Ako riešiť spory v rodine?

14. júl 2021

Milé ženy,
píšem anonymne z dôvodu nerozširovania osobných informácií. Poprosila by som vás, čokoľvek, čo by ste odporučili na riešenie sporov v rodine. Hádky, krik, obmedzovanie osobnej slobody, psychické týranie, alkohol. V domácnosti žije aj maloleté dieťa. Siahanie na osobný majetok, branie vecí.
Ďakujem aj za rady typu odsťahovať sa a aj za rady na iné rady, ktoré by napomohli situáciu riešiť.

elizabet173
14. júl 2021

nepíšeš nič konkrétne, ťažko radiť. Veď si tu anonymne, ide o teba? Kto s kým má spory? Ty s mužom, s rodičmi? So svokrou?

0silvia0
14. júl 2021

ak to je veľmi zlé a je v rodine násilie, tak by som sa poradila napríklad tu:
https://www.employment.gov.sk/sk/linka/
https://www.minv.sk/?nasilie

jvasenka
14. júl 2021

Mozno to riesit aj policiou ale je uz na tej danej osobe ci to tak riesit chce..vtedy mat nejake dokazy (fotky, videa, nahravky, lek spravy atd) alebo svedkov...a samozrejme z takeho prostredia vziat mal osobu

autor
14. júl 2021

@jvasenka Ďakujem, polícia bola volaná mnohokrát. Trestné oznámenie podané v minulosti uznalo vinníka cez oznámenie o priestupku. Daná osoba /osoby/ to však robí opakovane a vo väčšom štýle.

autor
14. júl 2021

@0silvia0 Ďakujem. Takéto niečo som ešte neriešila, pozriem.

elizabet173
14. júl 2021

ak ide o teba a máš možnosť sa odsťahovať, tak neváhaj

cacianka
14. júl 2021

Bez konkretnych faktov ti konkretne neporadime.
Ved si v anonymite

autor
14. júl 2021

Ako je to v prípade vyšetrenia u psychiatra? Môžem niekoho ,,nahlásiť" pre správanie, ktoré ubližuje a predvolajú ho aj bez toho, s tým súhlasil?

autor
14. júl 2021

@0silvia0 🙂 Ďakujem.

autor
14. júl 2021

Nejde o týranie dieťaťa rodičmi. Ide o iné osoby, ktoré žijú s dieťaťom.

ejmylia
14. júl 2021

Najlepšie by bolo keby sa dalo z takého prostredia odísť, keď ono je ťažko sa vyjadrovať, keď pomaly nič konkrétne nevieme.

mondolina
14. júl 2021

nie

jvasenka
14. júl 2021

Taky cas sa to da dat na sud (podat neodkladne opatrenie) -napr musi sa zdrzat predmetneho konania, zakaz styku atd atd...potom to uz inak berie aj policia sa mi zda

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
14. júl 2021

@hazelgracegus nechápem takéto písanie v hádankách, aký to má zmysel? Ťažko radiť, kľudne mohla napísať konkrétne, veď je téma založená anonymne

autor
14. júl 2021

Ďakujem vám za rady. Odpovede mi pomohli, najmä odkazy na organizácie, ktoré sa tým zaoberajú.

juliet86
14. júl 2021

pomocobetiam.sk

autor
14. júl 2021

@juliet86 Ďakujem .

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
14. júl 2021

@hazelgracegus hádam jej to pomôže

autor
14. júl 2021

Často tu čítam diskusie, kde sa rozpitváva jeden konkrétny problém až natoľko, že sa obráti proti tomu, kto to písal. Úprimne, nemala som záujem vyzdvihovať a rozoberať kto koho kedy a prečo napadol. Je to dlhoročný a stupňujúci sa problém v rodine a zachádza aj mimo rodiny. A ani som nepísala štýlom, že potrebujem poklepať po pleci. Našťastie, takých ľudí mám pri sebe.
Pri čítaní podobných diskusií badať povzbudení a rád ako šafranu, naproti tomu narastá agresia medzi stále pribúdajúcimi komentármi. Pri písaní úvodu som nedala otázku, na koho sa obrátiť, na akú inštitúciu. Odpovede a uvedomenie si, že to je to, čo som potrebovala, mi prišli až po prečítaní. Srdečne ďakujem, všetkým, za každý komentár. A za rýchle, stručné a jasné ťuknutie klinca po hlavičke.