Ako sa zmieriť s opustením partnera v tehotenstve?

kisska158
6. júl 2011

ahojte som v osmom mesiaci tehotenstva a momentalne som zostala sama... s partnerom a so mnou to islo dole vodou......najskor sme sa velmi tesili a bolo wsetko v poriadku ale prestal ma chapat stale mi vsetko vycital dokonca aj spanok v tehotenstve , bolesti - tvrdil ze som citlivka ze neviem zniest ziadnu bolest.....zacal ma urazat, ponizovat a nadavat mi tak som sa rozhodla toto trapenie ukoncit......je mi to luto lebo ho stale milujem.......a predsa je to otec mojho dietata - co dokonca zacal pochybovat ci je to jeho a to ma trapilo najviac.......bojim sa ze moje dietatko ma raz bude obvinovat z toho ze nema pri sebe otca a nezijeme ako kompletna rodina......neviem ako mam zniest toto trapenie

sasiki
6. júl 2011

no podľa mňa lepšie sama, ako s nejakým psychopatom. Neboj sa, raz sa zaľúbiš do správnejšieho. Držím ti palce, prajem ti šťastný život a zdravé dieťatko 😉

hajanka
6. júl 2011

@kisska158 Zial, ocitla si sa vo velmi tazkej situacii. Nepoznam podrobnosti. Ani nazor tvojho priatela. Ak si presvedcena, ze sa spraval tak ako sa spraval a nebolo to v poriadku, ze sa zmenil v spravani, ze sa to neda vydrzat, ze sa takto neda zit, ze sa to uz nezmeni...., tak si spravila dobre. Ziadna zena si nezasluzi, aby ju muz urazal, toboz nie ked caka jeho dieta! Je to tazsie pretoze ho milujes, ale ver mi... lahsie sa zvyka skoro ako neskoro... o svoje dietatko sa neboj, bude mat dobru mamu, ktora ho bude lubit a ktora chce prenho len to najlepsie.

kisska158
autor
6. júl 2011

@sasiki to som si aj ja hovorila tak stale dufam ze este niekedy stretnem chlapa ktory si ma bude vazit a milovat mna aj moje dietatko

kisska158
autor
6. júl 2011

@hajanka dakujem ......nehovorim ze ja som na neho zla nebola ale mohol pochopit tehotnu zenu a jej hormony......predsa chcem len pre dietatko najlepsie a nechcela som aby sme sa niekedy hadali pred nim lebo ja viem ake je to zazivala som to v detstve a nechcem aby malo aj moje dieta taky zivot ze sa jeho rodicia budu pred nim hadat a otec bude matke nadavat....

hajanka
6. júl 2011

@kisska158 tak potom vies co mas robit 🙂 teda si uz spravila a vies, ze si spravila dobre, len v tom vydrzat, netrapit sa a uzivat si krasne posledne mesiace tehotenstva.....a potom drobceka, drzim ti velmi prsteky!

kisska158
autor
6. júl 2011

naozaj velmi dakujem len je to tazke ked som si predstavovala ze budeme jedna krasna rodinka a zrazu je vsetko prec.......lehsie by to bolo keby ho este stale nemilujem aj napriek tomu ze mi velmi ublizil.... ☹

jankanelka
6. júl 2011

ahoj, aj ja som si myslela, ze budem mat rodinu, ale moj ex sa rozhodol 2 tyzdne pred svadbou inak, tak som sama s dcerkou a poviem ti, aj ked som ho velmi lubila a chcela s nim zit a vychovavat nase dietatko, rozchod bol najlepsie riesenie, dcerka ma pokoj a ja tiez. Vzdy som si myslela, ze bez neho nebudem vediet zit a zrazu je svet bez neho krajsi 🙂))))))) Moc ti drzim palceky, dietatko ti bude robít urcte velku radost a ked ho nebudes klamat ako to bolo medzi tebou a jeho otcom. kym prislo na svet, nevidim dovod, preco by ti malo vycitat, ze nema otca - radsej 1 milujuceho rodica ako nasilu 2, z ktorych bude 1 stale nervacit a rozculovat sa a ten druhy bude ticho trpiet len aby malo dieta uplnu rodinu

lubinka13
6. júl 2011

ahoj opustená, tiež sa prikláňam k názoru, že lepšie sama ako s nejakým psychopatom, ktorý bude ubližovať nie len tebe, ale aj tvojmu bábu. ten praví príde a bude mu sto krát lepším tatom ako tvoj bývalí a ver tomu,že tomu špuntovi dáš dvakrát viac lásky keď budeš sama a spokojná, ako by si bola s ním. veľa šťastia 😵

aero
7. júl 2011

tvoje myšlienky , nech patria len jedinému stvoreniu ......... tomu ktorého nosíš pod srdcom ......
všetko naokolo nech je pre teba nepodstatné......... držím palce 😉

sarzan
7. júl 2011

@kisska158 to kazdy chlap pochybuje ci je dieta jeho pretoze matka je ista vzdy-je to zena co porodí a tou si ty,pokusil by som sa to urovnat lebo si najde druhu ak ho mas teda este rada a tebe sa bude horssie hladat partner pretoze budes mat dieta a to vela chlapov odradi

sasiki
7. júl 2011

sarzan, nie, každý chlap nepochybuje, to mi ver. Existujú aj normálne ženy, ktoré sú verné a ich chlapi to vedia. A dnes už nie je nič výnimočné, ak je žena s dieťaťom sama. A rozhodne si môže nájsť lepšieho. Nie sme my chudery, ktoré sa musia držať aj hlupáka, a to len preto, aby neboli samé. Ach!!! 😎

jarus1
7. júl 2011

sarzan, titež si myslím,že nie je bežným pravidlom, že chlap pochybuje či je dieťa jeho. Skutočný otec, predovšetkým zodpovedný otec sa k svojmu dieťaťu ťahá ako magnet. Obávam sa ale, že pre mnohých je táto veta španielskou dedinou 😝

jarus1
7. júl 2011

joj a zabudla som 🙂 platí to aj opačne - pre nezodpovedných otcov, ktorí sa odťahujú 😀 😀 😀

lenka311
7. júl 2011

@kisska158 Aj ja som ho ľúbila a nevedela si život bez neho predstaviť, hlavne keď si tehotná, tak to veľmi zle nesieš.. Momentálne má dcérka 15mesiacov a po tom čo prebehol prvý súd o výživné, tak mám na neho taký názor, že keby bol povolený odstrel chlapov tak ako králikov v určitom období, tak ho bez výčitiek zastrelím...
Možno sa to urovná, až sa dieťatko narodí, alebo možno ostaneš s malým sama, ale garantujem Ti jedno, to dieťa Ťa bude neskutočne milovať a žiadny chlap na svete Ti toľko lásky nedá, takže sa zameraj na to maličké, lebo ten smútok, ktorý cítiš cíti teraz aj ono.. Je v Tebe, je Tvojou súčasťou, tak nechaj plynúť čas a teraz sa pokús na neho nemyslieť, mysli radšej na vaše spoločné dieťa a uvidíš ako sa bude chovať až svojho syna alebo dcérku uvidí, možno sa zmení... 😉 😉 😉 😉 😉

sarzan
8. júl 2011

@lenka311 mam na teba niekolko otazok-si ochotna odpovedat? mas dieta pokrstene?

sarzan
8. júl 2011

@sasiki vieš sudy sa pomaly prebudzaju a vidia co zacinaju dnesne zeny robit-vyuzije chlapa na splodenie,potom ho kvoli socialnym vyhodam radsej necha,snazi sa docielit co najvyssie vyzivne-sak s nezamestnanym by si nespala,že? ja byt sudcom tak striedavka pekne napoli a bez vyzivneho keby to ten otec tak chcel samozrejmä

sarzan
8. júl 2011

@jarus1 kazdy chlap pochybuje pokial s nou nezil-niektorý to len tak hra,že nie

jarunka111
8. júl 2011

@kisska158 sestru opustil "partner", keď bola v 6.mes ☹ Bolo to hrozné, tiež ho veľmi ľúbila, aj ešte dlho potom dúfala, že sa to zmení, ale nezmenilo. Kto toto dokáže urobiť, s dôvodom, že "ja potrebujem byť teraz sám", tak nech ide .....Teraz s odstupom času je rada, že nemá na krku takého chlapa, lebo to by bolo horšie akoby mala dve deti. Aj keď sa naťahujú po súdoch, lebo "tatinko" si myslí, že sa zriekol dieťaťa, tak ani platiť nemusí 😖 V meste mu už chýba len slepecká palička, lebo chudák aj asi oslepol, ani sa neprizná, že ich pozná, nieto ešte, aby sa zastavil. Ale načo aj?
Dobre si urobila, také správanie nech na ňom niekto praktizuje, či bude šťastný a spokojný?! Malinké ti dá/dáva zmysel života a zaslúžiš si ako každý žiť normálnym životom. A to, čo si mala doma, sa tomu nepodobá. Želám veľa šťastia a radosti 🙂

@sarzan nepochybuje každý chlap, len ten, čo má pochybnosti kvôli tomu, že robí veci, ktoré by mohli druhú stranu na tú druhú stranu zviesť 😒

@lenka311 že dobrý odstrel králikov 😀 😀 😀

cecil36
8. júl 2011

@sarzan si ako epidemia, vyskytujes sa v kazdej teme, kde sa riesia muzi. No, ale co uz kazdy ma nejaku tu uchylku, pravdepodobne prameniacu z tvojej frustracie.
Takze:
1. S dietatom sa urcite nehlada partner horsie. Teda aspon nie ten normalny, zodpovedny atd. Iba debila dieta odradi. A tym sa krasne vyselektuje zrno od pliev 😉. Ver, že viem, o com hovorim. Mojho manzela vobec neodradilo moje dieta. Skor naopak.
2. Nikdy v zivote nepochyboval, ze dieta ktore spolu cakame je jeho 🙂
3. Pokial sa nevolas Boris Kollar, tak na splodenie potomka nie si pre zenu velke terno, lebo slobodna matka to teda vobec nema lahke co sa tyka financii. Na druhej strane, ak som presvedcena, ze muz bude pre nase dieta tym najlepsim otcom a pre zenu partnerom, neviem preco by som ho opustala. Kvoli socialnym vyhodam? To si hadam nemyslel vazne 😀 Alebo zijes mimo Sk (napriklad v severnom Irsku), kde su pre slobodne matky uplne ine vyhody.
4. A este k striedavke. Pozabudol si na fakt, ze striedavka by mala byt najmä v zaujme dietata. Nie matky, nie otca, ale dietata. Pausalizovat vsetkych "oteckov" a bit sa za to, ze oni maju pravo sa mi zda chore. Nie kazde dieta je vhodnym typom na to, aby pendlovalo medzi dvoma domovmi. Pravdupovediac, myslim si, ze takych deti, ktore to v pohode znasaju je naozaj malo. Takisto, je velmi malo otcov, ktori sa plnohodnotne postaraju o dieta a su ochotni pristupit na fakt, ze v oboch domovoch bude rovnaka vychova. Lebo to je dost dolezity fakt, aby dieta nemalo zmätok zo striedavky.
5. Uplne chapem, preco tvoja ex od teba nic nechce, ani vyzivne, ani zapisanie do rodneho listu.....A urcite to nie je preto, ze by tym spravila zo socialnymi davkami a vyzivnym vo svojom zivote financne terno 😀 .

sisaha
8. júl 2011

@cecil36 do poslednej body a smajlíka súhlasím 🙂. Najviac ma pobavili socialne vyhody tohto statu pre slobodnu matku 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
8. júl 2011

@sarzan naco Ti je vediet, ci ma niekto dietatko pokrstene? 😅

benne
8. júl 2011

@sarzan u nás nie je vôbec žiaden problém pokrstiť dieťa, čo žije len s 1 rodičom 😕
@olifcek

janka0007
8. júl 2011

@kisska158 no ja si tiez myslim ze ti bude lepsie,bez cloveka pri ktorom si v strese a nestastna,babatko ta bude potrebovat kludnu a stastnu a nato by si sa mala sustredit,tiez si myslim ze mu nebude chybat taky otec ktory krici a nadava,mozno by z neho malo aj strach a este ked sa on pozera nato tak ze "bohvie ci je jeho" vobec by som sa sd nim nezaoberala. Sarzan ty si uplne mimo..

hajanka
8. júl 2011

@sarzan ty vies vobec co pises??? Cital si @kisska158 vobec?
Ona ho lubila aj lubi, chcela s nim, mat rodinu, to on sa zacal spravat ako dement (pardon) a ty povies ze sa ho ma drzat lebo si ineho nenajde kvoli tomu ze bude mat dieta???!! A to ako sa k nej sprava akoze vobec nevadi??? Ja neviem, ci ty podporujes take zaobchadzanie so zenami, alebo co... ale to ako reagujes tomu nasvedcuje a nie je to normalne 😕
Ak teba jedna vyuzila tak to neznamena ze tak robia vsetky! Necudujem sa jej ze od teba nic nechce, kazda rozumna zena a matka da od takeho ako si ty ruky prec, a cim skor tym lepsie...
Verim tomu, ze aj keby mala ostat sama, bude jej 100x lepsie ako s nim! A verim tomu, ze si najde lepsieho, kt. ju bude lubit a nie urazat, kt. bude lubit aj jej dieta a s ktorym budu mozno mat spolocne deti...
Vies kolko takych je, takych pre kt. dieta nie je prekazkou? Pre kt. dieta znamena vsetko? Kt. by spravili vsetko aby ich mohli mat?
@cecil36 krasne si to napisala.

gubcikova
8. júl 2011

dieťa nie je telesná vada a niektorý muži by dali čokoľvek na to aby mali maminu s dieťatkom.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hajanka
8. júl 2011

@dominika1988 no to mas pravdu, na to som zabudla

gabriellka
8. júl 2011

dievky sarzana tu radšej odignorujte, je to zakomplexovaný človek, ktorý v diskusiách vyvoláva hádky. presadzuje si svoje primitívne názory. nedokáže sa zmieriť s tým, že jeho priateľka si zbalila igelitky a zamávala z rýchlika...

sarzan
8. júl 2011

@cecil36 praveze uz chce 🙂,ako pekne si sa vyrozpravala
@olifcek vieš,že kde sedí otec v takomto pripade v kostole?