Ako sa zbaviť manipulátora a narcistu?

3. sep 2023

Ahojte. Viem, poviete mi že som totálne vymletá a mala by som mať teraz iné starosti. Ja sama o sebe to viem, lebo toto zo sebou nechávam robiť. Lenže to neviem zastaviť… som tehotná, priatel ma po rokoch odpustil keď to zistil. Nechce ma. Zmierila som sa s tým, že budem sama. (Nie, nedá sa to zachrániť). Keď som sa konečne zotavila z toho najhoršieho, spoznala som jedného muža. Zo začiatku bol velmi galantný, písal mi vždy hneď po zobudení, volali sme spolu, chodievali von, keď som potrebovala niekde zaviesť, zaviezol ma…hovoril mi, že je do mňa zalúbený… No ja som sa ešte na vzťah necítila, to som mu aj povedala, že všetko chce čas. Pretože ma začal nútiť chodiť niekam za jeho kamarátmi, hneď z hurta a aj zoznamovať sa s jeho maminou, ja som sa skrátka necítila komfortne, s bruchom sa ukazovať s cudzím chlapom nejakú dobu po rozchode…a ešte sa vytŕčať tak pred jeho matkou. No ale začala som chodiť k nemu a začali sme spolu spávať. Sprostá, tehotná, nadržaná… viem. Chýbal mi sex a v posteli sme si skrátka sadli a ja som sa od vtedy do neho zalúbila ako sprostá pubertiačka. Začala som mu vždy nosiť nejaké sladkosti, čipsy.. nech máme na večer k telke, upratovala som mu tam zo stola bordel, umývala riady..bolo mi divné, že má dobrú prácu ale s peniazmi nevychádza. Nemal ani čo jesť kolko krát a stále sa sťažoval že nemá peniaze. Tak som sa mu ponúkla, že mu požičiam. Požičiala som mu viac krát a neboli to zrovna malé peniaze… nechodili sme spolu, ale ja som po tom začala túžiť, aj keď by mi inak nemal čo ponúknuť. Zaslepil ma asi sex, lebo inak už začal mať agresívne správanie a “vývrtky” . Začal mi vyčítať že s ním nechcem ísť za jeho kamošmi a nepozdravím ani jeho mamu. Potom raz pred pol nocou chcel ísť niekam za kamarátom, ja som nechcela lebo bolo naozaj neskoro a on sa tak vytočil, že udrel päsťou do dverí. Potom v priebehu sa stali ešte určité udalosti, ktoré mi “otvorili oči” a pochopila som, že asi nie som jediná, o ktorú má záujem, alebo teda skôr že asi to bude len sukničkár a asi aj feťák, pretože stále nemá peniaze a je agresívny. Pohádala som sa s ním, povedala som mu svoje, čo si myslím a zablokovala ho. Peniaze vrátil a 2 týždne sme boli bez kontaktu. Mne sa vtedy NAOZAJ ulavilo, končne som sa začínala cítiť dobre.. a potom, potom sa zasa ozval, na inej platforme kde som ho neblokla. Začal mi znovu vypisovať, že ma lúbi a neviem čo, aby sme sa stretli. Nič moc sme nevyriešili, vyspali sme sa spolu a len mi začal vyčítať moje slová, čo som mu predtým povedala. Povedal, že mi to bude celý život vyčítať. Priznal sa mi, že fajčí marihuanu a občas užíva aj pervitín. Doma mi blikla správa nech sme zatial len kamoši, že nechce zažívať to, čo predtým. Po tom všetkom som si začala spytovať svedomie, hovorila som si, že by som to mala stopnúť a ani sa s ním nebaviť. No viete kde som? V tom istom kolobehu… požičiala som mu zasa peniaze v domienke, že sa bude ku mne chovať zasa pekne ako na začiatku. No už ani tolko nepíše, až niekedy večer a vôbec sa nestretávame. Keď sa to snažím celé zastaviť a prerušiť kontakt, začne mi hrať na city, že ma má rád, že vie že je zlý, vidí že ho nechcem vo svojom živote… bla bla a ja sa vždy zlutujem. Dokonca som ho zasa zablokovala a on sa ku mne po 2 dňoch dostal a tak ki hral na city že som sa rozplakala a znovu ho odblokovala. Sme skrátka v neustálom kontakte aj keď vlastne nie sme. Nedá sa toho zbaviť. Reálne viem, že tento človek nie je absolútne človek do života, nikdy by som sa takého nechytila. Hlavne kvôli tým drogám a agresii. No nikdy som takéhoto manipulátora nestretla, nemám s tým skúsenosť a neviem si rady. Každý muž predtým sa ku mne správal normálne a mala som pekné vzťahy. Bývalý partner by si nikdy nedovolil sa takto ku mne správať. Neviem ako to konečne stopnúť nadobro, keď sa snažím plačem celý deň naozaj ako pubertiačka. Plus ešte by som mala počkať, čo vráti peniaze. Cítim sa ako zmyslov zbavená. Mala by som v prvom rade myslieť na dieťa, lenže po tom všetkom som bola rada, že ma zasa mal “niekto rád” . V tej najťažšej situácii. No stala sa z toho nočná mora…

iv007
3. sep 2023

Prestan rozmyslat frndou, radsej sa zameraj na svoje dieta v bruchu ktoremu taketo dramy urcite neprospievaju.

autor
3. sep 2023

@iv007 Ja to viem, len neviem ako to zastaviť…

aaaa1111
3. sep 2023

najdi si ineho a o chvilu sa ti tento sprotivi

autor
3. sep 2023

@aaaa1111 To za mňa tiež nie je riešenie.. v tehotenstve hladať chlapa, hlúpy nápad. Chcem sa sústrediť len na seba a dieťa. Nechcem stretnúť zasa niečo takéto a venovať tomu môj čas a energiu. Také veci by som mala riešiť až po nejakej dobe keď bude malé na svete.

aaaa1111
3. sep 2023

lenze ty chlapa chces, inak by si uz davno bola prec od toho psychopata

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mk22
3. sep 2023

Ja neviem na co. Čakáš? Až mu raz ujde ruka a ty sa ocitnes na Are?
Haló, to co si opísala, si stihla za tehotenstvo? Ved sa ti museli rozsvietit všetky kontrolky, chlap je závislý, agresívny, nemá peniaze.. Co ešte potrebuješ?
Véd sa sustred na dieťa!!! V tak krátkej dobe riešiť ďalšieho chlapa? To vážne ti tak chyba sex, že ako tehotná súložís so zavislakom? Ešte mu aj upratujes, požičiavas peniaze..

autor
3. sep 2023

@aaaa1111 Chcem, nechcem… neviem sa od neho odtrhnúť. Teší ma ten “mnou namyslený” záujem. Že sa mi niekto ozve, opýta sa ako sa mám, aj keď reálne viem, že ho to nezaujíma. A hej, samozrejme sex bol po niekolkých mesiacoch samoty asi hlavný dôvod. Som zaslepená. Ale toto robiť počas tehotenstva a hlavne po tom čo sa dieťa narodí mi nepríde z mojej strany normálne. Aj tak nebudem mať prvé mesiace čas na nejaké stretávanie a už vôbec nie prespávanie niekde ako nejaká… nikdy som takéto veci nerobila a mala dlhé, pekné vzťahy. Toto som tak nakoniec plánovala tiež, asi som si naivka myslela že by niekto chcel aj tehotnú…a prešlo to do sprostého pubertálneho úletu.

zuzinapipina
3. sep 2023

nemas sa dostatocne rada, lebo ak by si sa mala rada, tak by si nikomu nedovolila aby sa k tebe tak choval. cize prca je dolezita sebalaska, citaj vela knih, sustred sa na babatko, priprav mu bezpecne prostredie ked pride, lebo ak sa budes ty trapit, bude saa trapit aj babo. a toto naozaj chces? este sa ta spytam jednu otazku, ak by si raz mala dceru, dovolila by si jej chodit s takym clovekom, keby si videla ako ju vyuziva? a aky je agresivny? snad ti to otvori oci.
a este ludia si k nam dovoluju iba to, co im mi dovolime. cize ak si raz povies ze nenechas so sebou tak zametat, a zamerias sa iba na seba, budes oracovat na vztahu k sebe, tak manipulator uz viac nebude mat potrebu ti viac ublizovat, lebo vyciti, ze uz mu to nedovolis.

jenny224
3. sep 2023

Mne sa tvoje názory bijú. Chceš sa sústrediť len na seba a dieťa a pritom nevieš prestať riešiť nejakého mamľasa? To sa skutočne necháš citovo vydierať? A ešte si mu aj 2x požičala peniaze, no to bol gól. Vypýtaj si späť peniaze, zablokuj ho a viac nereaguj na čokoľvek, čo by ti od neho prišlo. Jednoducho si vždy odpovedz, že je to nebezpečný závislák. Ak to nebolo veľa peňazí, tak kašli aj na tie, čím najskôr ho musíš odstrihnúť a hlavne NEREAGOVAŤ na nič od neho. Prežila som takého človeka a dokola som robila chybu, že som vždy odpísala. Neodpisuj, neotvor mu, buď hluchá a slepá.

aaaa1111
3. sep 2023

vsak na tom nie je nic zle mat chlapa. pomoze ti, postara sa o teba, ukoji ta. len treba mat normalneho a nie takeho, ktory znici zivot aj tebe, aj dietatu. vsak sa sfetuje, prepne mu a zacne sa ti vyhrazat, ze spravi daco tebe alebo dietatu. na toto chces cakat? proste zacni hladat ineho, cim skor, tym lepsie

autor
3. sep 2023

@mandzula Ja už som mu kolko krát vyhodila na oči, že viem, že je manipulátor, narcista a podobne, spravila som sa hrdinka a myslela, že sa ho konečne zbavím. Sám sa mi potom z času na čas reálne vysmieva do tváre, že “on vie zmanipulovať ludí, je majster oj*bávač…” a nechutne mi hovorí “Nerob zo seba stále pi*u , pre každého niečo robiť, každému chceš len dobre, si moc dobručká a potom si s tebou každý robí čo chce” . Sám mi vlastne hovorí čo so mnou robí a čo si o mne myslí. Vidím to? Vidím. Dokážem si s tým sama poradiť? Očividne nie. S tým psychológom máš asi pravdu.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. sep 2023

@zuzinapipina Nemám. Po rozchode mi strašne padlo sebavedomie. Mala som dlhý vzťah, bola som zvyknutá s niekým tráviť každý deň. Potom som si hovorila, že s dieťatom si chlapa nenájdem. A tak to začalo, zo zdravej sebavedomej ženy, o ktorú mali, aj majú muži záujem sa stala troska, ktorá si myslí, že reálne ju nikto nechce ani nebude chcieť v takomto stave.. (dieťatu samozrejme nič nevyčítam, teším sa velmi). Možno mi to malé pomôže keď sa narodí, nebudem myslieť na nič a nikoho iného.Upnem sa na dieťa a vypustím takéto veci z hlavy..

aaaa1111
3. sep 2023

@mandzula a keby autorke ponuknem seba, robil by som nieco zle?

zahara
3. sep 2023

Ahoj, zbavis sa tym, ze ho zablokujes, nebudes reagovat, nebudes chodit na miesta, kde by hrozilo ho stretnut.
Musi to ist od teba, on to bude skusat, aby ta mohol drzat takto. A aj to hranie na city je len jeho hra, treba ju prestat s nim hrat. Je super, ze si sa spamatala po tak kratkej dobe, hoci je to s nimi vzdy zlozite. No cim dlhsie zostanes, tym to bude tazsie a zamotanejsie. Pamataj, jemu ide len o seba, vlastny komfort, prospech. Ty si len nastroj, prostriedok k naplneniu jeho potrieb. A taky, ktory mu zatial dobre sluzi.

autor
3. sep 2023

@jenny224 Penazí to je podla mňa dosť. Keby si ich vypýtam teraz, nedostanem nič, v penaženke má pár drobných a musí čakať do výplaty.

kudyca
3. sep 2023

Na FB pozri skupinu Nikdy viac a pridaj sa, najdes tam toho vela.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. sep 2023

@zahara Toto som reálne spravila, no vždy sa po mňa dostal. Skúšala som ignoráciu, blok.. všetko. Keď som “prežila deň-dva” cítila som sa ako hrdinka,že to dám. No potom sa vždy po mňa nejako dostal a zasa som do toho spadla. Hrala som aj chladnú, chovala som sa k nemu tak, ako on ku mne. Presné zrkadlo.To ale spôsobovalo to, že mi písal a volal ešte viac.

autor
3. sep 2023

@kudyca Ďakujem, idem to omrknúť. A
@mandzula tiež ďakujem za možnosť napísať ti, no zatial by som to rada riešila anonymne. Hanbím sa za seba…

soldi
3. sep 2023

Ako pise
@kudyca pozri skupinu nikdy viac alebo mne napis ip.
Tu je par clankov o narcizme od zakladatelky skupiny:
https://nidkyviac.wordpress.com/
Napisala aj knihu o tom ako sa z takeho vztahu dostat.
Bola som v takom vztahu 17 rokov, je neskutocne tazke z toho odist

jenny224
3. sep 2023

Ach jaj, žena... V tom prípade to bude ťažšie pre teba, ja len dúfam, že ti ich aj vráti. Každopádne nereaguj na jeho reči, ono to, že mu aj povieš, že je manipulátor, nespôsobí týmto ľuďom nič. Im je to jedno, vedia, čo povedať, aby obeť dostali späť. Ani byť chladná ti nepomôže, pretože aj to je reakcia a tým mu dávaš signál, že na neho stále nejako reflektuješ. Jediné riešenie je absolútna ignoracia, ver mi. A aj to nezaberie ihneď, ešte sa bude ozývať. Až keď uvidí, že skutočne nič neodpíšeš, neotvoríš mu, obídeš ho na ulici dlhší čas, nájde si novú obeť.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lonely66
3. sep 2023

nechapem, co mas 18 rokov?
sex si vyries masturbaciou. chlapa ti k tomu netreba. a chvile samoty zazen na roznych socialnych forach, samozrejme, absolutne anonymne. asi tak, ako to robis tu. zapoj sa hocikde, hoc aj na pokec, nevesaj tam fakt, ze si tehotna, popis si, zabav sa, najdi si nejaku komunitu, aby si nemala pocit, ze si sama.
samotu zazenies aj pobytom medzi ludmi. chod za rodinou, rodicmi, pobudni u nich, navstiv nakupne centra, len tak sa poprechadzaj alebo niekde v meste, kde je rusno, zastav sa v cukrarni na caj a kolac, prihovor sa niekomu na zastavke, to je fuk. nepotrebujes na to debila, ktory momentalne (dokonca s tvojim dovolenim) ohrozuje predovsetkym teba a nasledne tvoje dieta.

autor
3. sep 2023

@lonely66 Tu mi to celkom pomáha, no inak pokec, tinder a podobné srandy idú mimo mňa. Nemám rada zoznamky a zoznamovať sa s cudzími ľudmi z internetu. A len tak si s nimi vypisovať celé dni vlastne o ničom. Rada žijem v realite. Tu je to iné, idem si po radu a snažím sa to riešiť. A čo keď tu u nás je to také menšie, každý každého pozná..ak niekde vyjdem- cukráreň, obchod… stretnem vždy niekoho známeho, kto sa baví s ním aleb o tu je riziko že stretnem jeho. Cítim sa už nekomfortne motať sa tu po meste😔

nikyball
3. sep 2023

musis zmenit seba a nie jeho. Ty mas rada rolu obete a vzdy si budes hladat taketo typy chlapov.
Je mi luto babatka

lonely66
3. sep 2023

tak ale ak ste mensie mesto, ze "kazdy pozna kazdeho", tak potom vsetci vedia, ake je on hovado a ze na niecom frci. iste sa najdu ludia, ktori ti dohovaraju a otvaraju oci.
a co rodicia? preco nejdes k nim? myslim na navstevu, porozpravat sa, povedat o svojich pocitoch a trapeni? alebo nejaka dobra kamaratka?
lebo ak nemienis zmenit svoj pohlad na svet a svoj pristup k chlapom (vo vseobecnosti), tak prosim ta, netyraj to dieta a daj ho na adopciu. lebo ubohe dieta bude vyrastat cely zivot v tieni roznych ujov, ktori budu prichadzat a odchadzat v tvojom zivote, bude pocuvat nezhody a hadky, mozno vidiet letiet facky, mozno sa ujde aj jemu...
takto nad tym nerozmyslas? ty vazne nevies fungovat bez chlapa? ty si vazne nevies povedat: kaslem ja na take objatie a na take slova plne falosnej lasky, toto mi za to nestoji?

aaaa1111
3. sep 2023

@nikyball myslis, ze aj autorka je psychopat?