Ako sa vrátiť do normálnych koľají?

kusavka333
18. júl 2018

Ahojte... Kde začať... Posledné tri mesiace mám pocit, že neviem ako ďalej... Všetko sa mi rúca...mám ideálneho manžela aj dcéru, prácu .. Čoskoro dokončíme svoj vysnívaný domček... Zvládali sme to spolu všetko a teraz keď sme blízko svojho vysnívaneho sna tak je to všetko nanič... Ale môžem si za to sama... Som stále nervózna, kričím, stále im niečo vyčítam... Neviem čo sa mi porobilo... Odhanam od seba ľudí svojim správaním... Ťažko sa to opisuje co človek cíti... Ako sa zbaviť hnevu, vážiť si samú seba a zmeniť svoj život... Vrátiť ho do normálnych koľají... Vo mne sa to už dlhé roky zberala... svokrovci a kopec iných veci ... Milujem svojho manžela a verím že aj on mňa... Prosím poraďte mi ako sa znovu nakopnúť... Ďakujem za vaše rady

denisa098
18. júl 2018

V prvom rade si asi uvedomit preco si nervozna,co ti vadi,preco sa hnevas,potom sa zamysliet,vravis ze svokrovci ale uz mate domcek skoro hotovi,to znamena ze by ste sa mali radovat,v poslednom case tu pise vela zien ake maju doma problemy,muzi chlascu,podvadzaju,urazaju,biju atd.Vyspi sa z toho poriadne,a bud vdacna a stastna ze mas svojho manzela ak je to manzelstvo ok a deti,krasny zivot a splnene prianie o domceku.Svoju rodinu.... ak v tom nie je nik iny.Myslim ze by ti tu vedelo vela zien zavidiet.

bluka2
18. júl 2018

@kusavka333 čo ta presne hnevá? Hnev nepríde len tak z ničoho nič, je dobrý indikátor, že niečo nie je ok.

17juraj17
18. júl 2018

@kusavka333 Teraz sa nadychni a podakuj vduchu bohu za to ze sa mas dobre. Ked budes s mazelom otvorene mu podakuj ze sa stara. Proste DAKUJEM pochopi. Daj si pekne pradlo a bude aj vdacny 😉

kusavka333
autor
18. júl 2018

@denisa098 ja viem... Mam všetko čo potrebujem... Všetko takmer ideálne... A vidíš... Som hlúpa...asi by som mala zažiť nejaké trápenie aby som si uvedomila... Len manžel sa ku mne zmenil... Ani sa nečudujem... Ale predtým neprešiel deň aby mi nepovedal, že ma miluje...posledné dva týždne sú katastrofálne... Ale ja myslím, že to všetko vyvrcholilo za celé tie roky... Bývame u svokrovcov a obaja pijú...a o všetko sa musíme starať mi dvaja, ešte práca a dom... A raz som vybuchnúť musela... Celý život sa im prispôsobujeme a už len keď ich vidím je mi zle a chytá ma hnev...nahromademy hnev, nenávisť vo mne vyvrcholili a stavím sa, že iná by nevydržala ani rok... A to mi x ľudí hovorilo, že ako to tak dávam toľké roky... Už som dodávala a je mi ľúto, že tym trpí moja rodina... Ako sa zbaviť hnevu, zlosti a nenávisti?

kusavka333
autor
18. júl 2018

@17juraj17 myslím, že ani prádlo nepomôže

kusavka333
autor
18. júl 2018

@denisa098 a nie je v tom nik iný ani z jednej strany

kusavka333
autor
18. júl 2018

@bluka2 mňa už asi všetko... To sa vo mne hromadilo ako som už napísala Deniske

denisa098
18. júl 2018

prestahujte sa co najskor,od svokrovcov prec...... to je vas problem

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
catherinah
18. júl 2018

Tak predsa je tam problem a dost vazny. Nikto nema dokonalý zivot. Mas toho dost, necudujem sa, ze si vyčerpaná

ankaevka
18. júl 2018

My sme 6r byvali v rodinnom dome mojho manzela so svokrom, svagrom a svagrinou..mali sme dve izby: kuchynu a mini detsku, na druhej strane dvora sme stavali dom..svagrina ma psychicky nicila, stale sa to stupnovalo, manzel v zahranici, do telefonu som plakala, ze to uz nezvladam, ze mam vsetkeho dost, mladsi syn sa bal sam v tme ist na wecko lebo spala na gauci pred nasimi dverami a ked niekto z nas siel von, tak si sadla a sledovala nas..bolo toho viac, ked som si uvedomila, ze jej nahravam tym, ze sa vytocim, tak som prestala riesit tie jej reci a smiala som sa, to zase vytacalo ju...jedine riesenie bolo odstahovat sa a to co najskor, spravili sme rychlo kuchynu svojpomocne, kupelnu majstrovi, predelili obyvacku s kuchynou sadrokartonom od ostatnej casti nedorobeneho domu a prestahovali..strasne sa mi ulavilo, hlavne uz deti nemuseli vidiet a pocut tie jej zachvaty, ked jej preplo

modraorchidea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modraorchidea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tereniz
18. júl 2018

Ono to totiz tak byva... ked si nieco vysnivame a cesta na vrchol je tazka,nemame kedy podlahnut svojim emociam,lebo sme v jednom kole,ale akonahle sa finisuje a clovek ma viac casu rozmyslat,vtedy to vypukne... Ja by som tomu dala cas,uvidis ze ked sa nastahujete do noveho a ty sa aklimatizujes,vsetko bude fajn😉toto je typicky priklad hviezd zo showbiznisu svetoveho formatu.... ked je cesta za slavou trnista... snazia sa...robia mozne aj nemozne,dru do uplneho vycerpania.... a ked dosiahnu ciela,citia sa vyprahnuty,stroskotani,nanichodny,dezorientovany... Urcite sa vsetko na dobre obrati,drzim prsteky a prajem vsetko dobre😎😎😎

kreata
19. júl 2018

Ide von to co sa v tebe roky hromadilo. Postavit dom pritom sa starat o svoju rodinu a este ajbo svokrovcoc v takomto stave...niet divu ze su ako sopka ktora prave zacala chrlit lavu. Oodla toho co pises by bolo dobre zariadit aby si svokrovcov kazdodenne nevidala aby to nebolo este horsie. Zamysli sa nad tym co vsetko v tebe nahromadene mohlo sposobit tvoj stav. Porozpravaj to manzelovi aby rozumel dovodom tvojho spravania a potom skuste najst mozne riesenia.

kreata
19. júl 2018

Myslela som to tak ze niet dovod ze ty si ako sopka ktora zacala chrlit lavu. Prepac preklepy.

jana_eyre
19. júl 2018

a skusala si brat magnezium?

olive777
19. júl 2018

@kusavka333 Ak sama cítiš, že takto nechceš pokračovať ďalej, tak to budeš musieť zmeniť...ale to musíš ty prísť na to ako...alkoholici vyciciavajú ľudí aj psychicky, aj energeticky aj emocionálne..treba to začať riešiť...

libawet
19. júl 2018

@kusavka333 ešte vydrž, píšeš predsa, že dokončujete svoj vysnívaný dom, takže o chvíľu budete bývať sami. Je dobre, že zlosť si dala zo seba von a je to pochopiteľné vzhľadom na to, čo píšeš. Skús už vydržať, skús si dávať nejaké prírodné preparáty na upokojenie ( energy má veľmi dobrú ponuku ) a nech ťa drží vidina skorého sa osamostatnenia od svokrovcov, lebo to je váš problém. Podstatné je, že manžel drží s Tebou.

juliet86
19. júl 2018

vseobecna ta moze predpisat k 10sedeniam u psychologicky zadara. vyuzi to. pogugli si pojem spoluzavislost. to ste totiz vy. drz sa. prejde to

lumia888
22. júl 2018

je na teba velky napor,stupnuje sa to lebo veci vrcholia. uz bude len lepsie. skus sa zamerat na to dobre, prectit vdacnost aj ked nasilu, napis si na papier to dobre co mas a ked pocitis hnev skus predychat, zavriet oci, sustredit sa na cokolvek ine

romiada
3. aug 2018

skús psychoterapiu - myslím to úplne vážne. možno sú to nejaké nedoriešené problémy z minulosti, detstva (taký ten kostlivec v skrini), možno začiatok "vyhorenia" .....všetci sa venujeme telesnej schránke a zabúdame, že základ všetkého je kľud na duši

smitjan
3. aug 2018

Byvat u jednych rodicov alebo u druhych to nikdy nie je dobrou volbou. Najma nie pre vztah. Ale myslim, ze mas sancu to este zvladnut. Ja by som si dala poradit od @romiada podla mna ma pravdu. Plus k tomu skus napriklad jogu a bude to lepsie. Len musis dostat zo seba von, co ta trapi a sustredit sa na radosti zivota

pralinka25
3. aug 2018

@kusavka333 uplne normalna reakcia na pretlak. a to este zvladas dobre.
nepojde to urovnat len tak. to chce cas a pomoc. obavam sa ze rodina ti nepomoze. ja by som toho psychologa vyhladala. to nieje hanba ani zlyhanie. potrebujes niekoho nezaujateho s kym by si si mohla pokecat a kto ta nebude sudit ani posudzovat. max ti nejako poradi.
porozpravat sa s manzelom je fajn ale tento krok by mal nastat az kym vypustit paru a dostanes sa do stavu kedy sa s nim budes vediet porozpravat v klude a k veci. teraz si ako casovana bomba a to neni nic dobre pre pokojny konstriktivny rozhovor. ja si myslim ze jeho spravanie sa zmenilo presne tak ako tvoje. nie si na vine ty. na neho to asi dolieha tiez a to ako sa chova je zas jeho sposob vypustenia pretlaku.
nieje to sranda. ste vycerpany, frustrovany. zacni riesit seba aby si sa vedela dostat do kludu a tym pomozes aj jemu. inak tento stav sa vola aj lavinovy efekt. je to ako ked ludia preziju zavalenie lavinou. vyhrabu ich zachrania a oni az potom zomru. kym su pod nou ich adrenalin a tuzba prezit udrzuju pri zivote a ked vidia zachranu polavia a ih organizmus sa zruti. aj vy uz mate ciel na dosah. nechaj si pomoct. nemusis si vyrapat dalsi tlak tym ze si chces pomoct sama.