Ako sa mám vyrovnať so životnými chybami?

8. apr 2021

Ahojte. Ako ste sa vyrovnali so zivotnymi "chybami" a prilezitostami? Mam na mysli veci typu, nerobite to co vas bavi, stratili ste roky v neperspektivnej praci alebo vztahu, mali ste zacat podnikat, nechali ste podnikanie, prepasli ste sancu na kupu domu ked nestal raz tolko atd...

Poslednu dobu ma podobne veci velmi tazia, a neviem ako sa stym vyrovnat a vkuse si to nevyhadzovat na oci. Jedna sa o veci stare 2-3 roky. Pomaha mi iba ak sportujem alebo pobyt v prirode.. ale to je kratkodobe. Potom je to opat realita, ze vas zivot je taky aky je, resp aky ste si ho spravili.

Nezije sa mi zle ale obcas ked mam slabsiu chvilku (posledne casto) je to o tom co vsetko som mohla mat/spravit. Viem, ze je blbost sa nad tym zamyslat ale neviem ako pustit z hlavy prec taketo myslienky. Jedine mi pomaha vetrat hlavu v prirode sportom, ale to sa neda nonstop.

viktoria1425
8. apr 2021

Neriesit
Nerozoberat
Sustredit pozornost na nieco ine 🙂
Hlavne sa s tym vyrovnat a nepreberat to viac.
Ak sa to nedá skús rozhovor s niekym komu dôveruješ

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hederamonstera
8. apr 2021

Mne pomaha meditacia a uvedomenie si toho, ze zalezi len na tomto pritomnom okamihu. A hlavne mi pomaha uvedomenie , ze NEOVPLYVNIS CO SA STALO ale stale mozes ovplyvnit, co sa stane 🙂
Ano, tiez ma nebavi moja praca ale do dochodku stale daleko (30-40rokov), takze idem znova na vysku, aby som robila zvysnych 20-30rokov robila co ma bavi ;)
vsetko sa da vyriesit, co sa neda, tym sa neoplati trapit - len to prijat.

Vsetko zle je na nieco dobre
Tot je moja filozofia zivota a odkedy tak zijem, som neskutocne stastna (a to som mala depresiu a uzkosti)
drzim palce.

autor
8. apr 2021

@hederamonstera dakujem, velmi mi teraz pomohol tvoj pohlad 🙂

katulkagajdos
8. apr 2021

Mne osobne pomáha, keď prídu take myšlienky- že si v hlave poviem STOP- snažím sa v takú chvíľu myslieť na iné veci, ktoré sa mi podarili - chyba sa stala a treba sa posunúť ďalej. Žijeme len raz- nemôžeš preto rozmýšľaš o tom, čo nie je a mohlo byť, lebo sa z toho stane tvoj celoživotný neúspech. A pritom určite je veľa veci, ktoré sa Ti v živote podarili- na take treba v tom momente myslieť a tiež chodím cvičiť- ale mám to ako ty- to je len krátkodobá náplasť- treba proste zmeniť postoj.

katkamatka7
8. apr 2021

Dôležitý je prítomný okamih. To, čo bolo už nezmenia, ale môžeš zmeniť myšlienky o tom. Predstaviť si ich ako opadnutý list zo stromu, ktorý padne do rieky a odpláva. Neviniť sa. Síce s Tvojimi terajšími skúsenosťami by si reagovala inak, ale v Tom čase, keď sa niečo odohralo a Ty sa rozhodla konať či nekonať, urobila by si to rovnako, urobila si to tak, čo bolo v tej dobe ako najvhodnejšie riešenie. Aj rozhodnutia, ktoré sa javia ako nedobré, majú svoje pozitívne stránky, prinesú niečo iné a nové. Možno sa divas na to Tak, že si stratila roky, čas neperspektívnou prácou. Ale získala si nové skúsenosti, ktoré Ti pomôžu rozhodnúť sa nabudúce. Šport a pohyb v prírode Ti veľmi uľavia 🙂

halabolka
8. apr 2021

Kazda z nas si z casu na cas povie “ach, keby som nebola pred casom taka hlupa, mohla som mat/byt... “. A vlastne naco sa nad tym zamyslat? Ked sa nieco nestalo, znamena to, ze si vtedy na to nebola pripravena. Tiez si obcas len tak pomyslim, ze mat tak dnesny rozum pred 10 rokmi, uz som mohla mat splatenu polovicu hypoteky. Ani by som nezabila roky zivota s mojimi byvalymi. Ale vtedy som rozmyslala inak, potrebovala som nabrat aj zle skusenosti, zalezalo mi vtedy na inych veciach a tak je to ok. Tym, ze lutujes nieco co si (ne)urobila robis vlastne zle iba sama sebe, zbytocne marnis cas utapanim sa v myslienkach.

meredithh
8. apr 2021

Ja som sa dlho branila psychoterapii, neverila som zeby to mohlo mat nejaky efekt a bojovala som vselijak sama, z veľkej miery aj uspesne, vela veci som si vyriešila sama so sebou, ale psychologicka mi pomohla napokon iste veci doriesit a uzavrieť uplne, tuto cestu mozem odporucit 🙂

78787878
9. apr 2021

Doverne to poznam aj ja... uz som sa naucila tieto myslienky vedome neriesit. Aj ked objektivne si zijem skvele... sama v sebe viem, ze mne sa teda zadarilo za zivot pozbierat vlastnych chyb viac ako dost, po vsetkych strankach. Psychoterapia, meditacie, sport, vsetko pomaha, chce to len trpezlivost a cas... Pozeram uz na seba s nadhladom a hovorim si, ze v buducom zivote to dam ovela lepsie 🙂

hederamonstera
9. apr 2021

@78787878 podla mna to davas uz teraz ovela lepsie ;) necakaj na buduci zivot 🙂 mozno si si toto hovorila uz v predoslom 🙂

78787878
9. apr 2021

@hederamonstera Aha, to mi ani nenapadlo, ze to mohlo byt kedysi este horsie 🙈 Jasne, ze davam, od isteho veku robim uz vsetko perfektne 🙂 Vyrovnavam si zivotnu statistiku 🙂

janne318
9. apr 2021

Nikto nie je dokonalý. Všetci robíme v živote chyby a žneme aj neúspechy. Všetko to zlé nám pomáha byť múdrejšími a silnejšími.

ta_pekna123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milenke
9. apr 2021

Mňa teda nikdy nenápadne rozmýšľať o veciach čo boli alebo čo by bolo inak keby....asi máš málo veci na robote keď máš také úvahy kukaj dopredu 😉nech zas nerozmýšľaš o pár rokov...že si veľa času strácala zbytočnými uvahami..

nelie1
29. mar 2022

Ahoj, poradím len takto. Možno pomôže. To, čo sa ti nepodarilo, alebo čo si nestihla, čo v práci atď. .. nebolo to dobré. Pre niečo sa tie veci udiali, ale teraz to nevidíš, nedáva ti to zmysel. Tvoja Intuícia, (Boh neviem, či si veriaca - ja to tak mám) nás od niektorých vecí proste dá preč, alebo proste sa niečo nepodarí, tak ako si to naplánujeme, vysnívame a sme zúfalí..
Ale ja by som to práveže brala ako dar. Som už staršia, a tiež som mala takéto pocity aj občas ešte prídu, že som niečo nespravila alebo to bolo zbytočné.
No ver, či nie, časom som prišla na veľa vecí, prečo sa to nepodarilo alebo prečo mi to či ono nevyšlo, a bolo to len dobre. Verím, že aj tebe sa to podarí, a skôr by som ti odporučila, porozmýšľať nad tým, že čo ti to dalo, nie vzalo. Možno to bude tak, ako u mňa, veľké pochopenie seba a života, a posun vpred. Držím ti palce v hľadaní a nájdení pravdy a spokojnosti v živote. 🙂

eeffka
29. mar 2022

Neriesim, ak som spravila blbost zrejme sa mi to vtedy zdalo ako dobry napad. Poucila som sa a karavana ide dalej.