Ako sa zbaviť depresie?

marca1331
31. jan 2014

ahojte zeny.chcem sa len poradit ako zvladate depresiu.ked uz citite taku nechut do zivota..a ste podrazdene,vsetko vas vytoci...chcem saeste spytat ci uzivate lieky..ale KOJIM tak nwm ci mozem si nieco kzpit v lekarni alebo zajst k lekarovi...dakujeem

magdus275
31. jan 2014

Ja budem mať 22 rokov. Mám 8 mesačnú krásnu dcérku a som vydatá za muža ktorého veľmi ľúbim. Bola som tip dievčaťa ktoré bolo také pohodlné , nemala som žiadne problémy ani nič bez starostí život. Bývala som s mamkou a dvoma bratmi. Otec nám zomrel pred 5 rokmi. Až do istého dna som mala akože ,,život life" . Otehotnela som, porodila, vydala som sa , odsťahovala od mamy a súrodencov, bývam len ja moj muž a dcérka. Skoro všetko je na mne domácnosť, varenie (ešte sa len po pravde učim variť) zodpovednosť, starostlivosť o dieťa. A niekedy nepozeram na seba. Pozriem sa do zrkadla a mám niekedy slzy v očiach aka som s toho všetkého zničená myslim s tých povinnosti. Niekedy mám pocit že nič nezvládam, niekedy som zlá aj k dcérke a to len preto lebo je strašne hráva všetko chce mať v ručkách, dávať si do úst a podobne. často si vyčítam že som k nej podráždená, veď vlastne aj ja som bola taká ako ona. Vždy sa pýtam ako to mohla moja mamka zvládať 3 deti, otec v zahraničí a ona na všetko sama. Vždy tak strašne rada spomínam na to čo bolo a si aj poplačem. Vždy rada prídem domov a dám si z maminej domácej polievky 🙂 Niekedy si poviem že to čo je teraz prišlo na mňa príliš skoro, že niesom nato pripravená. No na druhej strane som šťastná mám zdravú dcérku, muža ktorý pride ku večeru domov s práce a ide variť pomôže mi, veľa krát ma utíši a pomojká keď sa rozplačem , keď mi vidí v očiach to že je to na mňa veľa. Každý deň mi povie že ma ľúbi, ráno keď odchádza do práce neodíde bez toho aby mi nedal pusinu ..mne a dcérke. On je ten kto ma drží nad vodou a zbavuje ma tej ...nechcem si to priznať ale asi ,,depresie". 😒

sissy27
31. jan 2014

@marca1331 depresia je vážna diagnóza, ktorá chorému človeku v podstate znemožňuje normálne fungovať... u teba by som to skôr videla na únavu, stereotyp, prípadne nedostatok vitamínov, keďže všetko "odovzdávaš" dieťaťu... takže nehanbiť sa požiadať o pomoc - partnera, rodičov, svokrovcov, blízku kamarátku, trošku sa odreagovať (nemusíš sa rovno opiť, stačí poklábosiť s kamoškou na káve, zabehať si, pozrieť v klude film v kine, alebo sa "len" poriadne vyspať), doplniť vitamíny...