Ako riešite dva mesiace prázdnin, keď nemáte starých rodičov?

mino888
27. jún 2024

Dobrý deň ako riešite dva mesiace prázdnin (starých rodičov nemáme)

matullienka
27. jún 2024

@mino888 homeoffice, za ten som vďačná. Aj keď pri deťoch je to mega náročné ale dá sa to

peter0123
27. jún 2024

@mino888 tábory,. dovolenka a keď nič iné tak teta od susedov

diewcatqoo
27. jún 2024

Homeoffice, denny tabor, dovolenka.. sem-tam so mnou siel syn do prace, to bol pre neho vzdy jeden z naj zazitkov z celych prazdnin 🙂

zuzudrnda
27. jún 2024

Teraz som čítala o možnosti OCR pre 1 dieťa na 2 týždne https://tvnoviny.sk/domace/clanok/907015-so-sko...

martinkatinka
27. jún 2024

Nizsi uvazok, tabory, surodenci, opatrovatelka.

katkaseiner
27. jún 2024

tabory, dovolenka, home office
pripadne sa dohodni s nejakymi kamoskami ze si po par dni prestriedate deti. Ked len vas bude 4-5 a kazda so vyberie den volna a postara sa o deti tak mate vyrieseny tyzden

zuzanaete
27. jún 2024

@zuzudrnda Toto je iba pre skolkarov.

dzulli1980
27. jún 2024

Dcéra ide do 5-tich denných táborov, zvyšok prázdnin vykrývame dovolenkou na striedačku, týždeň muž, týždeň ja.

luliu
27. jún 2024

@zuzudrnda len sa to netýka skolakov

xlucia
27. jún 2024

@zuzanaete
@luliu je to pre deti do 11. roku zivota, takze aj pre skolakov

dzulli1980
27. jún 2024

@xlucia Nie je to pre školákov, dnes kolegyňa skrz to (lebo riaditeľka nechcela dať pečiatku jej synovi - tretiakovi na ZŠ), volala do Sociálnej poisťovne, na stránke to majú zle napísané, vzťahuje sa to len na škôlkarov.

zuzudrnda
27. jún 2024

@luliu áno, ale autor nepíše vek detí ...tak som poslala,keby náhodou

mamina7070
27. jún 2024

@xlucia urcite to nie je pre skolakov oninmaju prazdniny

sense
27. jún 2024

Časť prázdnin matka, časť otec, opatrovatelka

zuzanaete
27. jún 2024

@xlucia Ale nie pocas prazdnin. Plati to iba v pripade, ak je skola zatvorena pocas skolskeho roka z dovodu karanteny alebo teda nariadenia zriadovatela/uradu.

lienka.7
27. jún 2024

@mino888 samozrejme sa na 2 mesiace hodím na OCR a popri tom si odskocim na Kanare a do Tatier 👌 vsak prečo by som si minala dovolenku, platila tábory a otravovala rodinu, aby prejavili záujem o vnučky 🤣🤣🤣
Žiaľ, toto môžes aplikovať len keď máš skolkarov... ak školákov, tak mas smolu

zuzanaete
27. jún 2024

@dzulli1980 Na stranke to maju dobre napisane. Len ludia nerozlisuju prazdniny a zatvorena skola. Cez prazdniny sice deti nechodia do skoly, ale skola zatvorena nie je. Su to planovane prazdniny.

betulinka1
27. jún 2024

@mino888 mam 5 tyzdnov tábory denne, 10 dni dovolenka s dedom, dva tyzdne dovolenka klasika. Keby choroba alebo nieco homeofice.

kris_tin257
27. jún 2024

Náhradnou škôlkou 😊
My máme ale ešte menšie deti, keď budú chodiť do školy tak ešte netušíme

vilma7
27. jún 2024

My sa pri deťoch striedame celý ich život, nie len cez prázdniny. Manžel pracuje na tri, ja na 2 smeny.

luliu
28. jún 2024

@xlucia hold smola, zle si to pochopila, na školu to cez prázdniny neplati

lucylaw
28. jún 2024

@mino888 3 týždne má dovolenku exmanžel,3 týždne ja,2 týždne bude malý v denných táboroch a týždeň u svokrovcov..Keby neboli svokrovci,riešila by som ďalší denný tábor..

miselka007
28. jún 2024

Dva tyzdne ma syn denny tabor, tyzden mam dovolenku ja. Potom ide na dva tyzdne s mojimi rodicmi k moru a ked sa vratia je tyzden doma moja mama, potom ma tyzden tabor v mojej praci, predposledny augustovy tyzden bude chodit s dedem do roboty a posledne dni v auguste ma dovolenku segra. A takto sme chvaaalabohu vykryli cele prazdniny. Muza som ani nespomenula lebo v pondelok nastupuje do novej prace takze tam sme s dovolenkou ani neratali.

jana_eyre_2
28. jún 2024

Riešim to tak, že pracujem na ranné zmeny na polovičný úväzok.. okolo 11dojdem domov, takže to už má počkajú sami.. potom si urobíme nejaky výlet, alebo sa budú kúpať v bazéne.. inak máme 2t dovolenky v júli, 1t v auguste čo pôjdeme mimo.domu a idu do dvoch dennych táborov..

tamarka9
28. jún 2024

@mino888 my sme tiež bez starých rodičov a našťastie môžem mať homeoffice. Síce po tých dvoch mesiacoch som ako vypluta žuvačka, ale šetrím si dovolenku a potom cez leto ideme niekam spolu na týždeň aj s manželom, na týždeň do denného tabora a zvyšok si striedame,že pár dní ma voľno on a par dni ja,čo vybehneme na nejaké výlety a ostatné sú dievčatá doma,pri mne sa motaju,aj trochu nudia,ale to im neuškodí. A potom aspoň poobede sa ich snažím zobrať von si pobehať. Keby nemám HO tak sa priznám ze neviem co by sme robili,asi bybsom v okolí hľadala nejakú pani dochodkynu na postrazenie, aj keď teda finančne by nás to určite vyšlo dosť. Je to náročné,ale tak čo už

mila23
28. jún 2024

home office a viacero dennych taborov

sante81
28. jún 2024

@mino888 som na deti sama a boli vždy cez prázdniny sami. Nebolo na výber, aspoň sú samostatné a zodpovedne

konikmodry111
28. jún 2024

My sme vždy podelili s manželom dovolenky + som pracovala len na čiastočný uvazok. Teraz ma 16 a je doma sám kým sme v robote, a samozrejme mame aj dovolenku v lete.