Ako sa nezblázniť počas lockdownu?

pato88
31. jan 2021

Ahojte mamicky, najde sa rada, ako sa nezblaznit? Syncek bude mat 16 mesiacov, nechce jest, stale sa v noci budi, jeduje sa... Manzel robi z domu kvoli korone... Sme v zahranici, ziadna babka, teta nehrozia. Samozrejme, ze nie su ziadne kruzky ako plavanie, joga... Prsi kazdy den uz asi od decembra a ja uz stracam zpezlivost s malym aj s manzelom. Ako si pomoct? Som strasne deprimovana a unavena a podrazdena... Ako sa odreaguvavate vy pocas lockdownu? Vsetko je zavrete, neda sa ist posediet na kavu, neda sa ist na jogu, masaz, manikuru treba dopredu planovat... Cez tyzden sa od maleho nemozem pohnut az do pol siedmej. Jedine v soboty si idem v dazdi zabehat. uz mi zacina preskakovat, ze sa neda ani s nikym pozhovarat. A ak mate radu na nabitie energie? :(

deedol
31. jan 2021

uplne ta chapem, byt nonstop s dietatom je narocne :( mne pomaha toto: pravidelne cally s kamosmi/kamoskami tak raz za tyzden-dva vecer, ked maly zaspi. s muzom kukame filmy a obcas hrame nejake stolovky, ked mame cas. spolu aj cvicime, ked sa podari. popri malom pracujem z domu, to tiez zamestna hlavu, ale neviem, ci tebe by sa dalo/chcelo.

pato88
autor
31. jan 2021

@deedol Ahoj, my si s muzom tiez najdeme dost casu byt spolu. Ja tiez trocha pracujem, ale tazko si najdem cas pravidelne odrobit, co by som mala (a aj z toho som nervozna). To so skypom je dobry napad 🙂 hned napisem kamoske (obcas skypujeme, ale naposledy som ju videla v novembri 2019...), 2020 total mrtvy, nikoho sme okrem rodiny nevideli... Mna uz zabija aj byt stale doma, vsetok volny cas, relax, civicenie, filmy, praca, s malym, kazdy obed, vecera...

deedol
31. jan 2021

@pato88 viem, tiez to tak mam, uz aj predtym bola MD/RD rutina a teraz je to este narocnejsie. snad tie cally pomozu, my sme mali teraz dokonca "stretavku" s babami zo strednej cez messenger (zvykneme sa stretnut raz do roka v decembri, teraz to osobne nevyslo, tak aspon takto) 🙂

tenerifka
31. jan 2021

Kde v zahranici si? Vezmi maleho a chod na dovolenku, v Dominikanskej je teraz teplo, ale ne horuco, nepotrebujes tam test a v rezortoch je kopec zabavy. Kazdy deñ tam lieta kopec letov

evkamotka
31. jan 2021

Ja si volam s kamarátkou. Aj hodinu ked je zle

hennyinnsbruck
31. jan 2021

Treba ist von.. Nevadí ze prší treba sa primerane obliecť... Je to sranda byť vonku v daždi, ako sa dieťa capta v mlake 😂
Ked malý spi sprcha fajná, nejaká knižka, TV, cvičenie...

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka71
31. jan 2021

Ja mam predcasniatka 3r sme boli v 1izbe u svokry na druhom bez výťahu a som vďačná susedovi že mi pomáhal s kočíkom a denne boli aj 2x von. Ísť von je na nezaplatenie, skús si pohľadať cyklovozik sú aj také co sa dajú tlačiť a môžeš tak vybehnúť s dieťaťom. Byt vonku je na nezaplatenie, keď to nešlo boli sme na balkóne, veľa som im púšťal hudbu, študovali knižky, kocky, kreslili a pozerali rozprávky, písala som si so súrodencami a kamarátmi, a veľa veci po deťoch rozdávala všetkými smermi a tak sme návštevy u odborníkov striedali s návštevami pošty, ale hlavne co najmenej medzi 4 stenami, teraz sme často dnu, už majú viac priestoru, ale stále som online v kontakte aspoň s rodinou a to nebývam ďaleko ale corona opatrenia robia svoje.....

alas20
1. feb 2021

Behanie, meditacia, filmy, knihy, sex, ignorovanie hlupych poznamok partnera a akceptovanie ze castejsie nez obvykle mam naladu pod psa.🙂

pato88
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pato88
autor
1. feb 2021

@alas20 hm to vsetko robim :( ale neviem, asi je to uz na mna dlho...

pato88
autor
1. feb 2021

@jajka71 chodime aj my von 2x denne, aj tancujeme, aj kreslime, citame... Vsetko co ma napadne alebo najdem na nete... Aspon som si dohodla skype s kamoskou 🙂

pato88
autor
1. feb 2021

@ice8 Sprcha dobry napad vyskusam. Nemyslim, ze mam zombie zivot, ale uz sme sa aj s muzom bavili, ze uz nevladzeme takto... Chyba nam cestovanie hlavne a kamarati. Kvoli korone aj ked sme boli doma, tak sme museli byt stale v karantenach (aj negativni s testami) alebo bol lockdown... Nic nove sme za cely rok nevideli, nestretli... Problem je, ze vsetky aktivity, ktore nas nabijali sa nedaju robit...

pato88
autor
1. feb 2021

@hennyinnsbruck Sme vonku kazdy den rano aj poobede... Aj sprcha, aj kupel je s manzelom, aj knizka, aj behanie... Ja neviem, asi som cela.divna, ale mne aj to uz zacina liezt na mozog stale to iste :(

pato88
autor
1. feb 2021

@tenerifka navrhnem manzelovi 🙂

luccija
1. feb 2021

@pato88 tiez mam taky pocit, ze to bol taky strateny rok.Ty mas este aspon male dieta mam pocit, ze pri takom prduchovi rychlejsie ubehne cas.Vsetko co nas bavilo a vytrhavalo zo stereotypu pred rokom sa neda, ale aspon som zistila aky sme zili bohaty zivot plny aktivit🙂)vsetko co by som poradila Ti uz napisali🙂len chodit von von a este raz von.Ja si hladam tipy kde pojdeme na vylety, ked sa bude dat...varim nove veci, peciem potom cvicim nech nepriberam, kupujem si vela casopisov....ale uz ma nic nebavi ako ostatnych.Vsetko robim na silu.Co najviac sa venuj drobcovi vyuzi cas na plno su zeny co maju deti v jasliach a chceli by byt doma.Citajte si, plastelina, spravte si bunker to deti miluju🙂)

katulienkax
1. feb 2021

ani mna to uz cele nebavi, musim robit, dcera ma skolu a obidve sa viac biju ako maju radi. Nenormalne toto. Ja som bola rada ze uz skoncila materska a bola som konecne v robote a teraz toto - ako materska ale este ovela horsie, pretoze mam pracu a nemam cas stale riesit deti a ich konflikty. A este aj s jedenim stale vymyyslaju. Hovoria o utuzovani vztahov ale byt 24 hodin vsetci spolu - nie nie je to normalne, deti potrebuju kamaratov, ja pokecat s kolegami a aj na manzela sa tesit ked dojde z roboty, takto som nervozna aj on aj ja kedze mame narocnu pracu. Nech si to skusi Grohling s Matovicom ten ich slavny homeoffice s detmi, oni si chodia kadetade a slusnych ludi buzeruju. Defenestraciu na nich. Uz aj dcery hovoria ze nenavidia Matovica

jajka71
1. feb 2021

Moje sestry roky bývali spolu a teraz kvôli korone sa jedna k druhej zatiaľ nevráti a tak si pozrú samostatne film a potom ho rozoberajú online cez webcameru a vymieňajú si recepty pri pohári vína 🙂 oco s manželkou bezkuju a chodia do prírody oco za 30r neprešiel na biku a pešo toľko co teraz za 3r s manželkou 🙂 musíme to vydržať, môj bratranko slúžiaci od počiatku na covide v tom mundure hovorí ze mame byr radi ze niesme v tom mundure 12h alebo na prístrojoch, mame si užívať kým niesme na strane ošetrovaneho....

katulienkax
1. feb 2021

A ked vidim zapredanca Krajciho co nas zapredal ako testovaciu krajinu Anglicanom je mi nagrc

pato88
autor
2. feb 2021

@jajka71 :( my sme si koronou presli, uprimne nezaujimalo to ani detsku ani mojho lekara, ze ako nam to ide, len nas poslali na testy, len nam volali na 100 dotaznikov, kde sme to dostali a poslali prikaz na karantenu... Bohuzial, na Slovensku rodicia tiez, Dr ich ani nechcela vidiet, ze sa od nich nakazit neda, ze kym nemaju test negativny, nemaju jej ani volat, sanitka odmietla prist, prisli az, aby potvrdili otcovu smrt..... Je mi nagrc z toho, ako ludia na Slovensku nechcu ani ruskat nosit, ako sa nedaju testovat, ako nedorzuju izolaciu... Ako koronu nosia iba ti zo zahranicia.y sme boli s manzelom na 7 PCR testoch a boli sme aj 2x v Spanielsku a nakoniec sme sa nakazili na Slovensku od Slovakov...tak co ti poviem, uzivam si, ze sme sa z toho dostali aspon my 3, mama je zle plus otec umrel, to jej nepridava. A co mam robit, ked uz od narodenia maleho vidim vsetkcyh len cez skype.a.uz mam chut grcat, uz len ked mi zvoni telefon, ze ma nebavi citat stu knihu, naplanovat tisici filmovy vecer, ist 2x denne po tych istych uliciach... :( Nemyslim si,.ze clovek nema dovod na smutok , len preto, ze mu fyzicky nic nie je 🙂

pato88
autor
2. feb 2021

@luccija maleho si uzivam, o tom to nie je :( ale vsetko okolo je taka na grc rutina

yoxinka
2. feb 2021

@pato88
Ahoj, mám takmer dvojročné dieťa, k tomu škôlkarku, školáka na dištančnom a manžela pracujúceho z domu. Čas na seba mi vyjde tak cca o 21.00, keď všetky deti bezpečne spia. Normálne sa chodím prejsť, alebo si zacvičím. My bývame v dome a blízko lesa, takže deti nechám cez deň behať po ulici, na dvore, prípadne do lesa trošku. Ja som prestala úplne sledovať správy, počúvať rádio, lebo ma to hrozne vytáčalo a bola som furt nervózna, takto bez toho je to lepšie. Podstatné info sa ku mne dostanú vždy.

simsalabim
2. feb 2021

@katulienkax ako nas zapredal Anglicanom? Nieco mi uslo?🙄

mimca77
2. feb 2021

Kazdy vecer (cez vikend ak sa podari tak cez den) si dam rychlou chodzou hodinu - hodinu a pol, a pocuvam pri tom podcasty (niekedy vazne, niekedy zabavne, podla nalady), robi mi to dobre psychicky aj fyzicky, a lepsie sa mi potom spi. A takisto ako @yoxinka sa posledne tyzdne snazim vyhybat spravodajstvu, akurat ma to znervoznuje.

yoxinka
2. feb 2021

@mimca77
Áno, podcasty sú super, tiež pri prechádzke počúvam alebo zavolám nejakej kamoške a pokecáme, to mi je hneď lepšiepo takom rozhovore 🙂. Nám sa teraz s manželom spravil priestor na pozeranie seriálov, to sme doteraz nemohli, malá bola veľký nespavec, zaspala často o 23.00, teraz ako vyrástla a spí normálne, tak si večer pozrieme aj seriál ... trebárs, to je tiež fajn.

vilma7
3. feb 2021

A nedá sa ti dať malého k opatrovateľke a tiež ísť aspoň na 10-20% do práce?
Alebo sa stretnúť v prírode so známymi, s inými deťmi na ihrisku...s dodržiavaním odstupom atď?
Ja mám našťastie 2 prckov, takže s nimi je to oveľa veselšie ako s jedným, tiež sme skoro vždy vonku a keď prší, ideme aj s dáždnikmi a gumakami, určite máte v okolí niekde aspoň most, kde sa viete aj v daždi pohrať.
Ja sa dobijam v práci, kde chodím zrelaxovať a oddýchnuť. A to mi ešte obidvaja aj noc čo noc vstávajú.

pato88
autor
10. feb 2021

Ahoj, to mas fajn, ze mozes ist do prace. Tu uz od marca funguje vsetko na home office :( takze sice pracovat trocha pracujem par hodin tyzdenne, ale vsetko z domu :( ale je to pravda, ak par hodin odrobim, hned som nabita inou energiou. s malym ani nie je problem, co sa zabavy tyka, ale len ma zaujimalo, ze ci ma niekto nejaky trik na to, ze sme uz vyse roka doma a vsetky aktivity su doma (okrem prechadzok, ale aj tu uz chyba, vidiet nieco ine 🙂)