Ako sa odosobniť od reči kolegov?

18. feb 2021

Žienky..Som po druhom potrate..O tomto tehu kolegovia vedeli napriek mojej vôli, lebo bohužial kolegyňa(nevedela to odo mna) si pustila hubu na špacír. O prvom nevedli, to tehu bolo mimomaternicové a skončila som iba s jedným vaječníkom. Kedže som po 30tke, tak stále počúvam od kolegov kecy o tom,že asi sa s mojim mužom nelubime,popípade, že som karieristka a nechcem mať deti a preto nemáme deti a bla bla..Fakt ako neviem, ako mám reagovať keď dojdem do roboty, Bohužial už o dva týždne idem s5, ale fakt nemám chuť..Je mi z toho na grc. Nejaké rady ako sa odosobniť, poprípade niekto kto je alebo bol na tom bohužiaľ podobne?ďakujem vopred 😘

0silvia0
18. feb 2021

Co tak povedat "nedari sa nam" ? Kazdy normalny clovek pochopi, a ak nie su normalni, tak ich problem...

autor
18. feb 2021

No tak ja tam robím piatym rokom a počúvam to tak každých x týždňov....To nieje,že sem tam za tie roky. Je to na nervy, snažím sa vždy odpovedať diplomaticky, ale je to sila, ako ľudia dokážu reagovať. Im to nedochádza, Ja osobne sa na deti a svadbu nikdy nepýtam.

autor
18. feb 2021

A nie, nie sú normálni...inak by im to podľa mňa došlo

terezka1947
18. feb 2021

Tiez by som rovno povedala,nedari sa nam. A nikto nic riesit uz nebude. Ste dlho kolegovia,tak....je jasne,ze zdielate aj nejake osobnejsie temy. Chapem,ze je to pre teba bolestivejsie,ale uprimnost vzdy vela veci vyriesila.

katka13katka
18. feb 2021

Mňa sa to neustále kolegyne vypytovali,(kedy sa vydám, kedy budem mať dieťa, že oni v mojom veku už mali dve aj tri, staršie mi dokonca synov chceli dohodit 🤷...)Až kým som im na rovinu nepovedala nech sa starajú o seba a svoje problémy...odvtedy dali pokoj😀

babydesire
18. feb 2021

Tiez si myslim ze povedat ze to nejde nieje hanba..priklad medzi prominentmi manzelia Vinczeovci..sice to dlhsie trvalo,sepkalo sa,no nakoniec bez vycitiek a pocitu hanby hovoria o neplodnosti...uz len to ze si si presla dvomi potratmi je velka psychicka zataz, a to si musia uvedomit aj tvoji kolegovia...a ak su neepaticky,zial stym nic nespravis ...☹ Ja mam za sebou jeden potrat, a viem ako to boliii,nastastie v praci boli ohladuplny,,drzim palce,nech to dobre dopadne

qetka
18. feb 2021

ked su taki nechapavi a netaktni, tak by som im to asi vyflusla do tvare, ale tak, aby uz nikdy nemali sproste otazky a bolo im samym za seba trapne..

osky
18. feb 2021

ja som.najprv bola zdvorila a ked uz toho doberania bolo prilus,povedala som ze si nezelam aby sa v tom rypali.
Ze oo tolkych rokoch manzelstva bez deti je evidentne ze daco nie je v poriadku a kazdy mudry clovek di to vie zratat.
A oodpichuju hlupaci/ale oznacila som ich stiplavejsie!/
A povedala som kazdemu kto rypal,ze vobec to nie je vtipne a uz vobec nie prijemne,ze sa mozu hanbit.
A prestalo to.
U znamych aj u pribuznych.
Taketo veci riesoa len obmedzenci co si nedovidia na spic nosa

clori
18. feb 2021

povedz pravdu. ze to nejde a bola by si rada, ak by to s tebou nerozoberali, ze je to teraz cerstve. hotovo. bodka. urcite vies, ako ktory kolega ako reaguje. podla toho urcite budes vediet prisposobit slova. uprimnost je v tomto najlepsia. vyhovorky nehladaj. a mozno sa teraz prilis nadtym zamyslas. jasne priprav sa na slova ako "dalsikrat to vyjde/este ste mladi/chodte na dovolenku/nemysli na to", ale to hovoria ludia, ktori toto nepoznaju, zeny prisli k tehotenstvam len tak, ze muz po nich hodil trenky a tehotenstva si mohli do detailu naplanovat - kedy otehotniet, kedy porodit a okrem nevolnosti a strii ine problemy v tehu mozno nemali.

autor
18. feb 2021

@katka13katka Toto som ja povedala xkrat. Aj hlasku,ze ked sa bude kazdy starat sam o seba,tak bude o kazdeho postarane a nic...

autor
18. feb 2021

@babydesire ja som ten typ co hovori veci narovinu,ale tie ich kecy🤔🤦

autor
18. feb 2021

a dakujem

autor
18. feb 2021

@qetka presne to ma napadlo...ze by som im to trepla narovinu a hadam si zavru huby😰🙊no ja som dost temperamentny typ,no nerada sukromne veci taham do prace. No ale uz mi nic ine neostava zrejme💩

martina1201
18. feb 2021

Ahoj, je to ťažké počúvať tie hlúpe reči, ale ja by som im povedala toto: chcete vedieť čo sa deje a prečo ešte nie som matkou? Lebo som si prešla ťažkými skúškami, ktoré nepochopia ti, čo to nezažijú. Mala som mimomaternicové a zobrali mi vajecnik. Teraz sme o bábätko znovu prišli. Cítite sa dobre keď podpichujete a vypytujete sa a sudite hoci neviete čim si ktorý človek prechádza v živote a hlúpe podpichovania mu v tých ťažkých časoch neprospievajú? Tak buďte zhovievaví a nepýtajte sa na osobné veci, ktoré by mohli človeka trápiť hoci vy to nevidíte.....

autor
18. feb 2021

@osky ja som to vzdy nejak seriozne ,,zakecala,, alebo naznacila a fakt som myslela,ze su natolko dovtipni,ze im to dojde. No bohuzial nic a uz rozmyslam aj nad druhou robotou....ale kde teraz ist ked je covid?Nasa firma je na pokraji krachu.

autor
18. feb 2021

@osky
@terezka1947 Teraz ma napadlo ako reagoval jeden moj kolega...Ze on ma vy**be a budem hned v tom ...Asi tolko,ked niekomu poviete uprimne.

miadi
19. feb 2021

Ono v podstate ty by si im nemala nic vysvetlovat. Toto sa ich vobec. Netyka. Aj Keby si nechcela mat deti koli kariere na tom nie je nic zle. Toto co robia je sexizmus. To su Chlapi? Jednoznacne primitivne neprofesionalne chovanie. Mne to pride uz ako šikana. Nejakemu 30+ chlapovi by to nerobili. Nemusis im hovorit o svojich sukromnych problemoch . Urcite nie ked si z toho robia srandu.to nie je uprimny zaujem. To je vedome rypanie musia vidiet ze ti to nie je prijemne. Ked sa budu pytat kedy budes mat deti povedz - ked sa poštasti. Ked budu vraviet ze si karieristka povedz ze keby to bola pravda uz by si bola ich šefka a za blbe reci by mali padaka.

7ammy7
19. feb 2021

Pracovala som v ženskom kolektíve (mala som po dvadsiatke, keď dm nastúpila). Tiež sa všetci stále vxpytovali a rýpali. Na dieťa sme čakali 2 roky. Raz som na rovinu povedala, že chceme, ale nedarí sa a riešime to s lekármi a som z toho smutná. Potom už do toho nevrtali. Sém tam sa spýtali či niečo nové (liečba atď). Keď som otehotnela a oznamavovala PN, tak sa všetky neskutočne tešili,objimali ma, aj si niektoré poplakali☺️ takže ja by som to povedala narovinu, je to nepríjemné, ale niektorí ľudia to inak nepochopia

katkami123
19. feb 2021

No ja by som už asi vybuchla a tomu najväčšiemu agresorovi normálne do oci povedala na drzovku, ze som už 2x potratila ak ho to zahreje pri srdci a nech sa každý stara o seba a nemienia sa viac na tuto tému s nimi baviť. Uvidis, ze od vtedy už budeš mat pokoj.

katkami123
19. feb 2021

Kolega je riaden hulvát aj si mu to mala na drzovku povedať, ze ty na jeho reči a na jeho pipik zvedavá nie si, nech si ho strčí naspäť do nohavíc, lebo sa opýtaš jeho zeny čo si o tom mysli.

dzejn80
19. feb 2021

pre boha, to kde robis? toto keby u nas niekto povedal kolegyni, tak to je na vyhadzov. Co na to personalne?

petrisa213
19. feb 2021

Zjavne su tam všetci zabrzdeni, nechápavi a hlavne neempaticki. Ja by som im to na rovinu splechla do ksichtu, nie ze nedarí sa, lebo to veľa ľudí chápe ze sa nedarí ani otehotnieť, ale ze sa nedarí a potracas a nie len raz :( všetkým rad radom a vykricala im ci si myslia ze tieto ich sprosté reči ti pomáhajú na to nemyslieť a tieto ich trápne komentáre už nie je vonkoncom smiešne. Riadne tvrdo, nech vidia ze ti tým ubližujú. Budeš mať kľud, neboj, ľudia keď sa cítia trápne sa k tomu už vracať nebudú, resp ti fakt empsticki sa ta možno časom taktne spýtaju a verím tomu ze tieto hlúpe doberacky prestanú. My sme s mužom chceli 3 dieťa a v rodine a v okolí vacsina na to s blbymi pripomienkami narážali. Potom som tiež 2x potratila a hlúpe reči prestali. Nikto to už neriešil, nepýtal sa, jednoducho čakali kým im sami oznámime.

heidy222
19. feb 2021

To co tu popisujes prekracuje medze beznej netaktnosti a moze byt kvalifikovane ako obtazovanie. 1 krat by som ich varovala a potom by som sa obratila na personalne oddelenie

konikkon
19. feb 2021

Asi im to nedochádza a aj napriek tomu, že to je výhradne tvoja vec, mala by si in rovno povedať, že deti veľmi chcete ale žiaľ sa nedarí a je to pre teba ťažké. Pár úprimných viet by pomohlo. Alebo sa zdover tej svojej kolegyni 😅 a ona to uz vyklebeti ďalej.

basska_b
19. feb 2021

Veď im povedz so slzami... Dvakrát som potratila. Hneď sklapnú...

ejmylia
19. feb 2021

@basska_b možno to je aj jediná možnosť, ako mať s takýmito rečami navždy pokoj. Podľa mňa nie je hanba to povedať nahlas a isto sa kolegovia začnú potom správať inak

malva123
19. feb 2021

@babydesire ach zase Vincze...a si si ista ze to co pisu je pravda,?

phulakova
19. feb 2021

nikoho do tvojho , resp. vášho súkromného života s manželom NIČ nie je. vôbec nič. a nemáš komu čo vysvetľovať, prečo nemáte alebo máte. keď má žena 3 deti, tiež ju riešia, prečo má v dnešnej dobe TOĽKO detí. nemusíš nikomu nič hovoriť, vysvetľovať..obhajovať. a čo ženy, ktoré nechcú deti? vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú riešiť - či máš, nemáš, prečo máš a koľko máš..
držím palce.

phulakova
19. feb 2021

a nad inou prácou je aj fajn rozmýšľať, ak ťa to tam už nebaví, firma krachuje (podľa tvojich slov)...aj v tomto držím palce.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz