Ako riešite trápne situácie?

junova
28. mar 2015

Ahojte, ráno som išla do obchodu na nákup. Na potravinách boli nove dvere, také mohutné, že treba treba poriadne potlačiť. Ja som ich otvárala hodnú chvíľu, kým sa mi to podarilo. Blízko potravín makali robotníci a smiali sa na mne ako kone. Miesto toho, aby mi pomohli. Na rukách som držala syna. Aby som odlahcila situáciu, hovorím im, že som ešte neranajkovala a s mojimi 50 - timi kilami mám problém tie dvere otvoriť. A jeden mi hovori, že ale 100 kiloveho chlapa zvládnete, že? Išla som červená preč. Cítila som sa totálne trápne. Aj som premýšlala, že keď pôjdem okolo nich domov im poviem pár teplých slov, ale nechala som to tak. Čo sa budem s nimi naťahovať. Ako reagujete v podobných situáciách vy?

timea7
28. mar 2015

@junova väčšinou sa zasmejem sama na sebe, vôbec to nebolí 😉 Tu by som ich normálne požiadala, či mi môžu pomôcť - hneď ako by som zistila, že mi nejdú otvoriť. A pri primitívnych poznámkach sa nečervenám, už som veľká. Kľudne si im mohla odvrknúť, že akí machri sú z nich, keď ich je viac, možno keby bol hociktorý z nich sám a mal byť ťa osloviť, tak by koktal a potil by sa...

gapre
28. mar 2015

Ja taketo trapne situacie zazivam casto 😀,som si myslela ze to ani normalne nemoze byt.V takych situaciach sa zacnem smiat ako prva,ostatny sa smeju tiez a este ked k tomu nieco dodam,tak som im aspon den sprijemnila 🙂 Toto sa mi stalo pred mesiacom na poste,a z opacnej strany mi otvorila 80 rocna starenka 😀

irusa
28. mar 2015

nič si z toho nerob...normálni chlapi sa takto nesprávajú...ako pomyslela by som si , že je to len banda totálnych chu..ov ...a možno by som im povedala, že či sa smejú na vlastnej debilite 😒

nikawero12
28. mar 2015

@junova v prvom rade by mal byť človek v takýchto situáciách pohotový, trapas sa potom dá ľahko obrátiť na srandu. Vieš ako by som ja reagovala na toho chlapa? Otočila by som sa na neho a povedala mu " Pupuš, takých ako si ty by som zvládla aj troch naraz " a ešte by som mu poslala pusinku 😀 ...a ver mi, že trapne by sa cítil on a nie ty 😉

junova
autor
28. mar 2015

@irusa
@timea7
@gapre Ja tiež nemám problém zasmiať sa na sebe. Aj som sa snažila žartom celu situáciu zlahcit. Ešte viac ako to, že som maturovala nad dverami ma urazil ich smiech a dvojzmyselne reči. Boli to starší chlapi.

irusa
28. mar 2015

@junova nič si z toho nerob...len totálny ...... sa bude takto správať...

dejnas
28. mar 2015

neviem, no... konkrétne na tejto príhode by som sa pobavila 😀 ako sa poznám, ešte by som robošom aj niečo odpovedala, "nahrala na smeč" - nech je sranda väčšia 😀
mňa konkrétne takéto situácie nerozhádžu, naopak, zasmejem sa a mám krajší deň 🙂

junova
autor
28. mar 2015

@irusa Častejšie stretávam slušných chlapov, ktorí mi podržia dvere, pomôžu s kočíkom. Máš pravdu, kašľať na nich.

timea7
28. mar 2015

@junova kašli na nich, ber to tak, že pri lopate zrejme budú mať IQ 120.... ale všetci spolu....to nechcem nikoho uraziť, ak by boli normálni, tak ti pomôžu a nebudú hádzať priblbnuté poznámky. Ja by som to o desať minút pustila z hlavy...

junova
autor
28. mar 2015

@dejnas Ja osobne nemám rada dvojzmyselne reči od cudzích chlapov. Narážky na postavu ešte znesiem, ale neviem ako zareagovať v takejto situácii.

junova
autor
28. mar 2015

@timea7 Veď už som to predychala, ale ráno sa ma to dotklo.

dejnas
28. mar 2015

@junova ja netvrdím, že mám také reči rada, ale nejak som sa naučila ich "odpáliť".... mala som v práci šéfa, taký neškodný týpek, ale furt behal za nami do kanclu a v kuse narážky... také "jemné", nič z čoho by som si robila hlavu... raz sa mi podarilo ho totálne dostať, tiež niečo mrmlal a okamžite som mu to vrátila dvojzmyselnou hláškou.. ostal stáť medzi dverami prekvapený, nevedel, ako sa tváriť a hlavne - nečakal to odo mňa... 😀 odvtedy si už nikdy nič nedovolil, naopak sa naše vzťahy zlepšili (paradoxne)
proste nedať sa vmanipulovať do ich hry - ide im o to - aby ženu dostali do rozpakov, ak ukážeš, že sa "nedáš" prestane ich to baviť

junova
autor
28. mar 2015

@dejnas Presne si to vystihla, chcú ženu dostať do rozpakov a potom sa na tom bavia. Musím to brať jedným uchom dnu a druhým von.

cerez
28. mar 2015

Vieš blbcov máš okolo seba neskutočne veľa a normálnych kde tu. Nesmieš to tak brať. Ja by im tiež nahrala na smeč. Povedala by som im, že 100 kg chlapa zvládam, ale či vy zvládnete tieto dvere otvoriť? Ak by mi ich otvoril, ešte by som mu aj poďakovala so slovami, nech neodchádza, že za chvíľu mi ich môže otvoriť znova. 🙂

cherset
28. mar 2015

Keď som ešte len začínala šoférovať, tak som trápnych situácii zažila neúrekom. Raz som si všimla že mi z auta zmizla anténa a išla som teda do autosúčiastok kúpiť novú. Lenže pri tom obchode sa strašne blbo parkuje, je to hneď vedľa hlavnej cesty a je tam dosť zvýšený obrubník, no kým som tam zaparkovala mi to asi päťkrát zakapalo, bola som spotená ako myš, medzitým sa na tej hlavnej ceste vytvorila kolóna a všetci na mňa trúbili. Kým som sa ja trápila a modlila sa k všetkým svätým, osadenstvo predajne (čisto mužské - personál a zákazníci) sa pozeralo z okna a nesmierne sa na mne zabávalo. Vošla som do predajne a hovorím: "Prosím si jednu anténu a za to že som vám tak sprijemnila deň si prosím zľavu a hneď mi ju aj namontujte. A vy," obrátila som sa na jedného zákazníka, ktorému až slzy tiekli od smiechu, "pôjdete so mnou a auto mi vyparkujete." Aj zabudli zareagovať, anténu som mala so zľavou, hneď na mieste namontovanú a auto pekne vyparkované 🙂

kexik218
28. mar 2015

Ja som raz v Tescu bola nieco kupovat a samozrejme to bolo tak vysoko co som nedociahla. Skusila som sa natiahnut ci predsa...vzdychla si a poprosila pana ktory si vyberal nieco vedla 😀 Aj on sa musel riadne natiahnut aby mi to podal. Neviem co tym sleduju 😀

junova
autor
28. mar 2015

@cherset Tu situáciu si zvládla bravúrne. Ja by som aj zabudla, čo som chcela🙂

aristka
28. mar 2015

Prečo si mala vôbec potrebu reagovať na somárov,ktorý ti nepomohli....a ešte si to schytala sprostou narážkov.....

junova
autor
28. mar 2015

@aristka Ja neviem, chcela som to odľahčiť, že neviem ani dvere otvoriť. Stáli, rehotali sa, jeden povedal, nech poriadne potiahnem dvere. Fakt mi to bolo trápne.

cherset
28. mar 2015

@junova vieš, v tom stave mi už bolo všetko jedno a oslovila by som aj pápeža nech to vyparkuje, alebo by som odišla pešo a auto tam nechala. Znova by som tú tortúru nepodstúpila 🙂

minutka
28. mar 2015

100 kg chlapa? Aj dvoch naraz... "Inteligenti" 😀

peneloppe
28. mar 2015

Ja mam tiez vela "zazitkov" pocas soferovania. Parkovanie ma tiez strasne vystresuje a som zvycajne upotena ako mys. A hrozne casto v tom strese zapnem stierace alebo trubim ale tvarim sa akoze ja nic, ja muzikant. 😀 Aj ked sa vsetci obzeraju

junova
autor
28. mar 2015

@peneloppe Ja mám tiež veľa trapasov spojených so soferovanim🙂

rokka
28. mar 2015

Inak na taketo trapasy si musia zeny zvyknut ked robia medzi chlapmi ☺. Mna raz bral kolega, ktory robi nakupcu nas, do mesta...isla som na preventivnu prehliadku na gyndu. A ja ako uprimna osoba som mu povedala kam idem...nikdy sme v robote nerobili tajnosti. Sadla som si k nemu do auta a on ze este si ide nieco zobrat do dielne. Zatiahol auto az dovnutra a samozrejme dielna plna chlapov...ze kam idem a tak. A ja som ani nestacila ani hubu otvorit a kolega ze "vezem Evulu na STK -čku s podvozkom"...no keby ste poculi ten rehot!!! Aj som sa trochu hanbila ale kolega je velky betar, tak som sa ani nemohla na neho hnevat 😁

lucyzet
28. mar 2015

@kexik218 toto poznám, už sa mi pár krát stalo aj to, že som si vec jednoducho nekúpila, lebo nebol poblízku nikto, kto by mi to podal. ☹

cherset
28. mar 2015

@lucyzet kamarátka sa takto zoznámila so svojím mužom. Ona je maličká, asi 150 cm a nedosiahla na regál. Tak sa načahovala a ten jej tam vedľa stál ako trkvas. Tak začala za tou konzervou vyskakovať a keď už asi siedmykrát vyskočila, tak mu to konečne doplo a spýtal sa: "Slečna, pomôžem Vám?" a ona že: "teraz, keď ma to začalo baviť?"
Po rokoch túto historku rozprávajú náramne radi vždy, keď sa ich niekto spýta ako sa zoznámili 🙂

junova
autor
28. mar 2015

@lucyzet Ja mám našťastie 172 cm tak väčšinou dociahnem.

nikawero12
28. mar 2015

@kexik218
@lucyzet dievčatá, presne viem o čom píšete. Aj ja som nižšej postavy a mám problém dočiahnuť tovar, ak je vysoko. Ja to robím tak, že poprosím niekoho vysokého, aby mi to podal alebo si pomôžem aj sama. Idem do oddelenia kde predávajú metly, jednu si vezmem a pomocou nej si tovar jednoducho strčím z regála, alebo potiahnem bližšie 🙂 ...ak ma v tej chvíli niekto vidí,musí mať teda riadny zážitok 😀 ...No a čo, zabijem sa, ked som schopná? 😀 😀 😀

bubula_007
28. mar 2015

@junova "inteligencia" si urobila reklamu sama... Možno by som im povedala, ze dakujem pekne za pomoc, ale mne v trápnych situáciách akosi nezapina, zrejme by som sa najskôr asi pratala preč. Len ti poviem, kašli na to, blbcov stretneš na každom kroku a nič s tym nespravis.

mima4
28. mar 2015

@junova

no čo na to povedat, typický robotník (až na pár výnimiek) - komunikácia učilisťa hornej dolnej....

Takze po niecom takom by som takých ťuťmákov ignorovala... to nie je ani trapna situacia ale skor nevychovanost a primitivita dotycneho