Ako sa odhodlať odísť od partnera?

17. sep 2023

Ahojte , ako ste sa odhodlali rozísť sa s partnerom ..
Napíšem len stručne , máme spolu dieťa , on pije so slovami že už sa zmení a posledný krát a nechce byť takýto , ale už to trvá , všetko zostane na mne ešte aj o neho sa starať keď sa opije... Vždy to jeho alkoholové opojenie trvá 4-5 dní , potom je istý čas normálny napríklad týždeň a pol , za ten čas fungujeme normálne , nemáme problém medzi sebou , jediný ničitel nášho vzťahu , rodiny ,všetkého sú dni kedy je pod parou, jeho alkohol .. na liečenie nechce ísť , nato je veľký panko ..
Neviem , nebaví ma takýto život stále čakať , kedy to príde zas a čo zas bude , keď pije ho neznášam z celej svojej duše , keď je normálny tak na rozchod ani nemyslím ..
Bojím sa urobiť ten krok opustiť ho , čo bude , či to zvládnem finančne a celkovo..on je chlap veľmi šikovný, pracovitý , ale chybu má že si potrebuje vypiť . Najprv som sa snažila mu pomôcť ale teraz vidím že to nema zmysel .. či po dobrom , či po zlom , dokola to isté .

dzulli1980
17. sep 2023

Pokiaľ sám nechce ísť na protialkoholické liečenie, neurobíš nič ... odíď od neho, lebo život s alkoholikom je cesta do pekla, utrápiš seba, dieťa.

januska12323
17. sep 2023

Uvedom si aký príklad dáva vášmu dieťaťu, keď ťa toto nepresvedčí tak už nič.

tenerifka
17. sep 2023

a kde pracuje, ked si moze dovolit byt 4-5 dni v deliriu? To aky pracovny vykon podava?
Samozrejme ze to zvladnes, bude ti platit alimenty, ty budes pracovat, a budes najma v psychickej pohode. Len musis spravit ten prvy krok-potom to uz pojde lahko

autor
17. sep 2023

Presne preto sa odhodlavam odísť lebo ja nedovolim aby to naše dieťa videlo , momentálne je malé má rok neuvedomuje si to , keď je opitý nie je pri nas , ale čo keď bude staršie? Čo poviem , nechod do spálne lebo tvoj ocinko je tam ožratý ? Veď to je choré . Ach .. viem že si možno niektoré poviete , bože načo čaká tá ženská , ale je to pre mňa veľmi ťažké .. sme spolu 6 rokov , v dobrom aj v zlom , veľa sme spolu preskákali .. nechcem takýto život pre seba ani dieťa , ale pre mňa posledná možnosť bola opustiť ho , dovtedy som skúšala možné aj nemožné nech sa z toho dostane , či po dobrom alebo po zlom , vyhrážala som sa že odídem a že to nemá zmysel .. ale nepomohlo nič .. a teraz si už sama uvedomujem že najlepšie bude odísť a stále neviem spraviť ten krok .. nemôžem nabrať odvahu

stanulienkat
17. sep 2023

Keď si videla, že je alkoholik, prečo si si s ním spravila dieťa? Veď to je cesta do pekla, takýto partner absolútne nie je vhodný do života, ani na manželstvo. A už vôbec nie na rodičovstvo.

alex49
17. sep 2023

daj mu ultimátum, bud liečenie alebo rodina, podľa toho sa zariad

sissy27
17. sep 2023

Mas dajme tomu 30rokov, cize este nejakych 50r zivota pred sebou. Chces tych 50 rokov zivota prezit takto a vychovavat takto aj dieta? Aby mu pripadalo normalne, ze tatinko je ozraty? A to casom pribudne aj take ze sa ti dosti a dose.e tam kde bude, napriklad pred dverami, v posteli, na gauci…

huxy
17. sep 2023

@stanulienkat nemusela vedieť, že je alkoholik. Teda ja píšem z vlastnej skúsenosti. Našťastie už v Tom žiť nemusím.

mondolina
17. sep 2023

s alkoholikom som sa rozviedla keď malo dieťa 4 roky. dobre som urobila😉
on pije doteraz len u inej ženy.

autor
17. sep 2023

@huxy nevedela som máš pravdu , keby som vedela načo by mi bol taký chlap do života . Lenže človek si myslí , že jemu sa to stať nemôže , a nikdy nikto nevie ako dopadne . A teraz neviem ako z toho kolotoča von alebo čo spraviť , ako ešte pomôcť . Čo ďalej .

autor
17. sep 2023

@sissy27 nechcem takymto štýlom prežiť ani ďalšie dva roky , nie ešte 50 .. ale stále som sa snažila ho z toho dostať,pomôcť mu , ale keď človek nechce sám ja môžem aj modré z neba zniesť .. a práve kvôli tomu dieťaťu, nechcem ďalej toto , aby malo narušenú psychiku celý život , ale zároveň by som bola rada keby sme ako rodina , ale nie takto . To ma sere .

autor
17. sep 2023

@mondolina a nebála si sa čo ďalej bude s ním , aj s tebou či to zvládneš . A koľko si to trpela, ak sa smiem opýtať .

nedielka
17. sep 2023

Možno to,že si sa mu vyhrážala, že odídeš a aj tak si ostala, tak si veselo pije ďalej. Lebo vie, že iba táraš a si s ním naďalej.. ak mu chceš dat ultimátum, tak ho aj dodrz.

nickiee0
17. sep 2023

Mám rovnakého chlapa, tiež som to už vzdala, ak sa chces porozprávať s niekým, kľudne napíš

stanulienkat
17. sep 2023

@huxy dieťa má rok a on má 4 až 5 dňové alkoholové opojenia. Takto sa nemohol rozpiť za posledné dva mesiace. Takže musel popíjať už pred dieťaťom, len to možno autorka nechcela vidieť. Možno to boli len tri "neškodné" pivka denne.

viestta
17. sep 2023

Preco by si sa mala bat co bude s nim? On si vybral svoju cestu, je to jeho volba, nie tvoja starost. Ty sa staraj o seba a o dieta, staraj sa o to aby vam dvom bolo lepsie.
Za 6 rokov si nezistila, ze ma velmi kladny vztah k alkoholu? Ci si myslela, ze sa zmeni? 6 rokov ti asi sluboval, ze sa zmeni a nic sa nestalo, teda ak sa stalo islo to dole vodou. Na co este cakas? Zaraky sa nedeju. Ked sa udeje s alkoholikom zazrak, tak len s takym, ktory sa o ten zazrak abstinencie sam pricini.

mondolina
17. sep 2023

čo bude s ním som sa určite nebála.
určité obavy tam boli, ale napriek tomu som žiadosť o rozvod podala, a vedela som že to bez neho bude lepšie ako s ním
a pritom tiež šikovný chalan, keď nepil bolo všetko ok.
len už sa mi nechcelo furt tŕpnuť kedy začne.
u nás to začalo tak rok po svadbe🙈 do roka som už bola rozvedená .

huxy
17. sep 2023

@stanulienkat ťažko súdiť, keď nepoznáš okolností. A to píšem z vlastnej skúsenosti. S ex som pred svadbou nebyvala, čiže naozaj som nevidela ten problém. Nepochadzali sme ani z rovnakého mesta. A vydávala som sa už tehotná.
Nie vždy sa to dá vidieť či vediet hneď

stanulienkat
17. sep 2023

@huxy to je tym, ze ste spolu nebyvali, ak ste nebývali v rovnakom meste tak ste sa ani dobre nepoznali a vydavala si sa kvoli tehotenstvu. Keby si nepreskocila tuto postupbost, možno by si si aj ty ušetrila pár nepríjemnosti.
To neber ako útok na tvoju osobu, to je len holé skonštatovanie, proste tieto veci sú dobré kvôli tomu, aby si toho človeka spoznala.

janinah
17. sep 2023

Môžeš ísť napr.k rodičom? Tak sa postáv.zober kufor.zbal veci a odíď ešte dnes.Len mu nechaj lístok.ze buď za tebou príde s dátumom kedy nastupuje na liečenie ale si život zariadite bez alkoholika.Rozvodove papiere majú čas.pockaj na jeho reakciu.Hlavne zober veci tak.aby videl.ze to myslíš vážne.nielen zopár kúskov na víkend u vašich.Drzim prsty.

huxy
17. sep 2023

@stanulienkat však teraz mi je to jasné, že bývať spolu pred svadbou by sa malo vyskúšať. No tam to nebolo možné, keďže byval s rodičmi. A je to už úplne jedno. Proste my tu nepoznáme všetky okolností, netreba súdiť.

mk22
17. sep 2023

Nájdem ti diskusiu kde maminka 2deti doslova ušla do iného mesta, nové bývanie, škola, práca.. Alkoholik sa nezmení, môžeš sa rozkrajst, musí chcieť on..

huxy
17. sep 2023

@mk22 aj ja som takto "ušla" ale s 1 dietatom

sissy27
17. sep 2023

@nickiee0 nechcem sa ta dotknut, ale ona nepotrebuje navod, ako s takym zostat a zit s nim, ona potrebuje odist a zacat zit bez neho. A ty vlastne tiez - ale ty si sa ocividne rozhodla zostat. Dufam, ze nemate deti… ak ano, tak mi ich je velmi, velmi luto, pretoze im nicite zivot. Obaja, nie len on…

emo84
17. sep 2023

Alkáč sa nezmení pokiaľ sám nechce . Ak mu záleží na tebe a dieťati tak pôjde na liečenie .Mám v rodine niekoľko závislých na alkohole a rozvod / odchod bolo to najlepšie , čo ich partnerky urobili . Deti sa im vyhýbajú , lebo sú z ich alkoholizmu sklamané . A hovoria , že radšej bez nich , ako s nimi v živote . Keď ich vidím , aké trosky a aký život majú radšej alkohol nepijem . Problémy sa majú riešiť a nie zapíjať .Daj mu poslednú šancu , keď je triezvy nech sa nahlási u lekára na liečenie , keď nepôjde na liečenie by som to ukončil .Máš šancu na lepší život tak ju využi . Máš dieťa tak myslí dopredu .

oliolijanka
17. sep 2023

Uz som to tu pisala, ale napisem aj tebe...
Odist od alkoholika je pre zenu tisickrat jednoduchsie, ako je pre alkoholika odist od alkoholu.
Ak ty nezvladnes odist od alkoholika, tvoj alkoholik nikdy neopusti alkohol.
Ak mu chces pomoct, musis mu ukazat, ze opustit svoju zavislost sa da.
Opusti ho, alebo ta stiahne so sebou. A aj vase dieta.

tanyag
17. sep 2023

Ja ti dám len príklad z môjho okolia. Manželia, 3 deti vo veku 3, 5 a 7. Ich mamina je alkoholička. Bolo to s ňou také zlé, že mala 3 možnosti, buď pôjde na protialkoholické dobrovoľne na 3 mesiace, alebo sa s ňou muž rozvedie a deti zveria jemu alebo im sociálka odoberie deti. Muž pracoval v zahraničí. Rozhodla sa ísť na liečenie, otec nechal prácu, aby bol doma s deti (začínali prázdniny). Ale čo mne trhalo srdce bolo to, ako mi to najmladšie dieťa (3 ročné) rozprávalo na ihrisku, že ich mamina veľa pije, že na nich kričí, že rozbíja doma taniere, poháre, že bije ocka, že bije aj ich, večne naliatá a pritom taká krásna žena (výzorovo), ja som ju regiatrovala na ihrisku a nikdy by som si to o nej nepomyslela.
Čo som tým chcela povedať je to, že síce deti sú maléz ale oni si všímajú, registrujú úplne všetko. Ak dieťa vidí, že sa staráš o muža keď je opitý, kto vie, čo to všetko obnáša, tak si v hlavičke urobí vlastný obraz a verím, že nechceš pre svoje dieťa, aby si myslelo, že to, čo robí otec je úplne ale úplne normálne.
Je to v tvojích rukách, ale ak máš kam odísť, urob to, a on ak mu na vás záleži, tak sa pôjde liečiť, urobí všetko pre to, aby ste sa vrátili, dokáže ti, že vás chce vo svojom živote. Ale ak s tým neurobí nič, takého človeka ani ty a ani tvoje dieťa v živote nepotrebujete.

nickiee0
17. sep 2023

@sissy27 ako si na to prišla, že chcem zostať?

lujza123
17. sep 2023

Volá sa to spoluzavislost a často tým trpia blízky a rodina alkoholikov. Ten strach opustiť ho, rozmýšľanie čo s ním bude, večna snaha o jeho záchranu a výčitky či si pre vás vzťah urobila dosť.
Prečítaj si o tom niečo https://www.zivotbezzavislosti.sk/spoluzavislost/

Rozchod nemusí byt definitívny, možno stačí len odísť na niekoľko mesiacov preč a on sa spamätá. A možno nie, ale to ti už bude jedno

sissy27
17. sep 2023

@nickiee0 “mam rovnakeho chlapa, uz som to vzdala” - nie “mala som”… stale s nim si… a mozno chces odist, ale vyhovorky a odkladanie donekonecna su zatial silnejsie…