Ako sa zbaviť dotieravého kolegu ?

laurazma
20. nov 2019

Ahojte..nazov diskusie vam mozno bude evokovat, ze ide o mojho kolegu, avsak je to naopak..Manzel ma v praci kolegu, ktory sa pristahoval pred rokom..najprv z nich boli dobri kamarati, pomahali si...avsak to sa zmenilo, stal sa z neho strasne dotiervy clovek..vsade sme ho zablokovali, avsak on sa stale manzelovi vyhraza, ze vzdy si najde cestu ako sa s nim skontaktovat...ze ho nenecha na pokoji, lebo predtym spolu vedeli vychadzat a boli z nich velmi dobri priatelia..pripomienky- ci je zamilovany do mojho manzela alebo pod. si nechajte prosim...je to mozne...my sa ho vsak potrebujeme zbavit..nejde to ani po dobrom, ani po zlom... :( dakujem vopred za vase rady

teuflerin
20. nov 2019

a preco ho stale otravuje? vsak ked ste ho zablokovali atd..ako to vysvetluje tvojmu muzovi? to mu nie je trapne sa doprosovat?

sissy27
20. nov 2019

@laurazma ignorovať. Ako čo spraví, bude vám spať na rohožke pred dverami?
Nedvíhať telefón, neodpovedať na maily, správy. Alebo ak je to nevyhnutné, tak potom "prepáč nemôžem, vtedy mám program".
A ak nič, tak sa poradiť s právnikom na tému obťažovanie, zasahovanie do súkromia atď.

laurazma
autor
20. nov 2019

@teuflerin nie je mu to trapne..on sa s nim chce stale stretnut, vysvetlit mu dovod celej hadky ktora vznikla atd...my sme sa s nim uz vsak stretli obaja, uzavreli sme to tak, ze zabudneme na to, co urobil/povedal, ale teraz nech nas necha a respektuje nase sukromie..ale on staale a staaale ide svoje..mozno je zle to, ze on sa sem pristahoval uplne z ineho mesta, cize tu nikoho nemal a so vsetkym mu pomahal manzel- co sa tyka hladania ubytovania atd.

laurazma
autor
20. nov 2019

@sissy27 uz sme sa aj o tom bavili, ze to budeme riesit zakazom priblizenia..ale nevieme ako zareaguje..on je hrozne vybusny a nepozna odpoved NIE...

amienne
20. nov 2019

Ak to nejde po dobrom , normalnym rozhovorom , tak ostava len ho ignorovat a nereagovat na neho nijakym sposobom. Ak toto nepomoze, potom by som mu normalne cez pravnika poslala oficilany list kde ho budete dorazne ziadat o dodrziavanie sukromia a neobtazovanie lebo v opacnom pripade budete nuteni to riesit sudnou cestou a policajnym zakazom priblizovania. Snad to by uz zabralo.

laurazma
autor
20. nov 2019

@amienne heej...my sa ho aj snazime ignorovat..ale on sa odmlci na par dni a potom sa zas ozve...je to fakt uz zleee :( ale nad tym pravnikom som uz aj ja uvazovala....

amienne
20. nov 2019

@laurazma a i ked to u sudu nemusi obstat ja by som zvazovala pripadne aj nahravanie telefonatov a pokusy o rozhovor a odkladala spravy. Pravnici casto nieco vynuraju a najdu sposob ako to pouzit a vyuzit.

lulubka28
20. nov 2019

A co vlastne od vas chce? Preco vas stale kontaktuje?

calendula321
20. nov 2019

Zmeňte si čísla telefónu vy. Nech nemá na vás kontakt. Lebo aj keď si ho zablokujete môže vás obťažovať z iného čísla.

laurazma
autor
20. nov 2019

@calendula321 to sa neda, kedze stale spolu pracuju v ramci firmy

calendula321
20. nov 2019

@laurazma a ostatní kolegovia v práci to vedia, že vás obťažuje ?

sissy27
20. nov 2019

@laurazma v rámci firmy by som sa porozprávala aj s nadriadeným.
A čo vlastne chce, keď sa ozve? Ísť von, prísť na návštevu? A čo sa stane keď mu poviete nie, prepáč, dnes sa nám to nehodí?

mogaa
20. nov 2019

@laurazma možno si len on myslel že boli dobrí kamaráti a mrzí ho to...a chce vysvetliť čo a prečo sa tak stalo a reagoval ako reagoval...ako ja nevidm problém v tom aby sa s ním manžel stretol a vypočul ho...jedno stretnutie ho nezabije a len si s ním "vyčistí stôl"....ok stalo sa a už sa neodstane, zdraviť sa môžeme ale žiadne kamarátstvo to už nebude...

alexandraalexandrova
20. nov 2019

@mogaa vyssie pise ze sa s nim uz stretli a vysvetlili si...ale nepomohlo

laurazma
autor
20. nov 2019

skusali sme po dobrom, aj po zlom...po dobrom sme to chceli uzavriet-neslo to...vyhrozili sme sa, ze to budeme riesit pravnou cestou, policiou- vysmial nas a povedal ze mame robit co chceme...totalny psychopat

alexandraalexandrova
20. nov 2019

@laurazma ved to urobte. Chodte za pravnikom, na policiu, za sefom...ved jeho ten smiech prejde...

mogaa
20. nov 2019

@alexandraalexandrova len ten manžel mu zrejme dostatočne nevysvetlil že s kamarátstvom je koniec🙂zákaz priblíženia mu nedajú pokiaľ ich neohrozuje...keďže spolu ale chlapi robia , najrozumnejšie by bolo zmeniť prácu....šéf s tým tiež nič nespraví, jeho nezaujímajú medziľudské vzťahy ale práca a výsledky, on nebude riešiť či si chlapi rozumejú alebo nie....

alexandraalexandrova
20. nov 2019

@mogaa nesuhlasim. Taketo cosi moze ovplyvnit pracovny vykon co uz sefovi jedno urcite nie je. O zakaze priblizenia som nepisala nic. Obtazovanie nie je ale ok a riesit sa to urcite ma...som zvedava ci by si takto pisala keby slo o teba a tvoju rodinu. Dala by si kvoli jednemu magorovi vypoved a trpela by si ze obtazuje teba a tvoju rodinu? Sotva

marylinmary
20. nov 2019

Tu asi nic nepomoze, len ignorovat a hadam to ten dotycny pochopi. Aj ked niekedy mam pocit ak keby niektori veci nechapali aj ked im ich otvorene povies :/