Ako sa zdôveriť rodičovi o problémoch?

renata27322
7. mar 2024

Caute, prosím vás vedeli by ste mi poradiť ako sa zdôveriť rodičovi o svojich problémoch tak, aby ich pochopil a požiadať o finančnú pomoc? Je to dosť veľká čiastka, ale momentálne nemám na výber jedine požiadať rodičov. Peniaze by som im samozrejme vrátila, no dosť sa bojím ich reakcie. Ďakujem

lily246
8. mar 2024

@renata27322 navrhni, že si spíšete zmluvu u notára s určeným režimom splátok.

svetlonos
8. mar 2024

@renata27322
to dost zalezi aj od toho, ci mas 17 rokov alebo si uz samostatna jednotka. Pretoze ak si uz dospela a bezdetna, odchod do zahranicia a zarob si.

dadka1997
8. mar 2024

@renata27322 zalezi na co by si peniaze pouzila.. ak si gembler a minula si ich na hazardne hry kopla by som ta do prdele...

Kolko mas rokov ?

nwnw
8. mar 2024

@renata27322 tazko povedat aky mas vstah s rodicmi. Na rovinu im vyklop na co potrebujes peniaze. Mne mamina pozicala na pozemok velku cast no a uver som vybavovala.

majlo1234
8. mar 2024

Tak poziadat mozes, ale ci pomozu, je na nich
Mne mama na byvanie prispela, ale napriklad na business plan odmietla. Su to ich peniaze, mozu sa rozhodnut ako uznaju za vhodne

andrea2323
8. mar 2024

@renata27322 v prvom rade sa odhodlaj a zdôver sa, poraď sa.. niekedy sa nám veci zdajú horšie ako budú, sú to tvoji rodičia a ja si v podobných situáciach vždy vravím - čo najhoršie sa môže stať? Najhoršie ti povedia, že ti nedajú a ty si to budeš riešiť inak 🙂 uvidíš podľa situácie a ich reakcie, ak sa budeš správať rozumne, snáď aj oni a s kľudom to prediskutujete, nech je výsledok hocaký.. držím palce, komunikácia je najviac 👌🏼

sidicek
8. mar 2024

Ja by som svojmu dieťaťu pomohla vždy, okrem nejakých extrémnych situácií.