Ako sa mám zmieriť so smrťou otca?

jovka
7. júl 2019

Baby dnes je presne mesiac čo tati zomrel. Bol chorý, ale zbehlo sa to veľmi rýchlo, v stredu nádej že výsledky lepšie a štvrtok upadol do takého stavu, že v piatok odisiel😔ja som stará koza, chápem ze všetci pôjdeme, ale ja som smutná stále, akože zahrám divadlo že úsmev mierny, viac nedám, no doma nemám chuť sa s frajerom ani baviť. Stále spomínam a premieta si co sa stalo, ja som tam s nim bola do poslednej chvíle 😔bol hospitalizovaný a mamka tiež v nemocnici, tak som s ní aja niekedy ani neverim že sa to stalo😖co vam pmohlo okrem dr? Do prace už chodím samozrejme a pomaly aj jem. . To som nejedla týždeň že ma skoro slahlo tak ale som prosto smutná. Mam pocit ze je to až mesiac a zároveň len mesiac v😕😔ďakujem ❤️

aspoň nadiluľadalo ho, rozprávala mu, plakala, zlomilo ma to, cosom

mariska1989
7. júl 2019

@jovka Úprimnú sústrasť 😞😔 smútok je prejavom lásky a k tomu je to len mesiace ešte ti bude nejakú dobu smutno predsa to bolo otec ale hlavu hore spomeň si na to aký bol, povedz si že dáva na teba teraz pozor z hora proste že máš hore anjela ktorý sa na teba díva a chce aby si bola šťastná, chce aby si žila život chce aby si na neho spomínala s úsmevom na tvári. Každý z nás niekoho hore má a aj ja tam mám už svojho anjelika ktorý sa mi momentálne v najbližších týždňoch mal narodiť.

kristina2412
7. júl 2019

@jovka keď mi zomrela blízka osoba, za mesiac som zistila že som tehotná. Preto som sa rozhodla viac neplakat a nesmutit kvôli dieťatku. Každý smútok potrebuje svoj cas,aby ti bolo lepšie,neurychlis to. Čas je však najlepší lekár. Na tom celom je pozitívne to,že si mala moznost by pri ňom a s ním. Určite sa mu vďaka tebe ľahšie odchádzalo♥️

ivi2891
7. júl 2019

Úprimnú sústrasť 😞je to smutné ale ty musíš žiť ďalej ani tvojmu otcko by nechcel aby si sa pre neho toľko trápila určite si s ním mala pekný vzťah a chápem že ti chýba ale hlavu hore ty musíš žiť ďalej

lapalma
7. júl 2019

Môj drahý ocko odišiel náhle pomerne mladý - je tomu už skoro 27 rokov....😞 - ale nikdy to neprestalo bolieť...nikdy nezabudnem...
Nepretvaruj sa a smúť - plač, rozprávaj o tom, čítaj múdre knižky - hľadaj útechu u priateľov...posielam objatie 😞

juliet86
7. júl 2019

odporucam ti knizku moje mila smrti. a pripadne psychologa. jest a spat. a skusit sa zamestnat

monca0021
7. júl 2019

@jovka úprimnú sústrasť prajem. Poradiť ti neviem keďže obaja moji rodičia žijú ale neviem si ani predstaviť čo prežívaš. Posielam ti veľa sil😙

kittykat22
7. júl 2019

@jovka úprimnú sústrasť. Je ťažké ti poradiť. Na odchod milovaného človeka sa nedá pripraviť. Keď niekoho miluješ celé roky, tak mesiac je veľmi krátka doba na to, aby si bola veselá, a išla životom ďalej. Je dobré nechať smútok prejsť, nepotláčať pocity a vyrovnať sa s odchodom milovaného človeka. Skus ist do spolocnosti, kava s kamaratkou, vylet - nieco, kde prides aspon na chvilu, na ine myslienky. A niekedy si skús pripomenúť, že tých ktorých milujeme nechceme vidieť trpieť - a tvoj otec Ta urcite miloval ako ty jeho, a radsej by ta videl spokojnu a vyrovnanu, ako klbko nestastia. Pretoze rodic miluje svoje deti, a chce ich vidiet stastne.

danielle65
8. júl 2019

Je. I to veľmi ľúto. Viem čo prežívate. Môj tatik zomrel náhle, bol chorý, ale aj tak sme s tým nerátali, ešte nie. Bola som v robote, keď mi mamička zavolala s plačom. Bolo to hrozné. Viem že smrť patrí k životu, ale aj tak nás vždy prekvapí a udrie veľmi bolestivo. Nikdy ju nedokážeme prijať. Mne sa to podarilo,prijala som ju. Po pohrebe, večer som doslova utekala na cintorín s plačom. Dobehla som pri hrob, a neuveriteľne nahlas plakala, kričala, Tatik prosím ťa pomôž mi, nech ma to tak nebolí.Prosila som ho. Vtedy na tom cintoríne, verte či nie, mi pomohol. Uvedomila som si že je tu stále. Chodím za ním, a rozprávam sa s ním, pohladim náhrobný kameň, poviem čo máme nové. Viem že je so mnou. Len jedna vec ma trápi, že som mu nestihla povedať ako veľmi ho ľúbim. Tak mu to vravím teraz. Nechcem už viac opakovať moju chybu. Nestihnúť niekomu povedať ako veľmi ho lubite. Teraz to vravím stále, mojej mamičke, deťom, manželovi, sestrám. Želám veľa sil, viem že tú bolesť zvládnete.

natuska87
8. júl 2019

@kristina2412 Ach jaj...Mne ocko umrel, ke´d som ležala na rizikovom v nemocnici.Zomieral o poschodie vyššie a mňa za ním nepustili...☹Tiež ma nič nebavilo, nepomáhalo ani tehotenstvo...Dnes je to už 30 rokov a ja za ním stále žialim, aj keď už to tak nebolí...❤

diewcatqoo
8. júl 2019

@jovka uprimnu sustrast :( ak mas potrebu plakat, plac. Je normalne, ze si smutna, ked ti odisiel tak blizky clovek. Tvoj partner by to mal tiez pochopit, ze sa s nim v tejto chvili moc nechces bavit. Ono to casom preboli... resp nepreboli to nikdy uplne, ale casom sa naucis zit s tym, ze tu nie je. Aj ked stale budes pocitovat urcite prazdno, ktore tu po nom zostalo... mysli na to, ze tam kde je teraz, sa uz nemusi trapit chorobou. Dava na vas vsetkych odial pozor.
Mne tak zomrel dedko... mal rakovinu, bol v nemocnici. V pondelok dobre spravy, ze je takmer vyhrate, vysledky fajn, v piatok ho prepustia, vsetci sme sa tesili. A v stredu mu praskla cievka v mozgu. Uz je to 5 rokov. Prave som so synom u nasich na prázdninách, a ked vcera moja mama zahlasila, ze skoda, ze sa maleho dedko nedozil, tak som sa rozplakala...

babatkoling
8. júl 2019

Pred 15 rokmi, moja mama odisla na JISke na plucnom v Biskupiciach, nechali ma s nou poslednych 36 hodin, dali mi kreslo, kde som mohla ostat na noc... Som im za to vdacna, ale doteraz Ti viem opisat rozlozenie izby, kde boli monitory, akej farby a kde bolo moje kreslo... Ja som mala potvrdeny PTSD, skoncila som na liekoch, nemohla som spavat, mavala som nocne mory... Ak mas rodinu / priatelov bud s nimi, poziadaj ich, aby sa o Teba 'postarali' - prejavili zaujem. To je podla mna jedina cesta spolu s odzitim si toho celeho este raz, vyrev sa, zanadavaj sI, akekolvek emocie mas, treba ich vypustit... Moja mama bola moj posledny zijuci pribuzny, preto som sa z toho dostavala hoodne dlho...
Dopraj si cas, hojenie 'duse' nie je take jednoduche...
Draz sa.

jovka
autor
8. júl 2019

baby dakujem ste vsetky velmi zlate a empaticke , je to presne ako @babatkoling napisala , som rada, ze neodisiel sam,preto som tam bola,ale nadruhej strane si to stale prehravam aj ten posledny vydych a ako je to mozne,aj ja si myslim,ze mesiac je krako,tak ma mrzi ked na mna tlaci aj priatel aj mama ,ze smutim,a tym padom je to este horsie:😔

pieksamaki
8. júl 2019

@jovka
Ja som prezivala to iste...zial trochu inak mal moj otec odchod z tohto sveta...
Bud vdacna za posledne chvile stravene s nim..s jeho pokojom...

lija22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amenka77
8. júl 2019

@lija22 ja by som si prosila tiež kontakt, tiež mi zomrel ocko pred 3rokmi, v piatok by oslávil 60rokov a bolí to stále rovnako

bublinka1426
17. sep 2020

@danielle65 PRESNE, NESTIHNUT POVEDAT ZE ICH LUBIME. MNE JE TO 8 MESIACOV A KAZDY DEN PLACEM. LEBO SM NESTIHLA POVEDAT ZE HO LUBIM A NECH MI VSETKO odpusti

bublinka1426
17. sep 2020

@babatkoling ako sa ti to podarilo prekonat zmierit?

jana_eyre_2
17. sep 2020

Za rodičom nikdy neprestanes smútiť, len si zvykneš že tu už nie je.. ale.mesiac je veľmi, veľmi krátka doba.. neviem ako dlho trvalo mne kým som si zvykla že mama tu už nie je.. dlho.. a stále mi chýba, už 16rokov.. drž sa

bublinka1426
17. sep 2020

@jana_eyre_2 ved to sa zmierit a este v tejto dobe ked kazdy nosi rusko a mas pocit ze o com toto cele je. :/

natuska87
30. sep 2020

@jovka Mne tati chýba už 32 rokov, a keď umrel, bola som prvýkrát tehotná...Už nie som taká smutná, ale chýba mi...Je mi ľúto, že nevidel ani jedno svoje vnúča...A tak sa tešil...