Ako sa chrániť pred dlhmi v manželovej firme?

alana1
27. jún 2015

ahojte
manzel je spolocnik v sro firme, nedari sa im a zacinaju mat dlhy, samozrejme nevladzu platit lizingove uvery, kde sa na zmluve podpisoval ako rucitel - fyzicka osoba. Ako viem uchranit rodinu pred dlhmi a naslednymi exekuciami v pripade, ze im to cele spadne? mame vo vlastnictve dom a pozemok, sporenie na jeho meno, ucet mam na svoje meno, ten by nemal byt ohrozeny tym padom, ci? dakujem za rady.

wandeirra
27. jún 2015

Zrusenim bsm

mala_hobitka
27. jún 2015

@alana1 zrusenie bsm pripadne prepis majetku na niekoho z rodiny

alana1
autor
27. jún 2015

@wandeirra a kolko to trva?nie je tam nejaka premlcacia lehota?nemusi byt zivnostnik?dakujem

alana1
autor
27. jún 2015

@mala_hobitka ak majetok dame na syna ma 5r, nemozu nan siahnut?

wandeirra
27. jún 2015

@alana1 nemusi byt zivnostnik nie. Bsm trva pocas celej doby manzelstva.zrusit sa da vasim navrhom atrva to tak rychlo ako sud rozhodne..

majusqa77
27. jún 2015

@alana1 pokial viem, keby si chcela robit prepis na maloletu osobu, musi to schvalit sud

wandeirra
27. jún 2015

Ano pravny ukon maloleteho schvaluje sud

alana1
autor
27. jún 2015

@wandeirra a musia sa tam udat nejake dovody alebo na zaklade coho sa to posudzuje ci schvalia alebo nie?

mala_hobitka
27. jún 2015

@alana1 Skor by som riesila rodicov, surodencov, kamaratov....proste niekoho komu 100% veris - ak taka osoba je v tvojej blizkosti.

mnamko
27. jún 2015

Pri sro sanevztahuju dlhy firmy na majetok mimo s.r.o pro s.ro sa neda preto zrusit bsm len ked ma jeden s manzelou zivnost

.

koskaaa
27. jún 2015

tak ako pise @mnamko...ak je to v s.r.o. firme tak vam na vas majetok nemoze siahnut...s.r.o. ruci iba majetkom s.r.o. a pociatocnym vkladom. Ale na tvojom mieste by som sa este spytala nejakej ekonomky prip. pravnika....

alana1
autor
27. jún 2015

@koskaaa ako pisem hore, zarucil sa ako rucitel na lizingovej zmluve, nie ako podnikatel ale ako fyzicka osoba , takze celym majetkom.

wandeirra
27. jún 2015

@mnamko vztahuje sa to na akekolvek podnikanie manzela nielen zivnost

wandeirra
27. jún 2015

@alana1 ano zrusenie bsm je sudom na zaklade predpokladu ohrozenia majetku dlhmi z podnikania manzela

99zuka
27. jún 2015

Zrusenie bsm, nehnutelnost prepisat na deti,

draik
27. jún 2015

Ak už má dlhy, tak by darovanie majetku mohol veriteľ úspešne napadnúť tri roky dozadu.

natalym
27. jún 2015

@alana1 Ak má sro, ručí sro len do výšky svojho majetku. Aha ide o to ručenie? To kto takto hlúpo urobí? Rozdeliť BSM, lenže aj to sa dá napadnúť. Už je asi pozde, milý drozde.

mnamko
27. jún 2015

@wandeirra mi sme mali sro a isli sme rusit bsm a zamietlo sa sudkyna mi povedala ze sa da ztusit len ked ms jeden s manzelou zivnost tak som si zalozila a hnef po sude som ju ztusila tak mi to potadila priamo sidkyna na sude

cacianka
29. jún 2015

BSM sa dá zrušiť aj súkromne, mne ho zrušili ešte pred rozvodom, mm neprispieval na byt, mal dlžoby, odsťahoval sa, nepracoval tak zrušili.
trvalo to síce dlho, ale preto že bol "nezvestný" ...