobreho nájdeš tak, že budeš mať v ňom dôveru a povieš mu najtajnejšie veci a odhalis svoje vnútro.Urcite nie na 2 sedení.Hladaj psychoterapeuta nie psychologa

dori2
10. máj 2022

odkial si? mozno budem vediet nejakeho kolegu odporucit

vsauce_
10. máj 2022

Taký dobrý psychológ už počul a videl vo svojej praxi toho dosť, takže nie si ani prvá ani posledná, ktorá má strach, čo si o nej pomyslí. Je tu najmä od toho, aby ti pomohol, usmernil ťa. Súdiť ťa nebude.
Ja som mala takú arogantnú psychologičku, ktorá mi hneď pri dverách povedala, keď som prišla s trochu inými vlasmi - to chcete zaujať?
No a už som sa tam nikdy neukázala 😀

autor
10. máj 2022

@dori2 Považská Bystrica, ale kľudne aj Žilina, Púchov, bližšie okolie.

autor
10. máj 2022

@janickacrazy
@viestta
@luccija
@vsauce_ veľmi pekne vám ďakujem za rady a záujem. Určite si z nich niečo vezmem.

dori2
10. máj 2022

odporucam tohto

autor
10. máj 2022

@dori2 ďakujem

victoriab
10. máj 2022

@dori2 vieš aj niekoho v nr odporučiť? Psychoterapeuta?

victoriab
11. máj 2022

@dori2 ďakujem