Ako slušne odmietnuť prespanie u svokry?

mardzanadvanast
10. júl 2019

Ahojte so svokrou mám dosť zlý vzťah ja ju teda fakt nemusím a myslím že ani ona mňa ale mám synčeka chce sa s nim vídať je 200km ok ale chce až prídeme na týždeň ja tam určite nechcem ísť ani nikde inde s nim spať nechcem ale ona ro nevie pochopiť synček ma 6 mesiacov

thoughtfulweirdo
10. júl 2019

Co tak kompromis? Vyskusat na jednu noc, to sa da prezit a uvidis. Mozno zistis, ze to vlastne nebolo az zle a ak by to aj nahodou naozaj bolo moc zle, aspon budes mat dovod nabuduce odmietnut 🙂 inak co tvoj muz? Je to jeho mama, aky ma k tomu on postoj? Ja so svokrou tiez az tak nevychadzam, necitim sa pri nej prijemne, ale kvoli muzovi som sa naucila stretnutia slusne zvladat 🙂

evkamotka
10. júl 2019

Chodte na vikend, kompromis pre obe strany. Povies ze viac ti je dlho, maly ma svoj rezim a ani ty este nie si taka skusena mama, aby di tyzden zvladla s babatkom mimo domu

danielle65
10. júl 2019

No 200 kilometrov je dosť. Ale asi by som to predsa skúsila. Aj keď ju nemusíš. Kvôli manželovi. Aspoň budeš mať do budúcnosti tromf v rukáve, keď bude chcieť tvoja polovička niečo odmietnuť tebe😄

zooeynka
10. júl 2019

@mardzanadvanast uplne ju zrus, co je to za napad ist k svokre na tyzden! Proste nie, mate svoj program, chodte tam na otocku na 1 den a dovidenia. Doma mate svoje pohodlie, svoje povinnosti. Muzovi vysvetlit ze toto nie, nech s takymi napadmi za tebou ani nechodi.
A slovo"az", ktore pouzivas ma uuuplne iny vyznam, v akej casti slovenska zijes?

mardzanadvanast
autor
10. júl 2019

Manžel vie že sa mi tam nechce a sám povedal že by bol zvedavý čo by som tam robila vraj jej mám napísať ja že on sa snou hádať nebude 😐a ano fakt mám svoj režim svoje pohodlie doma ešte k tomu si nemáme čo povedať ona ma tri deti a nepríjemného partnera celkovo sa cítim u nich veľmi zle aj keď sa snažím 😐

julianadrx
10. júl 2019

Polročné dieťatko potrebuje pokoj a zázemie, svoje rituály, svoju postielku, vaničku, svoj režim... možno by som ozaj ožalela jeden víkend ale týždeň nieééé to je skoro. Nech príde svokra k vám :-P :-P :-P (v blízkosti jej nájsť nejaký nocľah) 😀

mardzanadvanast
autor
10. júl 2019

@julianadrx ešte že je doplnené to v zátvorke 😁😁

julianadrx
10. júl 2019

To len na odľahčenie, ja mám so svokrovcami dobrý vzťah, sem tam ideme spoločne na ich chalupu ale to sa nevyspím ani ja ani deti, dcérka má skoro 4 roky a syn 16 mesiacov, celú noc sa prehadzujú, spia zle, skoro vstávajú, cez obed mi malý vôbec nechcel zaspať tak som pobalila veci a reku ideme, jedna noc mi stačila :-/, deti odo mňa pýtajú to, na čo sú zvyknutý doma a tam to k dispozícii nieje a pod. Víkend ok ale týždeň by som asi ani ja nedala s deťmi. A to ma stále navádzajú na to, aby som dcérku dala na prázdniny, že nech si zvyká... moja toto všetko ťa ešte len čaká :-P ... prepáč, nechcem byť uštipačná ale starý rodičia vedia byť násilní

ukulela
10. júl 2019

@mardzanadvanast z rovnakych dovodov odmietnes o rok, o dva, o tri ... dieta nebude mat vztah so starkou a potom bude chyba, ze sa stara mama nezaujima ....
polrocne dieta lepsie znesie prespanie 1-dve noci mimo bydliska, ako 200 km rano tam a 200 km vecer naspat. bude milion krat viac rozbite, ako keby zaspavalo mimo domu. ja som u svokrovcov nespala s detmi, byvaju blizko, ale u nasich som spala. aj s mensim ako pol rocnym, ked mal maly 3 tyzdne, museli sme kvoli mojmu zdravotnemu problemu ist mimo domu na tyzden a byt tam - uplne v pohode. zaspaval vecer so mnopu v posteli tak, ako doma. nic mu nechybalo. priznaj si, ze problem nie je v dietati, ale v tebe. keby si chcela urobit kompromis, pojdes na vikend, ak by si chcela byt ustretoova, aby mala k dietatu vztah, pozves ju aj kuvam ... ak mate zly vztah, tak ju skratka odmietni, no potom po rokoch neries, preco dieta nema druhu starku ...

kristina2412
10. júl 2019

@mardzanadvanast ja si myslím že by bolo naozaj menšie zlo ju zavolať na 2-3 dni k vám. Malý bude v kľude,režim bude zachovaný,síce ty budes na prášky😄ale aspoň nebudeš musieť ísť tak ďaleko,a budes vo svojom.

evittam
10. júl 2019

@mardzanadvanast Pokial sa sa so svokrou nemusis tak proste slušne podakovat a hotovo.
K ostatným-aby ste sa nepototo-nic v zlom. Polrocne dieta uz moze nocovat kde sa da a kde ma podmienky.

deti95060810
10. júl 2019

Jednoducho poviem nie a hotovo....Opýtala by som sa svokry že ktorému slovu konkrétne nerozumie...
Moja svokra tiež chcela aby sme s deťmi nocovali u nich - keď sme prišli na návštevu, ale nám sa nechcelo...s deťmi bolo najlepšie doma a potom my bývame pár km od seba tak načo...

selest
10. júl 2019

My tiez byvame daleko od celej rodiny. Kym sa maly nenarodil tak sa kazdy pytal ze kedy prideme ukazat dieta ze sa uz nevedia dockat aj svokra aj svagrovci moja rodina atd. Tak sme kazdemu.povedali ze ked chcu kludne mozu prist aj prespat len u nas sa vecer spi a dodrziava sa rezim trosku prisposobeny dietatu. Nakoniec bola raz mama so segrou. Staci im vidiet ho aj na skype odrazu.. pride mi nefer aby som sa ja trepala s malym deckom par tisic km so vsetkymi paksametmi co dieta potrebuje, rusila mu rezim atd. A im sa nechce prist lebo par dni nevydrzia sa trosku prisposobit dietatu. 200km neni tak vela nech svokra sadne na vlak, prespi u vas a druhy den moze ist domov. Keby chcela tak velmi vidiet vnucika tak by takto mohla chodit aj kazdy tyzden..

pralinka86
11. júl 2019

Dajte víkend, to určite prezijes..
Nechcem byť zla, ale o 5-10rokov budeš rada, že bude mať dieťa kam ísť na prázdniny.. a nemusíš platiť 2mesiace tabory
Tym chcem povedať, dieťa nemoze za tvoj zly vzťah

maria.vinea
11. júl 2019

Mam svokru tiez 200 km , chodievame tak na vikendy, v piatok tam, v nedelu naspet. Ked som mala babetko vela veci mi vadilo, ze maju nahlas telju, ze trieska riadmi ked ja davam spat maleho,...atd...ale slusne som jej to povedala a pichopila.Vychadzame spolu dobre.Tyzden by bol i na mna vela, skus jednu dve noci uz ked tam idete, to na začiatok staci.

pralinka86
11. júl 2019

A ešte podľa mňa je lepšie tam prespat ako ona u vas, hlavne ked ju nemusíš... Tam sa stratis, budes mat nervy, pôjdeš kocikovat, budu tam dalsi ludia na rozhovory. U vas budete len vy a ona. Nechat ju samu na byte by bolo blbe.. ja by som to brala ako dovolenku 🙂 a dieta nech si zvyka aj na ľudí, prostredie ine, bude to pre neho plus.. niekedy treba vyjsť z komfortnej zóny

ecko80
11. júl 2019

@mardzanadvanast Ahoj, moju rodinu mam 170 km od nas a chodievame na vikend (cca raz za 2 mesiace), jednu noc (pripadne 2 noci) prespime u mamy alebo u mojej sestry. Prvy raz sme boli, ked mal maly 5 mesiacov a v pohode, bez problemov, aj tam sme sa snazili dodrzat rezim, na aky bol zvyknuty. Ist len na "otocku" je dost vycerpavajuce aj pre mna, nieto este pre dieta. Tvoj partner tiez chce, aby bolo dieta aj s jeho rodinou... Aby ste neskor nemali kvoli tomu nezhody. Alebo nech svokra pricestuje na vikend za vami.

virginia
12. júl 2019

Dievcata, neodstrihavajte svoje deti od starych rodicov len preto, ze Vy svokru nemusite. Kazdy clovek, ktory Vase dieta lubi, je neskutocne obohatenie pre dieta. Ak sa tam necitis dobre, ok, chod len na vikend, robis to pre svoje dieta. A samozrejme, nezabudni svokru pozvat k Vam, nech s vnucikom je a uziva si ho. Odbremeni Ta, dieta postrazi, len zmen uhol pohladu, necakaj, ze je Tvoja kamaratka, ze Ti ma umyvat okna a ofukovat Ta, ale respektuj ju ako sucast rodiny. Kym babka nie je vyslovene sociopat, tak si ten vztah riadis Ty a len Ty mas zodpovednost za to, aby dobry bude. Staci, aby bol korektny, nemaj na svokru vacsie naroky, ani ona na Teba vacsie naroky nema. Len chce mat konktakt s vnucikom.

mardzanadvanast
autor
12. júl 2019

@virginia
Lenže moja svokra sa neozvala nikdy mne nikdy okrem ahoj pošli niake fotky až môžem ukázať kamaratkam nikdy sa neopýtať ake sa máme či som bola tehotná či porodila ona nepride či mám narodeniny ja či manžel tak nepríde či boli krstiny či meniny nezáujem ale keď su prázdniny a jej dcéra chce byť s malym už máme prísť a už som najhoršia urazena je v celej rodine ma ohovara ale ona každé pozvanie odmietne že nemá zrovna čas a to samozrejme ani nerobí takže nieje to dokonalá babka čo chce len byť s vnukom okna od nej umývať nečakám malému nikdy nič nedonesie a bola u nás 2krat aj to si dala len selfie a nazdar staraj sa

virginia
12. júl 2019

@mardzanadvanast O to to mas jednoduchsie. Ked ju pozves a nejdojde, je to jej a jej volba, Ty si spravila, co si spravit mala, ale nutit ju nebudes. A k nej chod len na vikend, to zvladnes. Fakt je, ze 90% svokier ich nevesta vôbec nezaujima, treba to brat ako fakt a akceptovat. Ani mna sa moja svokra nikdy neopytala ako sa mam. Najprv ma to mrzelo, potom so si uvedomila, ze ani mna velmi nezaujima, ako sa ma ona. Ale nechala som ju nech sa vyrozprava, navari, napecie, vnuca si mohla uzit vzdy, ked mala zaujem a boli sme vsetci spokojni. Uz som 7 rokov rozvedena, ale byvala svokra mi este aj teraz po dietati posiela strudlu 😀

ljzozv
21. júl 2019

Išla by som na víkend.. tak ako ja tvrdím, že môže ona prísť ku nám, môžem predsa aj ja ísť s dieťaťom, veď tam nemusíš ísť s celým vybavením domu. Práveže s najmenším dieťaťom sa lepšie cestuje ako s väčším... Veľa času prespí kým je malé...
Čím som staršia, tým sa mi horšie cestuje,takže už viem pochopiť starkých, že sa im nechcelo cestovať 140 km za nami a radšej sme my mali prísť...
A zase áno treba mať režim u dieťaťa, ale svet sa nezbori, keď sa trochu upraví kvôli návšteve starej mamy... Či u nej alebo u vás doma... Nebuďme zase úplnými otrokmi svojho dieťaťa.

mirkita
3. aug 2019

@mardzanadvanast my sme od svokrovcov 500km...ak my neprideme,nezavolame,Oni sa ozvu Len zatelefonovat Ked ma niekto sviatok,za 10min je vsetko povedane a hotovo. Deti ich zaujimaju,ale prist musime my. Vynimka bola muzova 40tka,neterkine prijimanie a pod...ale to pridu,prespia a druhy den doobeda kostol a domov. Svokre zacina dochodok Tak sa dusuje ze bude chodit ...ale skor so myslim ze nie. Nemam jej to za zle lebo uz jej padne zatazko cestovat. Zvykla som si ale vobec to neriesit...tym ze je chodenie tam Len na nas,Tak chodime ako Nam vyhovuje. Aj svokrinu rodinu sme "poucili" ze nechodime na vsetky oslavy,Silvester a neviemco lebo tu Mame dost co robit s 2 domacnostami,2 detmi a proste ist cez vikend hore Dole 1000km nie je sranda. Proste to treba akceptovat. Isla by som tam raz za polroka na vikend alebo ako v s muzom vyhovuje. Neries ze oni nechodia,ale aj Tak ich vzdy pozvi a budes mat ciste svedomie. Ked budu deti starsie,budete aj radi ze ich mozte nechat u nich a vy si vybehnete alebo ked tam je co robit naokolo,spravite si program s detmi...u nas to takto funguje. Cez zimu lyze,v lete turistika,bicykle,kupanie a zvysok casu sa porozpravame,najeme a ubehne to fajn.

suesue1983
3. aug 2019

Ja tak nemusím môjho ex svokra akože v pohode je ale po pár hodinách mi stačí všetko videl všade bol ale keď boli deti menšie tak som sa premohla a šla tam na ten týždeň. Kvôli deťom. Teraz sú už väčší a chodia tam sami chvála Bohu😁Takže skús sa premôcť 🙃