Ako sa zbaviť nenávisti voči priateľovej rodine?

29. dec 2020

Ahojte baby predom prosím nenadavajte mi ja viem že to ako sa správam neni v pohode chcem sa vam zdôveriť nakoľko nemám komu moja mama ma v tomto smere moc nepočúva nezaujíma ju to. Mám priateľa sme spolu 2 roky bývame u mojich rodičov kým nedokončime dom, ja som tehotná v 6 mesiaci. Ide o to že s jeho rodinou sa nebavim zo začiatku vzťahu boli celkom v pohode ale jeho mama je fakt divná osoba na ktorú musí človek mať trpezlivosť lebo možno to tak ani nemyslí ale dáva Vám pociťovať to ako vás berie, to mi nevadí ani jej nálady nič ja s ňou nebudem žiť a predsa je to priatelova mama a priateľa naozaj veľmi milujem. Ale ide o to že ako som otehotnela začalo sa peklo priateľ ma samé sestry a tá najstaršia sa strašne rada montuje do druhých hlavne do jej brata, keď sme mali nejaké problémy zo začiatku vzťahu vždy mu hneď volala písala mne písala že mám byť rada akého mam chlapa. Ale pritom sme nemali ani také problémy že by sme sa rozchádzali alebo nejako veľmi hádali len sme mali výmenu názorov. Ide o to že ako som otehotnela tak jeho sestra si neviem ako začala zisťovať o mne nejaké veci ktoré sú postavené na lži ale priateľ tvrdí že si nič od nikoho nezisťovala že ona si to vymyslela jednoducho aby nás rozdelila a začala mi pisat také veci že som obyčajná šlapka že dieťa ktoré čakám neni určite ani jej brata že dieťa vo mne ma “skapať” že je to skurvené dieťa a začala mi v tých správach priať strašne zle veci že aby ma zrazilo auto, na to som ja reagovala tak že som si len správy uložila a poslala som jej palec hore ale keby len jeho sestra za pol hodinu začala vyvolávať aj jeho mama a nadávala na mňa že prah domu neprekročim že ona sa dozvedela že ja som ho podviedla a takéto kraviny, pritom som u nich za cely vzťah bola len dva krát a bývame u nás moji rodičia nám od začiatku pomáhajú zo všetkým oni sa ani neboli pozrieť ako sme prerobili dom čo sme kúpili nič ich nikdy nezaujímalo. Keď sme ich volali niekam si sadnúť alebo na výlet ani tam nechceli ísť môj otec nám niekedy pomáha na dome a keď raz volal on svojho otca že či by mu nemohol len s niečim dojst pomôcť že mu dáme aj na benzín tak sa mu nechcelo, samozrejme nám nemusia pomáhať ale aspoň keby prídu niekedy za nami. Keď volala jeho mama tak len aby prišiel on sám na pár dni k ním a ja som musela byt doma bolo mi to samozrejme ľúto, na Vianoce mu len poslala darček po jeho sesternici a nič absolútny nezáujem, a preto ja som ich začala strašne nemať rada napríklad nechcem o nich nič počuť ani sa nechcem o nich baviť, dokonca včera si s ňou pisal a riešili aké bude mat meno nase dieťa a ona rozkazovala ako by sa malo a nemalo volať neviem prečo mna to strašne rozčúlilo alebo keď počujem ako rozkazovala aby bola jeho sestra čo mi na dieťa hen to napísala krstná mama ja som penila mne vadí dokonca už aj to keď mi povie že by mal ísť k ním neviem prečo to prešlo až do takého stavu ako teraz možno tým že som tehotná a hovorili a pisali mi hnusne veci a bola som na rizikovom potom kvôli ním zo stresu. Ja nechcem voči ním cítiť zlosť alebo nenávisť ale naozaj sa toho neviem zbaviť dokonca si neviem ani predstaviť že by mali byt na krstinách alebo že by chceli sa prísť pozrieť na malú ako sa mam tohoto pocitu zbavit prosím poraďte mi viem že nemôžem zabraňovať vzťahu s jeho mamou ale chcem sa zbavit tej nenávisti a zlosti voči ním ale neviem ako 😔

elizabet173
29. dec 2020

problemom je tvoj partner, nie jeho rodina. Normalny muz nepojde k svojej mame na par dni a nenecha doma tehotnu manzelku. Normalny muz po takych obvineniach od svojej matky, o akych si pisala, k tej matke pojde, porozprava sa s nou a razne jej to zatrhne. A sestre oznami, ze take nieco vyslo od nej prvy aj posledny krat, inak podavas na nu trestne oznamenie. Za tychto okolnosti by som uvazovala o ich ucasti na krstinach az po ich ospravedlneni

autor
29. dec 2020

@elizabet173 presne ste to napísala tak ako to aj cítim môj priateľ im nič nepovedal ešte sa naďalej baví zo svojou sestrou akoby nič.

rik01lulaka
29. dec 2020

Pretrhni kontakty, zablokuj čísla na telefóne, a priateľovi to riadne vysvetlit a žiadat nech si urobí poriadok...a teda za mňa keby mi niečo takéto niekto písal na mňa a dieťa tak do konca života by ma už nevidel ani dieťa, svokra mama alebo brat...nikdy!!! A ak by mal priateľ námietky tak by ma už nevidel ani on! Joooj takéto ma vie nasrať!!!

tncka
29. dec 2020

Normalny chlap by po takych spravach od sestry jej dal dobru po papuli🤣nech sa nauci komunikovat slusne. Preco partner si ta nezastane neviem🤷‍♀️ale cakala by som to od neho. Asi by som ju upozornila sama,prvy a posledny krat a smer policia. Dobre ze si tie spravy ukladas. S niektorymi ludmi dobre nevyjdes ani ked sa pokrajas. Rodina nerodina,toto sa nerobi

dankanka
29. dec 2020

Ako sa zbaviť nenávisti? Zacni sa za nich modliť. Najprv to bude ťažké ale potom sa Ti uľaví.. Nezabudneš ale odpustis. Si zviazana hnevom, drzi Ta to v kŕči.. Pomodki sa za nich kvôli sebe, aby si bola v klude..

katkami123
29. dec 2020

Nečakaj od nich zázraky ani do budúcna, už teraz sa radšej zariad bez nich, pochybujem, že take povahy ti budú pomáhať, skôr iba robiť nervy. A hlavne nedovoľ, aby sa Vam montovali do výchovy. Keď nepomôžu, nech sa ani nestarajú.

katkami123
29. dec 2020

@dankanka
Súhlasím

petronelka47
29. dec 2020

Už by sa ku mne ten chlap ani nemusel vracať ku mne!

0kristina0
29. dec 2020

Popravde ja sa ti ani nečudujem, že ich nenávidis, potom všetkom čo ti narozpravali by boli pre mňa cudzí ľudia. Keď budú chcieť prísť na krstiny tak svokre povedz že veď to jej vnuca nie je a švagrinej to isté. Takýchto toxických ľudí si drž ďalej od tela. Kapitola sama o sebe je tvoj priateľ. Wtf? To je ozaj taký truhlik? Nedokáže si upratať rodinu? To ich nechá na teba tak nadávať a na vaše nenarodené dieťa detto? Toto si s ním ešte prediskutujú predtým ako si ho vezmeš.

miadi
29. dec 2020

@dskjhfdlkdjhl je to Ta ista co tu pisala pred vianocami. Priatel je róm. A sestra co pisala nech dieta skape mà byt teraz krstna. A este aj priatel je na nu hnusny. . Nevidim tam happy end. Tam bude este vela cirkusu a rošambo.

miadi
29. dec 2020

Autorka myslim ze tvoju mamu to urcite trapi a zaujima len uz to nechce pocuvat. Dobre ona vie ze tvoj priatel necha svojich rodinnych prislušnikov Ta tyranizovat a zaroven akoby sa nic nestalo chce aby si bola mila a dobra na jeho maminku a sestru. Co ti mà mama povedat? Co si si vybrala to mas. Chlapa co sa ta nezastane. A jeho agresivne sa chovajucu familiu. Tak teraz sa snimi musis trapit. Alebo nemusis .

nela1916
29. dec 2020

@dankanka Ale to je podľa môjho názoru len časť riešenia. Modlidba je dôležitá vec, ale ak sa bude konflikt aj naďalej vyhrocovať a z ich strany nepríde žiadne ospravedlnenie... Jednoznačne to treba vyriešiť aj na "ľudskej úrovni". Ideálne by bolo asi prerušenie kontaktov, ale to by aj manžel musel spolupracovať. Ja hlavne nerozumiem, ako si do svojich konfliktov mohli pustiť príbuzných, ktorí s nimi ani nežijú v spoločnej domácnosti.

nenne27
29. dec 2020

Tiez si myslim ze tvoj priatel je problem,nie svokra alebo svagrine.ked na teba nakydali atak skaredo poohovarali, mal im dat jasne najavo, ze si jeho partnerka a nebudu sa k tebe a o tebe takto vyjadrovat.naozaj chces byt s chlapom, ktory si ta nevie ochranit?povedala si mu ze ta tp ponizuje a zranuje?co on na to?

katkami123
29. dec 2020

@miadi cele zle.... to kde tie baby také skvosty nachádzajú?

miadi
29. dec 2020

@katkami123 a to je este len teho ten cirkus ju len caka ked sa dieta narodi. Ved nemusi ich nenavidiet stacilo by ignorovat.

teleskop
29. dec 2020

lenze tu sa neda nic ine napisat len"TVOJE POCITY SU UPLNE NORMALNE"!!!!!!

katkami123
29. dec 2020

@miadi
Len asi by mali aj oni ju ignorovať, či?

miadi
29. dec 2020

@katkami123 oni ju nebudu. Ale nemusi dat jeho sestru za krstnu. Po tom co jej pisala si to vobec nezasluzi. Ich sms moze ignorovat. Nekomunikovat. Vnuca im ukazat no byt pri nom. Len jej priatel chce od nej aby sa hrala snimi na happy rodinku. Nemusi ich milovat mala by ich mat vo svojom zaujme na haku. Oni este budu vela zasahovat do vztahu a ničit ho.Ale iba Preto ze jej chlap to dovoli.

katkami123
29. dec 2020

Odišla by som od takého chlapa. Keby ju miloval, tak si ju zastane.

carrot_apple
29. dec 2020

Budeš žiť s ním a vašim dieťaťom, s ním si buduj vzťah a pracuj na tom a vysvetliť to treba aj jemu,inak to nemá zmysel, vy budete rodina a jeden TEAM!

dankanka
29. dec 2020

@nela1916 tak.. Brala som to tak, ze tie prvé rady k tomu (od prvych diskutujucich).. Netreba sa nechať urážať. Treba zaujať rázne odmietavé stanovisko a určiť si hranice.. Škoda, ze sa takto chovajú, tam hrozia mladym este veľké problémy.. Treba hlavne aby muž stal pri nej..

cacianka
18. máj 2021

Zmenilo sa nieco po pár mesiacoch ?