Ako riešiť, že všetko plánujeme podľa priateľa?

9. apr 2020

Baby,ako riešiť toto? Mám vzťah zhruba 3 roky,sme spolu často,skoro denne. V poslednom čase ma partner ťahá vkuse na nejaké túry, (aj narocne výstupy po horách,čo sú mi nie po chuti),do prírody,prechádzať sa a čo ja viem co všetko,čo mi už ide pekne na nervy. Aby som upresnila,ja som s ním rada,aj to absolvujem,ale on vkuse iba tráviť čas takto,nepovie ani nenavrhne,že by ma chcel do postele,že po mne túži,že mu to chyba,že chce so mnou sex,niečo ako "urobme si pekný večer", proste všetko spojené so sexom iniciujem ja. A už ma to nebaví,stále sa takto podsúvať,keď on po mne sám od seba netúži. Neodmietne ma,sex.je ok,ale vôbec to nenavrhne on a radšej ma ťahá po kopcoch...ja neviem,či som pre neho len "kamoš" na hory a na prechadzky,ale už má to nebaví...keď sa mi náhodou nechce a nejdem s ním,tak nemá problém sa mi neozvat aj niekoľko dni. vôbec neviem,čo si mám o ňom myslieť,ani aký postoj voči nemu zaujať.

.

0silvia0
9. apr 2020

Myslim, ze si to dobre nazvala, on potrebuje skor kamosa, ty potrebujes chlapa s testosteronom... A ked ho zavolas ty napriklad do kina? Ako reaguje?

autor
9. apr 2020

@0silvia0 on mne nikdy nepovie nie,ide hocikam so mnou,ale toto ma už ubíja

jaskolka
9. apr 2020

A spýtala si sa ho, ako váš vzťah vidí on? O čom sa zhovárate, keď ste spolu? Predpokladám, že aj pri tom chodeni po lese nie je úplne ticho. Po 3 rokoch vzťahu by už malo byť aj dačo do budúcnosti... Aspoň ja to tak vnímam, neviem, koľko máte rokov,vi teda vôbec dačo plánujete. Alebo to on berie len ako kamarátstvo s vyhodami
Skrátka s nim musíš hovoriť na takú tému....

0silvia0
9. apr 2020

Takze tebe vadi hlavne ta jeho nezaangazovanost v sexe? No on asi vybije energiu pri turach a na sex mu neostane...

lubkavargova1
9. apr 2020

Uprimne, treba to povedat narovinu aj ked by sa mu to nepacilo. Ano, mozno sa urazi jeho ego, ale aj ty mas pravo na to, aby sa ti nechcelo na nejaku turu a lozit po kopcoch. Mala osm takeho frajera, a nejaky cas som tolerovala, ale raz som stupila zle, jasne, ze kotnik v prdelke, tak som povedala si, a dost! vecer mu pekne vytmavila, ze mna nebavi liezt po horach ako kozicka, a radsej si sadnem a budem relaxovat...jasne ze sa ohundral a tak...ale aspon sme si to vyjasnili. Ni eje hanba ak aj zena si povie co sa jej paci, lebo inak len zapries seba a to co ty mas rada a co sa tebe paci, neboj sa.

autor
9. apr 2020

@jaskolka mna ani netrápi to,ako vzťah vidí on,mňa trápi to,že vo mne asi malo vidí ženu,lebo aj keby sme vzali v úvahu to,že sme kamaráti s výhodami,tak asi aj tam by som mala cítiť,že po mne túži a jasné vysloviť chuť na sex,čo v tomto prípade nehrozí.my keby sme boli spolu zavretí aj týždeň,tak verím tomu,že sa má nedotkne,pokým by som s tým neprišla ja sama od seba

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. apr 2020

@0silvia0 áno vadí mi to,lebo to nesúvisí len s výbitim energie na turach,ale aj keď nič nerobíme,tak sex on nenavrhne vôbec

williamska1
9. apr 2020

a povedala si mu to už takto na rovinu ako tu nám? skús sa s ním o tom porozprávať. spýtaj sa ho, či on po tebe netúži, či ťa má iba za kamarátku, ktorá s ním chodí na turistiky. vydiskutovala by som si to s ním medzi 4 očami.

autor
9. apr 2020

@williamska1 nedozviem sa nič,buď celú debatu otočí na srandu,alebo zmení tému,celkovo nejaké dôverné a otvorene rozhovory s ním vždy viedli do hajzlu

ivca88
9. apr 2020

Pleties hrušky s jablkami.
Turistika a túžba po sexe je niečo iné.
Ja mám veľmi rada turistiku a našťastie aj môj muž a deti ( ale pár rokov dozadu som bola rovnaká ako ty, nebavilo ma chodiť do ,, blba,, zatiaľ čo má zrali všetky mušky naokolo).
Neskôr som zmenila postoj na vec. Asi to bolo zdravotnými problémami ktoré sme riešili a hory mi na to neskutočne pomáhali.
Stále sme sa rozprávali - niekoľko hodín v kuse.
A toto sa doma nedeje, lebo máme povinnosti alebo sa venujeme telefónu ( bohužiaľ, to je problém dnešnej doby).
Na horách je mobil v batohu a len sa rozprávame.
Preto ja hory vrelo odporúčam na utuzenie vzťahu - ale to musia chcieť obaja.

A ešte jedno plus. Hory mi dali dokopy postavu.
Schudla som nádherných 25kil .. 🤟😊

A čo sa týka sexu, tak to nemá nič spoločné s horami ale s tým, že jednoducho nie je taká povaha. Nie je dominantny..
Kopec mužov je takých že si ľahne a čaká, že sa mu žena bude predvádzať ( a zase kopa žien čaká, že muz jej má rozriapat blúzku a zhrnúť taniere zo stola a vyprasit ju tam ).
Ale takto to myslím funguje prvé mesiace vzťahu. Po rokoch a po deťoch je to už obtiaznejsie.
Takže ani tam myslím taký problém nie je. Skôr si ho možno prestala mať rada a len hľadáš veci, ktoré ti na ňom vadia a chces ich zmeniť. Ale neviem či je správne aby si ho menila. Buď ho prijmes takého aký je, alebo to aj tak nedopadne dobre.

Ak sa mylim a máš ho rada, tak stačí mužovi nasť kamoša s ktorým na tie hory bude chodiť, avšak môže sa stať, že časom sa budete dosť hádať, keďže on bude chcieť casto tráviť čas mimo teba .

autor
9. apr 2020

@ivca88 zle povhopene.ja rada chodím aj na túry,aj hocikam,to nie je problém,ale keď túry a celkovo voľný čas trávime iba vonku,v prírode,na prechádzkach a intimita nula,tak ma to jasné,ze nebaví.ked volny čas v prírode prevyšuje pred spoločnými intímnymi chvíľkami,tak je to blbe. A nemyslím len sex,len sa objať,možno pristúpiť kdesi na gauči mne chyba a my namiesto toho chodíme vonku a kol pubertaci.my nežijeme spolu,absolvujeme prírodu, túry a každý ide svojou cestou naspäť domov a sex nemáme. Lebo on ho nenavrhne a ja sa nebudem stále núkať ako lacná stetka.

0silvia0
9. apr 2020

A na ture ta neobjime? Neda pusu? Nic? Este by bolo fajn napisat, v akej ste vekovej kategorii...

ivca88
9. apr 2020

A kde je problém , keď už ste v tom lesiku sami ? 🤔😋😁
Popripade, dá sa aj stan kúpiť 😆

autor
9. apr 2020

@ivca88 neexistuje bez šance,máme svoj vek

autor
9. apr 2020

@0silvia0 moc nie,veľmi vynimocne

autor
9. apr 2020

@jaskolka vieš čo? Zhovárame sa o hovadinach a to doslova.minule mi rozprával,ktoré gumy na auto sú dobré a prečo a veci okolo auta a tak podobne,proste hovadiny alebo veci z bežného dňa

0silvia0
9. apr 2020

No tak vase predstavy o partnerstve sa diametralne lisia. Tu toho vela nenariesis, bud ho chces takehoto alebo ho nechces... on evidentne s tym robit nic nebude, jemu to vyhovuje, jedina nespokojna si tu ty...

autor
9. apr 2020

@0silvia0 veď ja neriešim nejaký vzťah celkovo,nechávam to tak,ako to plynie,no ale je normálne,že zdravý chlap uprednostní prírodu pred sexom? My keby sme nemali sex aj týždeň,tak jemu by to nevadilo,kľudne sa bude prechádzať a hlavne dokáže sa aj niekoľko dní neozvat,ani sa neopýtat aký som mala den alebo obyčajne ľudský ako sa mám?

jaskolka
9. apr 2020

Tak gumy na aute, veru hlboká romantika 😃. Ale vážne, vnímaš niečo také, že by ťa ľúbil, vážil si ta, ze by chcel budúcnost s tebou? Lebone to príde, že on vôbec ta neberie ako príťažlivú ženu, s ktorou chce intímne byť, len niekoho, kto bude počúvať jeho taraniny. Nechodíš náhodou s mojím ex? Ten mlel hodiny o hlúpostiach, ako sú výživové doplnky, ako veľmi cvičí, akých ma debilnych kolegov a podobne, tiež stále chcel lozit po prírode a to bolo asi všetko. Keď som začala trebárs ja, že aký som mala deň v práci, po pol minúte mi skočil do reči a otočil debatu zase na seba, vôbec ho nezaujímalo, čo vravím, a rečnil len on, aj hodiny. Ak nechávas vzťah, ako plynie, tak je možné, že aj o 5 rokov budeš chodiť po horách a počúvať o gumach na auto.A nič viac...

autor
9. apr 2020

@jaskolka áno,myslím,že má nevníma ako ženu a uz vôbec nie príťažlivú,len neviem čítať ďalšie signály,možno mi niečím otvoris oci

jaskolka
9. apr 2020

Neviem, proste ja som vnímala to, že on ma, absolútne k životu nepotrebuje, že vlastne mu lezie na nervy, ak dačo vôbec chcem ci trvám na t, aby dodržal, čo sme si dohodli, keď som odmietla uz počúvať len o ňom, že ma to nezaujíma, tak vrieskal, reval, že som neempaticka, ze vôbec ma netrápi, ako on trávi deň. Mal pravdu, postupne mi to bolo úplne jedno. Ono toho bolo viac, tazko opísať v skratke. Proste v strede bol len on, a nič viac,jeho potreby, jeho záujmy, jeho mama, jeho posilka, jeho príroda a ja som bola úplne vedľa...

0silvia0
9. apr 2020

Mne sa to vobec nezda normalne, aby sa chlap takto spraval. Ja by som vyskusala sa mu neozvat a pockala, kedy sa ozve on prvy, ty sa mu prva ozyvas? On ta ma ako kamosku, alebo nevie ako sa k zenam spravat, on je rozvedeny? slobodny?

autor
9. apr 2020

@0silvia0 no veď ja sa neozyvam prva,on sa ozýva prvý aj organizuje tie výlety a túry,aj celkovo sa on ozýva prvý,no teraz je tiež už pár dní ticho

juliet86
9. apr 2020

precitaj si knihu pat jazykov lasky. online test aj existuje. pripadne sa zamysli. nie je gay? asexual? nema traumu zo sexu? bolo to na zaciatku ine? nema zdravotny problem? pritahujes ho?

autor
9. apr 2020

@juliet86 a to mi teda povedz,ako mám zistiť či ho pritahujem? Žiadny chlap ti to nepovie do očí,aj keby som ho nepritahovala,tak ja neviem,ako to mám zistiť. Na začiatku sa po mne lepil,ale to už bolo fakt dávno (to ostatné,čo píšeš by som vylúčila)

0silvia0
9. apr 2020

ked sa ozve, povedala by som mu, nech zavola kamosa, ze nemas chut ist do prirody. Jednoducho ak by ma nebavila turistika a nebolo by vo vztahu nic ine ako turistika, tak by som neisla sama proti sebe.

autor
9. apr 2020

@0silvia0 takto: on sa mi ozve hocikedy s tým,že či ideme tam alebo onam alebo aký by sme si spravili plán a navrhuje aktivity,ale nikdy nenavrhne aktivitu,ktorá by logicky vyústila do sexu alebo nikdy proste nepovie "vieš čo zlato,dnes mám chuť byť s tebou iba v posteli" alebo niečo také nepovie nikdy,alebo dajme si víno,spravme si pohodu doma. To hovorím iba ja,ale už mám pocit,že sa mu veľmi nukam do tej postele, takže ja som sa mu už tiež pár dní neozvala

fazulka21
9. apr 2020

Toto som zažila. A ver mi, bude sa to zhoršovať. Ty si budeš pripadať neatraktívna, sebavedomie dole a neviem akú máš psychiku, ale napr.mna to teda riadne dávalo dole. Buď bojuj ženskými zbraňami, skús rozhovor, skús sa pre neho vyzývavejšie obliekať a nech ti častejšie padá niečo z rúk aby si sa mohla zohnúť a ukázať o akú peknú ritku príde.
Ťažko radiť takto.... veľa šťastia.

pampusik27
9. apr 2020

Ja mam takeho muza doteraz sam sex nezacne vzdy ja...a vies ako sa citim? Ze ja mam gule a on vaginu...a dost sa koli tomu hadam ziadna dravost z neho nejde...chces sex? Ano ok ideme na to...chces sex? Nie boli ma hlava ok idem spat...bozeeee keby som na zaciatku vedela ze takyto bude v buducnosti ani mu neodpisem nie to si ho vezmem...na zaciatku bol sex ok alebo skor kedze bol moj prvy brala som ze je to ok.je to proste taka povaha treba ho nutit alebo skor pripomenut...kebyze nezacnem nemam sex mozno aj mesiac...a moze byt dobry neviem ako.proste mne nevyhovuje v tomto povahovo ja som zial totoziatila neskoro ty mas sancu este odist