Ako sa mám zmeniť, keď som veľmi citlivá?

traffic
28. feb 2014

Chcem sa opytat ako sa mam zmenit, som velmi citlivy clovek, ked sa vyskytnu problemy, tak ich neviem riesit s chladnou hlavou, ale sa mi hned tisnu slzy do oci. To znamena, ze ked sa s niekym odstanem do konfliktu, tak som taka slaba, aby som reagovala bez toho, aby mi to cele nebolo luto. A tiez ked som velmi stastna tak sa mi zase tisnu slzy do oci od stastia. Chcem tieto moje emocie nechat bokom v danej chvili a byt silnou, pretoze sa vzdy citim trapne, ked mi vyhrknu slzy. A viem, ze tento blok mam od malicka, pretoze si pamatam, ze ako mala som revala snad za vsetko a preto viem, ze to je hlboko vo mne zakorene. Urcite sa to da zmenit, ale neviem ako, dakujem za odpovede

jamelia
28. feb 2014

Tak to by aj mna zaujimalo 🙂 ja tiez, ked som v nejakom konflikte a chcem povedat svoj nazor, tak sa vzdy najskor rozrevem - aj ked ma muz nahneva, vzdy revem, nechcem, ale mam to v sebe. Ja som taketo spravanie asi odkukala od mamy - ona je taka ista 🙂

ln16
28. feb 2014

ja som tiež taká, keď mi niekto niečo povie tak nemám silu nič povedať ale hned mám slzy v očiach..tiež je to vo mne už od mala... ☹

saska.t
28. feb 2014

@traffic @jamelia to je povaha a zmenit sa to neda,len korigovat,mozno je lepsie sa s tym zmierit,ten kto vas ma rad,vas bude mat rad aj s vasou povahovou crtou,neberte to,ze je to trapne,mne sa to trapne nezda,ste proste citlive,tak sa s tym zmierte,nie je umenie byt v kazdej situacii silny,prejavovat City je predsa prirodzene 😉 co by som ja dala za to,aby som v urcitych situaciach,vedela tieto City prejavit...

tilda
28. feb 2014

@traffic je to dar a nie slabost...nebojuj proti sebe a prijmi ho ;)

adrioska
28. feb 2014

pridavam sa do klubu...🙂

adrioska
28. feb 2014

@tilda ak je to dar, ako ho vyuzit v dobry prospech? 😉

juliana77
28. feb 2014

@traffic Neviem koľko máš rokov, no časom, ked ti všeličo v živote prebehne pred očami tvoje emocie otupejú.

😉

kvojtanikova
28. feb 2014

mna by toto tiez zaujimalo lebo mi to komplikuje zivot dost aj ako ucitelke, ked deti urobia nieco pekne alebo ma prekvapia alebo ich rodicia, tak sa tiez hned rozrevem, aj ked pripadne by som mala nejaky kon flikt s rodicom neviem to vyrozpravat bez placu a tym padom u neho klesam na argumentoch... Tiez s tym bojujem uz dost dlho. Ked maju yiaci alebo aj moje vlastne deti v skole besiedku tak som v slzach cely cas...

tilda
28. feb 2014

@adrioska aj ja som z klubu a ma to celkom iny priebeh odkedy som si to prestala vycitat a "dovolila" si prezivat veci okolo i zvnutra...

googlinqa
28. feb 2014

ja som tiež veľmi citlivá osoba a podľa mňa sa to zmeniť nedá, si to jednoducho ty, takéto povahy majú sklon k depresii lebo si všetko pripúšťajú a hlboko sa ich všetko dotýka, ja osobne mám momentálne problém so spánkom, vôbec v noci neviem spať, pokiaľ si niečo nevezmem napr. lexaurin či dithiaden, som zvedavá, do kedy to bude trvať, keď toto obdobie neprejde, budem musieť ísť k lekárovi, tuším sú to mierne príznaky depresie, ale ešte fungujem v pohode

jahodka8
28. feb 2014

@traffic Aj ja som podobná. No ja som s tým zmierená, mne to pomáha sa občas vyplakať. Aj v našej rodine sme takí viacerí. Po pôrode sa mi to stávalo častejšie, aj ked som bola tehotná. Je to asi aj hormonálne.

limetka713
28. feb 2014

čaute holky, tak sa vítam vo vašom klube, ja som taká istá..revala som kvôli úplne všetkému a všetkým..môj drahý si ako-ta zvykol, som rada, že je z tých pováh, že ho to trápi ked ma vidí plakať a nie z tých, čo sa časom už stanú odolnými voči ženským slzám..z min. práce som odišla pre konflikty so šéfom, robil peklo medzi nami kolegami, vždy si niečo našiel prečo útočil, prečo som niečo spravila zlé atď. až som pri jednej hádke ked urobil so mňa len handru a bez príčiny ma ponižoval som sa rozplakala..sama som sa za to nenávidela, že som nebola dostatočne silná a nebránila sa..aj dnes, niečo načo som sa spoliehala, že na 99 % vyjde samozrejme nevyšlo..samozrejme revy celé popoludnie, ale to už bolo len zo zúfalstva, taká povestná posledná kvapka, že mi v posl. dobe nevychádza to po čom túžim..takže teraz vám tu píšem uplakaná, opuchnutá s krvavými očami a bolesťou hlavy od plaču...

podla mňa je to povahová črta ( ja to mám tiež zakorenené od detstva) a nedá sa zmeniť, len zmierniť.. bohužiaľ..ale paradoxne som si všimla, že ked sa samej seba neviem pri nej. konfliktoch zastať samej seba, tak naopak, akoby som si to vynahrádzala v tom, že ked trpia iní, resp. niekto z mojich blízkych dopadol na nespravodlivosť tak sa viem za neho pobiť ako levica..akoby sa bijem za neho dvojnásobne, aj s tou vervou s ktorou by som sa mala biť za seba..tak aspoň niečo pozitívne 😉

danielahamar
28. feb 2014

tiež som taká, neboj, nie si sama, akurát od určitého času som viacej odolnejšia,ale stále to nie je úplne bez sĺz 😉 musíš v živote prejsť určitými vecami a vtedy si povieš, že ty a prečo revať kvôli tomu a hentomu 😔 mne sa raz stalo to, že prišli nám gratulovať a jaj som sa tam rozrevala, čo mi to prišlo takú lúto, že hentí tamto, tamtí oné, ten neprišiel, ten prišiel a radšej nemusel s takým odutým ksichtom a tak, ale v celku som bola šťastná, že sú tam všetci 😀

martija
28. feb 2014

podla mna sa s tym da pracovat, aj ked je to povaha, je to vec hlavy... myslim,ze sa to da aspon zmiernit....mozno radu psychologa, alebo niekoho fundovaneho skusit....

achojka
28. feb 2014

Baby,a nieste vsetky nahodou v znamení RÝB????? Lebo ja som, a tiezsom taka citlivá. A ryby sú vraj najcitlivejsie znamenie 😉

tilda
28. feb 2014

@achojka jasne ze som ;)

danielahamar
28. feb 2014

@achojka som 😅 😅 😅 a taktiež mám staršieho v tom istom znamení a tiež za všetko reve 😅 😅 😅

achojka
28. feb 2014

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 HNEĎ SOM SI MYSLELA...

honey777
28. feb 2014

Je to úžasné, ak mas pri sebe ludi, Co to vedia a ľúbia ta takú a nezneužívajú to alebo im to neni na záťaž. Sú to tvoje emócie, niekto plače, niekto kričí, niekto nadáva... Hlavne ich nepotlacaj a ak máš potrebu plakať, tak plač, NEPOTLACAJ SVOJE EMOCIE, bo to vedie ku rôznym ochoreniam !!! Viem o tom svoje, potláčala som svoje emócie počas svojho 11 ročného vzťahu a v bývalej robote bola som chorá neustále a akonáhle som sa vykričaný, vyplakáva a vyrozpravala a zároveň odišla z toho prostredia, teda dala svoje emócie von, tak som sa v krátkom čase vyzdravela ! Každá choroba je vlastne len potláčaná nepracovana emóciá. Potláčala som ich, bo boli napríťaž môjmu manželovi, aj v robote som sa musela správať ako profesionál a v spoločnosti je človek odsudzovany za emócie, že sa nevie správať či je psychicky narušený ...
Čítala som raz jeden výrok - ak potláčas svoje emócie a nestojís si za nimi, akoby si potláčala sám seba a skutočnosť.
A o vzájomných emociach sa treba rozprávať a lásku druhému dát pocítiť nie len o nej rozprávať !
A čo s tým môžeš robiť ? Si jednoducho citlivá duša, a potrebuješ len prijemne pocity a tým zlým sa proste ak sa dá vyhýbaj, lebo ta ubijaju a berú energiu, hľadaj krásy v živote a rob to, čo ta teší , čo ti spôsobí úsmev na tvári a ľudia, ktorí ti ubližujú a sa dá, tak sa im vyhýbaj. Samozrejme, hovor s tými ľudmi o tom, že ti ubližujú a ak to robia ďalej tak preč od nich ! Nenechaj si ubližovať a mysli na svoje emócie, každý človek ma právo cítiť sa dobre, šťastný a spokojný. 🙂

dossy
28. feb 2014

Rak je najcitlivejsie zn. ! mam podobny problem ako autorka :( ... treba mat v pazi :D

tilda
28. feb 2014

Ale baby,fo vobec nie je podla mna problem...zalezi od uhla pohladu...da sa z toho vytrieskat vnutorne stastie,za fu namahu to stoji...nebat sa emocii..aj + aj - su moje... 🙂

traffic
autor
28. feb 2014

@saska.t ano ako pises je dobre prejavit city v urcitych situaciach, ale nie v takych, ked vystupujem pred ludmi, vtedy chcem dat city bokom a nemysliet na to,ze idem zase plakat, lebo akonahle mam pred vacsou skupinou ludi sa vyjadrit tak mi vyschne v ustach a nedajboze, aby mi niekto nieco vycital, tak to som v koncoch, ale tento tyzden som bola v takej situacii, ze uz uz som mala slzy na krajicku,ale nakoniec som to ustala, asi si to nesmiem brat tak k srdcu vsetko a radsej to brat s nadhladom

@martija ako pises je to povahova crta urcite sa s tym da nieco robit, asi vzdy, ked sa dostanem do takej situacie, tak si to nesmiem brat osobne a povzniest sa nad to

@achojka ja som raaaaaaaaaaaaak

euka210
28. feb 2014

viem, ze je to neprijemne, ja sa tiez velakrat neviem "odosobnit" najme od negativnych situacii a pocitov. Ale myslim, ze je to povaha, ze to nezmenis...ja na mojom dietati vidim, ze asi bude mat taku citlivejsiu povahu...na jednej strane je velmi muzikalny a citlivy na hudbu, na druhej strane ked sa na neho hnevame tak sa dost zahanbi.
Zbavit sa toho nezbavis, najskor psycholog by vedel pomoct ako to spracovat a mozno tym by to bolo slabsie. Tu treba nieco systematicke, zo dna na den to nebude.

martina28p
1. mar 2014

jáááj baby,taká som aj ja,len ked mám zlosť,tak ešte vyfučím,ale len v danej chvíli,tiež plačem pomaly pri všetkom,ale velakrát mám v očiach slzy,a tiež by som to chcela ovládať,ale nejde to....cítim sa až blbo,baby a hlavne ked pozerám so synom Bambulku poslednú časť,stále mi tečú slzy 😀 😀 😀 proste povaha...a to nehovorím,ked som za niečo na chlapcov hrdá,tak ma to tak dojme ani si neuvedomujem ,že je okolo mňa množstvo ludí a potom rýchlo len klipkám očami,aby slzy netiekli....no katastrofa. a tiež som v znamení rýb.

adrioska
1. mar 2014

@achojka
@tilda
@danielahamar
@martina28p Aj ja som Ryba!!! 😀 😀 😀 😀 ty brdo, vytvorili sme si temu? 😀 😀 😀

limetka713
1. mar 2014

@dossy máš pravdu, ja som Račica ako vyšitá 🙂 len dúfam, že sa mi v budúcnosti nenarodí malý Ráčik alebo tá citlivosť nie je dedičná lebo ma šlak trafí 😀

achojka
1. mar 2014

@limetka713 Ja mam syna aj brata aj kamaratku Raka, a vobec niesu taky citlivy. Takze to nieje pravidlo, ze su. Ryby su urcite, lebo vo svojom okoli poznam niekolko ryb a vsetky su takecitlive 😉

luccita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina28p
1. mar 2014

@limetka713 áno,aj Raci sú moc citlivý,mám syna a je to ťažké ☹ velakrát mi ho je lúto,on plače,aj ked ublíži nechtiac bračekovi,bojím sa že to v živote bude mať ťažké,deti vedia byť zákerné,hlavne ked nájdu slabý článok medzi sebou....

limetka713
1. mar 2014

@martina28p no je to dosť možné, že to bude mať ťažšie v živote..a máš teda sakra pravdu, že deti vedia byť zlé a zákerné..ja som mala so všetkého strach, bola utiahnutá, každý neúspech som ťažko znášala a potom som bola čoraz menej priebojná..chcela by som byť jedna z tých pováh, čo majú "hubu" a v živote sa nestratia..